Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220557 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #290 : 18 Ocak 2015, 03:02:16 »
Ben de onu diyorum zaten. En başından beri bunların her ikisiyle mücadele etmemiz lazım diyorum. Bunlar birbirini yerken biz her ikisine müdahale etmeliydik.  Aylar önce ben bunu derken İşıd bu kadar güçlü değildi. Son bir yıl içerisinde Suriye ve Irak'ın topraklarının epey bir bölümünü ele geçirdi. Hani güçle! Pkk 30 küsur seneden beri var! Pkk bu kadar süre, bu kadar kan döktü ama eline ne geçti! Pkk bugün silahlı eyleme geçse 1 yıl içerisinde ne İşıd kadar militan toplayabilir, nede bir  karış toprak alabilir bu ödlek köpekler, Mossadddan vs destek almadan eylem dahi yapamazlar. Ama Işid o kadar ülkenin bombardımanına rağmen ilerliyor. Dünyanın her yanından militan topluyor. Yılanın başı küçükken ezikmeliydi. O yılan artık küresel bir terör örgütü haline geldi ve yakında bizi sokacak!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #291 : 18 Ocak 2015, 03:29:03 »
Iyi guzelde ISID Irak ve Suriyenin problemi, PKK ise bizim problemimiz. ISID Irakta, Suriyede PKKyi halletsin ondan sonra halledelim ISID'i.

Gormuyor musun, PKK Suriyede kantonlar ilan ediyor, bizim sehirlerimize Kurtce isimler veriyor (Amed, Roboski vs), her allahin gunu polisimiz biryerlerde molotov yagmuruna tutuluyor, ates ediliyor. Onun icin bana kalirsa: her biji ISID, gebertsinler ibneleri!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #292 : 18 Ocak 2015, 04:28:55 »
Iyi guzelde ISID Irak ve Suriyenin problemi, PKK ise bizim problemimiz. ISID Irakta, Suriyede PKKyi halletsin ondan sonra halledelim ISID'i.

Gormuyor musun, PKK Suriyede kantonlar ilan ediyor, bizim sehirlerimize Kurtce isimler veriyor (Amed, Roboski vs), her allahin gunu polisimiz biryerlerde molotov yagmuruna tutuluyor, ates ediliyor. Onun icin bana kalirsa: her biji ISID, gebertsinler ibneleri!

Biz milletçe neden hep anı yaşıyor, geleceği göremiyoruz. Zaten bu nedenle burnumuz b.. tan çıkmıyor ya.

Bir yolda ilerliyoruz. İlerlediğimiz yolda ışid adında bir hızla büyüyen bir çukur var. O çukura yakın olan pkk çukura yuvarlanıyor gibi görünüyor. Biz de seviniyoruz. İyi yuvarlansın ama o büyüyen çukur bizim yolumuzda, müthiş bir hızla büyüyor. O çukura binlerce masum insan da yuvarlanıyor. Böyle giderse biz de içine yuvarlanacağız. Aklımızın başına gelebilmesi için ille bir işıd canisinin bıçağını gırtlağımıza dayaması gerekmiyor.

Pkk bu saydıklarını yeni yeni yapmıyor. Özellikle son yıllarda bu konuda kendisine engel olması gereken akepe hükümeti görevini yapmadığı için azıttı. Buna müdahele etmesi gereken başka bir terör örgütü değil, bu ülkedeki insanların güvenliğini sağlamakla yükümlü olan hükümet! Ama hükümet çözüm süreci masalıyla bir yandan İşıd ile, diğer yadan Esad ile çatışan pkkya bu ülkede adeta altın çağını yaşatıyor. Zaten tükenme noktasına gelen pkkya yeniden hayat verenler bunlar.Eskiden İmralı'da ölüm korkusuyla titreyen öcalan iti, bugün bırakın pkkyı yönetmeyi, bu ülkenin anayasasına kadar her konuda talimatlar veriyor. Bu yönetim zihniyeti ile on İşıd daha olsa pkk bitmez.

Kendilerini dünya lideri, Osmalı padişahı sanan ve bunlara inanan akıllıların Osmanlı tarihinden haberleri bile yok. Olsa olsa bunlar Damat Ferit olurlar. Eğer biz sandıkları gibi dünyada sözü geçen güçlü bir devlet olsaydık, gerçekten dünya lideri sayılabilecekler tarafından yönetiliyor olsaydık; öncelikle bitmiş olan pkkyı siyasallaştırıp hortlatarak başımıza bela etmezdik. Buna rağmen bugünkü şartlarda hem Esad hem de Işid ile mücadele eden pkkya öldürücü darbeyi indirirdik. Hazır bütün dünya Işid terörü için birleşirken, Osmanlıyız ya Türkmenlerin güvenliğini ileri sürerek sınırları aşar, Halep, Musul, Kerkük ve Erbil'e yerleşirdik. Ki legal olarak da böyle bir hakkımız var.

Özellikle bu aralar saray müsamerelerini seyrederek Osmanlıcılık masalıyla kendilerini uyutanları dünya lideri sananlar gerçek bir dünya lideri görmek istiyorlarsa biraz dışarıya baksınlar. Mesela Putin'e baksınlar. Soğuk savaş sonrası parçalanmış Sovyetler Birliği'nin açlıktan kıvranan halkının başına geçti. Her türlü engele rağmen Rus ekonomisini düzeltti. Biz senelerdir pkk ile uğraşıyoruz ya, kökünü kazımak varken, Putin ABD'ye güvenip kendisine kafa tutan Gürcistan'a sert müdahale etti. Kimseyi umursamadı. Benzer şekilde Rusya'yı Karadeniz'den atmaya çalışanlar inat Ukrayna'yı da fena patakladı. Sürekli uçaklarını NATO sınırlarında uçuruyor ve meydan okuyor. Hem ABD'ye hem de Avrupa'ya kafa tutuyor. Ama bir yandan da bu ülkelerle ticarete devam ediyor. Bkz örnek >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=6766.msg64155;topicseen#msg64155
Çünkü sözünü zor kullanarak da olsa geçiren gerçek bir dünya lideri. Bkz örnek >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=985.msg64136#msg64136

Biz ne yaparız? "biz Esat kardeşimle oturup anlaştık, bütün sorunları çözdük deyip, sonra başkasının dümen suyuna kapılıp "bu esed var ya bu esed" diye meydanlarda bağıranlara inanırız. Esad'a kızarız, üllemize gelen milyonlarca Suriyeli yüzünden. Ama onların buraya sığınmalarına neden olan iç savaşa başımızdakilerin destek verdiklerinin belgeleri ortaya çıkınca sesimizi çıkarmayız. Çıkaraın da geleceği pek parlak olmaz bu şartlarda! Dünya liderimiz var. Kırk senedir çözülmeyen Kıbrıs sorunumuzda bir karış yol alamadığı gibi ömrünü Kıbrıs Türklerine adayan Rahmetli Denktaşı azarlar. 30 sene civarı kanımızı döken pkk terör örgütünü dağılma noktasından anayasamıza kadar karışacak şekilde güçlendiren, ülkenin bir bölümünün kontrolünü kademeli olarak pkkya bırakan bir "sözde" dünya liderimiz var. Sıkıştığında israil'e sarılır, Filistinli kardeşlerim der, mısır der, rabia işaret yapar, o da olmazsa bütün televizyon kanallarında aynı anda bölünmüş ekranlardaki bir sürü insanlarla siyahı beyaz diye insanlara yutturmaya çalışır. Ve daha neler neler....

Hal böyleyken sen de haklısın NUTUK! Senin çıkarlarını düşünen bir devlet yok ki sen ilerisini düşünesin! Pkkyı yok edecek gerçek bir dünya lidermiz yok ki sen bunu devletten bekleyesin. Tabi ki haklı olarak "biji ISID" dersin!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #293 : 18 Ocak 2015, 10:17:58 »
Cok derinlere girdin Sky.

Isin dogrusu PKK'da baska ulkelerin gudumunde calisan bir orgut, simdi cikmis bir ISID denen orgut bu PKK'nin yapmaya calistigi "Rojava" kantonlarini bozguna ugratmaya basliyor ve PKK'yi gudumleyenler hemen durdurmak icin tepeden bombardimani baslatiyor. Sen de tutturmussun bizde bombardimana katilalim diye, dolayisi ile PKk'ya ve onu gudumleyenlere yardim edelim diyorsun. Kurtleri Amerika ve Israilden fazla gudumleyen baska bir ulke var mi?

Oteki yandan evet ISID teror orgutu ve islamin adini kullanan islamla uzaktan yakindan ilgisi olmayan tecavuzcu katillerden olusan bir asagilik bir yapilanma. Hepsi kabu,l aynen oyle onlar ama birinin PKK gudumunu bozuyorsa buna sevinmemiz gerek cunku o corap / cuval bizim basimiza gecirilmek icin oruluyor!

Nato'ya girdigimizden beri basimiza binbir corap ormeye basladilar, sagci-solcu ayrismalari, Turk-Kurt ayrimi, Laik-dinci ayrismasi. Birileri Turkiye hap kendi icindeki problemlerde hapis olsun istiyor, bize bol ve yonetti uyguluyorlar farkinda degiliz
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2015, 11:45:18 Gönderen: Nutuk »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #294 : 18 Ocak 2015, 18:41:51 »
Nutuk, ister inan, ister inanma, İşıd ve  Pkknın sahipleri aynı! Birbirlerini yiyen militanları farkında olmasa bile sahipleri aynı ve asla bunların liderlerinden sahipleri hakkında tek kelime kötü söz duymazsın! İşıd gibi bir örgütün bu kadar süre içerisinde ciddi bir destek almadan bu kadar güçlenmesine inanabiliyor musun! Bunların liderlerinin amaçları ne kürdistan kurmak ne de İslam devleti kurmak. Sahiplerinden aldıkları direktifler doğrultunda etnik milliyetçiliği ve mezhep ayrımını kullanarak asırlardır bir arada yaşayan insanları birbirine düşürmek ve kırdırmak. Neden kendilerine vaad edildiğine inandıkları topraklarda başkalarına devlet kurdursunlar ki!

Eskiden asala vardı. Asala gitti pkk geldi. Pkk giderse yerine İşıd gelir.  Gelen gideni aratır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #295 : 18 Ocak 2015, 19:48:18 »
IŞİD, 200 yaşlı Ezidi'yi serbest bıraktı

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Kuzey Irak'ta en az 200 Ezidi'yi serbest bıraktı.

Çoğunluğu yaşlılardan oluşan Ezidiler, Kerkük yakınlarında Kürt yetkililerce karşılandı.

IŞİD'in bu kişileri neden serbest bıraktığı henüz bilinmiyor.

Örgüt, geçen yıl Irak'ta geçen yıl binlerce Ezidi'yi öldürmüş ya da kaçırmıştı.

Reuters ajansına göre Cumartesi günü serbest bırakılan Ezidilerin neredeyse tamamı hasta ve yaşılardan oluşuyor.

Başlangıçta serbest bırakılan kişilerin sayısının 350 civarında olduğu belirtilmişti. Ancak daha sonra bu sayı 200'e çekildi.

Aralarında bazı hasta bebeklerin de bulunduğu Ezidiler, Peşmerge güçleri tarafından doğrudan bir sağlık merkezine götürüldü.

Merkezde bulunan Ezidi hakları eylemcisi Hodr Domli, AFP ajansına, "Bu kişiler Musul'da tutuluyorlardı. Bazıları yaralı. Bazıları özürlü. Bir çoğunun ruhsal ya da psikolojik sorunları var" dedi.

Bir yaşlı Ezidi, IŞİD militanlarınca otobüslere binmeleri istenince öldürüleceğini sandığını söyledi.

Bunun yerine Ezidiler, IŞİD'in kontrolündeki Havice ile Kerkük arasında bulunan bir geçiş noktasına getirildi.

Aylarca tutsak kalan, tekerlekli sandalyedeki yaşlı bir Ezidi de "Çok zordu. Yemeğimiz yoktu ve çok üzülüyorduk" dedi.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/01/150118_ezidi_isid

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #296 : 18 Ocak 2015, 20:52:46 »
Nutuk, ister inan, ister inanma, İşıd ve  Pkknın sahipleri aynı! Birbirlerini yiyen militanları farkında olmasa bile sahipleri aynı ve asla bunların liderlerinden sahipleri hakkında tek kelime kötü söz duymazsın! İşıd gibi bir örgütün bu kadar süre içerisinde ciddi bir destek almadan bu kadar güçlenmesine inanabiliyor musun! Bunların liderlerinin amaçları ne kürdistan kurmak ne de İslam devleti kurmak. Sahiplerinden aldıkları direktifler doğrultunda etnik milliyetçiliği ve mezhep ayrımını kullanarak asırlardır bir arada yaşayan insanları birbirine düşürmek ve kırdırmak. Neden kendilerine vaad edildiğine inandıkları topraklarda başkalarına devlet kurdursunlar ki!

Eskiden asala vardı. Asala gitti pkk geldi. Pkk giderse yerine İşıd gelir.  Gelen gideni aratır.
Sahipleri ayni ise bizim ISID'i vurmamiz ne degistirir? Yine ayni konuya geliyoruz, birak birguzel birbirlerini yesinler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #297 : 18 Ocak 2015, 21:17:01 »
Ben sadece Işidi vuralım demiyorum dikkat ettiysen. Işid pkkyı asla bitirmeyecek. Buna izin vermeyecekler. Ama Pkknın ve diğer kürtlerin de bölgede bir devlet kurmasına da izin verilemeyecek. Işid kürt milliyetçiliğini sürekli körükleyecek. Türkiye'de ya pkkya istediğini verecek, ki şu an veriyor gibi görünüyor, ya da iç savaşa girecek. Aslında pkknın istediğini de vermesi iç savaş demek. Bu halkın çoğu salak değil! Bölgede çatışmalar er geç Türkiye'ye sıçrayacak. Bunun alt yapısı hızla oluşturuluyor. Sürekli toplumsal ayrışma körükleniyor. Birbirine düşman bir sürü gruplar oluşacak. Irak'da hergün bombalar patlıyor. Şii- Sünni çatışması devam ediyor. Suriye'de Kürtler Esad ve Işid ile uğraşıyor. Işid ise Esad, Kürler ve koalisyon güçleri ile. Bir Esad ile muhalifler var. Karmaşanın halen farkında bile değilsin! Türkiye'yi sarmak üzere olan tehlikeyi halen göremiyorsun. Bölgede herkes birbiine düşman ve herkes birbirini öldürüyor, katlediyor. Işid gibileri gelir fazla güçlenen grupları hırpalar ve işi bittiğinde bir bahane ile temizlenir. kendi başına dünyanın her yerinden militan ve silah toplayarak kısa sürede binlerce insanı katledecek bir örgütün oluşması imkansız. O tehlikeli örgütü daha sonra bize kullanacakları çok açık.

Bizim gibiler oturur futbol maçı seyreder gibi bir tarafı destekler. Oysa şampiyonun kim olacağı en başından belli. Önümüze ne konursa onu yeriz. Kimsenin oyununu bozmayız. Sonra seneler sonra şikayet ederiz, bize şunları bunları yaptılar, bizden bunları şunları aldılar. Bu oyunda sadece piyon olarak kalırız.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #298 : 18 Ocak 2015, 22:59:55 »
Dedigin dogru olsa bile (ISID'in Turkiyeye karsi kullanilmasi) su an icin bu bir varsayim halbuki PKK koskocaman bir fakt!

Simdi varsayimlarla mi mucadeleye oncelik verelim yoksa hergun sehirlerimizde askerimize polisimize ates eden PKK'ya mi? Birak koalisyon gucleri ISID'le ugrassin, koalisyona nicin yardim edecekmisiz onlar PKK'ya karsi yardim edecekse amenah
ama PKK'yi her biri teror listesinden cikarmak icin ugrasiyor. Kusura bakma ama s...yim oyle bir koalisyonu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #299 : 18 Ocak 2015, 23:10:16 »
Varsayım değil bu. Aklını biraz kullanan herkes için bir gerçek. Her zaman da böyle olmuştur. Koalisyona destek verelim derken sadece koalisyona destek verelim demiyorum en başından beri. En başından beri hem İşıd, hem pkk'ya müdahale edelim diyorum. Ama ülkemizi yönetenler bunu yapmadıkları için bugün pkk kazanıyor. Senin de söylediğin gibi pkkyı terör listesinden çıkarmak isteyenler var, çünkü  kafa kesen canilerle mücalede ediyor gibi göründüğü için dünya kamuoyunda pkkya sempati artıyor. Her zaman olduğu gibi ileri görüşümüz ve stratejimiz sıfır. Her zaman olduğu gibi hep önümüz konulanı yiyor, hep akıntıya göre yön değiştiriyoruz. Hep kim nereye çekerse o yöne gidiyoruz. Kendi belirlediğimiz, çıkarlarımıza uygun olan yöne değil! Bu nedenle başkaları istiyor diye biz de böyle giderse pkkyı terör örgütü olarak kabul etmeyeceğiz. Zaten terör örgütü gibi kabul edip ona göre davranan değil, her dediğini kabul eden bir hükümet tarafından yönetiliyoruz. Elaleme laf atmadan önce kendimize bakalım.