Anket

Işidin Bölücü Terör Örgütü ile savaşması TÜRKİYE nin çıkarları açısından olumlu olmadımı?

OLUMLU
22 (55%)
OLUMLU DEĞİL
18 (45%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: IŞİD  (Okunma sayısı 220416 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
Ynt: IŞİD
« Yanıtla #160 : 08 Ekim 2014, 15:12:42 »
    şeref haysiyetten bahsetmeyecem o yok zaten size yardım eden memleketti yaktınız yıktınız ama kabahat sizin değil sizin g. nüzü bu kadar kaldıranda affedersin.

ama fındık kadar beyniniz olaydı Irak'ta İran' da ve Suriye'de ya astılar ya vurdular ya da kestiler şu an size tek hayır rüyası gören ülke Türkiye ama ona da reva gördüğünüz ihanet..

Aynel Arap ta sizi ABD uçakları kurtardı e gördünüz ya öyle gidip karakolları kalleşçe basmaya ya da  it köpek gibi mayın koymaya benzemiyor öle cenk etmek

hiç mi düşünmüyonuz bir gün bu sabır taşarsa bu ölü toprağı kalkarsa milli bilinci olan bir hükümet o da olmadı halkın kendisi zıvanadan çıkarsa size ne olacak Aynel Arapta ders olmadı anlaşılan....

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #161 : 08 Ekim 2014, 17:40:35 »
Öncelikle Allah bu zor günleri ülkemize zarar gelmeden geçirmeyi nasip etsin.Bu şerefsizler er yada geç Yüce Türk milletinden gerekli sopayı yiyeceklerdir.Orta doğunun gelecek şeklinin verilme mücadelesinin verildiği bu günlerde Allah Türk milletini başarılı ve muzaffer kılsın...
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #162 : 08 Ekim 2014, 23:20:48 »

50 milyon liralık tesisi harabeye çevirdiler

8 Ekim 2014

GAZİANTEP’te, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için toplanarak yasa dışı gösteri yapan gruplar, Büyükşehir Belediyesi’nin futbolcu yetiştirmek için 50 milyon lira harcamayla yaptırdığı spor kompleksini açılmadan harabeye çevirdi.

Dün akşam saatlerinde kentin çeşitli bölgelerinde toplanan gruplar IŞİD’in, Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için çöp konteynerleriyle barikatlar kurdu, lastik yakarak yolları kapattı. Gruplar, kendilerine engel olmak isteyen polise de havai fişek ve taş attı, kamu binaları ile işyerlerine zarar verdi.

TESİS HARABEYE DÖNDÜ

Gece geç saatlere kadar süren gerginlikte göstericiler Büyükşehir Belediyesi ile Kamerun Toofola spor Akademisi’nin Serinevler Mahallesi’nde ortaklaşa yaptığı ve yaklaşık 50 milyon liraya mal olan spor kompleksini de hedef aldı. Kamerunlu futbolcu adaylarının Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un alt yapısında yetiştirilmesinin amaçlandığı tesisin camları kırıldı, klimaları söküldü ve tesisteki birimler tahrip edildi.

Büyükşehir Belediyesi henüz açılmadan göstericilerin hedefi haline gelen tesisteki hasarı tespit etmeye çalışıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/27350782.asp

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #163 : 08 Ekim 2014, 23:22:37 »

Silopi'de sınırı aşmak isteyen gruba müdahale

Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ (Şırnak), (DHA)
8 Ekim 2014
Sınırı aşmak isteyen gruba müdahale

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde DBP öncülüğünde bir araya gelen kalabalık bir grup, Bostancı Köyü'nde insan zinciri oluşturdu. Sınırı geçmek isteyen kalabalık gruba asker müdahalede bulununca ortalık bir anda savaş alanına döndü. Bazı gençlerin YPG güçlerine katılmak üzere botlarla Dicle Nehri'ni geçtikleri görüldü.

Silopi'de IŞİD’in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etmek ve YPG güçlerini destek vermek için DBP ilçe binasında bir araya gelen kalabalık bir grup, daha sonra Suriye sınırında bulunan Bostancı Köyü'ne hareket etti. Sınırda insan zinciri oluşturun grup, Dicle Nehri’nin diğer yakasındaki YPG’li grupla birleşmek için nehre doğru hareketlenince, asker müdahalesiyle karşılaştı. Grup içerisinde bulunan yüzü maskeli kişiler, askeri araçlara taşlarla saldırıda bulundu. Bunun üzerine güvenlik güçleri, gruba plastik mermi, tazyikli su ve gaz bombaları ile müdahale etti. Tansiyonun yükselmesi üzerine asker, zaman zaman havaya ateş etti.

Gerginliğin azalması ve grubun sakinleşmesi üzerine askerin müdahalesi de durdu. Bu sırada grupta yeralan bazı kişiler, şişirilmiş botlara binip sınırın diğer tarafına geçerek YPG güçlerine katıldı. Olaylar sırasında bir Sikorsky tipi helikopterinin de sınır kısmında devriye uçuşu yaptığı görüldü. Bölgede bulunan grup ise bekleyişini sürdürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27351968.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #164 : 08 Ekim 2014, 23:24:34 »
Ya arkadaş neden engel oluyorsunuz? Bırakın geçsinler sınırı da kurtarsınlar Kobanilerini kurtarabiliyorlarsa. Gebersinler orada adi şerefsizler!  >:( >:(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #165 : 08 Ekim 2014, 23:27:58 »
Eli sopalı kadınlar sokağa çıktı
Emre KOŞAK-Hüseyin TÜCCAR/ BURSA, (DHA)
8 Ekim 2014
Eli sopalı kadınlar sokağa çıktı

BURSA’da, IŞİD’in Kobani’ye saldırısını protesto eden grup, mahalle sakinlerinin ve polisin tepkisi ile karşılaştı. Polis taş atan gruba biber gazı ile müdahale etti.

Bursa’nın Merkez Yıldırım İlçesi’nde IŞİD’in Kobani’ye saldırısını protesto eden yaklaşık 200 kişiden oluşan kalabalık Arabayatağı Mahallesi’nde bir araya geldi. Protestocu gruba dün yaşanan olaylar sonrası evleri zarar gören aralarında kadınlarında bulunduğu vatandaşlar tepki gösterdi. Ellerinde sopalarla dışarı çıkan kadınları polis evlerine dönmek için uyardı. Bu sırada polisler, kendilerine taş atan kalabalığa biber gazı ile müdahale etti. Yaşanan arbede sonrası ara sokaklara kaçan kalabalık protesto eylemlerini sürdürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27351444.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #166 : 08 Ekim 2014, 23:30:26 »
Patnos'ta belediye binası ve araçlar yakıldı
Semih YARDIMCI / DHA
8 Ekim 2014
Her şeyi yaktılar

Patnos'ta meydana gelen olaylarda belediye binası ve çok sayıda araç yakıldı, işyerlerlerine zarar verildi.

Gösterisi sırasında bir grup, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Patnos Belediyesi’ni hedef seçti. Belediye Başkanı AK Partili Cem Afşin Akbay’ın ve çalışanların boşalttığı Belediye binasına sine giren eylemciler, burada makine parkında bulunan itfaiye aracı, kamyon, traktör, iş makinesi, minibüs gibi taşıtları çalıştırarak ilçe merkezine getirdi.

Eylemciler, molotof kokteyller atarak üç katlı Belediye binasını içerden ve dışardan ateşe vererek yaktı. İlçe merkezine götürülen araçlar da birer birer molotof kokteylleri atılarak yakıldı.

Kurtarılan bazı taşıtlar Tugay Komutanlığı’nın parkına çekildi. Ayrıca Atatürk Mahallesi’ndeki Merkez Camii’nin inşaatı için bulunan kerestelerde yakılırken, bankalara ait ATM’ler de yerlerinden söküldü, işyerlerinin camları ve kepenkleri kırıldı.

Olaylar sırasında polis yetersiz kaldı, asker ve çevre illerden polis takviyesi yapıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27350267.asp?scenario_id=ilgiliHaber&action=Click&label=HaberDetay3&widget_id=7092484888237554

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #167 : 08 Ekim 2014, 23:32:19 »

Kürtlere sert tepki: Fransa'dan defolup gidin
hurriyet.com.tr
8 Ekim 2014
'Defolun gidin onlara yardım edin'

Bir haftadan bu yana Fransa'nın Marsilya kentinde eylem yapıp IŞİD'i protesto eden Kürt eylemcilere, Marsilya Emniyet Müdürü'nün Özel Kalemi Gilles Gray "Burada eylem yapacağınıza Fransa'dan defolup gidin ve Irak'ta, Suriye'de İslam Devleti'ne karşı savaşın" diye tepki gösterdi.

Marsilya'nın yerel gazetelerinden La Marseillaise'de çıkan habere göre Marsilya Emniyeti'nden yetkililer, şehrin merkezindeki marina yakınlarında çadır kuran eylemcilerle geçtiğimiz perşembe günü yapıldığı anlaşılan bir görüşme gerçekleştirdi.

Gazetenin haberine göre görüşme sırasında sinirlenen Marsilya Emniyeti Özel Kalem Müdürü Gilles Gray, Kürt temsilcilere Fransa'yı terk etmeleri ve IŞİD'e karşı savaşan "kardeşlerine" yardım etmelerini söyledi. Kürt temsilcilerden biri Fransa'nın yardım edebileceğini, bunun için Cumhurbaşkanı'na gönderilmek üzere bir imza kampanyası başlattıklarını söylediğinde ise Gray'in yanıtı "Orada kardeşleriniz savaşırken, sizler Marsilya'yı karıştırmaya çalışıyorsunuz" şeklinde oldu. Kürt temsilciler, amaçlarının kamuoyunun dikkatini çekmek olduğunu söylediklerinde ise Gille Gray "Sizin davanız Marsilyalıların umurunda değil" dedi. Gray, konuşmanın ilerleyen bölümünde ise daha da öfkelenerek "Marsilya'yı mahvedeceğinize Fransa'dan defolup gidin, oradaki kardeşlerinize yardım edin" diye çıkıştı.

La Marseillaise gazetesi tarafından konuşmanın ses kayıtlarıyla birlikte yayımlanması üzerine Marsilya Emniyeti, "bu sözlerin kişisel bir yorum olduğu, devleti bağlamadığı" şeklinde bir açıklama yaptı. Fransız basınında ise İçişleri Bakanlığı'nın konunun "aydınlatılması için güvence verdiği" ifadeleri yer aldı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27349273.asp?scenario_id=ilgiliHaber&action=Click&label=HaberDetay2&widget_id=7092484888237554

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #168 : 08 Ekim 2014, 23:35:19 »
Kobani protestolarında 22 kişi hayatını kaybetti
Fevzi KIZILKOYUN-Çetin AYDIN - Aziz ÖZEN - Selahattin SÖNMEZ-Mert Gökhan KOÇ / ANKARA - İSTANBUL - DHA
8 Ekim 2014
Can kaybı 22 oldu

Kobani’ye yönelik IŞİD saldırılarının protesto edildiği eylemlerde kan aktı, Türkiye savaş alanına döndü. Adana'nın Yüreğir ilçesinde akşam saatlerinde çıkan tartışma sonrası bir kişi öldürüldü. Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 2 kişi silahla vurularak öldürülmüş halde bulundu. Diyarbakır’da 10, Mardin’de 5, Siirt’te 3, Van'da 1 ve Batman’da 1 kişi, gruplar arasında çıkan çatışmada öldü. Muş’ta da 1 kişi, başına isabet eden gaz fişeğiyle hayatını kaybetti. Diyarbakır'da yaşamını yitirenlerin sayısı 10'a yükseldi, açıklamayı Tarım Bakanı Mehdi Eker yaptı.

IŞİD'Cİ MİSİN DİYEREK BIÇAKLADILAR

Adana'nın Yüreğir İlçesi'ndeki Çamlıbel Mahallesi'nde küçük bir grup ile evinin önünde oturan vatandaş arasında tartışma çıktı. İddiaya göre gruptakiler evinin önünde oturan adama 'Sen IŞİD'ci misin?' diye çıkıştı. Gruptakilerle evinin önünde oturan vatandaş arasında bu nedenle çıkan tartışmaya bir komşusu da katıldı. Tartışma sırasında gruptakiler evinin önünde oturan adama ve komşusuna bıçakla saldırdı. Aynı dakikada pompalı tüfek sesi de duyuldu. Kimliği açıklanmayan adam olay yerinde hayatını kaybederken komşusu yaralandı. Kimliği açıklanmayan kişinin ölüm nedeninin belirlenmesi için cenazesi otopsiye gönderildi.

Protestolar sırasında yaralananlar TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. Polis mahalleyi çembere alarak olayın failleri belirlemeye çalışıyor.

Öte yandan kentin bazı güney mahallelerinde ana yollar lastik yakılarak kapatılmak istenince polis biber gazı kullanarak göstericileri dağıttı. Yüreğir İlçesi'nin bazı mahallelerinde de yer yer protestocular, IŞİD sempatizanı olduğunu öne sürdükleri kişi ve işyerlerini hedef aldı. İş yeri sahiplerinin de eylemci gruplara karşılık verdiği belirtildi.

DİYARBAKIR'DA EYLEMLER DEVAM ETTİ

DİYARBAKIR’da önceki gün başlayan eylemler, dün devam etti. Ofis Semti’ndeki bir görenci yurdunda bulunan Atatürk büstü, öğrenciler tarafından binadan aşağıya atıldı, tekmelendi. Kent merkezindeki banka şubeleri ve ATM’lerine zarar verildi. Protestoların arttığı akşam saatlerinde, iddiaya göre PKK yanlılarıyla Hizbullahçılar arasında çatışma çıktı. Çatışmada 10 kişinin öldüğü bildirildi. Kentte ilk ve orta dereceli okullar pazartesi gününe kadar tatil edildi. Sur İlçesi Gazi Caddesi üzerinde bulunan Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde nöbet tutan polislerin üzerine uzun namlulu silahla ateş açıldı. Bir polis yaralandı. 2 güvenlik görevlisi molotof ve taş atılması sonucu yaralandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27345933.asp?scenario_id=ilgiliHaber&action=Click&label=HaberDetay1&widget_id=7092484888237554
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2014, 23:41:47 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #169 : 08 Ekim 2014, 23:37:40 »
İzmir'de müşterisi olan süpermarketi yaktılar
Tufan HAMARAT Kamera: Mehmet CANDAN / İZMİR, (DHA)
8 Ekim 2014
İzmir'de müşterisi olan süpermarketi yaktılar

İzmir Karabağlar İlçesi'nde, Kütüphaneci Rasime Şeyhoğlu Sokağı'ndaki bir süpermarket, IŞİD'in Suriyenin Kobani kentindeki saldırılarını bahane ederek düzenlenen eylem sırasında gruptaki bazı kişiler tarafından molotof kokteyli atılarak ateşe verildi.

İçeride alışveriş yapanların da bulunduğu anda çıkan yangının büyümesi üzerine Hulusi Kaya'ya (59) ait süpermarket itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürüldü. İşyeri kullanılamaz hale gelirken, binlerce liralık maddi hasar meydana geldi.

Öte yandan bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Polis ara sokaklara kaçan gruba su sıkıp biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrasında grup ara sokaklara kaçarak dağıldı.

İzmir Çevreyolu Bayraklı Tünelleri üzerinde bulunan bir grubun araçlara taş atması üzerine trafikte aksama meydana geldi.

Torbalı'da çıkan olaylarda göstericilere müdahale eden 3 polis, atılan taşlar nedeniyle yaralandı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27351905.asp