Gönderen Konu: 06.05.2014 SSIK Toplantısı  (Okunma sayısı 12440 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: 06.05.2014 SSIK Toplantısı
« Yanıtla #20 : 08 Mayıs 2014, 11:36:35 »
Senin yazdıklarından sonra benimde kafam karıştı ama yine de Levent gibi bir gemi beklemiyorum.Ama DIMDEG ile bunun ne farkı var araştırmak lazım.

Dogrusunu soylemek gerekirse bende beklemiyorum, ama dedigim gibi amfibik bir akar yakit lojistik destek gemisi akla amfibik cikarma unsurlarinin (tank ve techizatin) akaryakit ihtiyacini karsilayacak bir gemi getiriyor. Hollandanin JSS gibi bir gemisi var mesela.

Neyse LDG'nin gercek bir resmi yayinlana kadar herhalde ogrenemeyecegiz.

Hazır bahsi geçmişken resmini ekleyeyim istedim :)

Karel Doorman class

« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2014, 11:37:46 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #21 : 08 Mayıs 2014, 13:01:22 »
LDG'den boyle bir konsept cikmasini 0'a yakın goruyorum acıkcasi.. Fakat DIMDEG için gercek anlamda tüm isterleri karşılayabilecek dizaynda bir gemi gerçekten.. LDG'nin10k tonu asmayacagini dusunuyorum..

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #22 : 25 Mayıs 2014, 17:46:11 »
Denizde İkmal ve Muharebe Destek Gemisi Projesi

SSM ile, Denizde İkmal ve Muharabe Destek Gemisi (DİMDG) Projesi kapsamında, DİMDG Tasarım Paketi Tedariği Sözleşmesi, 2012 yılında imzalanmıştır.

Dz.K.K.lığı yönetim ve sorumluluğunda ve birlikte iş paylaşımı şeklinde yürütülen Proje kapsamında STM; Form Optimizasyonu ve Model Deneylerinin İTÜ tarafından yapılması, gemi tasarımı için gerekli olan yapısal konstrüksiyonun boyutlandırılması ve yapısal analizlerin gerçekleştirilmesi, 3-Boyutlu CAD/CAE faaliyetleri gerçekleştirilerek, geminin 3-Boyutlu modelinin hazırlanması, geminin Elektrik Sisteminin tasarımının yapılması, Hava Emiş Sistemi ve Egzoz Sistemi analizleri ve yerleşimlerinin yapılması, gemide yer alması öngörülen sistem/cihazlara ilişkin olarak ihtiyaç duyulan teknik bilgilerin üretici firmalardan temini ve incelenmesi sorumluluklarını üstlenmiştir.

Kaynak: http://www.stm.com.tr/projeler_deniz.html#milgem

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #23 : 26 Mayıs 2014, 00:24:31 »
İtü de direnç, manevra ve belkide pernave deneyleri yapılacak