Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 218575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #30 : 21 Temmuz 2014, 12:56:47 »
iŞIDın son bir kaç hafta içerisinde 6000 masum cana kıydığını düşünürsek ki bunların içerisinde Türkmenler var, pkknın caniliği ile kıyaslanamayacak çok ama çok önemli bir tehdit olduğunu görebiliriz. Pkknın işini bitiyor diye, ki hiç sanmıyorum bitirebileceğini sevinmek yerine güçlü bir devlet olarak bölgedeki karışıklıktan da faydalanarak Musul, Kerkük, Erbil ve Halep'e derhal askeri müdahale gerçekleştirip ele geçirmek, hem pkkyı bitirmek, hem daha yılanın başı büyümeden işıd denilen caniler topluluğunu yok etmek, hem de Türkmenlerin güvenliğini sağlamak gerek. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile komik yorumlarda bulunmak yerine şu an birbirlerine odaklanmış iki büyük tehditi ortadan kaldırmanın yollarını bulmamız gerek. İşıd bölgede kontrolü tamamen ele geçirdiğinde İsraile saldıracağını beklemek de hayalcilikten öteye gidemez. Ancak ülkemizde büyük çapta kanlı eylemler gerçekleştirirler. Kendi açıklamalarına göre zaten Allah onlara yahudilere karşı değil şiilere karşı savaşma görevi vermişmiş. Bu kadar psikopat bir ruh halina sahip caniler topluluğu...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #31 : 21 Temmuz 2014, 13:13:15 »
iki si ile aynı anda savaşamayız daha pkk ile baş edemiyoz savunmada kaldığımız halde bide ikisinin arasına girersek top oynarlar bizimle bence bekleyelim bırak birbir lerini yesinler hangisi ayakta kalırsa onla savaşmak daha kolay olur o dediğiniz mümkün değil sayın wolf hadda hiç gözümüz olmasın kerkükte merkük te heralanda gelişmeye ve sınırlarımızın güvenliğini artırmaya devam etmeliyiz ozaman bizim için daha hayırlı olur diye düşünüyorum taaki ışid de pkk gibi bizi rahatsız edene kadar ama hiç sanmıyorum en azından pkk kadar olmaz diye tahmin ediyorum
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2014, 13:15:10 Gönderen: canpolat68 »
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #32 : 21 Temmuz 2014, 17:42:37 »
iki si ile aynı anda savaşamayız daha pkk ile baş edemiyoz savunmada kaldığımız halde bide ikisinin arasına girersek top oynarlar bizimle bence bekleyelim bırak birbir lerini yesinler hangisi ayakta kalırsa onla savaşmak daha kolay olur o dediğiniz mümkün değil sayın wolf hadda hiç gözümüz olmasın kerkükte merkük te heralanda gelişmeye ve sınırlarımızın güvenliğini artırmaya devam etmeliyiz ozaman bizim için daha hayırlı olur diye düşünüyorum taaki ışid de pkk gibi bizi rahatsız edene kadar ama hiç sanmıyorum en azından pkk kadar olmaz diye tahmin ediyorum

Bal gibi savaşırız. Baş edemiyoruz değil, başetmiyoruz. Büyük israil projesi için kürdistanı kuruyorlar kurmaması gerekenler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #33 : 22 Temmuz 2014, 13:10:06 »
İşte orada haklısın baş etmiyoruz
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #34 : 22 Temmuz 2014, 15:38:08 »
Evet mücadele etmiyoruz.. ama kaçınılmaz olarak ileride mücadele etmek zorunda kalacağız görünen köy kılavuz istemez ...ve o gün geldiğinde basiretsizlik ve korkaklıkla korktuğumuz kayıpların çok ama çok daha fazlasını verecez .....

Benim kanım biz bu savaşa her türlü girecez artık o kaçınılmaz ama pyd ama pkk ama işid girecez mesele ne zaman olacağı nasıl olacağı ne kadar bedel ödeyeceğimiz..üstesinde gelecez ama bedeli ağır olacak..( Umarım yanılırım)...o güne kadar Gazze Gazze diye bağırın bakalım ( israilinde allah belasını versin bu arada sonuna kadar filistin ) .. ama önce kendi karın ağrımıza baksak ya bak bu gün gitti iki fidan

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #35 : 01 Ağustos 2014, 00:28:22 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #36 : 02 Ağustos 2014, 14:13:25 »

Alıntı
Işid ,banyoya sığınmış Irak Türkmen ailesini böyle vahşicesine katl etdi.
Biz Türk dünyası ferdleri olarak ,cani ve katil Işidi,onu destekleyenleri ,onu kınamayanları ve mazlum ve kimsesiz Türkmenleri sahipsiz bırakanları lanetliyoruz...
Çağrı Çehreganlı

Çevrimdışı dumrul

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 02 Ağustos 2014, 23:38:06 »
canilerin gerçekleştirdiği şu manzarayı görüpte bunun karşısında tepkisiz kalmak daha büyük caniliktir. >:( şu ortamda bütün ülkeler kendi menfaatleri neyi gerektiriyorsa gayet cüretkar bir şekilde bunlari yapmaktan çekinmiyorlar siyasi,politik,ekonomik ve özelliklede askeri olarak ve bunları yaparken uluslar arası hukuk, insan hakları, evrensel değerler falan filanda umurlarında olmuyor nedense bütün bu hukuk kurallarına etik ve evrensel değerlere uyması gereken ve uyan biz oluyoruz. Madem sözüm ona bölgenin en güçlü ülkesi biz olacağız madem ortadoğuda Türkiye'siz bir denklem düşünülemez deniyor o zaman gösterin bakalım büyüklüğümüzü abiliğimizi Irak'ta vatandaşlarımız kaçırılıyor soydaşlarımız katlediliyor indirin bakalım çelik yumruğumuzu bölgeye hem bölgenin hem Türkmenlerin güvenliğini sağlayın misak-ı milli içinde olup da şu anda bizde olmayan Kerkük'ü, Musul'u hatta Halep'i alında bütün bölge, bütün dünya ve ülke olarak biz görelim bakalım biz gerçekten anlatıldığı gibi miyiz yoksa sadece kuru gürültümü ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #38 : 08 Ağustos 2014, 12:23:45 »
Obama IŞİD'e karşı hava harekatı yetkisi verdi
AA
8 Ağustos 2014

Haziran ayında Musul'u ele geçiren IŞİD'in Irak'taki ilerleyişi durdurulamıyor. Başlangıçta Bağdat'a doğru ilerleyen militanlar özellikle Şiileri hedef alıyor. Hafta sonu Ezidilerin yaşadığı Sincar’ı ele geçiren IŞİD’ın dün de Irak’ın en büyük Hıristiyan kasabası Karakuş ve Musul barajını ele geçirdiği haberleri geldi. IŞİD’in Türkiye sınırını da tehdit edici boyutta Irak içinde ilerlemeye başlaması Ankara’yı da alarma geçirdi. Başkentte dün toplantı üstüne toplantı yapıldı. Bu gelişmeler yaşanırken dünyanın gözlerini çevirdiği ABD Başkanı Barack Obama da sessiz kalmadı ve IŞİD tehdidine karşı ABD ordusunu harekete geçirdi. Obama, “Irak'ın kuzeyindeki Amerikan personelini tehdit etmesi durumunda" orduya hava saldırısı düzenlemesi için yetki verdi.

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, Amerikan ordusunun Irak'ın kuzeyinde Sincar yakınlarında insani yardım operasyonu yürüttüğünü ve "gerekli görüldüğü takdirde hedefe odaklı hava saldırıları düzenlemeye hazır olduğunu" belirtti.

Hagel, yaptığı yazılı açıklamada "Bu akşam ABD ordusu, Başkan'ın (Barack Obama) talimatı ve Irak hükümetinin talebiyle Irak'ın kuzeyinde Sincar yakınlarında bir insani yardım operasyonu yürüterek, IŞİD'le bağlantılı silahlı grupların tehdidi altındaki binlerce Iraklı sivile gıda ve su sağladı" ifadesini kullandı.

IŞİD TERÖRÜ 45 KM MESAFEDE

Bu operasyonu "emniyetli biçimde ve başarıyla" yürüten ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nın mensuplarını tebrik ettiğini kaydeden Hagel, "ABD ordusunun ayrıca, gerekli görüldüğü takdirde, Sincar Dağı'ndaki kuşatmayı kırmak ve orada mahsur kalan Iraklı sivilleri korumak için mücadele eden Irak'taki güçlere yardımcı olmak için hedefe odaklı hava saldırıları düzenlemeye hazır olduğunu" bildirdi.

'IŞİD ERBİL'E YAKLAŞIRSA...'
Hagel açıklamasında, "Buna ilave olarak, IŞİD terör konvoylarının Erbil'e yaklaşması halinde Amerikan personelini korumak için hava saldırıları düzenlemeye hazırız" ifadesine yer verdi.

IŞİD'in oluşturduğu sürekli tehdide kalıcı bir çözümün, Iraklı topluluklar arasında daha fazla uzlaşı ve Irak güvenlik güçlerinin kuvvetlendirilmesini gerektirdiğini kaydeden Hagel, Irak'taki ABD Savunma Bakanlığı personelinin Iraklı güçlere eğitim verme, danışmanlık hizmetinde bulunma ve yardımcı olmaya yönelik fırsatları değerlendirmeye devam ettiğini ve Irak'ta yeni hükümet kurulunca artan destek sağlayacağını belirtti.

BIDEN, BARZANİ'YLE GÖRÜŞTÜ
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ile telefonda görüştü. Beyaz Saray'ın açıklamasında, Biden'ın Irak'ın kuzeyindeki güvenlik durumu ile Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün, masum sivillere yönelik tehdidini görüşmek için Barzani'yi telefonla aradığı belirtildi. Görüşmede Biden'ın, IŞİD'in ilerlemesi sırasında hayatını kaybeden Kürtler için taziyelerini sunduğu, Barzani'nin de Sincar dağlarında mahsur kalan Ezidilerin karşı karşıya olduğu şartlarla Erbil'i koruyan Kürt güçlerinin tertibatı hakkında bilgi verdiği kaydedildi.

Açıklamada Biden'ın, Başkan Obama'nın Ezidilere dönük insani yardım teklifini iletirken, Erbil'de bulunan Amerikalıları korumak için hedefe dönük hava saldırısı dahil gerekli her türlü adımları atacağına yönelik taahhüdünü ilettiği, Barzani'nin de Biden'a ABD'nin desteğinden ötürü teşekkür ettiği kaydedildi.

KERRY DE OBAMA'NIN KARARINA DESTEK VERDİ
ABD Başkanı Barack Obama'nın, hava saldırısı düzenlemesi için yetki vermesinin ardından Kerry de yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında Obama'nın attığı adıma yönelik desteğini belirten Kerry, "kimin uyarı alarmına ihtiyacı varsa bu, o alarmdır" ifadesini kullanarak, IŞİD'in Sünniler adına ve daha güçlü bir Irak için savaşmadığını, aksine IŞİD'in Irak'ın bölmek ve parçalamak için mücadele verdiğini belirtti. Kerry, "IŞİD; kaos, hiçlik ve acımasız eşkiyalık dışında birşey sunmuyor" değerlendirmesinde bulundu.

Irak'ta insani krizin hergün arttığı bir ortamda artık kaybedecek bir dakikanın kalmadığına işaret eden Kerry, bu noktada ABD'nin harekete geçtiğini ve liderliği yürüttüğünü, dünyanın da yerinde oturup masumların ölmesini izleyemeyeceğini kaydetti.

Kerry, Irak'ın, bölgeye, Irak'a ve ABD'ye ciddi tehdit oluşturan IŞİD'in "gaddar ideolojisiyle mücadelesine yardım etmek için uluslararası toplum ve bölgedeki müttefikleriyle koordinasyona devam edeceklerini" bildirdi.

'ONLARI DURDURMANIN TEK YOLU...'
IŞİD'i kalıcı biçimde durdurmanın tek yolunun Iraklı liderlerin birlik içinde olup, başbakanın seçilmesi de dahil hızlı biçimde kapsayıcı hükümet kurmasıyla mümkün olduğunu savunan Kerry, aksi durumda tek kazananın IŞİD olacağı ifadesini kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26964352.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #39 : 08 Ağustos 2014, 12:27:48 »
Klasik Amerikan çıkarcılığı! Kendi varlıklarına tehdit olarak gördükleri anda saldıracaklar. Peki klasik mevcut hükümetin vurdumduymazlığı ne alemde! Konsolosluk çalışanlarımız aylardır bu canilerin ellerinde ve bu caniler yüzlerce Türkmen kardeşimizi katlettiler. Bizimkilerden bu konuyla alakalı tık yok. Şov yapmak için ve laf olsun koyunlar uyusun diye İsrail ile yatıp İsrail ila kalkıyorlar. İşıd canilerinden kaçıp sınırımıza dayanan Türkmenleri pasaportları olmadığı gerekçesi ile geri çeviren bu şahıslar, nedense ülkemizin sokaklarına doldurdukları Araplara pasaport sormuyorlar. Allah hepinizin belasını versin!  >:( >:(