Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 242918 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #170 : 27 Kasım 2018, 14:34:09 »
Putinciğim hristiyan ortodoks slav propagandasi yapiyor. Türki cumhuriyetlere uzaktan el salliyor. Ortadoguyu tavlamaya calisiyor. Suriye'de fena patladi.

Uyvar kardeşim bence putin'in politikası ve avrasyacılıkla ilgili bir kaç kitap oku. Medya sallamasyonları insana yanlış intiba bırakabiliyor.

Sevgili battlestar, medya sallamasyonlarina bakarsan dunyayi putin yonetiyor. Bu yazdiklarim ne medyada ne de baska bir yerde gecmez bak. Unutma bu kiyagimi.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #171 : 27 Kasım 2018, 14:43:54 »
Putinciğim hristiyan ortodoks slav propagandasi yapiyor. Türki cumhuriyetlere uzaktan el salliyor. Ortadoguyu tavlamaya calisiyor. Suriye'de fena patladi.

Uyvar kardeşim bence putin'in politikası ve avrasyacılıkla ilgili bir kaç kitap oku. Medya sallamasyonları insana yanlış intiba bırakabiliyor.

Sevgili battlestar, medya sallamasyonlarina bakarsan dunyayi putin yonetiyor. Bu yazdiklarim ne medyada ne de baska bir yerde gecmez bak. Unutma bu kiyagimi.

Ben senle tartışmak için veya başka bir kötü niyetle demedim hocam. Tamamiyle iyi niyetle . 2 sene boyunca rusya üzerine aratırma enstitüsü başkanı olan bir adamdan ders almış ve kusana kadar rusya ve putin okumuş bir adam olarak bu tavsiyeyi verdim. Salih Yılmazın felan kitaplarına bir bakın bence. Yararlı olur.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #172 : 27 Kasım 2018, 15:50:15 »
@battlestar

Tavsiye için sagol. Vaktime degmez öyle soyleyeyim.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Denizci

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #173 : 27 Kasım 2018, 15:59:54 »
Geçen sene Oliver Stone adli bir amerikan gazetecinin Putin ile 2015 ve 2016 yillarinda yaptigi mülakatlari içeren bir kitabini fransizca olarak okudum. Bana çok ilginç geldi. Putin in dünyaya bakisinin bir sentezi diyebilirim.Mutlaka türkçeye tercüme edilmistir.  Kitap ayrica filim haline de yayinlanmis.
Asagidaki  linkler maalesef fransizca. Fransizca bilen arkadaslar faydalanir diye düsünerek ekledim. Filimler kitaba oldukça sadik olarak yapilmis.
https://www.youtube.com/watch?v=4DzAwLN8cTs
https://www.youtube.com/watch?v=Uhcao_-t5yU
https://www.youtube.com/watch?v=HeWwlfaz2gM

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #174 : 27 Kasım 2018, 16:30:06 »
Geçen sene Oliver Stone adli bir amerikan gazetecinin Putin ile 2015 ve 2016 yillarinda yaptigi mülakatlari içeren bir kitabini fransizca olarak okudum. Bana çok ilginç geldi. Putin in dünyaya bakisinin bir sentezi diyebilirim.Mutlaka türkçeye tercüme edilmistir.  Kitap ayrica filim haline de yayinlanmis.
Asagidaki  linkler maalesef fransizca. Fransizca bilen arkadaslar faydalanir diye düsünerek ekledim. Filimler kitaba oldukça sadik olarak yapilmis.
https://www.youtube.com/watch?v=4DzAwLN8cTs
https://www.youtube.com/watch?v=Uhcao_-t5yU
https://www.youtube.com/watch?v=HeWwlfaz2gM

İlginç gelen kısımları özetleyebilir misin?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #175 : 27 Kasım 2018, 20:33:46 »
400 sayfalik bir kitaptan aklimda kalan daha dogrusu dikkatimi çeken 4 baslik: Putinin kisiligi,Putinin Rusyaya bakisi, Putinin Dünyaya bakisi, Putinin Türkiyeye bakisi. Cok kisa özet yapmak istiyorum.
Ortahalli bir isçi ailesinin çocucugu. çalima, disiplin, ve azimle ilerlemis,yükselmis.
liseden sonra hukuk fakultesine girmis ve arkadan KGB de çalismaya baslamis.
Rus halkini iyi taniyor. Berlin duvarinin yikilip Rusyanin dagilmasi sonrasi, politik olarak hareketleniyor. Gorbaçev onun için zararli bir idealist.
cok akilli bir sekilde Elsin in güvenini kazaniyor. Ve kendi tabiriyle Elsin zamnaninda ABD Rusyayi talan etti  diyor. 1999 da Elsinin basbakani oluyor ve 2000 de president. Ve bir çok yerde Rusyayi  ABD tarafindan yok edilmekten son saniyede kurtardik falan diyor.
20 subat 2016 da yaptigi mulakatta Türkiye dostum , Erdogan la aram iyi diyor. Düsürülen rus uçagi için ABD ye iletttigimiz operasyonlarimizla ilgili bilgileri türklere vermemis olabilirler diyor. Sonradan ögrendik türkler o uçagin rus uçagi oldugunu bilmiyorlardi diyip bitiriyor. Bu arada yaptirim yapmamiz gerkliydi demeyi unutmuyor. Genelde Ortadoguda Türkiye ile dengeli bir  isbirligini sürdürmeyi ister havasi var. Ortadogu ve Dunyaya bakisi Ukranya dahil, bütün problemlerin arkasinda ABD nin dünyaya hakimiyet hirsi var seklinde bir argümanter gelistiriyor ve her vesiledede ABD hep bizim partenerimizdir demeyi unutmuyor.
Dini konularda tutucu, escinsel evliligi pek kabul etmiyor. vs..
kusura bakmayin elimden geldigi kadar kisaca özetlemeye çalistim.
Iyi forumlar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #176 : 27 Kasım 2018, 21:41:24 »
Teşekkürler Denizci.
Putin hakkında genel düşünceme yakın verdiğin bilgiler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 28 Kasım 2018, 02:19:33 »
Ruslar Bal kıyı savunma füze sistemlerini bölgeye yönlendirmiş. Açık bir şekilde bu konuşlandırmanın Ukrayna'nın için değil de Türkiye için olduğunu düşünüyorum Ruslar yakın bir zamanda ciddi bir şekilde Ukrayna'ya saldırma ihtimalleri olabilir bu sistemlerde bölgedeki en yakın ve en büyük  NATO donanması olan Türkiye'yi engellemek ve gelecek diğer nato gemilerini durdurmak için yapılan bir sevkiyat olabilir
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #178 : 28 Kasım 2018, 10:35:01 »
Rusya mevcut 2 S400 bataryasına ilave 1 tane daha getirecekmiş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #179 : 29 Kasım 2018, 11:45:27 »
Ukrayna'da sınıra yakın bölgelerde siperler kazıldığı haberleri dolaşıyor haber sitelerinde.