Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 242181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1690 : 23 Kasım 2022, 09:31:38 »
Hayırdır arkadaşlar Girit ten sonra Kırım a da mı göz koyduk ?

Kırım Rusya için hayati önemde gerekirse nükleeri salıverirler...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1691 : 23 Kasım 2022, 10:53:05 »
Su anda olusan sinirlarin buyuk supriz olmaz ise pek oynayacagini sanmiyorum, bilmem ne dusunursunuz?

Iki taraftada sanki atacak son bir kursun kaldi, atildiktan sonra masaya oturulacak gibi...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1692 : 23 Kasım 2022, 11:27:22 »

Ukrayna taaruzu için 3 tane kabaca olasılık var gibi.

1. Svatove - Kremina tarafında bir cephe var.
2. Zaporijya etrafında bir hareketlilik var.
3. Kherson'un karşı kıyısında bir olasılık var.

Aslında 3 eksende de hareketlilik var ama sonuçlanmadan söylemek istemiyorlar.

Sadece laf kalabalığı yapmadan şunu söylemek isterim. Ukrayna siyasilerinde Kırım'ın artık dönüşü yavaş yavaş dilleniyor. Yine önceki gün Kherson'un karşısında özellikle Kinburn tarafından başlayan bir hareketlilik var. Hangisi önce olur bilmiyorum ama artık yakın bir zamanda Ukrayna Kherson'un karşı kıyısına geçip taaruz yapacak gibi.

Ben Kırım'ın alınması savaşın en hızlı bitişi olur diyorum.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1693 : 23 Kasım 2022, 14:06:31 »
Beş tane bugünkü Ukrayna yı üst üste koyun Kırım ı almak bir yana Rusya isterse o Ukrayna yı bir haftada işgal eder.

Çevrimdışı ocelot

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1694 : 23 Kasım 2022, 14:16:12 »
Alıntı
ROKETSAN tarafından geliştirilen TRLG-230 ÇNRA Füze Sistemi’nin Ukrayna’daki kullanımına ait olduğu iddia edilen ilk video kaydı yayınlandı.

💢20-70 km menzile sahip füze, Bayraktar TB2 İHA ile yapılan lazer işaretleme ile hedefleri yüksek hassasiyetle vurabiliyor.

https://twitter.com/gdhdefence/status/1595157264004153346

görüntülerdekinin trg 300 kaplan olduğu iddia edenler var. tüp sayısı az gibi geldi bana. trg/lg 230 un 12 tüplü bir lançeri var.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Sdg/Pyd/Pkk Minniğ Askerî Hava Üssüne Rus bayrağı çekti.
« Yanıtla #1695 : 23 Kasım 2022, 22:27:48 »
Alıntı
Türk Silahlı Kuvvetlerine ait SİHA Haseke’nin kuzeyindeki petrol tesisini ve  Kamışlı’da PKK’ya ait bir üssü vurdu. vurdu.

Deyrizor’da Al-Omar petrol sahasında patlamalar oldu.

Türk Silahlı Kuvvetlerine ait SİHA Kamışlı’da PKK’ya ait bir üssü vurdu. YPG terör örgütü Esad rejimine Türkiye’ye karşı beraber savaşmak için çağrıda bulundu.

https://mobile.twitter.com/Frknwar

Deyrizor ilçesine bağlı bir bölgeye de hava harekâtı yapıldı. Bölge sınırdan 70 kilometre derinlikte. Böylelikle Suriye'de ilk kez Deyrizor bölgesi vuruldu.

https://mobile.twitter.com/siyah_ordu

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1696 : 04 Aralık 2022, 22:58:08 »
Ukrayna ordusuna eğitim veren İngiliz ordusu, Ukraynalı askerleri Türk markası olan YDS'nin ürettiği botları ile donatıyor.

Kaynak: Yusuf Akbaba

İngiliz ordusunun bot ihalesini bizim YDS kazanmıştı. Kendi depolarından mı tedarik ediyorlar yoksa Türkiye'den yeni siparişleri mi geçtiler bilmiyorum ama İngilizler eğitim verdiği Ukrayna ordusuna Türk malı YDS botlar veriyormuş.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1697 : 05 Aralık 2022, 19:02:54 »
Skywolf hocam yıllardır beklediğimiz görüntü geldi...Hani Rus hava savunma sistemlerinin hiç uçak - hava aracı vuruş görüntüsü yok diyorduk ya nihayet bugün Ukrayna BUK-M1 sistemi Rus KA-52'yi vurdu ve vuruş görüntüsü de var... Hayırlı olsun forumumuz için...

https://twitter.com/EMoore2323/status/1599731366433677312?s=20&t=KaxUUuMy1Gwg9UzQHyQjyw

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1698 : 06 Aralık 2022, 00:17:13 »
Skywolf hocam yıllardır beklediğimiz görüntü geldi...Hani Rus hava savunma sistemlerinin hiç uçak - hava aracı vuruş görüntüsü yok diyorduk ya nihayet bugün Ukrayna BUK-M1 sistemi Rus KA-52'yi vurdu ve vuruş görüntüsü de var... Hayırlı olsun forumumuz için...

https://twitter.com/EMoore2323/status/1599731366433677312?s=20&t=KaxUUuMy1Gwg9UzQHyQjyw

Ama vardı...

Error 404 (Not Found)!!1

Error 404 (Not Found)!!1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ukraynalı generalden çarpıcı açıklama: Misket bombasına dahi ihtiyaç var

Ukrayna'nın en üst düzey askeri yetkililerinden biri olan Tümgeneral Andrii Kovalchuk bir röportajda, Başkan Vladimir Putin'in Rusya'nın milyonlarca askerin savaşa katılmasını emredebileceğini söyledi. Bu duruma hazırlıklı olduklarını söyleyen üst düzey komutan, Batı'dan daha fazla silah desteğine ihtiyaç duyduklarını vurguladı.
Ukraynalı Tümgeneral Andrii Kovalchuk, Kiev kuvvetlerinin milyonlarca Rus askeri ile savaşmaya hazır olması gerektiğini ancak Batılı müttefiklerden her zamankinden daha fazla ölümcül desteğe ihtiyaç duyacaklarını söyledi. Kovalchuk bu desteğe Batı'nın yasakladığı yasakladığı bir tür silah olan misket bombalarının bile dahil olabileceğini gündeme taşıdı.

Ülkenin güneyindeki büyük bir karşı saldırının kilit mimarlarından biri olan 48 yaşındaki Tümgeneral Kovalchuk, Sky News'e Ukrayna'nın savaşı kazanacağını ve Kırım Yarımadası da dahil olmak üzere tüm topraklarını geri alacaklarını söylediği röportajında çarpıcı ifadelere yer verdi.

'24 ŞUBAT'TA YENİDEN SALDIRMA İHTİMALİ OLABİLİR'

Rusya'nın saldırısını genişletme potansiyeli hakkında konuşan Kovalchuk, Rus kuvvetlerinin geçen yıltopyekun saldırıya başlamasının yıl dönümü olan 24 Şubat'ta tekrar bir saldırı olup olmayacağı sorusuna, "Evet, öngörüyoruz. Böyle seçenekler, böyle senaryolar var. Biz buna hazırlanıyoruz. Yine saldıracaklar düşüncesiyle yaşıyoruz. Bu bizim görevimiz." dedi.

'BELARUS ÜZERİNDEN SALDIRI BEKLİYORUZ'

Tümgeneral Kovalchuk, "Şubat ayının sonunda Beyaz Rusya'dan olası bir saldırıyı düşünüyoruz." açıklamasında bulundu.

Putin'in yaz boyunca seferber ettiği yaklaşık 300.000 askerin geri kalanını kullanarak ikinci kez taarruz denemesi halinde, Ukrayna'nın daha hazırlıklı olacağı konusunda uyarılarda bulundu.

Ukraynalı generalden çarpıcı açıklama: Misket bombasına dahi ihtiyaç var
'ORTAKLARIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ'

Ukrayna'nın bu kadar büyük bir işgal gücüyle başa çıkıp çıkamayacağına ilişkin olarak, "Kesinlikle evet. Bugünkü konumumuzun ve ortaklarımızın konumunun net olması gerektiğine inanıyorum. Putin tam bir seferberlik gerçekleştirirse, ortaklarımız 300.000 kişilik bir orduyu değil, bir milyonluk bir orduyu durdurmak için bize tüm gücü ve araçları sağlamaya hazır." ifadelerine yer verdi.

General, kısa vadede Ukrayna'nın Batılı müttefiklerden saldırı operasyonlarına yönelik silahlara ihtiyaç duyduklarını söyledi.

'NEHRİN BATI KISMI RUS KUVVETLERİNDEN TEMİZLENECEK'

"Hem tanklara hem de uçağa ihtiyacımız var. Ayrıca en az yüzde 95 etkili, güvenilir bir hava savunma sistemi gerekiyor." diyen üst düzey komutan Herson da dahil olmak üzere güneyde Dnipro Nehri'nin batı yakasındaki işgal altındaki bölgeleri yeniden ele geçirme operasyonundan bahsetti.

Nihai hedefin nehrin batı kıyısındaki tüm Rus kuvvetlerini temizlemek olduğunun altını çizdi.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/ukraynali-generalden-carpici-aciklama-misket-bombasina-dahi-ihtiyac-var-42189444
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com