Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220512 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #310 : 27 Ocak 2015, 19:33:54 »
Bu haberlerin çıktığı  sitelere dikkatlı bakın hep pkkya sempati besleyen kalemler yazarlar göreceksiniz. işid öcü gibi gösteren kalemler pkkya metiyeler düzüyor. basın yoluyla algı oluşturuluyor. basın herzamanki gibi 2 yüzlü davranıyor.

Bölücü Kürtlerin büyük planlarını işid bozuyor bu bile işidi savunmak için sebeptir. Almanlar fransızlar ingilizler vs. boşuna kürtlere yardım etmiyor. Burda kürtleri akdenize ulaştırmayı hedefliyorlar bu planı işid bozduğu için işidi bombalıyorlar. uçaklarla bombalanan boş yerlere üç beş kürt terörist bayrak dikip zafer çığlıkları atıyor. komedi filmi gibi sahneler dönüyor... Ne pahasına olursa olsun ıraklı kürtlerin akdenize ulaşma planlarını bozmalıyız. Aksi halde başımız çok ağrır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #311 : 27 Ocak 2015, 20:47:39 »
Bu haberlerin çıktığı  sitelere dikkatlı bakın hep pkkya sempati besleyen kalemler yazarlar göreceksiniz. işid öcü gibi gösteren kalemler pkkya metiyeler düzüyor. basın yoluyla algı oluşturuluyor. basın herzamanki gibi 2 yüzlü davranıyor.

Bölücü Kürtlerin büyük planlarını işid bozuyor bu bile işidi savunmak için sebeptir. Almanlar fransızlar ingilizler vs. boşuna kürtlere yardım etmiyor. Burda kürtleri akdenize ulaştırmayı hedefliyorlar bu planı işid bozduğu için işidi bombalıyorlar. uçaklarla bombalanan boş yerlere üç beş kürt terörist bayrak dikip zafer çığlıkları atıyor. komedi filmi gibi sahneler dönüyor... Ne pahasına olursa olsun ıraklı kürtlerin akdenize ulaşma planlarını bozmalıyız. Aksi halde başımız çok ağrır.

Kürtlerin Akdenize ulaşması Işid gibi Türkmen ve diğer masumları katleden canileri desteklemekle olmaz. Bunu yaparsak sonumuz Irak ve Libya gibi olur. Kürtlerin Akdeniz'e ulaşmalarını engellemek pkk ile pazarlık yaparak hiç olmaz. Bu iki seçenek zaten bizi köşeye sıkıştırmak için Pkk ve Işid'in gerçek sahipleri tarafından öne sürülen yöntemler. Güçlü bir devlet olsak çoktan o bölgeye yerleşmiştik, pkk köpeklerine bırakmak yerine!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #312 : 27 Ocak 2015, 22:38:26 »
Hükümet politikası zaten yanlış aklı çalışan herkes bunu görür, işid çıkmadan önce bölge güllük gülistanlık değildi suriyenin kuzeyindeki kürtler bazı bölgelerde bağımsızlık ilan etmişlerdi, amaçları belliydi... Burda asıl mesele Düşmanımın düşmanı dostumdur meselesi. Buralar boş kalırsa bölücülerin eline geçer bunu engellemek için diğer guruplara destek vermek şart devletimizde bunu yapmaya çalıştı taki batılı terör iş birlikcileri devreye girene kadar... hava bombardımanı olmazsa zaten işidi söküp atmaları imkansızdı...
Burda işid destekcisi gibi görünebilirim yorumlarımda o algılanabilir işid olmaz başka örgüt olur suriyenin kuzeyi kürtlere verilmemeli ben bu tezi savunuyorum. öte yandan pesmergelerin yaptığı birçok pisliği işid yapmış gibi göstererek işidi karaladığı yönündende söylemler var. savaş ortamında herşey oluyor bunlarıda göz önüne alarak her türlü habere inanmıyorum.

Türkmen kardeşlerimizi olayların dışında tutarak, onların güvenliğini sağlama alarak  işidle  ve bölgedeki diğer guruplarla anlaşarak bölgeyi bölücü guruplardan temizlemek gerekiyor.  Ama bunu yapacak hükümet ve siyasi irada malesef yok.

barzaniye, batıya destek vererek şuan topuğumuza sıkıyoruz malesef haberimiz yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #313 : 27 Ocak 2015, 22:59:31 »
Ben de Işid'i veya başka bir terör örgütünün desteklediğini düşünmüyorum. Ancak pkkyı temizlemek için Işid'le anlaşmak, özellik bu saatren sonra imkansız birşey. Bu satten önce de olmaması gereken birşey bence. Bir devlet sınırlarını tehdit eden bir terör örgütün engellemek için başka bir terör örgütü ile anlaşmamalı. Hem de bu kendi vatandaşlarını katledenler için dahi olsa kendi soydaşlarını katleden bir örgütle asla olamaz.

Ben yine ısrarla iddia ediyorum; pkk ile ışid'in sahipleri aynı kişiler. Bu birbirini yiyen terör örgütlerinin militanları bunun farkında olmasa bile bence durum bu. Pkkyı yaratıp bölgedeki ülkeleri parçalayan kişiler, bu bölgede bir yandan parçalayıp küçük devletlere ayırdıkları topraklar üzerinde Akdeniz'e kadar uzanan alandaki enerji kaynaklarına tek başına sahip olacak güçlü bir devlete göz yummazlar. Belirli bir aşamadan sonra belirli bir olguyu kullanarak dünyanın her tarafından topladıkları fanatikleri kullanarak temizlik yapmaları pek şaşırtıcı bir şey olmasa  gerek.

Bizim bu konudaki siyasetimiz tam bir Osmanlı siyaseti. Ama Osmanlının son dönemindeki gibi başkalarının istediğini yaparak. Bu ülkenin başbakanı bugün televizyonlarda avaz avaz bağırarak kobanideki "tüm" kardeşlerimi selamlıyorum diyebilecek kadar seviyesiz! "Denize düşen yılana sarılır" gibi milletin ışidden meden ummasını sağlayacak kadar seyiyeyi düşürdüler. Milletin kendilerinden dış sıyaset konusunda zerre kadar beklentisinin kalmadığı açıktır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #314 : 28 Ocak 2015, 03:07:13 »

Libya'da Türklerin de kaldığı otele saldırı: En az 9 ölü

Libya'da silahlı saldırganlar, yabancı müşterilerin de kaldığı bir otele saldırarak beşi yabancı, en az dokuz kişiyi öldürdü.

Saldırının ardından otelin içinde etrafı sarılan dört saldırganın ise kendini havaya uçurduğu öne sürüldü.

Trablus'taki Corinthia otelinin lobisinde birden fazla saldırganın etrafa ateş açtığı, otelin önünde de bomba yüklü bir aracın patladığı bildirildi.

Ölen yabancılardan birinin Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı, birinin Fransa vatandaşı, diğer üçünün ise Asyalı olduğu açıklandı.

Otel çalışanları ve müşteriler arka kapıdan kaçtığı için can kaybının büyük olmadığı ancak saldırıda en az 15 Libyalı güvenlik görevlisinin yaralandığı, üçünün daha sonra hayatını kaybettiği belirtildi.

El Vasat haber sitesinin üst düzey bir güvenlik yetkilisine dayandırdığı habere göreyse silahlı dört saldırgan, etrafları güvenlik güçlerince sarıldıktan sonra otelin içerisinde kendilerini havaya uçurdu.

Habere göre güvenlik güçleri cesetlerden birinin üzerinde patlamamış halde bombalarla sarılı bir kemer buldu.

Otelin güvenliğinden ismini vermeyen bir kaynak ise "birkaç gün önce" otele "binayı boşaltmaları" yönünde bir tehdit geldiğini söyledi.

Bir görgü tanığı olayı BBC'ye "Birden silah sesleri duydum ve insanların bana doğru koştuğunu gördüm, hepimiz (otelin) arkasından yer altı garajından kaçtık. Bundan sonra otele giriş çıkışlar kapatıldı" diye anlattı.
IŞİD üstlendi

Otelden bir çalışanın AP ajansına verdiği bilgiye göre burada Türk, İtalyan ve İngiliz müşteriler kalıyordu ancak saldırı sırasında bina büyük ölçüde boştu.

IŞİD'le bağlantısı olduğu bilinen bir Twitter hesabı, saldırıyı üstlendi.

Ancak bu iddiayı doğrulatmak henüz mümkün olmadı.

Hesaptan atılan tweetlerde saldırının 1998'de Afrika'nın doğusunda gerçekleşen iki ABD büyükelçiliği saldırısından sorumlu tutulan Ebu Enas El Libi isimli Libyalı bir cihatçının intikamını almak için yapıldığı yazıldı.

Libi 2 Ocak'ta ABD'de bir hastanede hayatını kaybetmişti.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/01/150127_libya_saldiri

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #315 : 28 Ocak 2015, 20:25:32 »
IŞİD Süleymen Şah'ta Türk askerlerini rehin mi aldı!

IŞİD terör örgütünün Suriye'deki Türk toprağı Süleyman Şah Türbesi'ndeki Türk askerlerini rehin aldığı iddia edildi.
Facebook'ta Paylaş Tweetle Google+ Paylaş LinkedIn'de Paylaş
IŞİD Süleymen Şah'ta Türk askerlerini rehin aldı!
Hürriyet gazetesi eski Ankara temsilcisi Metehan Demir Süleyman Şah Türbesi’ni koruyan askerlerin IŞİD tarafından rehin alındığını iddia etti.

Kişisel blog sitesinde "Süleyman Şah'ta tüyler ürperten 4 iddia" başlıklı bir yazı kaleme alan Demir, türbenin IŞİD'in kontrolünde olduğunu ve normalde 2-3 ayda bir değişim yapılan nöbetçi askerlerin IŞİD izin vermediği için 11 aydır değiştirilemediğini yazdı.
Demir son zamanlarda Türkiye’den gönderilen yiyecek yardımını da IŞİD’in engellediğini ve askerleri kendilerinin erzak verdiğini belirtti.

İşte Metehan Demir’in o yazısı:

İşte iddialar ve sorular;

“1-) Suriye sınırları içindeki Süleyman Şah Türbe'sini koruyan askerler normalde 2 ile 3 ay arasında değiştirilir. İddiaya göre, geçtiğimiz Mart ayından beri yani yaklaşık 11 aydır değiştirilmiyor. Bunun sebebi Türkiye'nin kararı mı yoksa IŞİD'in izin vermemesi mi? Asker ailelerinden de çok mağdur olduklarını söyleyenler var.

2-) Bir bilgiye göre, son olarak geçtiğimiz Eylülde,  Ankara, Türbe'de aylardır kapalı kalan 40 civarındaki askerini değiştirmek isteğini IŞİD'e iletti. IŞİD ise, buna karşılık,' Türkiye batı ile işbirliği yapıyor' gerekçesi ile red yanıtı mı verdi?

3-) Doğal olarak, aylardır orada bulunan askerlerin, Türkiye'den gelen stoklar bittikçe su ve gıda gibi insani  ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Bu ihtiyaçları da IŞiD'in karşıladığı ve Türkiye'den erzak sevkiyatına bile izin verilmediği söyleniyor.

4-) IŞİD güçlerinin Türbe çevresinde sürekli olarak Türk askerlerine yönelik psikolojik yıldırma amaçlı faaliyetler yaptığı belirtiliyor.  Bunlar doğru mu? IŞiD mevzilerini bombalarken düşürülen Ürdün savaş uçağının pilotunun verdiği ifadede,Türkiye'den kalktıkları gibi bir iddiada bulunması IŞİD'de Türkiye'ye yönelik bazı aşırı uçların daha da aşırı harekete geçebileceği endişesini beraberinde getiriyor.”

http://karsigazete.com/gundem/isid-suleymen-sahta-turk-askerlerini-rehin-aldi-h26134.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #316 : 29 Ocak 2015, 14:08:55 »
'IŞİD'le rehine takası Türkiye sınırında yapılabilir'

Goto, Japonya'da tanınmış bir serbest gazeteci ve film yapımcısı

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), bugün gün batımına kadar Ürdün'de tutuklu bulunan Iraklı mahkum Sacide el Rişavi'nin Türkiye sınırına getirilmemesi halinde Ürdünlü rehine pilotun öldürüleceği tehdidine bulundu.

Tehdit, YouTube'da yayımlanan ve Japon rehine Kenji Goto'ya ait olduğu öne sürülen bir ses kaydında yer aldı.Kaydın gerçek olup olmadığı henüz teyit edilmiş değil.

Japonya ses kaydı üzerindeki incelemelerin devam ettiğini açıkladı.

Ürdün, pilot Muaz El-Kesasibe karşılığında Sacide el Rişavi'yi serbest bırakmayı önermişti.

Ancak Ürdünlü yetkililer, Kesasibe'nin sağ olduğuna dair kanıt istiyor. Ürdün Japon rehine Goto'nun durumu hakkında açıklama yapmadı.

BBC Tokyo muhabiri Rupert Wingfield-Hayes, IŞİD'in Ürdün'ün teklifini henüz kabul etmeye hazır olmadığının anlaşıldığını söylüyor.

Hayes, rehine vatandışının geleceği belirsiz olan Japonya'nın pazarlıkta seyirci konumuna düştüğüne dikkat çekiyor.

Ürdün, Suriye ve Irak'ta IŞİD'e karşı hava saldırıları düzenleyen ABD öncülüğündeki koalisyonda yer alıyor.
Ürdünlü pilot Muaz El Kesasibe ve Ürdün'de idama mahkum edilen Sacide er-Rışavi

IŞİD, Pazar günü 200 milyon dolar fidye istedikten sonra diğer Japon rehine Haruna Yukawa'yı öldürdüğünü açıklamıştı.

Salı günü yayımlanan ve Goto'ya ait olduğu öne sürülen bir video kaydında, Ürdün'ün El Kaide üyesi olduğu belirtilen Sacide el Rışavi'yi serbest bırakması için 24 saati olduğu belirtilmişti. Video kaydında fidyeden bahsedilmiyor.

Sacide er-Rışavi 2005'te Amman'da düzenlenen, 60 kişinin öldüğü bombalı saldırıların ardından idama mahkum edilmişti.

YouTube'da yayımlanan ve gerçekliği doğrulanmayan yeni video kaydında Ürdün'e verilen sürenin uzatıldığı anlaşılıyor.

Kayıtta, "Sacide er-Rışavi, benim hayatıma karşılık, Musul saatiyle 29 Ocak gün batımına kadar Türkiye sınırında hazır bulundurulmazsa Ürdünlü pilot Muaz El-Kesasibe derhal öldürülecek" deniyor.

Ancak son mesajda Rışavi'nin salıverilmesi halinde El-Kesasibe ya da Goto'nun serbest bırakılıp bırakılmayacağı belirtilmiyor.

Rehinelerin nerede tutulduğu ve olası bir takasın sınırın hangi noktasından gerçekleşebileceği de bilinmiyor.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/01/150129_isid_rehine

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #317 : 29 Ocak 2015, 20:05:15 »
Kobani'de havan saldırısı: 4 yaralı

29 Ocak 2015
Kobani'ye yine IŞİD saldırısı

Kobani'nin kontrolünün tamamen Kürt güçlerin eline geçtiği haberlerinin üzerinden üç gün geçmişken IŞİD'in Türkiye sınırına yakın mahallelere havan topları ile saldırı düzenlediği öğrenildi. Saldırıda dört Kobanili sivilin yaralandığı ifade ediliyor.

Kobani’de Türkiye sınırına yakın mahallere İŞİD havan topları ile saldırı düzenledi. Dört Kobanili sivil yaralandı. Radikal muhabiri İdris Emen sivil halkla röportaj yaptığı sırada patlama sesiyle irkildi. Sınıra yakın noktadaki mahalleye düşen havan topu büyük gürültüyle patladı.

Dört sivil vatandaş etrafa saçılan şarapnel parçalarıyla yaralandı. Havan mermisinin çok uzak bir noktadan hedef gözetmeksizin atıldığı belirtiliyor. Yaralılardan biri, “5 aydır sınıra yakın bu bölgede yaşıyoruz. Çay içtiğimiz sırada hemen yakınımıza havan topu düştü. Ne olduğunu anlamadık bile. Kendime geldiğimde sedyedeydim” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28077807.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #318 : 29 Ocak 2015, 20:14:14 »
Kürtlerde millet olma bilinci oluşturmak için yapılan soytarılıklara bakın. Kobani denilen kasabada neredeyse ayakta tek bina dahi kalmamış. Kürtler bu şehri olduğu gibi bırakıp "savaş müzesi" olarak değerlendireceklermiş! Yakınlardaki tepeler üzerine yeni Kobani'yi kuracaklarmış.

Yani artık Kobani diye bir kent yok ortada. Işid canileri bu nedenle oradan ayrılmışlar. Bu eşkiya sürüsü pkk ve saz arkadaşları da zafer kazanmışlar gibi günlerdir şov yapıyorlar. Aylardır dünyanın her tarafından kendilerine gelen silah ve cephanenin haddi hesabı yok. Işid koalisyon güçleri tarafından sürekli bombalanıyor. Bu haldeyken ilerleyişinin durdurulamadığı başta ABD olmak üzere koalisyon tarafından itiraf ediliyor. Bizim başımızdaki başbakan taklidi yapan şahıs da “Kobani'ye buradan selam ediyorum. Kobani'deki her kardeşlerimi alnından öpüyorum." diyere bizdeki pkklılara gaz veriyor. Rezalet rezalet üstüne!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #319 : 30 Ocak 2015, 19:58:49 »
IŞİD Kerkük'e saldırdı, peşmerge komutanını öldürdü

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü militanları, Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentine saldırılar düzenledi.

Amerikan Associates Press haber ajansına konuşan Kürt Tuğgeneral Hattab Ömer, saldırılarda peşmerge tugayı komutanı Şerko Fatih'in ve onun savaşçılarından sekizinin öldüğünü söyledi.

Hattab Ömer, IŞİD militanlarının Kerkük'ün güneyindeki peşmerge mevzilerine saldırdıklarını belirtti.

Fransız haber ajansı AFP ise IŞİD'in saldırıları sonucu 46 kişinin yaralandığını bildirdi.

Ajansa konuşan bir güvenlik yetkilisi, Kerkük'te ağır silahların kullanıldığı çatışmaların sabah saatlerinde de sürdüğünü aktardı.

Anadolu Ajansı (AA) da üç IŞİD militanının sabah saatlerinde ele geçirmek için saldırdığı Kasr-ı Kerkük Oteli'nde, kontrolün tamamen peşmerge güçlerinde olduğunu aktardı.

Bölgeden gelen görüntülerde otelin çatısına çıkan peşmergelerin havaya ateş açtıkları görüldü.

Otele saldıran bir IŞİD militanı bir araçla intihar saldırısı düzenlemişti. İki kişinin yaralandığı saldırının ardından diğer iki militanın da çıkan çatışmada öldürüldükleri açıklandı.
Kerkük'te sokağa çıkma yasağı

Kerkük'te yerel saatle 10.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak ikinci bir emre kadar yürürlükte olacak.

IŞİD geçen yıl Haziran ayında Irak'ın kuzeyindeki Musul kentini ele geçirmiş, daha sonra ülkede özellikle Sünnilerin yaşadığı bölgelerde hakimiyet alanını genişletmişti.

O dönemden bu yana Kürt peşmergeler, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırılarının da etkisi ile bazı bölgeleri IŞİD'den geri aldılar.

Peşmergelerin son olarak geri aldıkları yerler arasında Musul ve Tel Afer arasındaki bazı köyler ile kasabalar da vardı.

Koalisyon güçleri ise dün de Suriye ile Irak'ta IŞİD'e yönelik hava saldırıları düzenledi.

Irak'taki saldırılarda Musul, Sincar, Tel Afer, El Esad ve El Rutbeh'deki IŞİD mevzileri hedef alındı.

Associated Press haber ajansına göre, halen Irak ve Suriye'nin yaklaşık üçte biri IŞİD'in kontrolünde.
Bağdat ve Samarra'da da saldırılar

Öte yandan bugün Irak'ın başkenti Bağdat ile ülkenin güneyindeki Samarra kentinde de saldırılar düzenlendi.

Reuters haber ajansı, saldırılarda 18'i Bağdat'ta, üçü de Samarra'da olmak üzere 21 kişinin öldüğünü bildirdi.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/01/150130_isid_kerkuk