Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 218571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #41 : 08 Ağustos 2014, 15:37:51 »
Bakalım bugün yada yarın bırakılacaklar mı?Açıkçası ben bekliyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #42 : 08 Ağustos 2014, 18:14:24 »

ABD Kuzey Irak'ta IŞİD'i vurdu

hurriyet.com.tr
8 Ağustos 2014
ABD IŞİD'i vurdu

ABD Başkanı Barack Obama'nın hava harekatı yetkisi vermesinin ardından Pentagon, Kuzey Irak'ta Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı hava saldırısı düzenlediklerini açıkladı. IŞİD'i vuran iki savaş uçağı ABD'nin eski Başkan George Bush'la aynı adı taşıyan uçak gemisi USS George H.W. Bush'tan kaldırıldı.

AFP ajansının haberine göre, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan yapılan açıklamada, “Amerikan ordusuna ait personelin bulunduğuna yakın bir bölgeye IŞİD’in top atışı yapması üzerine, ABD Hava Kuvvetleri Kuzey Irak’ta saldırı başlattı” denildi.

Hava saldırısının başladığını Pentagon sözcüsü Tuğamiral John Kirby Twitter'dan duyurdu. Pentagon operasyonda lazer güdümlü bombalar kullanılarak IŞİD'e ait seyyar topçu biriminin vurulduğunu bildirdi.

Kirby saldırı kararının ABD Başkanı ve ordular Başkomutanı Barack Obama’nın yetkisi ile merkez komutanlığı komutanı tarafından verildiğini kaydederken, “ABD Başkanı’nın açıkça belirttiği gibi ABD ordusu, IŞİD’in Amerikan personeli ve tesislerine yönelik tehdit oluşturması halinde direk eyleme geçmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Operasyonda savaş gemisinden kaldırılan F/A-18 tipi iki savaş uçağının, yaklaşık 225 kilogram ağırlığında lazer güdümlü bombalar kullanarak hedefi vurduğu öğrenildi.

IRAK'I YİNE BUSH VURDU
(Zeynep GÜRCANLI- ANKARA)
ABD'nin Irak'ta IŞİD militanlarına yönelik gerçekleştirdiği hava harekatında yine "Bush" adı. 1990-1991'deki Birinci Körfez Savaşı'nda ABD'de Irak'a "vur" emrini dönemin Başkanı George Bush (baba Bush) vermişti.

Saddam Hüseyin'in devrildiği, ikinci Körfez Savaşı ise 2003'te gerçekleşti. Irak'a vur emrini bu kez, dönemin ABD Başkanı olan oğul George Bush vermişti.

ABD'nin bugün Irak'a yönelik gerçekleştirdiği üçüncü harekatta ise, Başkanlık koltuğunda Barack Obama oturuyor. Ancak saldırı, ABD'nin eski Başkanı George Bush'la aynı adı taşıyan uçak gemisi USS George H.W. Bush'tan kalkan uçaklarla gerçekleştiriliyor.

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi başkenti Erbil yakınlarında gerçekleştirilen operasyon TSİ 13.45'te gerçekleştirildi.

Dün de ABD uçaklarının bölgede uçtuğu haberleri gelmişti. Ancak daha sonradan bunların keşif uçuşu olduğu öğrenilmişti.

IŞİD'ten kaçıp Sincar Dağı'na sığınan Ezidilere dün ABD havadan 8 bin paket yiyecek ile içecek su yardımı yapmıştı.

OBAMA 'SOYKIRIM' DEMİŞTİ
ABD Başkanı Barack Obama dün ulusa sesleniş konuşmasında, IŞİD'in bölgede yaptıklarını 'soykırım' olarak nitelendirmişti. Obama, hava harekatı için yetki vermiş ancak ABD askerinin yeniden Irak'a girmeyeceğinin altını çizmişti. Obama, "Amerika Birleşik Devletleri'nin Irak'ta bir başka savaşa sürüklenmesine izin vermeyeceğim. Iraklıları destekliyoruz ancak Amerikan askerleri Irak'a geri dönmeyecek" ifadelerini kullanmıştı.

BM'DEN İNSANİ KORİDOR HAZIRLIĞI
Bu sırada İngiltere Kuzey Irak'ta yaşayan tüm İngiliz vatandaşlarından "derhal" bölgeden ayrılmalarını istedi.

Birleşmiş Milletler de ABD operasyonunun ardından Irak'ta insani koridor oluşturulması için hazırlıklara başladı.

NE TÜRKİYE HAVA SAHASI NE DE İNCİRLİK KULLANILDI
(Uğur ERGAN / ANKARA)

PENTAGON’un ABD Hava Kuvvetleri’ne ait uçakların IŞİD mevzilerini vurduğunu açıklaması, ABD uçaklarının Türkiye Hava Sahası’nı kullanıp kullanmadıkları sorusunu da gündeme getirdi.

Türk askeri kaynakları, “Hiçbir şekilde Türkiye Hava Sahası kullanılmadı. Aynı şekilde İncirlik de kullanılmadı. Bizdeki bilgi ABD uçaklarının Katar üzerinden geçiş yapıp harekat yaptıkları yönünde. Basra Körfezi’ndeki uçak gemisinde bulunan uçaklar olabilir. ABD’nin bir hava operasyonu yapacağını bekleniyordu” dediler.

Aynı yetkililer, Türkiye ile Irak sınırında askeri açıdan herhangi bir ek önlem alınıp alınmadığı sorusuna da, “Sınırda yeterli birliğimiz var. Bu nedenle bir ek önlem alma veya hareketlilik gibi bir şey söz konusu değil” yanıtını verdiler.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26968290.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #43 : 08 Ağustos 2014, 18:22:57 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #44 : 09 Ağustos 2014, 02:28:48 »

ABD IŞİD konvoyunu vurdu

2014-08-09 00:15:53
ABD IŞİD konvoyunu vurdu!

ABD ikinci kez IŞİD hedeflerini vurdu.

Erbil yakınlarındaki iki ayrı saldırıda 7 araçtan oluşan IŞİD konvoyu hedef alındı.

ABD saldırılarından birinde insansız hava aracı kullanıldı, havan topu mevzileri vuruldu. Diğer saldırıda savaş uçaklarıyla IŞİD konvoyu hedef alındı.

(CnnTürk)
http://www.haberinyeri.net/abd-isid-konvoyunu-vurdu-1895h.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #45 : 09 Ağustos 2014, 15:33:09 »
IŞİD'den açık tehdit: İstanbul'u vururuz
2014-08-09 14:42:53

Irak ve Suriye’de büyük miktarda toprak ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Türkiye’yi de tehdit etti. Suriye’nin Fırat nehri kıyısındaki Rakka kentini kontrol altında tutan IŞİD, news.vice.com sitesinde yayımlanan bir belgeselde, bir IŞİD militanı, Türkiye hükümeti Atatürk barajını açmazsa, İstanbul’a saldıracaklarını söylüyor.

Rakka’da çekilen 5 bölümlük IŞİD belgeselinin dün yayımlanan ikinci bölümünün 3. dakikasından itibaren Türkiye ile ilgili bölm başlıyor. Fırat nehri üzerindeki Atatürk Barajı’nda su tutulması nedeniyle bölgenin su sıkıntısı çektiği belirtilen belgeselde bir militan, Türk hükümetine seslenerek, “Allah’a mürted (dinden dönmüş) hükümet (Türkiye’yi kastediyor) kararlarını gözden geçirsin diye dua ediyorum. Eğer gözden geçirmezse İstanbul’u özgürleştirerek biz gözden geçireceğiz” diyor.

IŞİD militanı, “Bu bir tehdit mi” sorusuna “Evet açık bir tehdit” diye yanıt veriyor. Militan “İnşallah eğer onlar barajı açmazlarsa, biz onu İstanbul’dan açarız” diye devam ediyor. Belgeselde ayrıca örgütün küçük çocukları cihat için nasıl eğittiği görülüyor. Görüntilerde 7-8 yaşlarındaki Belçikalı olduğu belirtilen çocuğa, “Cihatçı mı olmak istersen yoksa bir şehit operasyonu (intihar saldırısı) mı düzenlemek istersin?” sorusunun yöneltiliyor. Aynı çocuk, Avrupa’dakiler de dahil “tüm kafirleri” öldüreceğini söylüyor.

http://www.haberzamani.com/album-p1-aid,3245.html#galeri

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #46 : 09 Ağustos 2014, 15:47:38 »
Dünya liderimiz boşbakanımız sayın recep tayyip erdoğan ABD'nin Işide müdahalesini değerlendirmiş. ABDnin saldırısı için vırvır vır dedikten sonra, tabi bizim bu konuda hassasiyetlerimiz var dedi televizyonda. Biliyorsunuz ellerinde konsolosluk çalışanlarımız var dedi dünyaaaaa liderimiz. Bak sen yav şu işe. Onun için mi medya yasağı koydun! O kadar insanı keserlerken koyun gibi onun için mi sesini çıkarmadın! Bir yıldır Esaaaaaad esaaaad diye meydanlar bağıran sen, kapımıza dayanan Türkmenleri pasaportları yok diğerek geri gönderen, ama 1,5 milyon arabı pasaportsuz ülkeye sokan sen, o konsolosluk çalışanlarını acaba Esad kaçırmış olsa böyle hassa olacak mıydın? Işidı mali olarak destekleyen Katar, suudi arabistan gibi ülkelerle işbiliği içerisinde olabilir misin acaba? ABDnin konsolosluğunu boşaltsalar acaba senin gibi hassasiyet gösterip medya yasağı mı koyar, yoksa ışidin canına mı okur? Ben söyleyeyim, kıllarına zarar geleceğinden şüphelense anında vurur, bugün yaptığı gibi sayın dünyaaaaaa lideerimiz!
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2014, 15:48:22 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #47 : 09 Ağustos 2014, 23:01:43 »

Savaş uçakları Mahmur'u bombaladı
MUSUL (AA)
9 Ağustos 2014
Jetler Mahmur'u bombaladı

Savaş uçaklarının, Irak'ın Musul ilinin Mahmur ilçesi çevresine konuşlanan IŞİD militanlarını bombaladığı bildirildi.

Bölgedeki AA muhabirinin edindiği bilgiye göre savaş uçakları, Mahmur çevresine konuşlanan ve Peşmerge güçleriyle çatışan IŞİD militanlarına hava operasyonu düzenledi. Uçaklar, militanların bulunduğu noktaları bombaladı. Özellikle örgütün kullandığı ağır silahlarla zırhlı araçlar hedeflendi. Operasyon öncesinde Peşmerge, onlara destek veren PKK militanları hedef olmamak için geri çekildi.

Peşmerge Bakanı Mustafa Seyit Kadir ve Erbil Valisi Nevzat Hadi'nin de operasyon esnasında bölgede olduğu belirtildi. Operasyonu gerçekleştiren uçakların, ABD ya da Irak'a ait olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan Mahmur kampıyla çevresini koruyan bir grup PKK'lya IŞİD militanları arasındaki şiddetli çatışmalar devam ediyor. Silah sesleri, peşmergelerin konuşlandırıldığı tampon bölgeden de duyuldu. Yetkililer, gün boyunca devam eden çatışmalarda ne kadar ölü ve yaralı olduğu konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

ABD SAVAŞ UÇAKLARI BOMBALADI

ABD'ye ait lazer güdümlü iki F/A 18 savaş uçağının, Sincar Dağı'ndaki IŞİD militanlarına hava operasyonu düzenlediği bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre ABD uçakları, Sincar Dağı'nın Şerafettin bölgesinde, IŞİD militanlanın belirlendiği yerleri bombaladı.

Operasyonda nokta atışı yapılarak IŞİD'in elindeki ağır silahlar ile zırhlı askeri araçlar etkisiz hale getirildi. Bombalanan bölgede Yezidilerin olmadığı öğrenildi. Söz konusu bölgede, önceki gün Peşmerge ve YPG güçleriyle IŞİD militanları arasında çatışmalar yaşanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26974611.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #48 : 11 Ağustos 2014, 16:09:44 »
Dünya bu mektubu konuşacak

Ana Sayfa» ULUSAL
11.08.2014 11:29
Dünya bu mektubu konuşacak!
El Kaide'nin 2011'de öldürülen lideri Usame Bin Ladin'in Pakistan'daki kaldığı yerden IŞİD'i eleştiren bir mektup çıktı.

Mektupta, "IŞİD bizim saygınlığımızı azaltıyor" ifadeleri kullanıldı.

El Kaide’nin 2011’de öldürülen lideri Usame Bin Ladin’in Pakistan’daki kaldığı yerden IŞİD’i eleştiren bir mektup çıktı. Daily Mail’in haberine göre, 21 sayfalık mektup sığınaktaki kağıt yığını arasında bulundu. Yeni ve acımasız bir İslamî radikal grubunun ortaya çıkacağı konusunda uyaran mektupta El Kaide’nin bu grupla tüm bağlantılarının koparması gerektiği konusunda tavsiyeler yer alıyor. IŞİD’in sivillerin hayatını hiçe saydığı ifade edilen mektupta, bu durumun “El Kaide’nin saygınlığına zarar vereceği” vurgulanıyor.

'EL KAİDE İÇİN BİLE AŞIRI UÇ'

Bin Ladin’e yakın, üst kadroda yer alan yetkililerden birinin 2011’de yazdığı mektubun devamında, IŞİD’in “kimyasal silah ve klor gazı kullandığı, camileri bombaladığı ve Bağdat’ta bir Katolik kilisesinde katliam yaptığı” anlatılıyor. Mektubu okuyan uzmanlar, “IŞİD, binlerce kişiyi öldüren El Kaide için bile aşırı uç kalıyor” sözleriyle şaşkınlıklarını dile getirdi.

http://www.ulusalpost.com/dunya-bu-mektubu-konusacak-22336h.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #49 : 11 Ağustos 2014, 17:13:36 »
İNGİLTERE BU VAHŞETLE ÇALKALANIYOR
Ana Sayfa» Gündem
11.08.2014 16:43
İNGİLTERE BU VAHŞETLE ÇALKALANIYOR!
Duyduklarına inanamıyorlar…

İngiliz gazeteleri IŞİD’in Kuzey Irak’ta 500 Ezidi’yi katletmesini manşetten yayınlarken, Ezidilerin bulunduğu Sincar kasabasına ilk giren Batılı gazeteci, The Daily Telegraph muhabiri Jonathan Khrohn izlenimlerini yazdı.

The Daily Telegraph muhabiri, hafta sonunda yaklaşık 150 bin kişinin Sincar Dağı'nda mahsur kaldığını bildirdi. İngiliz muhabir, Irak Ordusu sağlık ekipleriyle Sincar’a ulaştığında sadece birkaç bin kişiye rastladığını belirtirken, tepelerde kaç kişinin öldürüldüğünü saptamanın olanak dışı olduğuna dikkat çekti.

Dağlık bölgenin altında göçmen yakınlarına IŞİD’in “Ya dinini değiştir ya da öl” deyip müddet verdiğine değinen Jonathan Khrohn, IŞİD’in son katliamını Sincar kasabasındaki panik ve çaresizlik içindeki tanıklardan duyduklarına dayanarak kaleme aldı. Bir Ezidi tanık, İngiliz muhabire cihatçıların kasabasını basıp sağlıklı her erkeği öldürdüğünü anlattı. Diğer tanıklar yüzlerce kadının kaçırılmasından bahsettiler. Bu arada kadın ve çocukların diri diri gömüldükleri haberleri yayıldı.

Dağda hayatta kalanların susuzluk ve hastalıkla mücadele ettiklerinı yazan gazete, "Dağ kenarında kalan binlerce kişi keçi pisliği ile kaplanmıştı. Kimsenin yıkanma bir yana içecek suyu yoktu Bu bir insani felaketti. Irak Ordusu’nun tıp yardımı ulaşana kadar sağlık durumları perişandı. Dağdan iki çıkış yolu vardı. Sağlık ekibini getiren Irak Ordusu helikopteri, her seferinde 12 kişi çıkartabiliyordu. Bu çok azdı ama çaresizlere umut veriyordu" diye yazdı.

Bir Ezidi çift, "Bir helikopter geldi. İzdiham oldu. İki çocuğumuzu bindirmeyi başardık. Bize yer yoktu. Onları bir daha göremeyeceğimizden endişeliyiz" diye içini döktü. Bir genç Ezidi, geçen hafta ihtiyar annesini nasıl sırtında taşıyarak dağa çıkarttığını anlatırken "Şimdi onu nasıl buradan götüreceğimi bilemiyorum" dedi. Dağdan aşağı sadece bir yol olduğu ifade edildi. Binlerce Ezidi kurtulmak için bu yolu kullandı. Suriyeli Kürtlerin YPG örgütünün Ezidi’lere giderken sınıra kadar refakat ettikleri anlaşıldı.

Metro gazetesi bugünkü "Kadın ve Çocuklar Diri Diri Gömüldüler" başlıklı manşet haberinde aşırı İslamcıların Irak’ta 500 Ezidi’yi kitlesel mezarlara gömdüğünü bildirdi.

The Independent birinci sayfasını "Irak’ta kadınlar ve çocuklar İslamcılar tarafından diri diri gömüldüler" haberine ayırdı.

'I' gazetesi “Diri Diri gömüldüler-Irak’tan dehşet verici iddia” manşetini attı.

http://www.haberartiturk.com/ingiltere-bu-vahsetle-calkalaniyor-19729h.htm