Gönderen Konu: Yunanistan'ın askeri planları  (Okunma sayısı 10283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teskilati-Mahsusa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yunanistan'ın askeri planları
« Yanıtla #10 : 06 Mayıs 2014, 01:49:47 »
Valla ne diyeyim, sen borc üstüne borc yapmaktan vaz gecmediysen, bunun sucunu hükümete mi yükliyelim ?
Aliskanliklarin kolay degistirilemiyecegini hükümet bildigi icin iki de bir zirt birt borc almayi/vermeyi zorlastiran kararlar aldi ki, bu dogru bir karar. Ben Türkiye de bir arkadasi ziyarete gittigimde, hanki banka oldugunu hatirlamiyorum ama, banka'nin biri bana kredi karti verecekti. Krediyi ödiyebilecek gücte miyim degil miyim hic ilgilendirmedi adamlari. Bunun da sucu simdiki hükümete yikalim. Oh be, ne güzel, herseyi hükümetin üzerine yikalim. Evlenecek birini bulamiyorum, bunun sorumlusu mutlaka Erdogan ve hükümeti.  >:(
Aydin Dogana sorayim, belki bana evlenecek mükemmel bir hatun bulur  ;D

Yol yapmak üretim degil diyorsun. Dogru bir tesbit. Ama o yol olmayincada ürettigini müsteriye satip ulastiramiyorsun. Elinde dünyanin en iyi ürünü olsun, bunu müsteriye ulastiramiyorsan o ürün istedigin kadar iyi olsun hic bir ise yaramiyor.

Ama yol deyip gecme. Ciftyollar sayesinde arba kazalari eskiye nazaran azaldi.
Eskilerin o gidis gelisli yollarini daha cok iyi hatirliyorum.

Kamyon üretiliyor. BMC bildigim kadariyla kamyon üretiyor. Araba üretilmiyordu, üretilmeside 80 yildir istenmiyordu. Üretimini kimler istemiyordu, kimlerin isine gelmiyordu iyi düsünün. Devrim diye bir otomobil gelistirdiydik. Ne hikmettir üretime gecilmesi engellendi kasitli olarak. Hanki hükümet zamaninda engellendi iyi düsün. Sucu hatta o zamanlarin hükümetlerine yüklemekte dogru degil cünkü ozamanlar hükümetlerin hic bir söz hakki dahi yoktu.

Hatirlarsiniz, kos koca Türkiye Cumhuriyetinin BASBAKANINI bir Aydin Dogan denen terbiyesiz adam pijamayla, don kilotla karsiliyordu. Ve o Aydin Dogan gibi nice Aydin Doganlar vardi. Ozamanlar Türkiye iste böyle kisilerin elindeydi. Hükümetleri onlar belirliyordu. Neyin üretilip üretilmiyecegini onlar belirliyorlardi. Aydin Doganiydi, Kocuydu ve bilmem daha niceleri. Ama simdiki hükümet onlara ragmen yerli araba üretmek icin projeye start verdi mi ? Verdi.

Tübitakta IHA projesinin durdurulmasi icin gizli emiri google den arastira bilirsiniz.
http://yenisafak.com.tr/gundem/?i=304855
https://habermerkezi.wordpress.com/2010/11/11/iste-engellenmek-istenen-askeri-projeler/
http://gundem.bugun.com.tr/ustegmen-emrah-k-dan-cikan-not-haberi/127505

Ben hükümetin propagandasini yapmiyorum, temeli olmayan asilsiz ve ezberlenmis elestirilere yanit veriyorum. 
Neyse zaten söyliyceklerimi söylemistim zaten.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2014, 02:31:37 Gönderen: Teskilati-Mahsusa »

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2014, 11:33:36 »
Türkiye hala dışa bağımlı, tüketime dayalı ve borç parayla oluşan yapay bir büyüme yaşıyor. Şu anki durum el parasıyla caka satmaktan başka birşey değil. Sayın Teskilati-Mahsusa o bahsettiğiniz projelerin çoğu bu hükümetin değil, Kıbrıs harekatı sonrası ambargo yiyen ülkenin bir başbakanı vardı rahmetli oldu Ecevit diye belki onu bilirsiniz.

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2014, 20:05:21 »
1. Türkiyede yollar bile borcla yapiliyor. Bunu bilmiyorsaniz ögrenin..
2. Türk ekonomisindeki cagri acikdan haberiniz varmi? okadar kücümsenecek bir rakam degil.. 80-85 milyar dolar. Yani Türkiye her sene 80-85 milyar dolar fakirlesiyor (para kaybediyor) Peki biz bu ucurumu nasil kapatiyoruz? Borcla.. evet evet.. borcla. Sayin basbakanimiz IMF'ye borcumuz bitti diyor ve sanki Türkiyenin hic borcu kalmadigini imaediyor ama gercekler malesef öyle degil.

Google'a Turkey's foreign debt veya Turkey's trade deficit yazarsan bunlari rakamlarla görürsün.

Ama dis mihraplar dersiniz o baska :)

buda bir türk gazetesinin ingilizce raporu. 2003 - 2013 yillarindaki disborc artisini rahat görebilirsiniz. Dikkatli bakin 2003'te disborc 144 milyar dolar. 2013'te 388 milyar dolar.

http://www.hurriyetdailynews.com/turkeys-foreign-debt-surpasses-47-percent-of-national-income.aspx?PageID=238&NID=64603&NewsCatID=344

Eger gercekten üreten bir toplum olsaydik bu hallere düsmezdik. Yurtdisina 1 ton domates ihracettik deyince fakir fukara seviniyor ama 1 ton domates, ithal ettigimiz 1 samsung galaxy s5'i anca karsiliyor. Üreten ve ihraceden bir toplum olmak istiyorsak yurdumuzun 4 bir yanina fabrika acmamiz gerekir, AVM degil.

Ben demiyorumki hic birsey yapamiyoruz.. Batililar endüstiri devrimini 1899'da yaptilar. Biz 2014 daha yeni o temmelleri atmaya ve o düzeni kurmaya calisiyoruz. Onlari yakalamamiz uzun yillar ve birgun belkide bizim katilmayacagimiz bir dünya savasindan sonra olacaktir. Rahmetli Atatürk'ün vefati 20 yil gecikseydi zaten onlarin okadar gerisinde kalmayacaktik. Ama inaniyorumki bir gün onlari gececegiz.

Not: kimseyle polita tartismak gibi bir niyetim yok. sadece hakikati biliniz istedim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2014, 00:02:15 »
Evet milyonlarca insan borç üstüne borç yapmaya bayıldığı için yaptı zaten. Zaten  herkes zenginlik içerisindeyken ne gerek var canım borçlanmaya. Faizleri düşürüp millete uygun kredi verenlerle TOKİ ve diğer inşaat sektörleriyle büyük rant sağlayanlar zaten farklı kişiler. Ülkemizin de uluslararası para fonuna borcu bittiği için dış borcu inanılmaz şekilde katlandı. Vs vs  Bir gerçek olan var, bir de gerçek diye yutturulan!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Teskilati-Mahsusa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 12 Mayıs 2014, 04:56:54 »
Aklimda baska bir soru var. Belki bilen biri vardir.
Bizim ucaklar ege'de uctugunda, yunan ucaklari bizimkileri radara kilitliyor ya,
bunun hukuksal durumu ney ?

Onlar bizi radar kilidine aldiklari zaman, tehditi ortadan kaldirmak icin bizim onlari vurma hakkimiz var mi ?
Yani sonucta nefsi müdaafa gibi bir durum olusuyor. Adam seni radarina kilitlemis ve seni simdi vuracagini var saymak gerekiyor. Bu durumda onlar bizi radarlarina kilitlediginde bizim onlari vurma hakki doguyor mu ?

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #15 : 12 Mayıs 2014, 08:59:41 »
Türkiye'nin GSMH na göre borç oranı 2013 4. Çeyrek itibari ile %47,3 dür bu oran 2002 % 56,2 dir ,yani Türkiye'nin Borcu arttığı kadar GSMH da artmıştır 250 milyar dolarlar seviyesinden 900 milyar dolarlar seviyesine yaklaşmıştır. bununla beraber bu borcun

2013 yılı itibari ile Türkiye toplam borcu olan 388 milyar doların 120 milyar doları kamunun kısa ve uzun vadeli borçları iken 267 MİLYAR DOLAR ÖZEL SEKTÖRÜN Borcudur.

Arkadaşlar genel olarak borcun miktarına takılmışlar ancak

Amarikanın 15,4 trilyon dolar GSMH ve  Trilyon dolar Borcu Vardır ki oran %66 nın üzerindedir.

Almanyanın 3,6 trilyon dolar GSMH ve 5,2 trilyon dolar borcu var 2009 iti bari ile %155 oranı
 diğer bir deyişle 2009 yılı itibari ile almanaya ın kişi başı GSMH 43700 dolar iken kişi başı borcu 63 000 dolardan fazla

Lafın kısası Türkiye'nin en büyük sıkıntısı

1- Üretmemek firmalarımızın bir patenti tescili yok güney körenin samsung ve hundai  si var bizim neyimiz var

2- 2004-2009 arasında hesapsız limitsiz ve akılsızca uygulanan bir İhtiyaç kredisi ve kredi kartı ahmaklığı vardı sonuç borçlu bir millet alınan araba ve ev ekonomiye döner beyaz eşya döner ama ihtiyaç kredisi çara cura gider ve onu kapatmak için tekrar kredi çekilir. hükümet uyandı ve bu kredilerein faizlerini artırdı ama 5-6 yıl geç kaldı bence batan zaten battı.

3- cari acık biz almanya ve abd gibi gelişmiş sanayileşmiş bir ülke değiliz gelişmekte olan bir ülkeyiz sürdürülebilir bir büyüme tutturmamız lazım o da bu cari açık ile çok zor

4- Kaçakçılık ve yüksek vergi oranları

Benim kanım Türkiye'nin ekonomik olarak 2000 den daha iyi bir durumda olduğu kadar çok büyük risklerinde bulunduğudur.

Konu Başlığına Dönersek Bizim gibi gelişmekte olan Yunanistan'ın borç durumu

Yunanistan borç 576.8 milyar dolar
Yunanistan GSMH 285 milyar dolar

bu durumda bir ülkenin yetkilisi acemin palavrası misali istediği kadar atsın planı çok olurda ne kadarını yapar

« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2014, 09:13:57 Gönderen: bostancıbaşı »

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #16 : 12 Mayıs 2014, 20:34:04 »
Bostancibasi objektif olarak durumu özetlemis

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Yunanistan, Ege’de yeni NATO üssü istiyor
« Yanıtla #17 : 16 Mayıs 2015, 17:33:53 »
Yunanistan, Ege’de yeni NATO üssü istiyor

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotis Kammenos, Ege'de yeni bir NATO üssü oluşturulması teklifinde bulunmaya hazırlandıklarını açıkladı.

Kammenos, Atina'da düzenlenen Economist dergisinin konferansında yaptığı konuşmada, Yunan hükümetinin bu konudaki teklifini önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planladığı ABD ziyareti sırasında Amerikalı yetkililere ileteceğini açıkladı.
Yunanistan'ın bu teklifinin, NATO'ya Ege'de Türkiye'nin faaliyetlerini yakından izletmek amacı taşıdığını belirten Kammenos, "Türkiye Ege'de Yunan hava sahasını ihlal ediyor. NATO'nun Türkiye'nin tavırları konusunda anında bilgisi olmalı" diye konuştu.
Sorular üzerine, Yunanistan Savunma Bakanlığının Girit'teki Suda Amerikan Üssü'nü de hesap ederek NATO'nun ihtiyaçları konusunda çalışma yaptığını anlatan Kammenos, "Üssün inşa edileceği adayı şu anda söylemek istemiyorum. Mümkün olduğunca doğuda ve güneyde olursa o kadar daha iyi görüntü olacak ve Türkiye ile ilgili sorunların çözümüne yardımcı olacak" ifadelerini kullandı.
http://tr.sputniknews.com/avrupa/20150516/1015515596.html#ixzz3aJPcczdd
Bu adamlara daha ne kadar iyi niyet adı altında taviz verilecek...
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2015, 19:40:12 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Ynt: Yunanistan Silahlı Kuvvetleri Ve Genel Envanteri
« Yanıtla #18 : 16 Mayıs 2015, 18:50:23 »
O Ada %99,9 Rodos. Akdeniz maceramiz bitti beyler!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''