Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #650 : 25 Nisan 2016, 14:33:30 »
Hey gidi günler...
Geçen sene sınırdan bu yana kimlerin attığı belli olmayan mermiler düştüğünde, sahip oldukları medya organlarında eseeeeed eseeeeed diye höykürenler, bugün ışiiiiid daeeeeeeeş diye bağırmıyorlar. O zamanlar millete gaz verenler bugün güvenlik gerekçesi adı altında toplantı ve gösterileri yasaklıyorlar.

Devletin, daha doğrusu devleti yöneten hükümetin öncelikli görevi kendisini seçen halkın can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Ancak terör konusunda bu görevi yerine getiremedikleri çok nettir. Son yıllarda ortaya çıkardıkları angajman kuralları çerçevesinde her saldırıya misliyle karşılık verme masalı da hiçbir şekilde "devletin halkın can ve mal güvenliğini sağlama asli görevine" katkı sağlamamaktadır. Güçlü devlet sorunun kaynağını tespit edip onu ortadan kaldırır.  "bize bir mermi düştü, biz misliyle karşılık verdik diye milleri uyutmaya kalkmaz. Millet artık bunlarla avunmuyor farkındaysanız!

Hep yapılması geren yapılacaktır deniyor ama sonuç değişmiyor! Demek ki yapılması gerekenler yapılmıyor!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #651 : 25 Nisan 2016, 19:58:39 »
İlk olarak foruma siyaset katmaniz saten basli basina yanlis ikincisi ise sinirdan dusen top mermilerini de hukemete yikacak kadar ne ictiniz ? siz degilmiydiniz Turkiye suriye deki olaylara karismamalidir diyen? bu isin boyle olacagi belli degilmiydi saten ? emin olun suriyeye yapilacak bir mudahalede karsi cikacak ilk kisiler yine siz olacaksiniz.Hukumet basarisiz demissinizde elinizde baska arternatif yoksa olana katlanmak zorundasiniz suanda Turkiye de muhalefet diye birsey yok o yuzden hukumeti kimse sorgulayamiyor takip edemiyor . Burda en buyuk suc kendini muhalefet sanan partilerindir !

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #652 : 25 Nisan 2016, 20:03:26 »
Ustelik bir ulkenin halkini korumasi icin en onemli etkenlerden birisi savunma sanayisidir ve mevcut hukumet doneminde savunma sanayisinin ne kadar gelistigini en az benim kadar sizde biliyorsunuzdur saten !

Çevrimdışı Denizci

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #653 : 25 Nisan 2016, 20:08:25 »
ABD ile Türkiye Kilis sınırında füze kalkanı için anlaştı!

Türkiye ile ABD arasında yürütülen son görüşmelerde, sınırın Suriye tarafından "Güvenli Bölge" oluşturulması konusunda büyük oranda uzlaşıya varıldığı belirtildi.

Buna göre Afrin-Cerablus arasında yer alan ve "“Münbiç" olarak bilinen 90 km'lik alan "Güvenli Bölge" olarak ilan edilecek. Bölgenin DAEŞ unsurlarından tamamen temizlenmesi ve süreç içinde yaşanabilecek olası sızmalara karşı, kara savaşlarının en etkili silahlarından olan ve 92 km'lik menzili bulunan ABD’nin HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) füze bataryaları da sınır hattının Türkiye tarafına konuşlandırılacak.

DAEŞ'E KARŞI ILIMLI MUHALEFET

Akşam gazetesinin savunma ve diplomasi kaynaklarından edinliği bilgiye göre, "Güvenli Bölge" için izlenecek yol haritası da büyük oranda netleşti. DAEŞ terör örgütünün Münbiç hattında tamamen çıkarılmasında, Türkmen güçlerinin öncülüğündeki ılımlı muhalefet aktif rol oynayacak. Bu kapsamda ılım muhaliflere, silah ve mühhimat desteği artırılacak.

Obüslerle birlikte vuracak

DAEŞ unsurlarının Münbiç hattından çıkarılmasında, sınırın Türkiye tarafından yapılacak yoğun füze, top ve obüs atışları ile Ilımlı Muhaliflere destek verilecek. ABD’nin çok namlulu HIMARS Füze Bataryalarının da, bu çerçevede sınır hattına konuşlandırılacağı öğrenildi.

Fezleke çıkarmaya ihtiyaç yok

Sınırın Türkiye tarafında daha önce de, ABD’ye ait Patriot füze batarya sistemleri bulunuyordu. Çok namlulu HIMARS Füze Bataryaları'nın, Patriot sistemlerinin sınır hattına yerleştirildiği prosedüre uygun olarak konuşlandırılacağı ve bunun için TBMM'den tezkere çıkarılmasına gerek olmadığı da bildirildi.

Mobil sistemle tam verim

Kara savaşlarının en etkili silahlarından olan HIMARS Füze Bataryaları, mobil özelliği sayesinde yer değiştirerek bölgedeki gelişmelere göre konumlanacak.

KOLAYLAŞTIRACAK

TSK'nin Fırtına Obüsleri ile ABD'nin HIMARS bataryaları, DEAŞ hedeflerini birlikte vurarak ılımlı muhaliflerin bölgeyi kontrol altına almasını kolaylaştıracak. Savunma kaynakları HIMARS bataryalarının önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gönderilerek, planlanan noktalara yerleştirileceğini doğruladılar.

kaynak:  http://www.yeniakit.com.tr/haber/abd-ile-turkiye-kilis-sinirinda-fuze-kalkani-icin-anlasti-165897.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #654 : 25 Nisan 2016, 22:36:44 »
İlk olarak foruma siyaset katmaniz saten basli basina yanlis ikincisi ise sinirdan dusen top mermilerini de hukemete yikacak kadar ne ictiniz ? siz degilmiydiniz Turkiye suriye deki olaylara karismamalidir diyen? bu isin boyle olacagi belli degilmiydi saten ? emin olun suriyeye yapilacak bir mudahalede karsi cikacak ilk kisiler yine siz olacaksiniz.Hukumet basarisiz demissinizde elinizde baska arternatif yoksa olana katlanmak zorundasiniz suanda Turkiye de muhalefet diye birsey yok o yuzden hukumeti kimse sorgulayamiyor takip edemiyor . Burda en buyuk suc kendini muhalefet sanan partilerindir !

Foruma siyaset katmıyorum. Haklı olarak tepki gösteriyorum.

Suriye'ye karışmamak gerektiğini söyleyen bendim. Komşu bir ülkenin karıştırılmasının, iç savaş sokulmasının bize hiç bir faydası olmadığını bilmek için deha olmaya gerek yok. Buna uyulmadığı için bugün orada bir devlet iradesi yok ve bu nedenle sınırımızdan içeri mermiler yağıyor.

Buna karşı koyamayan zihniyet Şam'da cuma namazı kılmaktan bahsediyordu, hatırlatırım!

Ayrıca bu forumda defalarca Işid denilen caniler topluluğu ile mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdim. O kişi de bendim. Suriye'ye değil! Işid'e müdahale... Bu canilerin mutlaka bize zarar vereceklerini defalarca belirttim ve dediğimi defalarca yaptılar da. Çok daha fazlasını yapmaktan da çekinmeyeceklerdir.

Yine daha önce defalarca dile getirdiğim gibi seçenlerin seçilmiş olanlara hesap sorma hakları vardır. Bu bazı siyasi fanatizmle düşünenlerin kavrayamayacağı evrensel bir haktır. Benim ülkemde bombalar patlıyorsa, masum insanlar ölüyorsa ve bu konuda ben çok daha önceden defalarca uyarılarda bulunmuş olmama rağmen, her şeyi bildiğini iddia edenler bildiklerini okudularsa, ben buna tepki gösteririm arkadaş! Ülkede muhalefet diye birşey yok diye, başka alternatifi yok diye göz yummak zorunda değilim! Katlanmak zorunda değilim! Nereye çekerlerse o yöne gidecek bir hayvan değilim ki ben! İnsanım insan!

bir ülkenin halkını savunması için savunma sanayinden önce mantıklı yöneticilere ihtiyacı var! Mevcut hükümetin döneminde savunma sanayinin çok ilerlemiş olmasına, dile getirilen pek çok sistemin artık üretilip kullanılıyor olmasına rağmen bitmiş olan terörün eskisinden daha güçlü hale gelerek her gün can alması, uluslarası terör örgütlerinin ortalıkta cirit atması bunun açık kanıtlarından biri. Sınırdan içeri roketler düşüyor ama savunma sanayimize yön verenler buna halen çözüm üretebilmiş değiller. Oysa bu forumdaki çocuk yaşta sayılacak arkadaşlar bile buna karşı bir sistemin gelişitirilmesi gerektiğini dile getirdiler önceki sayfalarda!  Yapılması için daha onlarca can kaybetmemiz lazım her zaman olduğu gibi!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #655 : 25 Nisan 2016, 23:07:13 »
ABD ile Türkiye Kilis sınırında füze kalkanı için anlaştı!

Türkiye ile ABD arasında yürütülen son görüşmelerde, sınırın Suriye tarafından "Güvenli Bölge" oluşturulması konusunda büyük oranda uzlaşıya varıldığı belirtildi.

Buna göre Afrin-Cerablus arasında yer alan ve "“Münbiç" olarak bilinen 90 km'lik alan "Güvenli Bölge" olarak ilan edilecek. Bölgenin DAEŞ unsurlarından tamamen temizlenmesi ve süreç içinde yaşanabilecek olası sızmalara karşı, kara savaşlarının en etkili silahlarından olan ve 92 km'lik menzili bulunan ABD’nin HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) füze bataryaları da sınır hattının Türkiye tarafına konuşlandırılacak.

DAEŞ'E KARŞI ILIMLI MUHALEFET

Akşam gazetesinin savunma ve diplomasi kaynaklarından edinliği bilgiye göre, "Güvenli Bölge" için izlenecek yol haritası da büyük oranda netleşti. DAEŞ terör örgütünün Münbiç hattında tamamen çıkarılmasında, Türkmen güçlerinin öncülüğündeki ılımlı muhalefet aktif rol oynayacak. Bu kapsamda ılım muhaliflere, silah ve mühhimat desteği artırılacak.

Obüslerle birlikte vuracak

DAEŞ unsurlarının Münbiç hattından çıkarılmasında, sınırın Türkiye tarafından yapılacak yoğun füze, top ve obüs atışları ile Ilımlı Muhaliflere destek verilecek. ABD’nin çok namlulu HIMARS Füze Bataryalarının da, bu çerçevede sınır hattına konuşlandırılacağı öğrenildi.

Fezleke çıkarmaya ihtiyaç yok

Sınırın Türkiye tarafında daha önce de, ABD’ye ait Patriot füze batarya sistemleri bulunuyordu. Çok namlulu HIMARS Füze Bataryaları'nın, Patriot sistemlerinin sınır hattına yerleştirildiği prosedüre uygun olarak konuşlandırılacağı ve bunun için TBMM'den tezkere çıkarılmasına gerek olmadığı da bildirildi.

Mobil sistemle tam verim

Kara savaşlarının en etkili silahlarından olan HIMARS Füze Bataryaları, mobil özelliği sayesinde yer değiştirerek bölgedeki gelişmelere göre konumlanacak.

KOLAYLAŞTIRACAK

TSK'nin Fırtına Obüsleri ile ABD'nin HIMARS bataryaları, DEAŞ hedeflerini birlikte vurarak ılımlı muhaliflerin bölgeyi kontrol altına almasını kolaylaştıracak. Savunma kaynakları HIMARS bataryalarının önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gönderilerek, planlanan noktalara yerleştirileceğini doğruladılar.

kaynak:  http://www.yeniakit.com.tr/haber/abd-ile-turkiye-kilis-sinirinda-fuze-kalkani-icin-anlasti-165897.html

Yeni akitten ayakta uyutmaya yönelik bir haber!

ABD bizim sınırda HIMARS konuşlandıracakmış da Işid Hedeflerini vurabileceklermiş. O hedefleri biz zaten kendi imkanlarımızda vurabiliyoruz. Yerli savunma sanayimizin" geliştirdiği topçu roketleri vs yeter de artar. Önemli olan bu değil! Işid'in fırtlattığı ve sınırımızdan içeri düşerek can ve mal kaybına neden olan mermilerin imha edilmesi önemli! 24 saat canlı keşif yapacak ve her hareketi takip ederek her tehditi tespit edip derhal ilgili ateş birimlerine bildirecek sistemler aktif olarak kullanılmalı. Gelişmiş iha sistemleri, uydular vs... Bna ek olarak son anda tespit edilen ve müdahale edilmeden ateşlenen roket vs sistemleri havada vurup yok edecek sistemler olmalı. İstihbarat olmalı istihbaraaaaat!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #656 : 25 Nisan 2016, 23:13:29 »
IŞİD'in Füze Rampası İmha Edildi: 8 IŞİD'li Öldürüldü

Suriye tarafındaki IŞİD'e ait füze rampası fırtına obüsleriyle imha edildi. Operasyonda 8 IŞİD'li terörist de öldürüldü.

Koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının IŞİD'e yönelik hava harekatından sonra,  Kilis sınır hattında konuşlu Türk topçu birliği de IŞİD'e ait füze rampasını vurdu. Fırtına obüsleriyle yapılan atışta 8 IŞİD teröristinin de öldüğü bildirildi.

IŞİD'İN FÜZELERİ VURULDU, 8 IŞİD'Lİ ÖLDÜRÜLDÜ

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İnsansız Hava Araçları (İHA)  Suriye tarafında  Kilis'e 21 kilometre, sınıra ise 6 kilometre uzaklıkta  Suriye tarafında Halep'in kuzeyindeki Cakka'da IŞİD'e ait bir füze rampası tespit etti.  Türkiye'ye doğru çevrili rampada, bir roketin atışa hazırlandığı belirlendi. İHA'ların belirlediği koordinatlara fırtına obüsleri yoğun atış yaptı. Topçu atışının bitiminden sonra yeniden devreye giren İHA'lar sayesinde füze rampasının imha edildiği ve 8 IŞİD'linin etkisiz hale getirildiği belirlendi.

KİLİS'TE ŞİMDİYE KADAR 17 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere son günlerde  Kilis'e hemen her gün  Suriye tarafından füze atılıyordu. Atılan bu füzeler yüzünden bugüne kadar 17 kişi hayatını kaybetti.
http://www.sondakika.com/haber/haber-isid-in-fuze-rampasi-imha-edildi-8-isid-li-8385220/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #657 : 25 Nisan 2016, 23:18:21 »
Kilis'e gelişmiş roket bataryaları da sevk edildi

AA
25 Nisan 2016 - 20:31:00
Kilis'e gelişmiş roket bataryaları da sevk edildi

Kilis'e dünden beri süren askeri sevkiyat bugün de devam etti. Batı illerinden gelen ve aralarında 80 saniyede 40 roket atabilen füze bataryalarının da bulunduğu 13 tırlık askeri konvoy bugün Kilis'e gitti.

Alınan bilgiye göre, batı illerinden Suriye sınırında görevlendirilen 13 tırlık askeri konvoy, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolundan geçerek Gaziantep çevreyoluna doğru ilerledi. 13 tırlık konvoya, polis ve jandarma ekipleri eskortluk etti.

Konvoyda, 80 saniyede 40 roket atabilen çok namlulu roket atar füze bataryaları ve zırhlı araçların bulunduğu gözlendi.

Araçların, Suriye sınırındaki konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderildiği öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/kilise-gelismis-roket-bataryalari-da-sevk-edildi-40094487

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #658 : 26 Nisan 2016, 06:38:29 »
Bahsettiğin sorunlarin hepsi için savunma projeleri mevcut durumda saten ve yapiliyor bu tur seyler ha deyince olacak projeler degil biz bi ip bile uretemeyen ulkeydik ki  bu gunlere geldik.Onceki donem hukumetleride birseyler yapmis olsalardi suan sinirimizi koruyabiliyor olurduk.

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #659 : 26 Nisan 2016, 06:39:44 »
ustelik bizim ahim şahim bir butcemizde yokki amerika gibi savunmaya 650 milyar harcayasin ? ekonomimiz belli durumumuz belli