Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 219868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #860 : 01 Kasım 2016, 20:45:32 »
Ankara ve Çankırı!dan gelen zırhlı birlikler Silopi'de, Irak sınırında......

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #861 : 01 Kasım 2016, 21:02:03 »
Milli Savunma Bakanı: Her İhtimale Hazırlıklı Olmalıyız

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, sınıra yapılan askeri sevkiyatla ilgili bir açıklama yaptı. Bakan Işık, "Her ihtimale hazırlıklı olmalıyız." dedi.

Silopi'ye yapılan askeri sevkiyatla ilgili konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Her ihtimale karşı hazırlıklı olmalıyız." açıklamasında bulundu.

"TÜRKİYE HER TÜRLÜ İHTİMALE KARŞI ÖNCEDEN HAZIRLIK YAPMAK DURUMUNDA"

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık AHaber'de katıldığı canlı yayında,"Ankara'dan tanklar, tank kurtacıları ve iş makinaları, Şırnak Silopi'ye doğru intikale başladı. Bu durum Irak'a girilmesi an meselesi şeklinde yorumlar yapılıyor. Doğru mu?" sorusunu cevapladı:

" Irak ile temaslar devam ediyor. Türkiye'nin kırmızı çizgileri var o çizgiler aşılırsa Türkiye yapması gerekeni yapacaktır. Şu anda diyaloglarımız devam ediyor. Öyle bir durum söz konusu değil. Musul'un demografik yapısını değiştirecek gelişmeler Türkiye'nin kırmızı çizgisidir. Bu konular Irak ile ve koalisyonla görüşülüyor. Bu arada Türkiye tabii ki gereken hazırlığı yapıyor. Terör tehditlerine asla müsade etmeyeceğiz. Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu. Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası." dedi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-son-dakika-milli-savunma-bakani-her-ihtimale-8918504/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #862 : 01 Kasım 2016, 22:20:06 »
İbadi: Ankara’yla savaş istemiyoruz ama buna hazırız

Hürriyet Haber
01 Kasım 2016 - 22:01Son Güncelleme : 01 Kasım 2016 - 22:03
İbadi: Ankara’yla savaş istemiyoruz ama buna hazırız

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Bağdat’ın Ankara’yla savaşmak istemediğini ancak buna hazır olduğunu söyledi.

Türkiye’nin Irak sınırına zırhlı araç sevkiyatı yapmasının ardından konuşan İbadi, “Türkiye’nin Irak’a herhangi bir saldırısı, kendi çöküşlerine sebep olacak” dedi. Al Mayadeen’deki habere göre, Bağdat’ın Ankara’yla savaşmak istemediğini belirten İbadi, ancak buna hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

‘HER TÜRLÜ KARŞILIĞI VERECEĞİZ’

Yabancı ülkelerin Irak’ın iç işlerine karışmalarına izin vermeyeceklerini dile getiren Abadi, “Irak’a saldıran tüm taraflara, her türlü karşılığı vereceğiz” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/ibadi-ankarayla-savas-istemiyoruz-ama-buna-haziriz-40265722

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #863 : 03 Kasım 2016, 08:35:50 »
Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı yayınlandı

BBC Türkçe03 Kasım 2016 - 07:22Son Güncelleme : 03 Kasım 2016 - 07:30
Bağdadiye ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı yayınlandı

DEAŞ yayın organlarında, örgütün lideri Ebubekir el Bağdadi'ye ait olduğu söylenen bir ses kaydı yayınlandı.

Bağdadiye ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı yayınlandı

Reuters haber ajansının abonelerine duyurduğu gerçekliği henüz doğrulanamayan 31 dakikalık kayıtta, Musul operasyonunun başarısız olacağından emin olunduğunu söyleniyor ve terör örgütü DEAŞ üyelerine 'Türkiye'yi işgal edin' çağrısı yapılıyor.

Kayıttaki, Musul operasyonuna ilişkin bazı ifadeler şöyle; "İslam Devleti'nin bugün sürdürdüğü büyük cihat ve giderek şiddetlenen bu savaş, zaferden bir adım ötede olduğumuza inancımızı artırıyor. Ninova halkı, 'Allah düşmanlarına" karşı sürdürdüğümüz cihadın zayıflamasına izin vermemeli"

31 dakikalık kayıtta, Türkiye için de ayrı bir bölüm var. Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen ses, DEAŞ üyelerine çağrı yaparak, "artık nefretinizin ateşini Türk askerlerine boşaltabilirsiniz" cümlesini kullanıyor.

Kayıttaki Türkiye ile ilgili bir diğer bölümde ise, "Türkiye bugün artık menzilinize girdi, cihadınızın hedeflerinden biri haline geldi. Orayı işgal edin, ve güvenli olduğunu sandığı yerlere korku salın." ifadesi yer alıyor. Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen kayıtta, örgütün intihar timlerine de çağrı bulunuyor. "İnanmayanların gecesini gündüze çevirin, topraklarında yıkım yaratın, kanlarının nehir gibi akmasını sağlayın" deniliyor. Kayıtta, "kafir" tabiri kullanılan Suudi Arabistan'a da saldırı çağrısı var.

KAYIT BİR SENE ÖNCEYDİ

Bağdadi'ye ait olduğu öne sürülen son ses kaydı Aralık 2015 tarihinde yayınlanmıştı. O kayıtta Rus hava saldırıları ve Amerika liderliğindeki koalisyonun DEAŞ'ı zayıflatamadığı ifadeleri yer alıyordu. Ebu Bekir El Bağdadi'nin halifeliğini ilan ettiği Musul, Haziran 2014'te ele geçirilmesinden bu yana örgütün kalesi konumunda bulunuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/bagdadiye-ait-oldugu-one-surulen-bir-ses-kaydi-yayinlandi-40266871

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #864 : 03 Kasım 2016, 15:22:27 »
'Irak ordusu Musul'a girdi'

Hürriyet Haber03 Kasım 2016 - 15:05Son Güncelleme : 03 Kasım 2016 - 15:20
Irak ordusu Musula girdi
CNN International'ın haberine göre Irak ordusu, Musul'un kent merkezine girdi.

CNN'e konuşan Irak Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tahsin İbrahim, Irak ordusunun 2014'te terör örgütü DEAŞ tarafından ele geçirilen Musul'a girdiğini ve birliklerin Al Intisar mahallesine baskın düzenlediğini bildirdi.

Irak Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada da, Irak Ordu’sunu 9. Zırhlı Tugayı’nın Musul’a girdiği belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/cnn-international-irak-ordusu-musula-girdi-40267441

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #865 : 03 Kasım 2016, 15:35:18 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #866 : 04 Kasım 2016, 08:33:21 »
Musul'dan beyaz bayraklı kaçış

Hürriyet Haber03 Kasım 2016 - 22:42Son Güncelleme : 04 Kasım 2016 - 08:04
Musuldan beyaz bayraklı kaçış

Musuldan son karelerMusuldan son karelerMusuldan son karelerMusuldan son kareler
Irak ordusu, DEAŞ’ın kontrolündeki Musul’un içlerine ilerlerken Şii milis gücü Haşdi Şabi de Telafer ile Musul arasındaki lojistik hattı kesmeye çalışıyor. Siviller beyaz bayraklarla kaçmaya çalışıyor.

IRAK Ordusu’nun DEAŞ’ın kontrolündeki Musul’a yönelik taarruzu sürüyor. Irak ordu birliklerinin kentin batısındaki Ayn Cahş ile güneyindeki Hurta köylerini ele geçirdiği, koalisyon güçlerinin ise DEAŞ’ın ikmal hattı olarak kullandığı kentin kuzeyindeki bir köprüyü hedef aldığı bildirildi. Irak Savunma Bakanlığı’na göre Musul’un doğusundaki İntisar Mahallesi’nde de çatışmalar yaşanıyor.

Federal Polis Birlikleri’nde görevli Ömer Izzeddin de güvenlik güçlerinin, dün sabah saatlerinde, Musul’un güney bölgesinde operasyon başlattığını belirterek, “Birlikler, Hammam el-Alil nahiyesi ayrımına ulaştı ve Musul’un güneyi ile başkent Bağdat arasındaki bağlantı yolunda denetimi sağladı” dedi.

İzzeddin, DEAŞ’ın karşılıklı silahlı çatışmalardan kaçındığını, müdafaa yöntemi olarak keskin nişancılar ve intihar eylemcilerinin düzenlediği bombalı saldırıları kullandığını aktardı. Ninova Operasyonları Komutanlığında görevli Albay Ahmed Aziz, koalisyon güçlerine ait uçakların, DEAŞ’ın ikmal hattını kesmek için Musul’un kuzeyindeki Abbasiye Köprüsü’nü vurduğunu söyledi. Ortak Askeri Operasyon Komutanı Tümgeneral Talib Şaghati, Musul’un Gogjali, El Karama ve El Samah mahallerinden kaçan yaklaşık 5 bin sivilin tahliye edildiğini belirtti. Siviller beyaz bayraklarla kaçmaya çalışıyor.

Irak Özel kuvvetlerinin yaptığı son açıklamaya göre bu sabah şehrin mahallelerinde çatışmalar devam ediyor.

HAŞDİ ŞABİ’DEN TELAFER HAREKÂTI

Irak’ın en büyük Şii milis gücünün liderlerinden Hadi el-Amiri, DEAŞ’ın elindeki Musul’u batıdaki Türkmen kenti Telafer’e bağlayan ikmal yolunu kesmeyi hedeflediklerini söyledi. Halk Seferberlik Güçleri’nin içindeki İran destekli Bedr örgütünün lideri olan el-Amiri, “Telafer ile Muhalabiye mahallesi üzerinden Musul’a bağlanan yolun kesilmesi, yani Haşdi Şabi operasyonlarının ilk aşaması Allah izin verirse bugün (dün) tamamlanacak” dedi. Telafer, Musul’un 55 km batısında, kent ile DEAŞ’ın elindeki Suriye toprakları arasında bulunuyor. İkmal yolunun kesilmesi Musul’un kuşatılması anlamına gelecek. Irak ordusu ve Peşmergeler, 17 Ekim’de başlayan Musul taarruzu kapsamında güney, doğu ve kuzey olmak üzere üç koldan kente yaklaşıyorlar.

http://www.hurriyet.com.tr/musuldan-beyaz-bayrakli-kacis-40267842

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #867 : 05 Kasım 2016, 22:31:35 »
Irak güçleri el-Alil'de kontrolü sağladı
AA
05 Kasım 2016 - 12:28Son Güncelleme : 05 Kasım 2016 - 14:16
Irak güçleri el-Alilde kontrolü sağladı

Irak devlet televizyonunun haberine göre Irak güçleri Musul'un güneydoğusunda bulundan Hammam el-Alil'e üç koldan girmeye başladı.

Irak güçlerinin Musul'a bağlı stratejik önemdeki Hammam el-Alil nahiyesini terör örgütü DEAŞ'tan geri aldığı belirtildi.Irak devlet televizyonunun haberine göre, Irak ordusu ve polis güçleri sabah üç koldan girdikleri Musul'un güneyindeki Hammam el-Alil'de kontrolü sağladı. Güvenlik güçlerinin nahiyedeki hükümet binalarına Irak bayrağı astığı ifade edildi.

Irak güçlerinin terör örgütü DEAŞ'ın Musul'un güneyindeki "son kalesi" olarak bilinen Hammam el-Alil nahiyesine girmeye başladığı bildirildmişti.

Ninova Operasyonları Komutanlığından yapılan açıklamada da "Güçlerimiz, teröristlerin birinci savunma hattını kırarak Hammam el-Alil'e doğru tüm kollardan hızlıca ilerliyor." denilmişti.

Irak polis güçlerinin de Hammam el-Alil'in batısındaki Suvadi köyünü geri aldığı aktarıldı. DEAŞ'ın Musul'un güneyindeki son kalesi olarak bilinen Hammam el-Alil, Musul kent merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, 17 Ekim'de Musul'u terör örgütü DEAŞ'tan kurtarma operasyonunun başladığını duyurmuştu.

ŞİMDİYE KADAR 165 BÖLGE TEMİZLENDİ

Devlet televizyonundan yayınlanan Irak ordusuna bağlı Ortak Operasyonlar Komutanlığının yazılı açıklamasında, operasyonun başladığı 17 Ekim'den 4 Kasım tarihine kadar geçen sürede Musul kent merkezinin çevresindeki 165 bölgenin DEAŞ'tan temizlendiği belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/irak-gucleri-el-alile-girdi-40269174

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #868 : 06 Kasım 2016, 14:45:13 »
SDG: Rakka operasyonu başladı
hurriyet.com.tr
06 Kasım 2016 - 13:58Son Güncelleme : 06 Kasım 2016 - 14:40
SDG: Rakka operasyonu başladı

Suriye'de ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Rakka operasyonunun başladığını duyurdu.

Irak'ın Musul kentinde DEAŞ'a yönelik harekât sürerken, söz konusu terör örgütünün Suriye'deki kalesi Rakka'ya da operasyon başlatıldığı açıklandı.

Reuters'ın haberine göre, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin öncülüğünü yaptığı SDG, Rakka'nın DEAŞ'tan alınması için dün gece başlatılan operasyona ABD'nin havadan destek vereceğini açıkladı.

Rakka'ya yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Ayn İssa kasabasında basın toplantısı düzenleyen SDG komutanları, terör örgütü DEAŞ'ın Suriye'deki kalesi konumunda olan kente düzenlenen operasyona sadece SDG mensuplarının katılacağını belirtti.

SDG sözcüsü Jihan Şeyh Ahmed, operasyona yaklaşık 30 bin SDG mensubunun katılacağını söyledi.

Basın toplantısında okunan açıklamada, "Rakka; Suriye Demokratik Güçleri bayrağı altındaki Arap, Kürt ve Türkmen gruplarca ve YPG'nin aktif katılımıyla, uluslararası koalisyonla koordinasyon içinde kurtarılacaktır" denildi.

SDG ayrıca, Rakka'daki sivilleri DEAŞ militanlarının bulunduğu yerlerden uzaklaşmaya çağırdı.

http://www.hurriyet.com.tr/rakka-operasyonu-basliyor-iddiasi-40269928

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #869 : 07 Kasım 2016, 00:17:48 »
ABD'den Rakka açıklaması: Memnuniyetle karşılıyorum
AA
06 Kasım 2016 - 21:25Son Güncelleme : 06 Kasım 2016 - 21:45
ABDden Rakka açıklaması: Memnuniyetle karşılıyorum

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin öncülüğünü yaptığı Suriye Demokratik Güçlerinin (SDG), Rakka kentinin DEAŞ'ın elinden alınması için başlattığı operasyonu "memnuniyetle karşıladığını" belirtti.

Carter, SDG'nin, Rakka'nın DEAŞ'tan alınması için dün gece operasyon başlattığını duyurmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

"DEAŞ'ın acımasız kontrolü altında bulunan Rakka'nın özgürleştirilmesi için SDG'nin başlattığı operasyonu memnuniyetle karşılıyorum." ifadesini kullanan Carter, Rakka'nın izolasyonu ve nihayetinde kurtarılması çabalarının, uluslararası koalisyonun sürdürdüğü kampanyanın bir sonraki adımını oluşturduğunu kaydetti.

Carter, Irak'ın Musul kentindeki gibi Rakka'daki operasyonun da kolay olmayacağını vurguladı.

Önlerinde zorlu bir mücadelenin bulunduğuna işaret eden Carter, "Uluslararası koalisyon, Irak ve Suriye'deki yerel güçlerin DEAŞ'ı hakkettiği kalıcı yenilgiye uğratması için elinden geleni yapmayı sürdürecek." ifadesini kullandı.

Carter, açıklamasında, ABD'nin Rakka operasyonunu ne şekilde desteklediği konusundaki ayrıntılara yer vermedi.

http://www.hurriyet.com.tr/abdden-rakka-aciklamasi-memnuniyetle-karsiliyorum-40270308