Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #670 : 29 Nisan 2016, 08:29:55 »
Kilis'e peş peşe iki roket
İHA29 Nisan 2016 - 08:01:00

Kilis’e Suriye’den peş peşe atılan iki roket, paniğe yol açarken roketlerin araziye düşmesi nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadı.

Sabah saat 06.00 sıralarında Suriye’den ateşlenen iki roket peş peşe Kilis-Öncüpınar Karayolu yakınlarındaki bağ evlerinin bulunduğu bölgeye düştü.

Vatandaşlar patlama sesleri üzerine durumu polise bildirmesinden sonra olay yerine ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

İki roketin de boş araziye düştüğü belirlenirken, polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Olay yerinin jandarma sorumluluk bölgesinin olması nedeniyle polis, görevi jandarmaya devretti. Roketli saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, görgü tanıkları, şiddetli bir patlama sesi duyduklarını, çok korktuklarını olay yerine gelen polislerin inceleme yaparken, ikinci roketin düştüğünü ifade ettiler.

http://www.hurriyet.com.tr/kilise-pes-pese-iki-roket-40096396
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #671 : 29 Nisan 2016, 10:43:47 »
Sosyal media'nin propagandasi bazi gercekleri iceriyor maalesef.

ISID'in yayinladigi video:
https://twitter.com/DrPartizan_/status/725688607537815552

ve resim kuskusuz T-155

Bu görüntü ile ilgili yayın yasağı gelmiş,o nedenle kaldırıyorum...

Not: her iki goruntu Twitter'dan alinma. Savtera forumunda bir salagin yaygarasi / iddiasi gibi Savtera'dan alinma degil
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2016, 16:19:33 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #672 : 29 Nisan 2016, 11:43:33 »
Acaba bu ışid canilerinin askerlerimize kaçıncı saldırısı. Işid sevicileri bu soruya cevap verebilir mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #673 : 29 Nisan 2016, 23:05:59 »
Bu yasaklarla gunu kurtaracaklarini mi saniyorlar, yazik cok yazik aslinda tam ters tepki olusuyor. Olan olayi ortbas ediyorlar derken ISID, PKK cikip youtube da yayinliyor. Boyle oldugunda da ordu tum inandiriciligini yitiriyor, yok 30 isidli vurduk yok 50 PKK'li gomduk laflari da gume gidiyor dogru bile olsa.
s
Elin ISID'lisi gelmis elini kolunu sallayarak 400-500 metre sinira yaklasmis 3 tane obusunu havaya ucurmus, tek yapabilecegin ortbas etmek olmamali. Bu isin sorumlulugunu ustlenip ders cikarmak olmali

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #674 : 30 Nisan 2016, 08:28:07 »
IŞİD'de 1500 Katyuşa daha varmış

Uğur ERGAN / ANKARA30 Nisan 2016 - 02:07:00
IŞİD'de 1500 Katyuşa daha varmış

TÜRKİYE’ye son dönemlerde hemen her gün roket, havan ve antitank füzeleriyle saldıran terör örgütü IŞİD’in elinde yaklaşık 1500 tane roket rampası olan Katyuşa bulunduğu bildirildi.

Türk güvenlik birimlerinin yerel istihbarat kaynaklarının yanı sıra insansız hava araçları üzerinden elde ettiği bilgiler, havadan etkili müdahale olmadığı sürece sınır hattında IŞİD tehditinin devam edeceğini ortaya koydu. İstihbarat bilgileri, terör örgütü IŞİD’in elinde 1500 kadar Katyuşa olduğunu gösteriyor. Kaynaklar havan ve antitank füzeleri de dikkate alındığında bu sayının daha da artacağını vurguladı.

İKİ ÜLKE ORDUSUNDAN
IŞİD’in bu silahların neredeyse tamamını Suriye’de rejim güçlerinden, Irak’ta da özellikle Irak ordusunun Musul’u terk etmesi sırasında ele geçirdiği belirtildi. IŞİD’in sınır hattındaki mevzilerinden bazılarında top da bulunduğu belirlendi. Kaynaklar, özellikle koalisyon güçlerine ait uçakların IŞİD mevzilerini vurmasında Türkiye’nin verdiği istihbarat bilgilerinin etkili olduğunu söyledi.

BAĞ EVLERİNE DÜŞTÜ
Terör örgütü IŞİD’in dün sabah Suriye tarafından attığı Katyuşa roketleri Kilis-Öncüpınar karayolu yakınlarındaki bağ evlerinin bulunduğu bölgeye düştü. Boş araziye düşen roketler nedeniyle ölen veya yaralanan olmadı. IŞİD’in saldırısına sınırda konuşlu Türk topçu birliği Fırtına obüsleriyle misliyle karşılık verdi. IŞİD’in ocak başından bu yana Türkiye’ye yönelik saldırılarında 18 kişi yaşamını yitirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/isidde-1500-katyusa-daha-varmis-40097011

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #675 : 30 Nisan 2016, 12:30:13 »
IŞİD’in belgelerinde ‘Türk NATO subayı’
İngiltere merkezli The Telegraph gazetesi, IŞİD militanlarının kamuoyuna sızdırılan CV’leri arasında NATO subayı bir Türk militanın da yer aldığını aktardı.

IŞİD’in belgelerinde ‘Türk NATO subayı’
IŞİD’in başkent ilan ettiği Rakka’da üst düzey liderler için kurulan eğitim kampına katılan 368 militanının isimlerin yer aldığı belgeler Suriyeli muhalif “Zaman El Wasl” gazetesi tarafından yayınlandı. Belgelerde, IŞİD için savaşan ve “Ebu Bekir” ismini kullanan bir Türk vatandaşı olduğu belirtildi. Ebu Bekir’in 18 ay NATO’da hizmet vererek savaş deneyimi kazanmış bir subay olduğu bilgisi paylaşıldı. Sızan belgelerde, Norveçli bir helikopter pilotu, bir İngiliz firması için çalışan 62 yaşında üst düzey bir elektronik mühendisi gibi farklı meslek gruplarından isimler de yer alıyor. IŞİD’e katılan kişilerden yüzde 30’unun askeri geçmişi olduğu bilgisi yer alan belgelerde, bu kişilerin aralarında Rusya, Türkiye, Çin, Cezayir ve Suudi arabistan’ın da olduğu ülkelerde hizmet verdiği belirtildi.

http://www.milliyet.com.tr/isid-in-belgelerinde-turk-nato/dunya/detay/2236527/default.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #676 : 01 Mayıs 2016, 13:07:21 »
Kilis'e bir roket daha düştü
DHA / KİLİS
01 Mayıs 2016 - 07:53:00
Kilis'e bir roket daha düştü

Bu sabah Suriye tarafından atılan 2 katyuşa roketatar mermisi Kilis kent merkezinde patladı. Çok sayıda araç ile evde hasar oluşan patlamalarda 4 kişi yaralandı. Saat 11.20 sularında Kilis kent merkezine bir roket daha düştü.

Bugün sabahın ilk saatlerinde 2 roketatar mermisi düşen Kilis'te bir şok daha. Şehir merkezine yine katyuşa roketatar mermisi düştüğü öğrenildi.

Ayrıntılar geliyor

İLK ROKETLER SAAT 07.00'DE DÜŞMÜŞTÜ

Geçen 18 Ocak gününden bu yana 7’si Suriyeli 18 kişinin yaşamını yitirdiği Kilis’e, bu sabah 07.00 sıralarında Suriye tarafından yine katyuşa roketatar mermisi atıldı.

IŞİD denetimindeki Bab bölgesinden atılan roket atar mermilerinden ilki vatandaşların araçlarını park ettiği boş bölgeye düştü. Patlamalarda, bölgede bulunan 8 araç ile çevredeki ev ve işyerlerinde hasar oluştu.

İkinci patlama ise bir sokakta meydana geldi.

Sokaktaki bir evin yanına isabet ederek patlayan katyuşa roketatar mermisi evlerde hasar oluşturdu ve 4 kişinin yaralanmasına neden oldu. Patlama ihbarlarının ardından bölgeye giden sağlık, kurtarma ve polis ekipleri inceleme başlattı. İkinci patlamanın meydana geldiği sokakta yaralanan 4 kişi ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada tedavisine başlanan yaralıların genel sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Bu arada sınırda konuşlu topçu birliklerinin roketatar mermilerinin atıldığı bölgeyi Fırtına obüsleriyle ateş altına aldığı belirtildi.

DOKUZU ÖLDÜRÜLDÜ

Suriye sınırından Kilis'e bu sabah saatlerinde atılan iki rokete anında misliyle karşılık verildi. 9 IŞID'li top atışı sonucu öldürüldü.
Bölgedeki kaynaklar konuyla ilgili, "Bu sabah saat 07:00 sularında  Kilis’e düşen iki adet roket sonucu dört vatandaşımız hafif şekilde yaralanmıştır.Suran bölgesinde İHA ve radarlarla roket atışlarının yapıldığı tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait iki adet roket mevzi, sınırımızda konuşlu ateş destek vasıtalarımızla (Fırtına obüsleri ve  Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) Bataryasıyla) ateş altına alınmış ve her iki mevziide bulunan  Dokuz DEAŞ üyesi terörist etkisiz hale getirilmiştir" bilgisini paylaştılar. - Uğur ERGAN/ANKARA

http://www.hurriyet.com.tr/kilise-2-roket-mermisi-dustu-40097422

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #677 : 01 Mayıs 2016, 13:12:17 »
IŞİD'in bomba üretim merkezi vuruldu
DHA - AA
01 Mayıs 2016 - 12:51:00
IŞİD'in bomba üretim merkezi vuruldu

Askeri kaynaklar, IŞİD’in bomba üretim merkezinin silahlı İHA’larla vurulduğunu duyurdu.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, terör örgütü DAEŞ'in, Halep'e bağlı Azez ilçesinde bulunan, "Patlayıcı Madde Üretimi ve Patlayıcı Araç Hazırlama Merkezi", Koalisyon Harekat Merkezinin yönlendirmesiyle İncirlik'ten havalanan MQ-1 modeli silahlı insansız hava aracı (İHA) ile imha edildi. Düzenlenen hava harekatı sonucu, terör örgütü DAEŞ mensubu 2 terörst öldürüldü. Patlamalarla çöken bina içerisinde çok sayıda teröristin kaldığı bildirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/isidin-bomba-uretim-merkezi-vuruldu-40097504

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #678 : 02 Mayıs 2016, 08:36:24 »
IŞİD'in İkinci Adamı Öldürüldü!
Ebu Bekir El Bağdadi'nin ardından, IŞİD'in iki numaralı adamı olan Ebu Ali El Anbari de Irak'ta öldürüldü.

Russia Today'in haberine göre IŞİD dün, Bağdadi'nin sağ kolu olan ve Hacı İman kod adıyla bilinen El Anbari'nin öldürüldüğünü resmen kabul etti.

KARARGAH VURULDU! EL ANBARİ İLE 14 MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ

Irak  İçişleri Bakanlığı, ülkenin kuzeydoğusundaki  Suriye sınırında yer alan El-Aş bölgesinde büyük bir IŞİD karargahının vurulduğunu ve El Anbari ile birlikte 14 IŞİD militanının öldürüldüğünü duyurmuştu.

IŞİD'İN YÖNETİM KADROSUNDAYDI

El Anbari,  El Bağdadi'nin emri altında, Ebu Ala El Afri ve Ebu Ala Kardaş ile birlikte IŞİD'in yönetim kadrosunu oluşturmaktaydı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-isid-in-ikinci-adami-olduruldu-8400284/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #679 : 02 Mayıs 2016, 09:32:13 »
İncirlik'ten kalkan İHA'lar IŞİD'i bombaladı
DHA02 Mayıs 2016 - 08:22:00
İncirlik'ten kalkan İHA'lar IŞİD'i bombaladı

İncirlik'ten 4 adet MQ-1 modeli Silahlı İHA, IŞİD'e ait 5 adet silah mevziisi imha etti, 29 IŞİD'li öldürüldü. Dün sabah ve öğle saatlerinde ise fırtına obüsleri ve Çok Namlulu Roketar ile IŞID mevzileri vuruldu, 34 IŞİD'li etkisiz hale getirildi.

SURİYE’nin kuzey batısında bulunan IŞİD’e ait 5 silah mevziisi ve araçları İncirlik’ten havalanan 4 MQ-1 modeli Silahlı İHA, ile ateş altına alınarak tam isabetle vuruldu. Bölgeden alınan bilgilerden ve görüntülerden 29 IŞİD’li etkisiz hale getirildi.

Dün IŞİD’in Kilis’e yaptığı ikinci saldırının ardından Suriye kuzeyindeki keşif ve gözetleme elemanlarından alınan istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda söz konusu istihbarat, Koalisyon Harekat Merkezi ile anında paylaşıldı ve bir operasyon hazırlıkları başlatıldı. IŞİD’li teröristlerinin, Suriye’nin kuzey batısında bulunan Düdyen, Yan Yaban ve Tatimus bölgelerinde bulunan 5 adet silah mevzii ve araçları koordinatları tespit edildi. Koalisyon Harekat Merkezi’nin yönlendirmesiyle İncirlik’ten belirli fasılalar ile havalanan 4 MQ-1 modeli Silahlı İHA, tespit edilen hedefleri ateş altına alarak tam isabetle vurdu. Bölgeden alınan bilgilerden ve görüntülerden 29 IŞİD’li teröristi etkisiz hale getirilirken araçları da dahil olmak üzere 5 silah mevziisi imha edildi.

DÜN 34 IŞİD’Lİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Dün öğle saatlerinde ise Suriye’deki IŞİD’li teröristler tarafından Kilis’e yapılan roket saldırısı sonucunda; sınırda konuşlu bulunan ateş destek vasıtaları ile (Fırtına obüsleri ve Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) Bataryasıyla) Öncü Hudut Karakolu karşısına düşen ve yaklaşık 12 kilometre güneyinde yer alan Tuğhali bölgesindeki IŞİD mevzileri ateş altına alındı. Mevziilerde bulunan 25 IŞİD üyesi terörist etkisiz hale getirildi ve beraberlerinde bulunan 6 araç imha edildi. Dün sabah etkisiz hale getirilen 9 IŞİD’li sayı ile toplam 34 IŞİD’lı etkisiz hale getirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/incirlikten-kalkan-ihalar-isidi-bombaladi-40097773