Gönderen Konu: ILA 2014 FUARI  (Okunma sayısı 14073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: ILA 2014 FUARI
« Yanıtla #10 : 23 Mayıs 2014, 13:43:01 »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #11 : 23 Mayıs 2014, 13:45:25 »
Türk havacılık sektörüne önemli katkı sağlayacak anlaşma

HAVELSAN, AgustaWestland ile çeşitli konularda işbirliği yapmak amacıyla mutabakat anlaşması imzaladı.

Türk havacılık sektörüne önemli katkı sağlayacak anlaşma
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Almanya'nın Berlin şehrinde düzenlenen Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nda HAVELSAN ile AgustaWestland arasında çeşitli konularda işbirliğini içeren bir mutabakat anlaşması imzalandı. Anlaşma, HAVELSAN Genel Müdürü Sadık Yamaç ve AgustaWestland Türkiye Bölge Başkanı Ross Kelly tarafından imzalanırken, düzenlenen imza törenine Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir de katıldı.

http://kokpit.aero/havelsan-agusta-westland-anlasma

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #12 : 24 Mayıs 2014, 10:02:37 »
AGUSTAWESTLAND VE HAVELSAN’DAN SİMÜLASYON VE EĞİTİM SİSTEMLERİ ALANINDA İŞBİRLİĞİ
20.05.2014 Havelsan

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı (ILA)’na katılan HAVELSAN, AgustaWestland ile işbirliği sağlamak ve birbirini tamamlayıcı ürün ve yeteneklerini piyasaya birlikte sürmek ve satmak amacıyla bir mutabakat anlaşması imzaladı. Savunma Sanayii Müsteşarı Dr. İsmail Demir’in katılımıyla gerçekleşen mutabakat anlaşması, HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO Sadık Yamaç ve AgustaWestland Türkiye Bölge Başkanı Ross Kelly tarafından imzalandı.

Sadık Yamaç yaptığı konuşmada HAVELSAN’ın AgustaWestland’ın Türk hükümetinin de içinde bulunduğu uluslararası savunma ve kamu alanından müşteriler tarafından satın alınan çeşitli platformalarını desteklemek için simülasyon ve yapay eğitim sistemleri (bilgi yönetimi çözümleri içeren) sağlamayı istediklerini belirtti.

Türkiye Bölge Başkanı Ross Kelly ise imzalanan anlaşmanın AgustaWestland’in Türk sanayisiyle hem ithal hem de yerel pazarlarda işbirliği sağlama konusundaki istekliliğinin bir ispatı olduğunu belirtti.

HAVELSAN simülasyon ve yapay eğitim sistemleri ve bilgi yönetimi çözümleri konularında uzmanlaşmıştır. AgustaWestland ise helikopter üretimi ve teslimatı, eğitim ve destek çözümler sağlama konusunda yetkinliğe sahiptir. Bu işbirliği farklı müşteriler için ortak geliştirilen eğitim sistemlerini ve eğitim merkezlerini içeren eğitim çözümleri ile her iki firmanın da iş hacmini güçlendirecektir.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2014, 10:03:51 »
AGUSTAWESTLAND VE HAVELSAN’DAN SİMÜLASYON VE EĞİTİM SİSTEMLERİ ALANINDA İŞBİRLİĞİ
20.05.2014 Havelsan

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı (ILA)’na katılan HAVELSAN, AgustaWestland ile işbirliği sağlamak ve birbirini tamamlayıcı ürün ve yeteneklerini piyasaya birlikte sürmek ve satmak amacıyla bir mutabakat anlaşması imzaladı. Savunma Sanayii Müsteşarı Dr. İsmail Demir’in katılımıyla gerçekleşen mutabakat anlaşması, HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO Sadık Yamaç ve AgustaWestland Türkiye Bölge Başkanı Ross Kelly tarafından imzalandı.

Sadık Yamaç yaptığı konuşmada HAVELSAN’ın AgustaWestland’ın Türk hükümetinin de içinde bulunduğu uluslararası savunma ve kamu alanından müşteriler tarafından satın alınan çeşitli platformalarını desteklemek için simülasyon ve yapay eğitim sistemleri (bilgi yönetimi çözümleri içeren) sağlamayı istediklerini belirtti.

Türkiye Bölge Başkanı Ross Kelly ise imzalanan anlaşmanın AgustaWestland’in Türk sanayisiyle hem ithal hem de yerel pazarlarda işbirliği sağlama konusundaki istekliliğinin bir ispatı olduğunu belirtti.

HAVELSAN simülasyon ve yapay eğitim sistemleri ve bilgi yönetimi çözümleri konularında uzmanlaşmıştır. AgustaWestland ise helikopter üretimi ve teslimatı, eğitim ve destek çözümler sağlama konusunda yetkinliğe sahiptir. Bu işbirliği farklı müşteriler için ortak geliştirilen eğitim sistemlerini ve eğitim merkezlerini içeren eğitim çözümleri ile her iki firmanın da iş hacmini güçlendirecektir.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/airbus-ve-aselsan-anlasti.html

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #14 : 24 Mayıs 2014, 10:07:01 »
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2014, 10:08:31 Gönderen: AVCI »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #15 : 24 Mayıs 2014, 10:41:42 »
ILA 2014: Roketsan - Introducing Precision Strike Weapons for Next Generation Platforms
At ILA 2014, Roketsan is introducing a next generation weapon system designed to enhance the air-to-surface warfare capabilities of fighter aircraft. Defined as an autonomous, long range, low observable, all weather, high precision air-to-surface cruise missile, SOM will set the threshold higher among similar systems.

Roketsan's SOM fired from an F-35. (Graphic: Roketsan)

Roketsan’s SOM is designed for the use against heavily defended, anti-access and high value stationary targets, such as surface-to-air-missile (SAM) sites, exposed aircraft, strategic assets, and C2 centres, as well as moving land/surface (ASuW) targets. Under serial production, SOM is already in the inventory of the Turkish Air Force (TAF), integrated and certified on the F-4E/2020 and F-16 Block40 fighter aircraft platforms. Lately, SOM was used in the military Exercise “Pençe 2013” and reported to have shown great success. Roketsan is in cooperation-discussions with Airbus Defence & Space for the integration of the SOM on the Eurofighter TYPHOON platform. The SOM-J, a variant which will be integrated in the internal bay of F-35 JSF will be in service in late 2017, when the TAF will receive its initial platforms. The SOM-J Integration Programme is ongoing in cooperation with Lockheed Martin Aero and Tübitak Sage under contract signed with Turkish Ministry of Defence (TuMOD).

SOM high precision air-to-surface cruise missile showing great success during the military Exercise “Pençe 2013.” (Photo: Roketsan) ))
Technical Specifications of SOM

Maximum Range: 250km
Total Weight: 610kg
Warhead Type/Weight: Dual Stage Tandem Penetration, High Explosive Blast Fragmentation and Semi-Armor Piercing Warheads
Guidance: INS/GPS/TRN/IBN/IIR Seeker + ATA
Target Types: SAM sites, Exposed aircraft, Strategic assets, Ships, C2 centers, Shelters, SAM sites
Platforms: Fighter Aircraft

http://www.miltechmag.com/2014/05/ila-2014-roketsan-introducing-precision_22.html

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #16 : 24 Mayıs 2014, 10:43:11 »
CIRIT Has Become a Trendsetter in its Class
Still being one of the only combat proven serial production 2,75” laser guided systems in the inventory of two different Armed Forces, the CIRIT missile, produced by Roketsan and exhibited at ILA 2014, is becoming well known amongst international Armed Forces. Its unique features gives the user extensive capabilities, as well as a cost effective solution. Easy integration, long range, high accuracy, insensitive capability, and minimum logistics brings CIRIT forward as a high-end product for helicopter requirements.

CIRIT, designed as the main weapon system of T-129 ATAK Turkish attack helicopter, is being used by the AH-1W COBRA helicopter, AT-802 ARCANGEL Border Patrol Aircraft, and is also integrated on the EC635 Light Combat Helicopter. CIRIT, with its flexible architecture, also has a vehicle mounted weapon station, stationary/mobile weapon system, and naval stabilised platforms. Recently, CIRIT demonstrated full success eliminating a target at the range of 10km, beyond its maximum range.

The deliveries of CIRIT are ongoing as scheduled for both the Turkish Armed Forces and the UAE Armed Forces. Roketsan, in partnership with MBDA Deutschland, is also promoting CIRIT for the EC665 TIGER Combat Helicopter (UH-TIGER) in the inventory of the Bundeswehr.

Technical Specifications of the CIRIT 2,75” Laser Guided System

Diameter: 2.75" (70mm)
Maximum Range: 8km
Weight: 15kg
Propellant Type: Insensitive HTPB based solid composite propellant
Warhead Types: Insensitive Multi-Purpose Warhead (armour piercing, personnel, incendiary) or High Explosive Warhead
Guidance: Mid-Course Guidance with MEMS-IMU, Terminal Guidance with Semi-Active Laser Seeker
Target Types: Light armoured / unarmoured vehicles, stationary and moving targets, bunkers
Platforms: Attack/Light Attack Helicopters, UAV, Land Vehicles, APCs, Light Combat Aircraft, Naval Platforms and Stationary Platforms
Users: Turkish Armed Forces, United Arab Emirates (UAE) Armed Forces

http://www.miltechmag.com/2014/05/ila-2014-roketsan-introducing-precision_22.html

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #17 : 26 Mayıs 2014, 11:40:21 »

WAFF'ta birinin hakli olarak elestirdigi helikopterin ana silahi nicin korumasiz? kablolar, elektrik motorlari hepsi ayan beyan ortada. Gunes, yagmur, camur, toz ne yapar bur kablolara. Eski Cobralarda bile ana silahin kablo ve motor aksamlari koruma kutusu altinda.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #18 : 27 Mayıs 2014, 07:33:01 »
Atak başlığında konuşmuştuk bunu,şöyle bir koruma kalkanı kullanılacak sanırım.

http://i.hizliresim.com/xRJrnj.jpg

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #19 : 27 Mayıs 2014, 12:09:53 »
O sadece bir kablo keser, silah sisteminin kendi kablolarini, servolarini yagmur, gunes, toz, topraktan korumuyor ki