Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #240 : 08 Aralık 2014, 14:08:41 »
A-10'lar Işid'e Karşı Göreve Başladılar

<a href="http://youtu.be/0Kg0CBT5WWw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/0Kg0CBT5WWw</a>
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #241 : 08 Aralık 2014, 14:40:04 »
İran'ın Işid'e Müdahalesinin Detayları

İran'ın geçtiğimiz günlerde Irak'daki Işid militanlarına karşı gerçekleştirdiği tartışmalı hava saldırılarının detayları ortaya çıkıyor.

18-20 Kasım arasında Iran İslam Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri'nin (IRIAF) 2. ve 4. Taktik Hava Üslerinden F-5 savaş uçakları Irak'daki Diyala bölgesinde birkaç sorti gerçekleştirdiler.
20-23 Kasım tarihleri arasında  IRIAF'a ait RF-4E keşif uçakları ve İslam Devrim Muhafızları Hava-Uzay Kuvvetlerine (IRGC-ASF) ait insansız hava araçları Jalula ve Saadia üzerinde keşif uçuşları gerçekleştirdi.
23-30 Kasım tarihleri arasında IRIAF'ın 3. ve 9. Taktik Hava Üslerine ait F-4E uçakları; Kürt Peşmergelere, Bedr Milislerine ve Irak Özel Kuvvetleri'ne destek amaçlı yakın hava desteği sortileri gerçekleştirdiler.
1 ve 2 Aralık taihlerinde 4 Su-24MK uçağı Irak içerisinde hava devriyesi göreviyle uçarlarken cağrı üzerine yakın hava desteği sortileri gerçekleştirdiler.
29 ve 30 Kasım'daki hava saldırılarında yerli Sattar 4 LGBs ve GBU-78 / A Ghased TV güdümlü bombaları kullanılarak Işid'e ait binalar ve araçlar vuruldu. Sonuç olarak, Kürtler ve Iraklılar IRIAF'ın ateş desteği ile Jalula ve Saadia kentlerini geri aldılar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #242 : 14 Aralık 2014, 02:30:15 »
Işid Irak Ordusuna Ait Bir Helikopter Daha Düşürdü

Iraklı bir askeri yetkilinin açıklamalarına göre Işid militanları Irak Ordusu'na ait bir helikoptleri düşürdü.

Olay Bağdat'ın 95 kilometre kuzeyindeki, şiilerin kutsal kenti Samara'da meydana geldi. Işid militanları kentin etrafında uçan bir EC635 helikopterini omuzdan atılan bir füze ile vurdular. Düşen helikopterde bulunan iki pilot hayatını kaybetti.

Airbus Helikopteri tarafından inşa edilen EC635, ulaşım ve silahlı keşif görevleri için kullanılmaktadır.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #243 : 24 Aralık 2014, 15:26:11 »
Işid Ürdün Uçağını Düşürdü ve Pilotu Ele Geçirdi

Işid'in duyurusuna göre Suriye'nin kuzeyinde 24 Aralık tarihinde bir Üsrdün savaş uçağı düşürüldü.

Ürdün'ün açıklamasına göre de Çarşamba günü bir savaş uçakları düştü ve pilotu da Işid militanları tarafından ele geçirildi. Uçağın teknik bir arıza nedeniyle düşmüş olacağı düşünüyor. Ancak Suriye'de görev yapan aktivistler uçağın Işid militanları tarafından düşüldüğünü gözlemlediklerini belirtiyorlar. İnsan Hakları İngiltere merkezli Suriye Gözlemevi uçağın bir Rus yapımı uçaksavar füze ya da ağır makineli tüfek ile düşürüldüğünü aktivistlerin doğruladığını duyurdu. Uçak tam olarak Surey'nin kuzeyindeki Rakka yakınlarındaki Hamra Ghannam köyü civarında düştü.

Raqqa Media Center, uçağın enkazı ile poz veren militanların ve  Mu'ath Safi Yusuf el-Kaseasbeh olarak tanımlanan, pilot askeri kimlik kartının fotoğraflarını yayınladı. Sosyal medya da, ışid militanları arasında düşen uçağın pilotu olduğu iddi edlilen kişinin fotoğrafları yayınlandı. Pilotun kuzeni Mervan el-Kaseasbeh Associated Press haber ajansını telefonla arayaral fotoğrafları doğruladı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #244 : 24 Aralık 2014, 16:29:44 »
İlla Rusya ya baglayacaklar gözlemciler nasıl Rus yapımı oldugunu anlamıslar acep secenekde bol yani

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #245 : 24 Aralık 2014, 19:54:37 »
İlla Rusya ya baglayacaklar gözlemciler nasıl Rus yapımı oldugunu anlamıslar acep secenekde bol yani

Ortadoğuda rus yapımı omuzdan atılan yerden havaya bol sayıda füze var. Ondan dolayı olabilir mi? Pkk da bu tip füzelerle helikopterlerimizi düşürmüştü.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #246 : 24 Aralık 2014, 20:07:09 »
Gayet tabide olabilirde su kismi (Ingiltere merkezli Suriye gözlemevi ucagin bir Rus Ucaksavar füze yada agir makineli ile düsürüldügünü dogruladi ) diyor ya nasil yani ates edenleri mi bulmuslar Ruslari savunmak gibi bi derdim yok yanlis anlasilmasin. O bölge ülkelerinde zaten rus silahlari var. Kaldiki Ürdün bile teknik ariza demis nasil dogrulamislar diyorum yani...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #247 : 24 Aralık 2014, 20:55:25 »
Ürdün teknik arıza olabilir demiş. Ne olduğu hakkında bilgileri yok demek bu. Işidin elinde de Suriye ordusunan ele geçrdiği rus yapımı füzeler var. Geçenlerde bu tüp füzelerle iki Irak helikopterini düşürmüşlerdi.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #248 : 25 Aralık 2014, 13:59:50 »
Düşen F-16 hakkında ABD'den açıklama geldi
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, IŞİD tarafından düşürülen Ürdün'e ait F-16'ya ilişkin delillerin, uçağın düşürülmediğini gösterdiğini bildirdi.

Düşen F-16 hakkında ABD'den açıklama geldi
CENTCOM’dan yapılan açıklamada; Suriye’nin kuzeyindeki Rakka şehri yakınlarında Ürdün Hava Kuvvetleri’ne ait F-16 uçağının düştüğü ve pilotun IŞİD güçlerinde esir alındığı belirtildi. Açıklamada, "Deliller, terör örgütünün iddia ettiği gibi, uçağın IŞİD tarafından düşürülmediğini açık bir şekilde ortaya koyuyor" denildi.

CENTCOM Komutanı Lloyd Austin, "Ürdünlüler, saygı duyulan ve değerli bir partnerdir. Onların pilotları ve mürettebatı, bu hava operasyonları boyunca, görevlerini son derece iyi bir şekilde yerine getirdi. Pilotu esir alan IŞİD’in eylemlerini güçlü şekilde kınıyoruz" ifadesini kullandı.

Suriye'nin Rakka kentinde, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait bir uçağın düşürüldüğü belirtilmiş, Ürdün ordusu da uçağın kendilerine ait olduğunu, pilotunun da rehin alındığını doğrulamıştı. Ürdün, yaklaşık 3 aydır IŞİD'in Irak ve Suriye'deki karargahlarına yönelik hava saldırılarına katılıyor.

Kaynak: www.kokpit.aero
Birde böyle bi acıklama var...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #249 : 25 Aralık 2014, 20:44:41 »
Işid Yine Türkmenleri Katletti

Sosyal medyadan konuyla ilgili günün gelişmesi...

Alıntı
Biraz önce Twitter'da @SuriyeTurkleri isimli hesabın paylaştığı aşağıdaki resimlere göre IŞİD Halep'e bağlı Türkmen bölgesi Çobanbey'de 23 Türkmeni infaz etmiş. IŞİD yanıbaşımızda sadece Türkmenleri katlederken Türk Devleti ne iş yapıyor?

https://www.facebook.com/DrSinanOgan/posts/10154565056940438