Gönderen Konu: Anadolu Kartalı 2014 / 1 Tatbikatı  (Okunma sayısı 5784 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Anadolu Kartalı 2014 / 1 Tatbikatı
« : 06 Nisan 2014, 17:40:06 »
Anadolu Kartalı Tatbikatı başlıyor

Konya’da 18 Nisan’a kadar sürecek Anadolu Kartalı 2014 / 1 Tatbikatı’na hava kuvvetlerine ait 81 uçak ile birlikte Barış Kartalı uçağı eğitime katılıacak.

Anadolu Kartalı Tatbikatı başlıyor
Foto Galeri için lütfen tıklayın.
Dünyanın en önemli hava kuvvetleri eğitim merkezlerinden biri haline gelen Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda yılın ilk ‘Anadolu Kartalı’ Tatbikatı yarın başlıyor.  18 Nisan 2014 tarihine kadar sürecek tatbikata Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığına bağlı birlikler katılacak.

Anadolu Kartalı tatbikatına, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 81 adet hava aracı katılıyor. Eğitimin amacı, Hava Kuvvetlerinin yüksek tehditli harekât ortamında, çok uçaklı gerçekleştireceği hava harekâtı görevlerine yönelik taktik planlama ve eğitim gereksinimlerini karşılamak ve modernizasyon projeleri ile kazanılan imkân ve kabiliyetlere yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlayacak gerekli akademik planlamayı yapmak. Ayrıca bu eğitim ile envantere yeni giren millî Havadan İhbar Kontrol (HİK) uçağının sahip olduğu imkân ve kabiliyetlerin harekât etkinliğine katkısı belirlenecek.

kokpit.aero