Gönderen Konu: SOMA  (Okunma sayısı 4121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
SOMA
« : 15 Mayıs 2014, 02:23:12 »
Oncelikle olenlere Allahtan rahmet yakinlarina bas sagligi dilerim

Aci bir gun ancak ne kaza ne de nazar denir boyle olaya.

Bir ulkede trafik kazalarinda dunyanin ust siralarda ise,
Depreme dayaniksiz binalari dayanikli binadan fazla ise,
Maden facialari Afrika ulkelerinden fazla ise

artik bu olaylara kaza denmez, maalesef ulkemizin kokten sorunlari var -> ahlak! (bazilarinin sadece iki bacak arasinda oldugu sandigi sey)

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: SOMA
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2014, 07:28:09 »
Milletimizin başı sağolsun,

Nedense bu kazaları hep yaşarız da belli bir dönemi bunun üzüntüsüyle geçirir sonra balık hafızamıza yem olur unutur gideriz.Bu tür olayların yaşanmaması için ülkenin toplumsal hafızasını geliştirmesi ve hesap soran gelişime omuz veren bireyler olmak zorundayız.Aslında toplumumuzun genel yapısı buna müsait,bu olaylar yatışıpta soma holding aynı madene 500 işçi alacağım dediğinde 3000 kişilik başvuru alıyorsa (Görün bakın böyle olacak) bu insanımızı eğitimsiz yeteneksiz ve vasıfsız bırakmanın cezası olarak sineye çekilecek hatta en tercih edilen politika olmaya devam edecektir.Ancak ve fakat gerçek çözümler üretmekten uzak olduğumuz sürece kaza şampiyonu olmaya devam edecek en ucuz madenimiz olan insan üzerinden nemalanmaya devam edeceğiz.

Neyse daha çok şey yazacaktım ama üzüntümden yanlış şeyler yazmayayım sakinleştikten sonra devam ederiz.Allah madencilerimizin ailelerine sabırlar versin.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2014, 10:13:04 »
Soma da hayatını kaybeden tüm madencilere Allahtan rahmet Ailelerine de Allahtan sabır diliyorum. Tüm ülkemizin başı sağ olsun.

Yılda 70 milyon ton kömür üreten bir ülkenin madenlerinde hala da 40 insanı 1 ay süreyle idame edebilecek acil durum sığınaklarının olmaması rezaleti ve kağıt üzerinde yapılan denetimler ve verilen eğitimler....

http://www.draeger.com/sites/tr_tr/Pages/Mining/Draeger-Refuge-and-Rescue-Chambers.aspx

Şimdi tüm sorumsuz sorumlular gönül rahatlığı ile gemisini kurtaran kaptan edası ile ortalıkta salına salına gezin ve her zaman yaptığınızı yapın başsağlığı dileyip ölüleri gömün

Yüzünüz kalbiniz o garip madencilerin çizmelerinden de kararmış....yazıklar olsun size
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2014, 10:17:01 Gönderen: bostancıbaşı »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2014, 20:25:06 »
Yazmak istemiyorum bu konu hakkında. Yanlış birşeyler yazmayayım diye. Ama ne üzüntü ne de öfke geçmedi bir türlü. Özellikle o acının üzerine kendilerini dev aynasında görenlerin iğrençliğine şahit olduktan sonra...

Allah kaybettiğimiz kardeşlerimize rahmet, ailelerine de sabırlar versin.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com