Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #480 : 11 Ekim 2015, 17:38:33 »
Irak'tan flaş açıklama: Bağdadi'nin konvoyu vuruldu
hurriyet.com.tr
11 Ekim 2015
Irak'tan flaş açıklama: Bağdadi'nin konvoyu vuruldu

Iraklı güvenlik kaynakları, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin konvoyunun Suriye sınırı yakınlarında hava saldırısıyla vurulduğunu açıkladı.

AFP'nin haberine göre; Irak güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamada şu ifade yer aldı: "Irak Hava Kuvvetleri sabıkalı terörist Ebubekir el Bağdadi'nin konvoyunu hedef alan kahramanca bir operasyon gerçekleştirdi."

İçişleri ve savunma bakanlıkları ile paramiliter halk güçleri adına IŞİD'le savaş konusundaki gelişmeleri aktaran 'savaş medya birimi' tarafından yapılan açıklamada, Bağdadi'nin akıbetinin bilinmediği aktarıldı. Bağdadi'nin konvoyunun IŞİD yöneticileriyle toplantı yapmak üzere Enbar vilayetine bağlı Karabile'ye doğru seyrederken vurulduğu ifade edilirken, toplantı yerinin de bombalandığı ve birçok üst düzey yöneticinin öldüğü ya da yaralandığı belirtildi.

OPERASYON KOALİSYON GÜÇLERİYLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE YAPILDI

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Saad Maan, AFP'ye yaptığı açıklamada operasyonun cumartesi günü öğle saatlerinde düzenlendiğini söyledi. Maan, operasyonun Irak İçişleri Bakanlığı İstihbarat Servisi ile AB öncülüğündeki koaslisyon güçlerinden askeri danışmanların bulunduğu Ortak Operasyonlar Komuta Merkezi'yle koordine halinde gerçekleştirildiğini belirti.

Irak güvenlik güçleri daha önce de Bağdadi'nin yaralandığına ya da öldüğüne ilişkin açıklamalarda bulunmuş, fakat bu iddialar ya doğrulanmamış ya da reddedilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/iraktan-flas-aciklama-bagdadinin-konvoyu-vuruldu-30288280
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #481 : 11 Ekim 2015, 18:52:41 »
Merhabalar kolay kolay ortadan kaldırmazlar ne işidi be badadiyi ....
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #482 : 11 Ekim 2015, 20:10:40 »
Ankara'daki bombalı saldırılarda yaralananlardan Abdulselam Altun'un babası Mehmet Ali Altun, oğlunun bombacıyı gördüğünü anlattığını belirterek; "Çocuğum bombacıyı görüyor, diyor ki "Ben 'bomba' dedim, bu adam panikledi, kaçtı. Ama elindekini çantayı bıraktı, sonra da bir şeye bastı, ortalık ateş oldu" diye anlattığını kaydetti.

Saldırı ile ilgili böyle bir bilgi var. Bir de aşağıdaki gibi...

İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan üst düzey iki Emniyet yetkilisi, Ankara'daki 'Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi' öncesi düzenlenen bombalı saldırıların ardından ilk bulguların IŞİD'i işaret ettiğini söyledi. Kaynaklardan biri, 95 kişinin hayatını kaybettiği, 246 kişinin yaralandığı saldırıya yönelik soruşturmada, "tamamen IŞİD'e odaklanıldığını" ifade etti.

Alıntı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ankara’da meydana gelen patlamalarla ilgili, "Ankara’da bir yürüyüş yapılırken çevrede de çok ciddi aramaların yapılması, bu tür eylemlerin meydana gelmemesiyle ilgili tedbirlerin alınması icap ederdi. Bu tedbirler alınmış mı alınmamış mı? Olayın bir de bu yönünün araştırılması gerekir. Bir, bu eylemi kimler hangi amaçla yapmıştır, iki bu eylemin meydana gelmemesiyle ilgili güvenlik güçlerimiz üzerlerine düşen görevi yapmış mıdır? İki hususun çok ciddi araştırılması gerekir" dedi.

Bunları ülkeyi yöneten partinin gelen başkan yardımcısının söylemesi ilginç! Sanki muhalafetteymiş gibi...

Bu da ilginç!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #483 : 12 Ekim 2015, 12:07:18 »
"Irak'ın IŞİD'e yönelik operasyonunda üst düzey komutanlar öldü"
hurriyet.com.tr
12 Ekim 2015

Irak ordusunca IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin konvoyuna düzenlenen hava saldırısı sonucu terör örgütünün üst düzey sekiz yöneticisinin öldüğü belirtildi. İran'ın iddiasına göre, ölenler arasında örgütün yayılma politikalarından sorumlu Çeçen Ebu Ömer el Şişhani de bulunuyor.

İran resmi haber ajansı IRNA, örgütün üst düzey yöneticileriyle toplantı yapmak üzere Suriye sınırındaki Enbar vilayetine bağlı Karabile'ye giderken konvoyu vurulan Bağdadi'nin yaralandığını öne sürdü.

Olayla ilgili bilgi sahibi olan bir kaynağa dayandırılan habere göre; saldırıda IŞİD'in üst düzey komutanı Ebu Said el Karbuli ile Gürcistan doğumlu Çeçen Ebu Ömer el Şişhani de öldü. Söz konusu kaynak, Şişhani'nin IŞİD'in yayılma politikalarından sorumlu olduğunu belirtti.

Rusya, İran, Irak ve Suriye arasında bilgi paylaşımı amacıyla kurulan Bağdat İstihbarat Merkezi de Bağdadi ve örgütün üst düzey komutanlarının yaralandığını doğrularken, Karbuli'nin öldüğü yönündeki iddiaları yalanladı.

ABD’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Gizlilik kaydıyla konuşan Bağdat’taki ABD’li bir askeri yetkili de Bağdadi’nin öldüğüne ya da yaralandığına dair bir emare görmediklerini söyledi.

IŞİD açıklamalarını yayınlayan bir Twitter hesabı ise Irak tarafından gerçekleştirilen hava operasyonunun Bağdadi’yi hedef aldığı yönündeki haberleri “dedikodu” olarak değerlendirdi.

Hastane kaynakları ve bölgede yaşayanlar dün Reuters'a yaptıkları açıklamada, Bağdadi'nin ölenler arasında olmadığını söylemişti.

Irak güvenlik güçleri daha önce de Bağdadi'nin yaralandığına ya da öldüğüne ilişkin açıklamalarda bulunmuş, fakat bu iddialar ya doğrulanmamış ya da reddedilmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/irakin-iside-yonelik-operasyonunda-ust-duzey-komutanlar-oldu-30291656

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #484 : 12 Ekim 2015, 13:04:31 »
Adana’da 4 IŞİD mensubu yakalandı

ADANA Emniyet Müdürlüğü’nün IŞİD terör örgütüne yönelik operasyonunda, örgütün ’Türkiye’ye yönelik tehdidini canlı tutmaya çalışan’ 4 mensubunun yakalandığı açıklandı.

Açıklamada, bu kişilerin ülkemize yönelik sansasyonel olası bir eylemde yerli işbirlikçileri kullanma, ayrıca Suriye’deki çatışma bölgelerindeki gruplara eleman ve lojistik destek sağlama çalışmaları yaptıkları bildirildi.

Çok sayıda dijital malzeme ile yakalanan İ.Ö., M.O., C.K. ve R.Y.’nin sorgularının sürdüğü kaydedildi.

Adana’da geçen hafta da, IŞİD’in Adana sorumlusu olduğu değerlendirilen İ.Ç. polis tarafından yakalanmıştı. İ.Ç.’nin kiraladığı evde birçok yabancının barındığı ve bunların sonradan Suriye’ye geçtikleri anlaşılmıştı. Evde örgüte katılmak üzere başvuranların listesi de ele geçirilmişti.

http://www.milliyet.com.tr/adana-da-4-isid-mensubu-yakalandi-gundem-2130663/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #485 : 13 Ekim 2015, 00:17:20 »
Sevgili KorayKurt,
Aşağıdaki fotoğraf patlamada hayatını kaybedenlerin birinin cenazesinden...
Görüşlerine genel olarak katılıyor olmakla beraber, tepki gösteren diğer arkadaşların da haklılıklarını görmezden gelmem mümkün değil! Ne yazık ki senelerdir ısrarla berlittiğim ve uyarıda bulunduğum şekilde, bu konuda artık geri dönülmesi zor olan noktaya gelmiş bulunuyoruz. Malesef milletimizi oluşturan bütün insanlar birbirlerine karşı derin bir nefretle doldurulmuş durumda!

Oysa orada hayatını kaybedenlerin hepsi pkk yandaşı değil!

« Son Düzenleme: 13 Ekim 2015, 00:34:56 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #486 : 13 Ekim 2015, 14:40:36 »
Rakka'yı IŞİD'den almak için 50 bin kişilik ordu kuruldu
Suriye'nin kuzeyinde PYD ve çeşitli muhalif grupların ittifakıyla kurulduğu açıklanan Demokratik Suriye Ordusu'nun, ABD öncülüğündeki koalisyonun desteğiyle Rakka'yı IŞİD'in elinden almak için operasyona başlayacağı bildirildi. Ordunun yarısı YPG güçlerinden oluşuyor.

[imghttp://icube.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2015/10/13/rakka-yi-isid-den-almak-icin-50-bin-kisilik-ordu-kuruldu-6161738.Jpeg][/img]

Rakka'yı IŞİD'den almak için 50 bin kişilik ordu kuruldu
ABD, Rusya'nın Suriye'de Esad rejimini güçlendirmeye yönelik operasyonları ve İran, Hizbullah ve rejim ittifakının karşısına yeni bir oluşumla çıktı. Demokratik Suriye Güçleri adı verilen ittifak, ABD'nin eğit-donat programının sona erdirildiğini ve bundan böyle mevcut gruplara silah ve mühimmat sağlanacağını açıklamasının ardından geldi.
Dün yapılan açıklamada, 50 bin Kürt-Arap savaşçının yer aldığı “Demokratik Suriye Güçleri'nin Rakka'yı IŞİD'in elinden almak için savaşacağı bildirildi. Bu Ordunun yarısı Kürt YPG güçlerinden oluşuyor. Ordu, uluslararası koalisyonun hava saldırılarıyla koordineli hareket edecek. Bilgilere göre Amerikan uçakları, bu muhaliflere binlerce tonluk mühimmat bıraktı.

Müslim: Rakka'yı almak için koalisyonla görüşüyoruz
PYD Başkanı Salih Müslim, El Hayat’a yaptığı açıklamada “Bu ittifak, genişletilmesi gereken bir adımdır. Nitekim bu ittifak, aşırıcılıktan uzak, laik ve demokratik bir Suriye’ye inanan bütün güçleri kapsamaktadır.” dedi. YPG komutanı Sipan Hemo ise el Hayat’a yaptığı açıklamada “IŞİD’i Rakka’dan kovmak için uluslararası koalisyonla operasyonların başlangıç zamanını belirleme görüşmeleri yürütülmektedir.” dedi.

Sekiz gruptan oluşuyor
Demokratik Suriye Güçleri içinde sekiz grup yer alıyor. Bunlar: YPG ile YPJ (25 bin erkek ve kadın savaşçısıyla yer alıyor), “Suriye Arap Koalisyonu” (Haseke’de 1200 savaşçısı var), Devrimciler Ordusu (Halep kırsalında ve Rakka sınırında 2500-3000 savaşçısı var), Burkan el Fırat grubu (4000-5000 savaşçı), el Sanadid güçleri (700 savaşçı), El Cezire grubu (başlangıçta 700 savaşçısı var, aşiretlerin katılımıyla sayısı artabilir), Süryani Askerî Konseyi (1500 savaşçı).

ABD'nin yeni stratejisinin ürünü
Bu ittifak, Obama yönetiminin Suriyeli muhalifleri eğit-donat programından vazgeçmesinin ardından oluşturuldu. Buna karşılık Obama yönetimi, IŞİD’in kontrolündeki bölgelere koordineli saldırılar gerçekleştirmek için “YPG’nin komutanlarından seçilen bir grubu” destekleme kararı aldı. Batılı bir kaynak el Hayat’a yaptığı açıklamada Obama’nın danışmanları, Rakka’yı kontrol altına almak ve DAİŞ’i oradan kovmak için bu ittifakın oluşturulması tercihine doğru meyletti. Çünkü bu, Rusya’nın Suriye’deki askerî müdahalesinin ardından Obama yönetimine büyük bir simgesel zafer kazandırır.” dedi.
http://www.milliyet.com.tr/rakka-yi-isid-den-almak-icin-50/dunya/detay/2131244/default.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #487 : 15 Ekim 2015, 08:27:58 »
Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği, 10 Ekim’de Ankara Garı’nda meydana gelen bombalı terör saldırısıyla ilgili soruşturma tamamlanıncaya kadar uygulanmak üzere, son dönemin en geniş kapsamlı yayın yasağı kararını aldı.

Karar, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından 14 Ekim’de medya kuruluşlarına “ivedi” ibaresiyle bildirildi.

Cumhuriyet Savcısı Tekin Küçük imzalı kararda, “soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel, sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren her türlü medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasına yasaklanmasına karar verildiğinden, söz konusu kararın infaz edilmesi için gereği rica olunur” denildi.

İŞTE KARARIN TAM METNİ:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30314293.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #488 : 15 Ekim 2015, 08:30:21 »
Değerleri arkadaşlarımın bu konu hakkında hem DefenceTurk forum sitesinde, hem de diğer belirtilen ortamlarda, mahkeme kararına saygı gösterecek şekilde davranacağını umuyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #489 : 16 Ekim 2015, 08:32:16 »
IŞİD aracını kim vurdu?
Tolga TANIŞ/WASHINGTON – Uğur ERGAN/ANKARA15 Ekim 2015
IŞİD aracını kim vurdu?

ABD ve Türkiye arasında, önceki gün Suriye’de düzenlenen gece operasyonunda ‘IŞİD’e ait hareketli hedefi’ kimin vurduğuyla ilgili iki zıt açıklama geldi.

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, “Son 24 saat içinde Türkiye Suriye’deki faaliyetlerini artırdı ve Türklerin ilk defa başarılı biçimde hareket halindeki bir IŞİD hedefini vurduğu yönünde dün geceden raporlar var. Bu, Türk ordusunun daha güçlü daha etkin olan kapasitesi ve yeteneği konusunda, ABD liderliğindeki uluslararası koalisyonda üstleneceği role ilişkin bir işaret” dedi.

PREDATOR OPERASYONU

Türk kaynaklarsa, önceki gece İncirlik’ten kalkan Türk ve ABD savaş uçaklarının Suriye’deki bazı IŞİD hedeflerini vurduğunu doğruladı. Kaynaklara göre uçaklar İncirlik’e geri döndükten sonra, ABD bölgede araç hareketliliği tespit etti. Bunun üzerine İncirlik’ten kalkan insansız hava aracı Predatör hareket halindeki aracı vurdu. Türk kaynaklar, “Aracın IŞİD’e ait olup olmadığı ve içinde kimler olduğuyla ilgili bir bilgimiz yok” dediler.

http://www.hurriyet.com.tr/beyaz-saraydan-flas-aciklama-40002555