Gönderen Konu: Aselsan CATS Flir (Aselflir-235)  (Okunma sayısı 71803 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Aselsan CATS Flir (Aselflir-235)
« Yanıtla #60 : 11 Mart 2018, 20:08:54 »

Uğraşsın mühendisler işi ne bu tembellik bizi çok geri bıraktı halada bırakır.

Sakin ol başkan size bir şey demedim  ;D arkadaşın düşüncesine ithafen söyledim ama sanmıyorum her mühendis işini layıkıyla yapıyor liyakatin özlemle anıldığı arandığı dönemlerdeyiz .

Mühendisler tembel değiller!

Çok geç. Galaksinin mühendisleri duyup gelmişler. Kolla kendini Alparslan.  ;D ;D

« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2018, 08:14:00 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #61 : 24 Temmuz 2018, 08:15:00 »

Artık yerli platformlarda kullanılmaya başlamış.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 24 Temmuz 2018, 09:49:23 »

Köşeli möşeli çok afilli duruyor...

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 24 Temmuz 2018, 10:21:07 »

Cats Anka da olur ama Bayraktarda olur mu ? Bayraktarın kullandığı daha hafif ve Bayraktar Ankaya göre küçük olduğu için pek olası gelmiyor insallah kullanilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #64 : 25 Eylül 2018, 22:52:53 »
Alıntı

Ismail Demir
‏Onaylanmış hesap @IsmailDemirSSB
4 sa.4 saat önce

Savunma sanayii ürünlerimizin yerlilik oranlarını arttırmak için yılmadan çalışıyoruz. Milli İHA’larımız için üretilen ASELSAN’ın CATS görüntüleme sistemi TUSAŞ’ın Anka-S İHA’sı üzerinde kabul edildi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim, hayırlı olsun.

https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1044620673581285376

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #65 : 26 Eylül 2018, 07:52:30 »
Her idef fuarında Aselsan stantlarında değişik boyutlarda flir sistemleri görüyoruz.Ancak henüz bunlardan sadece birkaç tanesi aktik kullanımda.Güncel ihtiyaçlar kapsamında Aselsan'ın hızlı bir şekilde şu flir sistemlerini sunabiliyor olması gerek.

*MALE sınıf ihalar ve keşif gözetleme uçak ve helikopterleri için flir. (Cats ile nihayet karşılandı bu ihtiyaç,seri üretimi hızlandırmak gerekir.)
*Bayraktar vb taktik sınıf ihalar için 20-25 kg ağırlığı geçmeyecek lazer işaretleme yapabilen bir flir.(Atmaca bunun için geliştiriliyor ama henüz ortada yok)
*Mini ihalar için 1kg ağırlığı aşmayacak gündüz ve gece görüntü alabilen basit flir sistemi.(Çok kolay yapılabilir gibi duruyor ancak henüz ortada yok)
*Drone sistemleri için çok hafif bir flir sistemi,buna kamera demek daha doğru olacak.Altınay'ın teslim ettiği drone'larda Aselsan kamerları kullanılıyor,sorun yok.
*HALE sınıfı ihalar ve yüksek irtifa keşif uçakları için yeni bir flir ve çoklu algılayıcılı geniş alan gözetleme sistemi.(Bu konuda da çalışılıyor,ancak daha hızlı olmak gerekiyor.
*Helikopterler ile küçük keşif ve saldırı araçları için mini bir Aselpod'da düşünülmeli.

İlave edilecek birşey varsa lütfen ekleyiniz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #66 : 27 Eylül 2018, 23:29:13 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
ASELSAN’ın CATS’ı görevde
« Yanıtla #67 : 03 Kasım 2018, 00:22:33 »
ASELSAN’ın insansız hava araçları için geliştirdiği CATS Elektro-Optik Sistemi, ANKA-S Faydalı Yük Alt Sözleşmesi kapsamında Batman’da gerçekleştirilen kabul testleri ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine alınarak operasyonel olarak kullanılmaya başlandı.

ASELSAN’ın geliştirdiği çoklu algılayıcılı bir keşif, gözlem ve hedefleme sistemi olan CATS, insansız hava araçları, helikopterler ve uçaklar dahil, bir çok sabit veya döner kanatlı hava platformlarında kullanılabiliyor. 59 kilogram ağırlığındaki sistemde, 1.920×1.080 çözünürlüğe sahip renkli gündüz kamerası, 640×512 piksel dedektöre sahip yüksek çözünürlüklü 3. nesil IR kamera ve 650×480 piksel çözünürlüğe sahip çok dar bakış açılı düşük ışık kamerası için tek bir optik sensör yer alıyor. Çoklu ve eşzamanlı hedef takibi yapabilen CATS, yüksek irtifalardaki çok düşük sıcaklıklarda çalışabiliyor.

Common Aperture Targeting System isminin kısaltması olarak adlandırılan CATS azami 25 bin ft üzerindeki irtifalarda hassas hedef işaretlemesi yapabilmesinin yanında sistemin en önemli özelliklerinden biri de 30 km menzile sahip lazer işaretleyici ile lazer güdümlü mühimmatı hedefe yönlendirebilmesidir.

http://defenceandtechnology.com/2018/11/01/aselsanin-catsi-gorevde/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ismsil Demir : Aselsan CATS Flir seri üretime geciyor.
« Yanıtla #68 : 06 Ekim 2020, 13:36:41 »
Alıntı
Savunma Sanayiimiz engelleme ve ambargo kararlarına aldırmadan yoluna devam ediyor.

SİHA’larımıza takılıp kullanıma alınacak CATS kameralarımız seri üretime geçiyor, emeği geçenlere teşekkürler.

@aselsan’da bir üst modeli geliştirme çabalarımızı da hızlanarak devam ettiriyoruz.

https://mobile.twitter.com/temmuz1919

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 06 Ekim 2020, 15:34:11 »
Her Kanada ambargosu haberinden sonra ortamlara CATS haberleri pompalanıyor. Ne bitmez tükenmez CATS yani "kediler" çilesiymiş bu! Artık her uçan İHA'da CATS görmeden inanmam.