Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 218556 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #60 : 16 Ağustos 2014, 13:32:13 »
<a href="http://youtu.be/Ynm25fk7nr0?list=UUsT39iVoUcIqGWejkNpdP2g" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/Ynm25fk7nr0?list=UUsT39iVoUcIqGWejkNpdP2g</a>

Türkmenler Halen Irak'da zor durumdalar ve "Yeni" Türkiye'yi eskiden beri yönetenler halen bu konuda birşey yapmıyorlar. Halen gündemi değiştirip milleti uyutmak için yandaş medyaları  aracılığıyla masallar üretiyorlar: http://www.defenceturk.com/index.php/topic,6588.msg60284/topicseen.html#msg60284

Büyük İsrail Projesi planı kapsamında Suriye'nin de Irak gibi parçalanması, İsrail'in başına bela olan hizbullah gibi örgütlerin Irak ve Suriye üzerinden aldıkları İran desteğinin kesilmesi için türetilen El-Nusra ve Işid gibi cani terör örgütlerine destek vermek yerine, TÜRK MİLLETİNİN ÇIKARLARINA uygun olarak Kuzey Irak ve Suriye'deki soydaşlarımızı ve tarihi haklarımızı korumak adına her türlü müdahaleyi yapmamız gerekiyor. Ancak bunu yapabilecek bir dünyaa lidermiz yok! Uyguladıkları politika, pardon uyguladıkları birşey de yok, uygulamadıkları politika nedeniyle bugün büyük devletler son teknoloji silahları pkkya veriyor! Pkk tarihi boyunca görmediği kadar güçlü silahlarla donatılıyor. Siz açılım masalıyla uyutulurken, Suriye'nin parçalanmasından sonra pkknın bu ülkede eskisinden çok daha büyük, kitlesel eylemlere kalkacağını tabi ki fark edemeyebilirsiniz. Zaten büyük devletimiz şu an güneydoğuyu pkkya bırakmış durumda!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #61 : 17 Ağustos 2014, 04:28:10 »

IŞİD’den Arap aşiretine katliam: 700 ölü
17 Ağustos 2014
IŞİD’den katliam: 700 ölü

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) geçtiğimiz iki haftada Suriye’nin doğusundaki el-Şeytaat adlı Arap aşiretinden 700 kişiyi katlettiğini açıkladı.

Aşiret üyelerinin çoğunun kafaları kesilerek öldürüldüğü ifade edildi. IŞİD’le el-Şeytaat aşireti arasında bir süredir çatışmalar yaşanıyordu.

ABD'DEN IŞİD'E YENİ SALDIRI

ABD ordusunun, Erbil ve Musul Barajı yakınlarında Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü hedeflerine karşı yeni hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamada, Amerikan savaş uçakları ve uzaktan kumanda edilen insansız hava araçlarıyla, gün
 içerisinde (Irak saatiyle cumartesi günü)  şu ana kadar düzenlenen 9 hava saldırısında, 4 zırhlı personel taşıyıcı, 7 silahlı araç, 2 "Humvee" tipi araç ve bir zırhlı aracın vurularak yok edildiği ya da hasara uğratıldığı belirtildi.

Saldırıların, Irak'taki insani yardım çabalarını destekleme ve bunun yanında Amerikan personeli ve tesislerini savunma yetkisi altında yürütüldüğü belirtildi.

Operasyonda görev alan uçaklar ve insansız hava araçlarının tümünün daha sonra bölgeden güvenli biçimde ayrıldığı kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27018584.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #62 : 17 Ağustos 2014, 11:54:48 »

17.08.2014 01:55
Hava saldırılarının ayrıntıları…

ABD savaş uçakları ve insansız hava araçları, Erbil ve Musul Barajı yakınlarındaki IŞİD hedeflerini vurdu.

ABD ordusunun, Erbil ve Musul Barajı yakınlarında Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü hedeflerine karşı bugün de yeni hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamada, Amerikan savaş uçakları ve uzaktan kumanda edilen insansız hava araçlarıyla, gün içerisinde (Irak saatiyle cumartesi günü)  şu ana kadar düzenlenen 9 hava saldırısında, 4 zırhlı personel taşıyıcı, 7 silahlı araç, 2 "Humvee" tipi araç ve bir zırhlı aracın vurularak yok edildiği ya da hasara uğratıldığı belirtildi.

Saldırıların, Irak'taki insani yardım çabalarını destekleme ve bunun yanında Amerikan personeli ve tesislerini savunma yetkisi altında yürütüldüğü belirtildi. Haberler.com’un haberine göre; operasyonda görev alan uçaklar ve insansız hava araçlarının tümünün daha sonra bölgeden güvenli biçimde ayrıldığı kaydedildi.
http://www.haberartiturk.com/abdden-iside-yeni-saldiri-20001h.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #63 : 17 Ağustos 2014, 12:08:49 »
IŞİD'in arkasında ABD ve İsrail var

17.08.2014 10:34
ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden, Irak ve Suriye'de terör estiren IŞİD'in ABD, İsrail ve İngiltere istihbaratı tarafından eğitildiğini iddia etti

Gizli bilgileri sızdırdığı için kaçarak Rusya'ya sığınan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD ulusal güvenlik dairesi eski çalışanı Edward Snowden, IŞİD ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Snowden, Irak'ta kaosa neden olan IŞİD'in arkasında ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratı olduğunu ileri sürdü.

"IŞİD İSRAİL'İN GÜVENLİĞİNİ SAĞLIYOR"

IŞİD'in bölgede İsrail'in güvenliğini tesis ettiğini söyleyen Snowden'a göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terörü "eşek arısı yuvası" adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyor.

Eski ajan Snowden, İsrail'i korumak için, Ortadoğu 'da İsrail'e karşı olan grupların kendi içlerinde savaştırıldığını ileri sürdü. Daha önce de IŞİD Lideri Ebubekir El Bağdadi'nin bir yıl boyunca MOSSAD tarafından yoğun bir askeri eğitim, dini kurslar ve konuşma becerisi kursları aldığı iddia edilmişti. Ayrıca Bağdadi'nin Washington'daki bir görüşmede eski senatör John MC Cain ile aynı fotoğraf karesinde yer aldığı ileri sürülmüştü.

http://www.ulusalpost.com/isidin-arkasinda-abd-ve-israil-var-22831h.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #64 : 17 Ağustos 2014, 14:29:37 »

Yüzlerce mazlum ve masum Türkmenin başını kesen Işid canilerinin halifeleri, Elbağdadinin birinci yardımcısı,
Ebu Hamza El Ensari dün Suriyenin Halep şeherinde Esad askerleri tarafından öldürüldü...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #65 : 17 Ağustos 2014, 14:32:18 »
IŞİD, Karaman'ın ihracatını vurdu

Serdar ÖZGÜR/KARAMAN (DHA)
17 Ağustos 2014
IŞİD, bu şehrimizi çok kötü vurdu

KARAMAN’da özellikle bisküviye dayalı Irak ve Suriye’ye yapılan ihracat, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün saldırılarından olumsuz etkilendi. Geçen yıl 120 milyon dolar civarında bisküvi ihracatı yapılırken, saldırılar nedeniyle 70-80 milyon dolar azalma görüldü.

Karaman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Toktay, Organize Sanayi Bölgesi’nde 175 fabrikanın bulunduğu ve bununda yüzde 65’nin de başta bisküvi olmak üzere gıda üretimi yapan fabrikalardan oluştuğunu ifade etti. Geçen yıl Karaman’da, 450 milyon dolar ihracat yapıldığını belirten Toktay, şunları söyledi:

"2013 yılı itibarıyla yaklaşık 450 milyon dolar ihracatımız var. Bu ihracatın çoğunluğu Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerini oluşturuyor. Bizim Organize Sanayi Bölgesi’nde ürettiğimiz bisküvinin yüzde 38’i de, Irak ve Suriye’ye gidiyordu. Bu da yaklaşık 120 milyon dolarlık bir ihracat demektir. Ancak son dönemlerde IŞİD’in bu ülkelerdeki etkisi nedeniyle bu rakamda 70-80 milyon dolarlık gerileme oldu."

Bu bölgedeki sıcak çatışmaların sona ermesi halinde ihracatın yeniden yükseleceğini ifade eden Toktay, "Bu ülkelerde yaşanan sıcak gelişmelerden dolayı nakliye ücretleri de çok arttı. Daha önce 2 bin 500 dolara giden nakliye şu anda 6 bin 500, 7 bin dolara gidiyor. Çünkü riskli bir ortama gidiyor. Artık onu da geçtik. Oradaki iç savaş durumundan dolayı gönderilen malların o ülkeler içerisinde satılmasında zorluk, para tahsilatında zorluk yaşanmaktadır. Onun için orada doğacak riskleri de göğüslememek adına sanayicilerimiz ihracatlarını bu bölgelere kısıtlamaktadır. Bu konuda tedirginiz. Bir an önce, olumlu gelişmeleri hep birlikte izleyerek, bizler kadar sanayicilerimizin de bu tedirginlikten kurtulmalarını ümit ediyoruz" dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27020355.asp

Çevrimdışı turkbordobereli

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #66 : 17 Ağustos 2014, 15:25:19 »

Snowden biraz geç kalmış , beşikteki bebek  bile biliyor bunu.Bir örgüt ki cihad yapacağım deyip en büyük müslüman katleden ülkeye 1 kelime laf etmiyor.Zaten bilinen birşey bu.

Sizce acaba IŞİD'i içimizden birilerine benzetebilir miyiz ? Ülkemizde yer alan büyük bir cemaatin İsrail'e karşı olan sempatisi der susarım :) Muhterem bir adam ABD'den İsrail'e kucak dolusu sevgiler gönderiyor sık sık :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #67 : 18 Ağustos 2014, 01:43:02 »
PKK MEŞRULAŞIYOR

PKK’yı meşrulaştırmaya çalışan batılı ülkeler, örgütün Irak’ın kuzeyindeki bazı bölgelerde IŞİD’e karşı çatışmalara girmesini gerekçe göstererek, PKK’yı ‘Terör örgütleri listesi’nden çıkarma hazırlığında

ışid’in Irak’ın kuzeyinde belli bir alanda hakimiyet kurmasının ardından, Irak’ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin kontrolündeki bölgelere saldırısı, PKK’nın meşrulaştırma çabalarının önünü de açtı. Örgüt, IŞİD saldırılarının Erbil, Mahmur ve Sincar bölgesine yönelmesinin ardından, Mahmur ve Sincar gibi küçük yerleşim bölgelerine militan sevketti. Otobüslerle Kandil Dağı’ndan yapılan ve adeta askeri sevkiyatı andıran fotoğrafları servis eden örgüt, IŞİD’e karşı mücadele görüntüsü verdi. Mahmur ve Sincar’da IŞİD’le çatışmalara giren örgütün, bölgedeki propagandasının yanısıra Batı’nın açılım politikaları çerçevesindeki plana da hizmet ettiği kaydediliyor.

EZİDİLERİN HAMİSİ ROLÜNDE

Özellikle IŞİD’in Sincar bölgesinde Ezidilere karşı giriştiği katliamın ardından PKK Ezidilerin hamisi rolüne soyundu. Ezidilerin “Bizi PKK kurtardı” söylemlerini ön plana çıkaran örgütün bu sayede Batı’da da meşruiyet kazanma çabasında olduğu dile getiriliyor. Bölge kaynakları “Ezidelere karşı bir katliam var. Ancak PKK medyasının aktardığı kadar bir soykırım girişimi yok. PKK bu sayede kendini kanıtlamaya, tanıtmaya çalışıyor. Bu sayede Avrupa ve ABD’nin terör örgütleri listesinden çıkmayı planlıyor” ifadelerini kullandı. Örgütün yayın organlarında da bu tür yayınlar yapılıyor. Örneğin Fırat Haber Ajansı’nda Perwer Yaş’ın hazırladığı “Batı PKK’ye karşı çifte strateji yürütebilir” başlıklı yazı bu yönde mesajlar içeriyor. Yazıda, “IŞİD’e karşı YPG ve HPG’nin verdiği mücadelenin ardından AB’nin PKK’yi ‘terörist örgütler’ listesinden çıkarması ve Almanya’nın 21 yıldır uyguladığı PKK yasağını kaldırması tartışılıyor” ifadesi yer alırken, Alman ve Fransız siyasetçilerin de AB’ye sıkça “PKK’yı terörist örgütler listesinden çıkar” çağrısı yaptığı ileri sürüldü. ANF’nin yazısında Ezidi temsilcilerini kabul eden Alman Başbakan Yardımcısı Gabriel’nin ANF’nin “Binlerce Êzidiyi kurtaran PKK’ya yönelik Almanya’da yasak sürecek mi?” sorusuna verdiği şu yanıt da öne çıkarıldı: “PKK geçmişte öyle hareketlerde bulundu ki onu yasaklamak zorunda kaldık, başka bir seçeneğimiz yoktu. PKK kendisini gözden geçirirse, geçmişte yaptıklarıyla arasına mesafe koyarsa biz de ona yönelik uyguladığımız yasağı tartışabiliriz.”

Yazıda Alman gazeteci Dr. Nick Brauns’un “Sadece KDP’nin silahlandırılması yanlış” sözleri de dikkat çekerken, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin 23 Nisan 2013’te kabul ettiği Türkiye raporunda PKK için “terörist örgüt” yerine “PKK eylemcileri” denilmesi de hatırlatıldı.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #68 : 18 Ağustos 2014, 10:47:24 »

Snowden biraz geç kalmış , beşikteki bebek  bile biliyor bunu.Bir örgüt ki cihad yapacağım deyip en büyük müslüman katleden ülkeye 1 kelime laf etmiyor.Zaten bilinen birşey bu.

Sizce acaba IŞİD'i içimizden birilerine benzetebilir miyiz ? Ülkemizde yer alan büyük bir cemaatin İsrail'e karşı olan sempatisi der susarım :) Muhterem bir adam ABD'den İsrail'e kucak dolusu sevgiler gönderiyor sık sık :)

Işid'i birine benzetmek istiyorsak ,o kadar dolambaçlı yollar aramaya gerek yok,ona sempatisi olanlar ve terörist diyemeyenlere bakalım yeter

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #69 : 18 Ağustos 2014, 11:54:00 »