Gönderen Konu: SSM Müsteşarı Demeçleri/Röportajları  (Okunma sayısı 51622 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
Ynt: SSM Müsteşarı Demeçleri/Röportajları
« Yanıtla #110 : 30 Nisan 2021, 16:29:15 »
Alıntı
SSB Başkanı İsmail Demir, 2021’de Türk hava savunma sistemlerinin devreye gireceğini söyledi:
“Hava savunma sistemlerimiz devreye giriyor. Seri üretimleri başladı. Onların teslimatlarını göreceğiz”
https://mobile.twitter.com/SSDergilik/status/1388100991841677319
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2021, 23:37:05 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #111 : 02 Haziran 2021, 23:40:16 »
Alıntı

Bangladeş Deniz Kuvvetleri Komutanı Shaheen Iqbal ve beraberindeki heyet, Savunma Sanayii Başkanlığı'nı ziyaret ederek, İsmail Demir ile görüşme gerçekleştirdi.
https://mobile.twitter.com/SavunmaTR

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #112 : 03 Haziran 2021, 08:07:11 »
Hürkuş'a talip olmuştu galiba Bangladeş... 12 tane satılması gündemdeydi....

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #113 : 22 Eylül 2021, 20:21:01 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #114 : 02 Ekim 2021, 15:03:41 »
Alıntı
Turan Oguz @TyrannosurusRex

@SavunmaSanayii Başkanı liderliğinde çok sayıda Türk savunma şirketi bugün görüşmeler yapmak üzere Irak'ta.
Görüşmeye katılan firmalar;

@aselsan

@TUSAS_TR

@HAVELSANResmi

@FNSS_Savunma

@mkeresmi

@OtonomTeknoloji

@OtokarAS

@MSB_ASFAT

@STMDefence

@roketsan

« Son Düzenleme: 02 Ekim 2021, 15:27:30 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #115 : 02 Ekim 2021, 20:20:58 »
Yüzlerine bakınca işler sanki istenilen şekilde gitmemiş! ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #116 : 06 Ekim 2021, 00:16:06 »

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #117 : 06 Ekim 2021, 13:44:55 »
.Putin görüşmesi sonrası  gemi, denizaltı, uçak motoru gibi   konulara,  ihtimal olarak  deyinilmişti, şimdiyse  aşağıdaki  televizyon yayınında  şu ifadeler kullanıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=FECXViqpUNY

"barış zamanında sistemi alsanız test edelim deseniz dahi edemezsiniz gibi , daha bunun çok daha ötesinde şartlar vardı,
daha sonra yine teklif istendi ve teklif çok çık geç verildi  ve yine çok ileri şartlarla verildi.
evet,  Patriot teklifi vardı; ancak teklif gerçekten kabul edilebilir nitelikte değildi"

iki açıklama da,  sanki  bir tercih veya karar aşamasına yaklaşıldığını düşündürüyor bana.
özellikle şu Patriot konusunda, daha önce hiç bilmediğimiz bu tuhaf şartın halka açık bir televizyon  yayınında  yetkili ağızlardan  açıkça  anlatılması ise, bu durumun ABD tarafından artık ciddiye alınması çabası olarak görülebilir.
bir yönüyle de tarih  için önemli bu süreçlerin açıklıkla halka anlatılması bence.
ben kendi adıma bu saçma şartı öğrendikten sonra,  test bile edemeyeceğimiz bir Patriot'u  almamayı çok yanlış bir seçim olarak göremiyorum.
şüphesiz elli yıl sonra bu günleri tarih kitaplarından okuyacak olan bir vatandaş da benim gibi düşünecektir.
anlamıyorum, bizim hudutlarımız içine  bile düşen roketler ve füzeler vardı,  bu sıkışık durumumuzu bile bile müttefikimiz bize nasıl böyle bir şart koşar?
bu açıklanan,  bir de  başka şartlar da varmış bu yayında söylenenlere göre.
ha, ben olsam s400 almak yerine daha alt düzey şeyler almayı uygun görebilir miydim? diye düşünüyorum sadece.
s400 belki  en son alınacak şeydi,  sonda yapılacak işi başta yapmış olabilir miyiz? düşüncesi o günden beri var bende,  bu saçma şartı öğrenmek de bu fikrimi değiştirmedi;  ama o günlerde müttefikimizin bize koyduğu bu şart da iş değil yani.

ABD açısındansa pek bir değişiklik yok gibi.
en son durdukları nokta şu:

https://www.gazetevatan.com/abd-baskani-biden-in-ekibi-pkk-yi-beyaz-saray-da-agirladi-1415556-dunya/

duruma bakıldığında f16  felan zor gibi.
imkansız değil; ama zor.
belki ABD'de ve İsrail'de aklını duygularının önünde  tutan birileri vardır da, "bir f16'yı bile esirgersek İran'ı dengeleyebilecek en büyük ülke Rusya'dan uçak alıp bizden iyice uzaklaşacak ve  yetmiyormuş gibi Kırım yaptırımlarıyla batırmak istediğimiz Rus ekonomisi de bu satışlarla tekrar nefes alacak"  der.
bu ABD ve İsrail için  gerçekçi bir  düşünce olur.
f16 planlarımıza onay çıkarsa, anlarız ki bu yaklaşım ağır basmış,  basmalı da zaten.
eğer  NATO toplantısındaki tavırlarını devam ettirirlerse f16 konusuna onay çıkmaz ve ikinci s400 gelebilir ve bunu da Su-35 uçakları izleyebilir.

ek:
yukarıda videosu eklenmiş zaten.

Çevrimdışı arch_g

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #118 : 06 Ekim 2021, 14:34:07 »
Korsan hocam ; görünen o ki Patriot almamak doğru bir iş. Fakat Rusya' nın ihraç ürünlerinden memnun olan da pek yok gibi.(Hindistan hava-hava savunma füzeleri vb.)
s-400 gibi kritik bir sistem de ise neler olur kim bilir. Acaba Km-Sam tarzı bir proje ile Hisar'larda eksik olduğumuz bir teknoloji tamamlansa daha iyi olmaz mıydı ?

Sürecimizi çok hızlandırırdı. Hem de bu kadar keskin bir hamle olmadan batı ile siyasi manevra alanımız kalırdı. Mesajımızı yine vermiş olurduk. S-400 sonrasında SU-35 de geldiğinde artık tamamen Rusya müttefiki bir ülke olduğumuz kesinleşir tüm dünyada. Dönüşü de olmaz.

Rusya hepsinden daha tehlikeli benim için. Son 10 senede dibimizdeki iki ülke ile savaştı kimseyi dinlemeden. Bizim ise tarihten gelen iç güdüsel bir düşmanlığımız var.

Yalandan da olsa batının arkadasında olmadığı bir Türkiye, Rusya için çok daha kullanışlı olur bence. Elimizi çok düşürüyoruz.

Çevrimiçi Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #119 : 06 Ekim 2021, 14:51:42 »
Korsan hocam ; görünen o ki Patriot almamak doğru bir iş. Fakat Rusya' nın ihraç ürünlerinden memnun olan da pek yok gibi.(Hindistan hava-hava savunma füzeleri vb.)
s-400 gibi kritik bir sistem de ise neler olur kim bilir. Acaba Km-Sam tarzı bir proje ile Hisar'larda eksik olduğumuz bir teknoloji tamamlansa daha iyi olmaz mıydı ?

Sürecimizi çok hızlandırırdı. Hem de bu kadar keskin bir hamle olmadan batı ile siyasi manevra alanımız kalırdı. Mesajımızı yine vermiş olurduk. S-400 sonrasında SU-35 de geldiğinde artık tamamen Rusya müttefiki bir ülke olduğumuz kesinleşir tüm dünyada. Dönüşü de olmaz.

Rusya hepsinden daha tehlikeli benim için. Son 10 senede dibimizdeki iki ülke ile savaştı kimseyi dinlemeden. Bizim ise tarihten gelen iç güdüsel bir düşmanlığımız var.

Yalandan da olsa batının arkadasında olmadığı bir Türkiye, Rusya için çok daha kullanışlı olur bence. Elimizi çok düşürüyoruz.

Rusya dibimizde savaştı bizimle. Peki Amerikan birleşik devletleri ne yaptı bize gül mü dağıttı?

Terörist ilan ettikleri grupları bize karşı ucu dibi görünmeyen tren konvoyu ile silah araç gereç her türlü malzeme yine donattı Ve halen küstah küstah ve şerefsiz şerefsiz donatmaya devam ediyor. El Bab şehrinde şehit giden 72 yiğitimizi tek bir kelimeyle andıkları var mı? İşit karargahını dağıttığımız için bize madalya takan var mı? Rus hiç olmazsa Türk toprakta akıttığı kani bir daha terk etmez gerçeğini farkına vardı.