Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 234800 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Attila

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2014, 22:24:41 »
BRÜKSEL - NATO Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Komutanı General Philip Breedlove, ABD düşünce kuruluşu Alman Marshall Fonu'nun düzenlediği Brüksel Forumu'ndaki konuşmasında, "Karar verildiğinde Transdinyester'e yürüyebilecek Ukrayna'nın doğu sınırına mevzilenmiş muhakkak yeterli (Rus) gücünün mevcudiyeti çok kaygı verici" dedi.

Breedlove, Ukrayna sınırına kaydırılan Rus gücünün sayıca çok kalabalık ve hazırlıklı olduğunu ifade etti. NATO Komutanı Breedlove, İttifak'ın Rusya'yı ortak ülke haline getirmeye çalıştığını fakat şimdi Rusya'nın bir ortaktan çok hasım gibi davrandığının açıkça görüldüğünü söyledi.

Moldova'dan tek yanlı olarak bağımsızlığını ilan eden çoğunluğu Rus yarım milyonluk Transdinyester bölgesinin yöneticileri Kırım gibi Rusya'ya bağlanmak istediklerini belirtiyorlar.

Kaynak:AA

Transdinyester
Transdinyester Cumhuriyeti, Moldova içinde tek taraflı bağımsızlığını ilan eden de-facto bir cumhuriyettir. Kendi siyasi yapısı, meclisi, ordusu, polisi ve posta sistemi olan bölge, Birleşmiş Milletler üyesi hiçbir devlet tarafından tanınmamaktadır.
Başkent: Tiraspol
Alan: 4.163 km²
Kuruluş tarihi: 2 Eylül 1990
Yönetim şekli: Başkanlık sistemi
Cumhurbaşkanı: Yevgeni Şevçuk
Milli marş: Anthem of Transnistria
Başbakan: Pyotr Stepanov
« Son Düzenleme: 23 Mart 2014, 22:48:54 Gönderen: Attila »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2014, 22:33:27 »
Biri bitmeden ikincisi başladı, ne çok Rusya'ya bağlanmak isteyen varmış...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #12 : 24 Temmuz 2014, 12:49:41 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #13 : 17 Ağustos 2014, 14:56:44 »

Ukrayna'da savaş uçağı düşürüldü
Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
17 Ağustos 2014
Yine savaş uçağı düşürdüler

Ukrayna’da ayrılıkçıların kontrolündeki Lugansk bölgesinde Rusya yanlısı milislerin sabaha karşı MIG-29 tipi yeni bir savaş uçağı düşürdükleri bildirildi.

Vurulan uçakla ilgili ilk açıklamayı bu sefer ayrılıkçılar değil, Kiev yönetimi yaptı. Ukrayna’nın terör karşıtı operasyon merkezi sözcüsü Leonid Matyuhin, MIG-29 savaş uçağının gece yarısından hemen sonra görevden dönerken ayrılıkçıların attığı füzeyle vurulduğunu söyledi.

Pilotun atlayarak sağ kurtulduğunu ifade eden Matyuhin, “Uçak parçalandı ancak pilot zamanında atlayarak sağ kurtulmayı başardı. Bombardıman uçağımız ayrıca vurulmadan önce düşman mevzilerine başarıyla saldırarak görevini yerine getirmiştir” dedi.

UKRAYNA, NATO’DAN İLK DEFA SİLAH İSTEDİ
Bu arada Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavel Klimkin ilk defa AB ile NATO’dan silah yardımı talebinde bulundu.

Berlin’de yapılacak dörtlü Ukrayna, Rusya, Almanya ve Fransa dışişleri bakanları görüşmesi öncesinde Alman basınına konuşan Klimkin, “Ukrayna yönetiminin doğudaki Rusya yanlısı ayrılıkçıların üstesinden gelebilmesi için artık sırf siyasi destek yetmiyor. Egemenlik ve toprak bütünlüğümüzü sağlamak için verdiğimiz savaşın daha kısa sürede bitirilmesi Avrupa ülkeleriyle NATO’nun bize modern silah yardımında bulunmasına da bağlıdır” açıklaması yaptı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27020659.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 02 Ocak 2015, 15:19:14 »
Oliver Stone: Ukrayna krizi CIA işi
ABD'li ünlü yapımcı ve yönetmen Oliver Stone, dün Facebook hesabı üzerinden Ukrayna'daki siyasi krizle ilgili çarpıcı iddialar ortaya attı.
02.01.2015

Ukrayna kriziyle ilgili belgesel hazırlayan Stone, projenin bitmesine yakın yaptığı paylaşımda, geçen yıl şubat ayında Kiev'de yaşanan, 59 kişinin öldürüldüğü katliamda CIA'nın parmağı olduğunu iddia etti.

Stone, "Ukrayna krizini ve iç savaşını CIA hazırladı. Sorun Putin'in Kırım'ı ilhakı değil, ABD'nin Ukrayna'yı ilhakı" dedi.

"TANIKLAR CIA'NIN PARMAĞI OLDUĞUNU SÖYLEDİ"
Ukrayna eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ile yaptığı röportajdan da bahseden Stone, şunları kaydetti:

"22 Şubat katliamıyla ilgili bütün detaylar belgeselde yayınlanacak. Aldığım bilgiler bana gösteriyor ki o gün 45 protestocu ve 14 polisi öldürenler Batı yanlısı üçüncü partinin kışkırtıcılarıydı. Tanıkların hepsi bu olayın arkasında CIA'nın parmağı olduğunu söyledi."

http://www.ensonhaber.com/oliver-stone-ukrayna-krizi-cia-isi-2015-01-02.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #15 : 07 Ocak 2015, 17:12:07 »
Ukrayna'daki iç savaştan kareler. Ukrayna Milli Muhafızları tarafından açılan topçu ateşi ile imha edilen Rusya yanlısı milislerin zırhlı araçları...

Konvoydaki T-64 tankından kalanlar. Muhtemelen tankın içerisindeki cephane infilak etmiş, kule uçarak başka yere savrulmuş, yerde büyük bir çukur açılmış. Aslında bu patlama, bir patlayıcı tuzakla gerçekleştirilmişe benziyor. Ancak topçu ateşi ile gerçekleştiği iddia ediliyor.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 07 Ocak 2015, 17:16:06 »
Konvoydaki BMP ve BMD-2 araçlarının durumu...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #17 : 07 Ocak 2015, 17:27:07 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #18 : 07 Ocak 2015, 17:29:57 »

Görebileceğiniz üzere savaş iyi birşey değil!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 07 Ocak 2015, 17:47:48 »
Bir başka bölgede Ukrayna Zırhlı birliklerine ait bir grup (T-64 tankları, Kamyonlar ve tekerlekli zrhlı araçlar) topçu roketi (GRAD) ateşi ile imha edilmiş...

« Son Düzenleme: 07 Ocak 2015, 17:56:12 Gönderen: SKYWOLF »