Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 239598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1520 : 24 Eylül 2022, 20:58:06 »
25. Hava İndirme Tugayı Ukrayna Hava Savunma birimi bugün Su-25 ve Su-30 olmak üzere iki Rus jetini düşürdü.

https://twitter.com/Militarylandnet/status/1573682176037724164?s=20&t=NglqeNMezBGi7Pw8JIIu-aSPfT3kfh67PZLuMlJgZa0

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1521 : 25 Eylül 2022, 10:58:05 »
Benim halen anlamadığım konu taraf olmadığımız bir savaşta elimizde nasıl savaş esirleri olduğu!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1522 : 25 Eylül 2022, 11:21:02 »
Benim halen anlamadığım konu taraf olmadığımız bir savaşta elimizde nasıl savaş esirleri olduğu!

Bizimkilerin ,  Bağlantısızlar Grubu olma gibi bir misyonları var.( Dünya 5'ten büyüktür)
Dünya'daki her meseleye girip
" Dünya bizi konuşuyor" algısı yaratmaya çalışmak gibi bir kompleksleri var...
Haliyle bu esir takasına da maydanoz olmuş bizimkiler.
Ülkedeki rezillikleri 1 hafta daha unutturma çabası. Tüm icraatlarının , sözlerinin tek amacı sadece ve sadece " ülkede olanları unutturmak,geçiştirmek,halı altına süpürmek..."
Tekrar siyasete bulaştım kusura bakmayın...
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2022, 11:23:10 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1523 : 25 Eylül 2022, 11:41:09 »
BM Türkiye olduk nükler savas da nasil politika alacagiz o yok

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1524 : 25 Eylül 2022, 11:43:30 »
serkan1976,

işin aslı,  ben şu tahıl koridoru konusunu da pek anlayamadım.
Avrupa'nın başına kırk yılda bir,  ülkelerinde hissedecekleri bir sorun çıkmıştı.

Putin'in bu tahıl koridorundan faydalanan gemilerin  çok büyük kısmının fakir ülkelere gitmediği  yönünde bir açıklaması vardı,  işin aslını anlatabilecek birisi var mı?
nedir bu koridor konusu?
Putin niye böyle bir açıklama yapmış?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1525 : 25 Eylül 2022, 14:41:19 »
serkan1976,

işin aslı,  ben şu tahıl koridoru konusunu da pek anlayamadım.
Avrupa'nın başına kırk yılda bir,  ülkelerinde hissedecekleri bir sorun çıkmıştı.

Putin'in bu tahıl koridorundan faydalanan gemilerin  çok büyük kısmının fakir ülkelere gitmediği  yönünde bir açıklaması vardı,  işin aslını anlatabilecek birisi var mı?
nedir bu koridor konusu?
Putin niye böyle bir açıklama yapmış?

Mesele şu: Ukrayna'nın acilen paraya ihtiyacı var, (kimin yok ki!) Avrupa dahil herkesin de acilen tahıla ihtiyacı var. Rusya, Ukrayna'nın tahıl ihracatını engelleyince, Çakal Batılılar araya Ağlak Arapları soktular.

Ağlak Araplar, Kahire'deki Arap Birliği zirvesinde, Lavrov'a ağladılar: "Sizin yüzünüzden aç kalacağız, uvaaa uvaaa" diye. Tahıl anlaşması böyle bir ortamda yapıldı ve hem Rus hem de Ukrayna tahılı ihraç edilmeye başlandı. İyi hatırlıyorum, ilk Ukrayna gemisi mısır yüklüydü ve Beyrut'a gidiyordu.

Ondan sonra inanılmaz bir şey oldu. Açlıktan nefesi kokan Lübnan, bu tahılı kalitesiz diye reddetti ve gemi İrlanda'ya gitti!!! Muhtemelen diğer gemilere de böyle olmuştur.

Böylece neredeyse tüm Ukrayna tahılı, Ağlak Araplara veya aç Afrikalılara değil, Avrupa'ya satılmış oldu. Avrupalılar sözde kalitesiz tahıllarına, Ukraynalılar ise cash paralarına kavuşmuş oldular. Putin işte buna tepki gösterdi.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2022, 14:50:58 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1526 : 25 Eylül 2022, 15:48:50 »
"oldu. Avrupalılar sözde kalitesiz tahıllarına, Ukraynalılar ise cash paralarına kavuşmuş oldular. "

yani Avrupa'nın derdini mi çözmüş olduk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1527 : 25 Eylül 2022, 16:49:25 »
Biz de Karadeniz'den çıkardık deyip Ruslardan aldığımız gazı 2-3 katı fiyata Avrupa'ya satalım.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1528 : 25 Eylül 2022, 16:55:36 »
Biz de Karadeniz'den çıkardık deyip Ruslardan aldığımız gazı 2-3 katı fiyata Avrupa'ya satalım.  ;D ;D

Biz Türküz böyle akıllı-zeki işler yapmayız...

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1529 : 25 Eylül 2022, 18:03:12 »
"oldu. Avrupalılar sözde kalitesiz tahıllarına, Ukraynalılar ise cash paralarına kavuşmuş oldular. "

yani Avrupa'nın derdini mi çözmüş olduk

Vesile olduk diyelim. Ama aynı zamanda Ukrayna'nın derdini çözmeye de vesile olduk.

Ukrayna, o tahılı aç Afrikalılara satsaydı, sittin sene parasını alamayacaktı ama Avrupa parayı peşin ödedi. Onların yerine aç Afrikalılara keriz Ruslar tahıl sattılar ve yine yeniden parasız kaldılar.  ;D
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2022, 18:09:27 Gönderen: merzifonlu »