Gönderen Konu: YENI ALAN BELIRLEMESI  (Okunma sayısı 14049 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teskilati-Mahsusa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: YENI ALAN BELIRLEMESI
« Yanıtla #20 : 12 Mayıs 2014, 04:42:45 »
Aklimda olan bir baska füze sistemi daha var. Hem gemiye saldiriyor ve ayni anda geminin degisik radar sistemlerine saldiriyor imha ediyor. Gemi ilk saldirida batmasa bile, gemiyi büyük oranda kör ediyor.

Cizimini henüz yapmadim ama prensibi anlatayim. Bir tasiyici ana füze var ve füzenin üzerine yerlestirilmis ufak füzeler var. Örnegin sidewinder yada amraam büyüklügünde ufak füzeler. Ana füze tomahawk füzenin büyüklügünde ola bilir. Ana füzenin aero dinaminigini korumak icin ufak füzeler yari sekilde ana füzenin icine monte ediliyor. Bu füze hatta stealth özelligini koruyarak tasarlana bilinir.

Ana füze hedefe ufak füzelerin menziline girdiginde ufak füzeleri aniden serbest birakip sali verir.
Ana füze gemiyi batirmak icin hedef alirken, ufak füzeler geminin degisik radar sistemlerini hedef
alabilir.

Füzelerin herbiri üstte belirtigim chaff-flare özelligini tasiyan füzeler tabi.
Bu ayni mantik yüksek hava savunma füzeleri icin de uygulana bilinir. Tek bir füze ile birden fazla
hedefe saldiri düzenlene bilinir yada bütün füzeler ile tek bir hedef imha edile bilinir. Bir füze
hedefi kacirsa bilene, diger füzelerin hedefi vurmasi büyük olasiliktir.

Anti-Gemi füzelerinde önemli olan her birinin stealth özelligi tasimasidir ve geminin savunma sistemlerine birden fazla hedef teskil etmesidir. Bir füze vurulup imha edilse dahi, diger füzelerin hedefine ulasmasi büyük ihtimaldir.

Füzeler ayrica önceden hazirlanmis programlari sayesinde hangi radar hedeflerine saldiracagi önceden secile bilinir. Ufak füzelerin hepisine ister phalanx sisteminin radarini hedef olarak belirtin ister bir kacina phalanxi hedef olarak belirleyin, digerlerine diger radar sitemlerini hedef olarak belirleyin ve isterseniz her bir füzeye degisik hedefler belirleyin. Ve bunu füzeyi firlatmadan önce A. B. C. D. modlari diye füzeye bir iki tus ile bildirin.

Yarin birgün cizimleri bitirince sizlerle paylasirim insallah.
Bu arada fikirlerinizi, düsüncelerinizi, elestirilerinizi belirtirseniz sevinirim.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2014, 04:44:09 Gönderen: Teskilati-Mahsusa »

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 12 Mayıs 2014, 04:46:51 »
Sistemi kullanan askerler hem gözle, hemde radarla füzenin imha olduğunu gördükleri için olabilir mi?

Gözle gördüklerini sanmiyorum. Benim bildigim phalanx sistemi otonom sekilde calistigidir. Yani sistemi calistirdiklari zaman sistem kendi radari ile kendi kendine calisiyor, hedef tespit ediyor, saldiriyor vs.
Hersey full otomatik calisiyor diye biliyorum.

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 02 Ağustos 2014, 16:15:36 »
Sistemi kullanan askerler hem gözle, hemde radarla füzenin imha olduğunu gördükleri için olabilir mi?

Gözle gördüklerini sanmiyorum. Benim bildigim phalanx sistemi otonom sekilde calistigidir. Yani sistemi calistirdiklari zaman sistem kendi radari ile kendi kendine calisiyor, hedef tespit ediyor, saldiriyor vs.
Hersey full otomatik calisiyor diye biliyorum.

Evet bende öyle biliyorum. Ama phalanx sistemi hedefi vurdugunu nerden anliyor. Radar boyutunun (patlama esnasinda her yana sacilan parcalarin) aniden büyüdügünden mi anliyor ???

Bence bu sekilde anliyordur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #23 : 02 Ağustos 2014, 21:48:34 »
Radarda hızla ilerlediği görülen hedefin birden ortadan kaybolması ile anlıyor olabilir mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı engin

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 11 Ağustos 2014, 15:34:10 »
fantastik bir düşünce ; uçak gemisi var  gemi taşıyan bir gemi olamaz mı?ya da füzelerle desteklenmiş bir bot diyebiliriz :P