Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #320 : 30 Ocak 2015, 20:30:44 »
Işid Suriye Savaş Uçağını Düşürdü

Bir denetleme grubu Cuma günü yaptığı açıklama ile Işid militanlarının muhalif bölgeleri bombalayan bir Suriye savaş uçağını düşürdüğünü duyurdu. Militan grup uçağı uçaksavar silahı ile düşürdüler.

Perşembe gecesi Işid militanları Şam civarında düşürdüklerini öne sürdükleri uçağın ve pilotun parçalanmış cesedine ait fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmışlardı. 

İnsan Hakları için Suriye Gözlemevi de Şam ilinin Qasap bölgesinde Suriye'ya ait bir savaş uçağının vurulduğunu, uçağın düştüğünü ve pilotun öldüğünü duyurdu. Gözlemevi Müdürü Rami Abdul Rahman, uçağın bombardıman sırasında Işid militanları tarafından uçaksavar ateşi ile düşürüldüğünü söyledi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #321 : 31 Ocak 2015, 14:40:27 »
Ürdün'den IŞİD'e yanıt: Biz de Sacide’yi asarız
31 Ocak 2015

IŞİD'in elindeki Japon gazeteci Kenji Goto’ya (47) karşılık, Ürdün’de hapiste tutulan kadın terörist Sacide el Rişavi’nin serbest kalmasını talep etmesinin ardından önceki gün Türkiye-Suriye sınırında yapılması planlanan takas gerçekleşmedi. Zira Ürdün, IŞİD'in elindeki Ürdünlü F-16 pilotu Muaz Safi el Kesasibe’nin (44) hayatta olduğuna dair bir delil beklediklerini açıklamıştı. İddialara göre Ürdün, pazarlıklarda yeni bir koz oynadı.

Kuveyt’teki Al Rai gazetesinin tecrübeli muhabiri Elijah Magnier, İngiliz Daily Mail gazetesine Ürdünlü kaynakların IŞİD’e “Pilotu öldürürseniz Rişavi ve diğer cihatçı mahkumları idam ederiz” mesajı gönderdiğini söyledi.

Rişavi hakkında idam kararı bulunuyor. Önceki gün akşam saatlerinde IŞİD’in takas için verdiği mühlet dolmuştu. Terör örgütü üyeleri, eski El Kaide üyesi Rişavi’nin serbest kalmaması halinde pilotu öldüreceklerini açıklamış ancak Japon rehineye ne olacağına dair bilgi vermemişti.

"ÇIKMAZA GİRDİ"

Japonya Dışişleri Bakanı Yasuhide Nakayama, dün gece Ürdün'ün başkenti Amman'da yaptığı açıklamada, Goto ve el Kesasibe’nin serbest bırakılması için IŞİD'le yürütülen görüşmelerin "çıkmaza girdiğini" söyledi.

Japonya Dışişleri Bakanlığı, Goto’nun serbest kalma ihtimali nedeniyle Akçakale’de bulunan Japon gazetecileri bölgeden ayrılmaları konusunda uyardı.

IŞİD'in elindeki Japon gazeteci Kenji Goto ve Ürdünlü pilot Muaz Safi el-Kesasibe

IŞİD, 20 Ocak’ta Haruna Yukava ve Kenji Goto adlı iki Japon rehinenin görüntüsünü yayımlayarak, hayatlarına karşılık Japon hükümetinden 72 saat içinde fidye olarak 200 milyon dolar istemişti. İstekleri yerine getirilmeyen terör örgütü, geçen cumartesi günü Haruna Yukava’nın infaz görüntülerini yayınladı. Talebini değiştiren IŞİD, sağ kalan gazeteci Kenji Goto’nın hayatı için 2005’te Amman’da 57 kişinin öldüğü ‘Kara Çarşamba’ saldırılarına katılan, Ürdün’ün idama mahkûm ettiği Irak uyruklu Sacide el Rışavi’nin serbest bırakılması şartı koydu. Goto cumartesi günkü videoda, örgütün Sacide’yi ‘bacıları’ olarak gördüğünü belirterek “Artık para istemiyorlar. Sadece tutuklu bacıları Sacide’nin serbest kalmasını istiyorlar. Sacide’yi onlara vereceksiniz. Ben serbest kalacağım. Benim karşılığımda o” demişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28088756.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #322 : 31 Ocak 2015, 14:44:10 »

ABD'den IŞİD'e 'kimyasal' darbe
AA
31 Ocak 2015
ABD'den IŞİD'e 'kimyasal' darbe

ABD ordusu, Irak'ta koalisyon güçlerinin hava saldırısında IŞİD'in bir kimyasal silah uzmanının öldürüldüğünü açıkladı.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'ndan (CENTCOM) yapılan açıklamada, Ebu Malik adlı mühendisin öldürüldüğü saldırının 24 Ocak'ta Musul yakınlarında düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, Malik'in, 2005 yılında Irak El Kaidesi'ne katılmadan önce Saddam Hüseyin'in Mutana kimyasal silah üretim tesisinde çalıştığı ifade edildi.

Malik'in daha sonra IŞİD'e katıldığı, geçmişteki eğitimi ve deneyiminin, terör örgütüne kimyasal silah kapasitesi geliştirme çabasını yürütmede uzmanlık sağladığı bilgisi verildi.

CENTCOM açıklamasında, "Malik'in ölümünün, terör şebekesini geçici olarak geriletmesi ve sekteye uğratması, IŞİD'in masum insanlara karşı potansiyel anlamda kimyasal silah üretme ve kullanma yeteneğini zayıflatması bekleniyor" ifadesi kullanıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28089659.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #323 : 01 Şubat 2015, 03:46:04 »
IŞİD Japon gazeteciyi infaz etti
1 Şubat 2015
IŞİD Japon gazeteciyi infaz etti

Terör örgütü IŞİD'in alıkoyduğu ikinci Japon rehine Kenji Goto'nun öldürüldüğünü gösterdiği iddia edilen görüntü kaydı yayınlandı.

IŞİD'in internette yayımladığı videoda, elinde bıçak bulunan maskeli bir militan, turuncu kıyafetler giydirilmiş Japon rehine Goto ile görülüyor. Görüntülerde, Japon hükümeti ve Başbakan Şinzo Abe'yi tehdit eden IŞİD militanının sözlerinin ardından başı kesilmiş bir ceset fotoğrafı yer alıyor.

IŞİD, 20 Ocak'ta internet üzerinden, Haruna Yukava ve Kenji Goto adlı iki Japon rehinenin görüntüsünü yayımlayarak, rehinelerin hayatlarına karşılık Japon hükümetinden 72 saat içinde fidye olarak 200 milyon dolar istemişti. İstekleri yerine getirilmeyen örgüt, Yukava'nın öldürüldüğünü duyurmuş, daha sonra, 2005'te Amman'da 57 kişinin öldüğü "Kara Çarşamba" saldırılarına katılan Irak uyruklu Sacide er-Rışavi'nin 24 saat içinde serbest bırakılmaması halinde Goto ve Ürdünlü pilot Muaz el- Kesasibe'nin de öldürüleceğini açıklamıştı.

Japon Başbakanı: Teröre boyun eğmeyeceğiz

Görüntülerde IŞİD militanı tarafından tehdit edilen Japon Başbakanı Şinzo Abe, dün yaptığı açıklamada infaz görüntülerini şiddetle kınadıklarını söylerken “Japonya teröre boyun eğmeyecek. Asla teröristleri affetmeyeceğiz. Uluslarası kamuoyu ile birlikte Goto’nun ölümünden sorumlu olanları adaletin karşısına çıkaracağız” dedi.

Japonya Hükümet Sözcüsü Yoşide Suga kabinenin acilen toplandığını açıkladı. Gazetecinin serbest bırakılması karşılığında kadın terörist Sacide Rişavi’yi serbest bırakması için baskı gören Ürdünlü yetkililerden ise açıklama gelmedi. ABD Ulusal Güvenlik Konseyi’nden yapılan açıklamada, videonun gerçekliğinin teyit edilmeye çalışıldığı belirtildi. ABD Başkan Barack Obama, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande “menfur cinayeti” kınadıklarını açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28095344.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #324 : 02 Şubat 2015, 01:55:49 »
IŞİD'in Japon gazeteciyi öldürmesine tepki

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)'in Cumartesi gecesi yayınladığı bir video ile elindeki ikinci Japon rehine olan gazeteci Kenji Goto'yu da öldürdüğünü ilan etmesi ülkede ve dünyada öfke yarattı.

Japon Başbakanı Şinzo Abe Japonya'nın "teröristlere teslim olmayacağını" söylerken, IŞİD'e karşı savaşan ülkelere desteğini de artıracağını söyledi.

IŞİD iki Japon gazeteciyi rehin alma sebebi olarak ülkenin IŞİD'e karşı mücadeleye katkılarını göstermişti.

Diğer Japon rehine Haruna Yakawa'nın öldürüldüğünü ilan eden video ise 24 Ocak'ta yayınlanmıştı. IŞİD, Ürdün'de bombalı saldırı düzenlemekten mahkum bulunan bir El Kaide üyesinin serbest bırakılmasını, bu isteği karşılanmazsa rehin tuttuğu Japon gazeteci Goto ve Ürdünlü pilot Muaz El-Kesasibe'yi öldüreceğini duyurmuştu.

Örgüt, iki Japon rehine için Japonya'nın IŞİD'e karşı koalisyona yaptığı 200 milyon dolarlık askeri olmayan yardım tutarında fidye istemişti. Ürdün ve Japonya rehinelerin serbest bırakılması için çalışıyordu ancak Cumartesi günü görüşmelerin tıkandığını söylemişlerdi.

Ürdünlü pilotun akıbeti ise henüz bilinmiyor.

Pilotun ailesi yetkililerden açıklama beklediklerini söyledi.

Goto'nun annesi Junko İşido oğlunun ölümü karşısında söyleyecek kelime bulamadığını, oğlunun Suriye'ye "iyiliği ve cesareti" nedeni ile gittiğini söyledi.

Goto'nun eşi Rinko Goto ise BBC'ye yaptığı açıklamada "Ben ve ailem Kenji'nin ölüm haberi ile yıkıldık. O sadece benim sevgili eşim ve iki güzel çocuğumuzun babası değildi, aynı zamanda bir oğul, bir kardeş ve dünyanın çeşitli yerlerinde birçok insanın arkadaşı idi" dedi.

Rinko Goto "Çok büyük bir şahsi kayıp duygusu yaşarken, Irak, Somali, Suriye gibi çatışma bölgelerindeki insanların acılarının haberini yapan eşimle son derece gururluyum" dedi.
Yine Cihatçı John

47 yaşındaki Goto, ülkenin saygın gazetecileri arasında yer alıyordu ve savaş bölgelerindeki sivillerle ilgili haberleriyle tanınıyordu. Goto'nun, daha önce kaçırılan Yukawa'nın serbest bırakılması için Ekim ayında Suriye'ye gittiği söyleniyor.

Goto'nun öldürüldüğünü ilan eden video, daha önceki IŞİD videosu ile ortak özellikler taşıyor. Goto diğer videolardaki rehineler gibi turuncu bir tulum içerisinde dizleri üzerinde görülüyor.

Elinde bir bıçakla yanında duran IŞİD militanının ise daha önceki videolarda görünen Cihatçı John olduğu sanılıyor. Video bağımsız kaynaklarca doğrulanmadı ancak Japon hükümeti gerçek olduğuna inanıyor.

IŞİD üyesi videoda Japon Başbakanı Abe için "kazanılamayacak bir savaşta taraf tutarak tedbirsiz bir karar almış" oldu diyor ve Goto'yu bu nedenle öldürdüklerini söylüyor.
Batılı ülkelerden kınama

ABD durumu kınayan bir açıklama yaptı.

Başkan Barack Obama "ABD, Japon vatandaşı ve gazeteci Kenji Goto'nun IŞİD tarafından menfur şekilde öldürülmesini kınıyor" dedi.

İngiltere, Fransa ve Avustralya'dan da tepkiler var.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/02/150201_japon_rehine_olduruldu

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #325 : 02 Şubat 2015, 02:00:59 »
Ürdün, pilot için IŞİD'le rehine takasına hazır

Japon gazetecinin IŞİD tarafından öldürülmesinin ardından Ürdün, grubun elindeki pilotlarını kurtarmak için rehine takasına hazır olduklarını bir kez daha yineledi.

Ürdün gazeteci Kenji Goto'nun öldürülmesini kınarken, Ürdünlü Pilot Muaz El-Kesasibe'nin sağ olup olmadığının belirlenmesi için ülkenin ilgili birimleri bilgi edinmeye çalışıyor.

Reuters haber ajansına konuşan Ürdün hükümeti sözcüsü Muhammed El Momani, pilotu kast ederek "Oğlumuz ve kahramanımız karşılığında, hükümlü Sacide El Rişavi'yi teslim etmeye hala hazırız" dedi.

IŞİD El Kaide adına 2005 yılında bombalı saldırı düzenlemekten hüküm giyen ve Ürdün'de hapiste olan El Rişavi serbest bırakılmazsa elindeki iki Japon rehineyi ve Ürdünlü pilotu öldüreceğini açıklamıştı.

Ürdün ve Japonya rehine takası için çalışıyordu ancak birkaç gün ara ile iki Japon rehine öldürüldü.

Pilot ise ABD öncülüğündeki koalisyona destek için çıktığı bir görevde kullandığı F16 uçak Aralık ayında Suriye'de düştükten sonra IŞİD tarafından alıkonmuştu.

Momani ülkenin resmi haber ajansı Petra'ya da pilotun hayatı için ellerinden gelen herşeyi yaptıklarını söyledi.

Pilotun ailesi de Ürdün hükümetine oğullarının hayatı için daha fazla şey yapmaları ve kendilerine daha çok bilgi vermeleri çağrısında bulunmuştu.
Goto'nun öldürülmesini gösteren video Cumartesi geç saatlerde internette yayınlandı.

IŞİD geçen hafta iki Japon rehine için, Japon hükümetinin IŞİD karşıtı koalisyona yaptığı askeri olmayan yardımın tutarı olan 200 milyon dolar fidye istemişti. 72 saatlik sürenin ardından ise rehinelerden Haruna Yukawa'yı öldürdü.

Gazeteci Goto'nun öldürülmesini gösteren video ise Cumartesi geç saatlerde internette yayınlandı.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/02/150201_urdun_pilot_aciklama

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #326 : 02 Şubat 2015, 21:20:51 »
Öldürülen Japon gazetecinin attığı tweet paylaşım rekorları kırıyor

Öldürülen Japon gazetecinin 4 yıl önce attığı tweet paylaşım rekoru kırıyor:
“Gözlerimi kapatıyorum ve kıpırdamıyorum. Öfkelenir ya da bağırırsam bu her şeyi bitirir. Bu duaya yakın bir şey. Nefret insanlar için değil. Ancak tanrı yargılar. Ben Arap kardeşlerimden bunu öğrendim”

cumhuriyet.com.tr
Yayınlanma tarihi: 02 Şubat 2015 Pazartesi

IŞİD’in kısa bir süre önce infaz görüntülerini yayınladığı iki Japon gazeteciden biri olan 47 yaşındaki Kenji Goto’nun twitter hesabında 4 yıl önce yayınladığı mesaj sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Talihsiz gazetecinin sosyal medya hesabında Fransız şarabından bahsediyor, yorgun gözlerinden şikayet ediyor ve Suriye’deki yaşamından bahsediyor.

IŞİD militanları tarafından başı kesilerek katledilen gazetecinin yazdığı bir mesaj özellikle kendisinin nasıl bir karaktere sahip olduğunu ve yaşadığı ülkedeki insanlar hakkındaki görüşlerini özetliyor.

“BEN ARAP KARDEŞLERİMDEN…”
7 Eylül 2010 tarihli mesajında:
“Gözlerimi kapatıyorum ve kıpırdamıyorum. Öfkelenir ya da bağırırsam bu her şeyi bitirir. Bu duaya yakın bir şey. Nefret insanlar için değil. Ancak tanrı yargılar. Ben Arap kardeşlerimden bunu öğrendim”

Pazartesi günü 20.000 retweet alan Goto’nun twitter hesabındaki bu mesaj birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı. Tolerans ve hoşgörü ifadeleri içeren bu mesaj Japon twitter kullanıcıları tarafından, Goto’nun Sierra Lione, Afganistan ve Irak’ta çocukların çektiği acı üzerine yaptığı haberlere olan hayranlık ifadeleriyle birlikte paylaşılıyor. Goto’nun son attığı tweet ise Ekim ayı tarihli. Hesabın Goto’ya ait olduğu arkadaşı Toshi Maeda tarafından da teyit edildi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/204713/Oldurulen_Japon_gazetecinin_attigi_tweet_paylasim_rekorlari_kiriyor.html#

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #327 : 03 Şubat 2015, 23:57:34 »
IŞİD o pilotu yakarak öldürdü!

Terör örgütü IŞİD'in alıkoyduğu Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin yakılarak öldürüldüğünü gösteren görüntüler yayınlandı. Yayınlanan video ve fotoğraflarda kafesin içine konulan Kesasibe'nin canlı canlı yakıldığı görülüyor. Ürdün devlet televizyonu ise IŞİD'in elinde esir olan pilotun öldürüldüğünü doğruladı. Ürdün Medyadan Sorumlu Devlet Bakanlığı, Ürdün hapisanelerindeki üst düzey IŞİD mensuplarının idam edileceği bildirildi

Ürdünlü pilot Aralık ayında ABD öncülüğündeki koalisyona destek için çıktığı bir görevde kullandığı F16 Suriye'de düştükten sonra IŞİD tarafından alıkonmuştu.

Ürdün devlet televizyonu IŞİD'in elinde esir olan pilotun öldürüldüğünü doğruladı.

ÜRDÜN HAPİSHANELERİNDEKİ ÜST DÜZEY İŞİD MİLİTANLARI İDAM EDİLECEK

Ürdün Medyadan Sorumlu Devlet Bakanlığı, IŞİD'in, Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'yi öldürmesinin ardından, aralarında örgütün pilot karşılığında salıverilmesini istediği Sacide el-Rıvaşi ile "Ebu Huzeyfe" lakaplı Ziyad Kerbuli'nin de bulunduğu Ürdün hapisanelerindeki üst düzey IŞİD mensuplarının idam edileceğini açıkladı.

Ürdün geçtiğimiz günlerde IŞİD'in isteği doğrultusunda Kessasibe'yi kurtarmak için rehine takasına hazır olduklarını açıklamıştı. DHA
http://www.ulusalkanal.com.tr/m/?id=48751

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #328 : 03 Şubat 2015, 23:59:15 »
Ürdün: IŞİD'in öldürdüğü esir pilotun intikamı alınacak

IŞİD, esir aldığı Ürdünlü pilot olduğunu söylediği bir kişinin diri diri yakıldığı görüntüleri internette yayımladı.

Ürdün Devlet Televizyonu, pilot Muaz Safi el-Kesasibe'nin öldürüldüğünü doğruladı. Devlet televizyonunun haberlerinde pilotun 3 Ocak tarihinde öldürüldüğü belirtildi.

Ürdün ordusundan yapılan açıklamada, Muaz Safi el-Kesasibe'nin "intikamının alınacağı" ve sorumluların cezalandırılacağı ifade edildi.

Haber ajansları görüntülerin el-Kesasibe'ye ait olup olmadığının henüz doğrulanamadığını söylüyor.

Ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Amerikan istihbaratının görüntüleri incelemeye başladığı duyuruldu.

ABD Başkanı Barack Obama, videonun doğrulanması durumunda bunun IŞİD'in "barbarlığı ve ahlaksızlığının yeni bir kanıtı" olacağını söyledi.
Diri diri ateşe verildi

Görüntülerde metal bir kafese konulan turuncu giysili bir kişinin diri diri ateşe verildiği görülüyor.

Söz konusu video IŞİD propagandası yaptığı bir süredir bilinen bir Twitter hesabından yayımlandı.

22 dakika uzunluğundaki videoda, Ürdünlü pilotun koalisyon saldırıları sonucunda enkaza dönmüş bir yerde, üzerine namlu yöneltilmiş halde yürürken çekilmiş görüntülerine de yer verildi.

Ürdünlü pilot el-Kesasibe Aralık ayında IŞİD'e yönelik ABD öncülüğündeki koalisyonun bombardımanına katılan uçağı düşürüldüğü zaman esir alınmıştı.

IŞİD, Ürdün'ün elinde bulunan El Kaide militanı Sacide el-Rişavi'nin serbest bırakılması karşılığında Muaz Safi el-Kesasibe'yi salıvereceklerini açıklamış; Ürdün de pilotun serbest kalmasını sağlamak için esir takasına hazır olduğunu ifade etmişti.

El-Rişavi, 2005'te Ürdün'ün başkenti Amman'daki bombalı saldırılarda oynadığı rol nedeniyle idam cezasına çarptırılmıştı.

Ancak Ürdün televizyonunun haberine göre, pilot Muaz Safi el-Kesasibe söz konusu pazarlıklardan önce öldürüldü.

IŞİD, üç gün önce de elinde rehin tuttuğu Japon gazeteci Kenji Goto'nun cesedinin görüldüğü bir video yayımlamıştı.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/02/150203_urdun_pilot

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #329 : 04 Şubat 2015, 00:05:50 »
Kafa kestiler ,şimdi de yakarak öldürüyolar,iş iyice şova döndü,barbarlık diz boyu...

Bu barbarlıktan nemalananlara ne demeli,IŞID'in barbarlığıyla mücadele ettiği söylenerek yüceltilen barbar teröristler,insanlığı iyice kirlettiniz...