Gönderen Konu: YENI ALAN BELIRLEMESI  (Okunma sayısı 14097 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teskilati-Mahsusa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
YENI ALAN BELIRLEMESI
« : 28 Nisan 2014, 21:55:30 »
Degerli arkadaslar,

baslattigim konunun anlasilmasi icin ve "Yeni Alan Belirlemesi" ile neyi kast ettigimi anlayabilmeniz icin
konuya bir önsöz ile baslamak istiyorum.

Sabirla okursaniz anlasilacagini ve bu konuda yogun bir katilim ve beyin firtinasinin olusacagini umut ediyorum.

Sözüme söyle baslamak istiyorum.

Gercegin üc asamasi vardir.

1. Önce alay edilir veya inkar edilir.
2. Sonra tartisilir
3. Sonra kabul edilir.

Tarih boyunca peygamberlerle önce alay edilmistir veya ret edilmistir,
sonra tartisilmaya baslanmistir sonra kabul edilmistir. Yani ret ve alay gercege giden
üc basamakli yolun bir basamagidir.

Graham Fuller "Islamsiz Dünya" adli kitabinda diyor ki (Sayfa 12),

"Uluslar arasi politika orman yasamindan farkli degildir, daha kücük ve zayif hayvanlarin
hayatta kala bilmeleri icin keskin bir zekaya, hassas duyulara ve ceviklige ihtiyaclari vardir."

Yani kücük devletlerin ayakta kala bilmeleri icin keskin bir zekaya, hassas duyulara ve ceviklige
ihtiyaclari vardir.

Bizim kesinlikle ne yapip edip, yeni bir alan tanimlamasi yapmamiz gerekiyor.
Bu nedir ? Bu sudur ! Biz ne yapip edip, bati'nin silahlarinin gecmeyecegi yada onlarin silahlarini etkisini ortadan kaldiracak, gücünü kiracak yeni bir alan tanimlamasi yapmamiz gerekiyor.

Bunu bir kac misal ile aciklamak istiyorum.

Ed Mayo diyor ki: "Dogu gücsüz yada inanclari yanlis oldugu icin degil, batinin sahasinda batinin silahlariyla savastigi icin yenildi." 

Simdi Fatih Sultan Mehmetin Istanbulu feth ederken gemileri karadan yürütmesi yeni bir alan tanimlamasidir. Birdefa zihinde Bizans zaten feth edilmistir. Ama gemileri karadan yürütmek yeni bir alan tanimlamasidir.

Tipki Ebrehenin ordularina karsi Ebabil kuslarinin gelmesi gibi. Yani bir Fil gökten gelen o minik
kuslara karsi ne yapa bilir ? Filleri bugünkü Tank olarak düsünün. Ebabil kuslarinida bugünkü casus ucaklari ve akilli robotlar olarak düsünelim.

Yani Fatihin gemileri karadan yürütmesi yeni bir alan tanimlamasidir, bu bir.
Iki, ipek yolunu tasfiyesi etmek, Türkistani dünya ekonomisinden ve dolayisi ile dünya siyasetinden
tasfiye etmek icin, Suveys kanalinin acilmasi ingilizlerin yeni bir alan tanimlamasidir.

Su an Türkiye yeni bir alan tanimlamasi yapmaya calisiyor. Tabi bu piyasaya böyle aciklanmiyor ama
biz burda böyle ifade etemye calisalim. Bildiginiz gibi bizim bu sahip oldugumuz bogazlar,
bizim cok zayif oldugumuz günlerde (birinci dünya savasi, kurtulus savasi vs.) bazi uluslar arasi
kurallara baglandi. Yani bogazlar biza ait olmakla beraber, isletimi uluslar arasi kurallar
cercevesinde belirlendi. Yani bir manada bogazlara tam da sahip oldugumuzu söyleyemeyiz.

Simdi Türkiye yeni bir alan tanimlamasi yapip bu uluslar arasi yapiyi devre disi birakmak
düsüncesiyle yukardan bir kanal acmak istiyor. Bir takim anlasmalarla tamda istifade edemedigimiz
bogazlari bir kenara birakip, yukardan tamamiyle bizim kontrolümüzde olan yeni bir alan tanimlamasi
yapmaya calisiyoruz. Bu ayni zamanda bizim icin ekonomik yeni bir gelir tanimlamasidir.

Bu arada bütün bunlar olurken su da oluyor. Su anda bircok is adamlarimiz bilir,
birakin cok daha pahali silah sistemlerini, 30 bin, 50 bin avroluk bir tekstil makinasi alin
almanyadan, borcunuzu taksit taksit öderkene taksidin birisini geciktirin, almanyadan dügmeye
basiyorlar ve makina sak diye duruyor. Ariyorsunuz sirketi makine calismiyor diye,
diyorlar ki borcunu ödemedin, taksidini geciktirdin. Parayi yatir sistemi acalim oluyor cevabi.

Simdi biz bütün bunlari konusurkene sunu bilmemiz lazim, batinin üstünlügü sadece silah üstünlügünden gelmiyor, yani hayatimizin her alanina nüfuz etmisler.

Biz yarin birgün batiyla bir catisma halinde, aceba hangi sistemlerimizin bir dügmeyle sak diye
duracagindan haberdar miyiz ve bunlari harekete gecircekmiyiz.
Bütün o sistemler dura bilir gönderilecek o sinyal ile. Calisacagini sandigimiz o silah sistemleri calismaya bilir. Bütün üretim makinalari durdurula bilir.

Ve su anda bununla beraber bati savasi bizim silahlarimizin gecmeyecegi bir alana tasiyorlar, uzaya.
Akilli robotlar, akilli insansiz hava araclari geliyor vs.

Bakin Asam'in bir yayinini yazmak istiyorum, cok önemsiyorum bu yaziyi,
"Öyle isletim sistemleri var ki, bu isletim sistemleri, bilgisayari bir makine kimligini asarak, adeta inisiyatif kullanabilen yaratiklar konumuna yükseltiyor."

Simdi 2006 yilinda, Lübnan Hizbullahi israille savasti ve israili yendi biliyoruz. Israilin yenilmezligine
son veren bir savasti o. Hatta Cin devlet radyosunun haberi söyleydi o tarihte, Israilin daha fazla rezil
olmamasi icin Amerika'nin baskisiyla Israil masaya oturmaya ve savasi durdurmaya karar verdi diye. Cin devlet radyosu böyle bir yayin yapmisti o tarihlerde.

Silah sistemlerinde "konvansyonel" diye bir ifade vardir. Konvansyonel demek uluslar arasi sisteme tabi demektir. Uluslar arasi sisteme tabi olmasi demek, o büyük 3-5 ülkenin kontrolu altinda olmasi demektir. Senin kontrolünde degil, tipki o tekstil makinesinin bizim kontrolümüzde olmadigi gibi.

Lübnan Hizbullahi Israili yendi ama soba borusu ve su borusundan yapilan silahlarla yendi.
Konvansyonel silahlarla savasmaya yeltenseydi bu olmaya bilirdi büyük ihtimalle.

Sunu söyle toparlayacak olursak, Ed Mayo'nun dedigi gibi, batinin sahasinda batinin silahlariyla biz bu mücadeleden galib cikamayiz, bu mümkün degil. Bizim yeni bir alan tanimlamasi yapmamiz gerekiyor.
Batinin silahlarinin gecmeyecegi, onlarin etkisini ortadan kaldiracak ve gücünü kiracak bir alan.

Konunun netlesmesi icin son bir örnek verecek olursak, Almanya'nin (bu calismaya Türkiye'de ortak)
deniz altlilardan kendisini helikopterlere karsi savunmak icin firlatilacak hava savunma füzeleri yeni bir alan tanimlamasidir.

Bu yeni alan belirlemesi ekonomik (sivil) alanada tasina bilinir, ama maalum konumuz askeri konu oldugu icin bu yönde agirlik verecegiz. Önümüzdeki günlerde bu hususta aklima gelen ilk örnegini sizlerle paylasacagim. Örnegin batinin deniz gücünün etkisini nasil kira bilir ve ortadan kaldira biliriz,
hava savunmalarini nasil cöze biliriz vs.

« Son Düzenleme: 28 Nisan 2014, 22:03:08 Gönderen: Teskilati-Mahsusa »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: YENI ALAN BELIRLEMESI
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2014, 00:17:44 »
2006 Lubnan savasinda Kornet fuzeleri kullanildi. Istanbul'a kanal yaparsak o fuzeleri unutabiliriz en azindan.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2014, 00:56:45 »
Kornet füzelerinin soba borusundan yapıldığını bilmiyordum. Sanayideki Ragıp Usta'ya söylesem, acaba bana bir tane yapar mı?
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2014, 16:08:53 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2014, 19:34:45 »
İkinci bir kanal açmakla boğazların anlamalarla belirlenen işleyişi değişmiyorki !
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2014, 20:47:49 »
yeni alan belki türkiyenin genç nüfusu ya da osmanlının mirasçısı olabilir fakat gençler işsiz ve dış politika kötü

Çevrimdışı Teskilati-Mahsusa

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2014, 22:19:47 »
Yeni kanalin acilmasi o eski antlasmalari degistirmiyor bu dogru, ama Türkiye'ye yeni bir gelir kaynagi
saglayacagi icin o antlasmalari bir nevi bypass ediyor. Ekonomik acidan güclü olan bir Türkiye üzerinden
batili güclerin istedikleri gibi bir ayar cekmelerini zorlastirir. Yeni is ve ticaret alanlari olusturur vs.vs. 
Ingilizler bu konuda bosuna rahatsiz olmuyorlar. Yada kurulmak istenen yeni hava limani almanlari cok rahatsiz ediyor. Frankfurt hava limaninda calistigim icin, bu rahatsizliklarini birinci elden biliyorum.

O yeni alan tanimlamasi diye verdigim örnekleri tabiki cogalta biliriz.
Örnegin Panama kanalinin acilisi Amerika icin yeni bir alan tanimlamasidir vs.

Niyetim burda simdi hükümetimizin siyasetini tartismaya acmak degil.
O yüzden siyaseti tartismak istemiyorum. Tartismamiz, daha dogrusu kafa calistirmamiz
gereken konu, potansiyel düsmanlarimizin askeri gücünü nasil etkisiz hale getire biliriz.

Allah izin verirse pazar günü bu hususta aklimda olan bazi düsünceleri sizlerle paylasmak istiyorum.
Eger becere bilirsem bir kac da cizim hazirlayip sunmayi düsünüyorum.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2014, 22:50:09 »
By pass edilmis anlasma, zaten de facto olarak gecersiz ve hukumsuzdur.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2014, 23:50:20 »
Ben pek ekonomik olarak katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Çünkü bu süveyş kanalı vs gibi bir yeni alan belirlenmesi değil. Olmayan birşeyin yerine yeni bir şey icad etmek değil, çünkü orada asırlardır işleyen bir boğaz var. O işleyen boğaza bir alternatif olması da sadece bazı kesimlere maddi ve siyasi rant sağlamaktan başka bir işe yaramayacak. İki kıta arasındaki araç trafiğinin sık sık felç olması nedeniyle deniz altından ulaşım ve 3. köprü seçenekleri gündemdeyken bunu daha da içinen çıkılmaz bir gale getirecek ve uzuuuun yıllar sürecek bir çalışma ekonomik zarar olacaktır. Ekonomimize katkı sağlamak istiyorsak milyarlarca doları taşa toprağa gömeceğimize dünya pazarlarında satarak çok büyük gelir elde edebileceğimiz teknolojik yatırımlara harcamak daha akıllıca olur. Mesela ülkemizin her köşesi otoyollarla donatıldı. Ancak nedense o otoyollarda çalışan ve dünyaya satabildiğimiz bir yerli aracımız yok.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2014, 11:09:20 »
Ben pek ekonomik olarak katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Çünkü bu süveyş kanalı vs gibi bir yeni alan belirlenmesi değil. Olmayan birşeyin yerine yeni bir şey icad etmek değil, çünkü orada asırlardır işleyen bir boğaz var. O işleyen boğaza bir alternatif olması da sadece bazı kesimlere maddi ve siyasi rant sağlamaktan başka bir işe yaramayacak. İki kıta arasındaki araç trafiğinin sık sık felç olması nedeniyle deniz altından ulaşım ve 3. köprü seçenekleri gündemdeyken bunu daha da içinen çıkılmaz bir gale getirecek ve uzuuuun yıllar sürecek bir çalışma ekonomik zarar olacaktır. Ekonomimize katkı sağlamak istiyorsak milyarlarca doları taşa toprağa gömeceğimize dünya pazarlarında satarak çok büyük gelir elde edebileceğimiz teknolojik yatırımlara harcamak daha akıllıca olur. Mesela ülkemizin her köşesi otoyollarla donatıldı. Ancak nedense o otoyollarda çalışan ve dünyaya satabildiğimiz bir yerli aracımız yok.

Yan sanayi aşığı büyük iş adamlarımız var

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2014, 20:24:53 »

Yan sanayi aşığı büyük iş adamlarımız var

Evet. Ancak yan sanayi iç pazar ağırlıklı.