Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 234720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #890 : 19 Mart 2022, 10:42:05 »
TB2'yi görünce ölü taklidi yapan Rus tankı! 🤣🤣

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #891 : 19 Mart 2022, 10:50:13 »
Birkaç gün önce Mykolaiv'de düşürülen bir Rus Mi-24 helikopteri...

Bu da Ka-52 >> https://twitter.com/i/status/1504430723150880769

Ve aynı bölgedeki Rus konvoyundan kalanlar... >> https://twitter.com/i/status/1504514990870568960

https://twitter.com/i/status/1504157467260895243

https://twitter.com/i/status/1504855331301916673
« Son Düzenleme: 19 Mart 2022, 10:55:10 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #892 : 19 Mart 2022, 13:29:16 »
hani  bilmem kaç tane sistemi Suriye'de test etmişdi Rus  ordusu?
hani  ciddi  ilerleme sağlamıştı  bu  test edilen silahlarla?
nerede 400km  menzilli hava savunma sistemleri?
nerede yere göğe sığmayan elektronik harp cihazları?
iddialara göre  yerdeki birliklerin havadakilerden,  havadakilerin denizdekilerden  haberi  yokmuş.
tanklarda aktif koruma sistemi  olduğuna dair haber de çıkmadı hiç  açık kaynaklara.

Ukrayna da  yapabileceği hazırlıkları  yapmamış  bana göre.
ellerinde kurulu bir radar teknolojisi zaten mevcut,  iyi kötü bir orta irtifa hava savunma sistemi  2014  Kırım  hadisesinden beri  yapılamaz mı sanki?
motosikletlerle  taşınabilecek  karadan havaya  biraz daha ağır  bir sistem  yapılamaz mı sekiz yılda?
kendi anti tank füzelerini,  kendi  dronlarını   çok rahat yaparlardı  sekiz yılda.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #893 : 19 Mart 2022, 16:37:54 »
Ben yıllardır şu Rus HSS'lerinin , özellikle S-400'lerin bir uçak vuruş görüntüsünü göremedik diye hayıflanıyordum iş yine Manpads'lara kalmış gibi...

Düşürülen Rus-Ukrayna hava araçlarını düşüren füze sistemleri ile ilgili bir bilgi var mı?

S-300 , S-400 , Manpads , BUK ??? belli mi?

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #894 : 19 Mart 2022, 17:02:30 »
kimin  neyi  neyle vurduğu hiç belli değil.
şöyle ilginç bir iddia vardı.

"26 Şubat 2022 Cumartesi, 21:41
karşı direniş sürerken, Ukrayna Deniz Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, “Rusya Federasyonu'na ait savaş gemisi, kendi savaş uçaklarını 'dost ateşi' ile Karadeniz'de imha etti” denildi. "

https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/rusya-deniz-kuvvetleri-rusya-federasyonuna-ait-savas-gemisi-kendi-savas-ucaklarini-dost-atesi-ile-karadenizde-imha-1911349

ama,  bunu  hangi sistemle  vurduklarına dair bir iddia  okumadım.

hatırlarsınız,  Suriye'de de kendi  uçaklarını vurmuşlardı.
demek  hala aynı noktadalar.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #895 : 19 Mart 2022, 20:39:41 »
kimin  neyi  neyle vurduğu hiç belli değil.
şöyle ilginç bir iddia vardı.

"26 Şubat 2022 Cumartesi, 21:41
karşı direniş sürerken, Ukrayna Deniz Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, “Rusya Federasyonu'na ait savaş gemisi, kendi savaş uçaklarını 'dost ateşi' ile Karadeniz'de imha etti” denildi. "

https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/rusya-deniz-kuvvetleri-rusya-federasyonuna-ait-savas-gemisi-kendi-savas-ucaklarini-dost-atesi-ile-karadenizde-imha-1911349

ama,  bunu  hangi sistemle  vurduklarına dair bir iddia  okumadım.

hatırlarsınız,  Suriye'de de kendi  uçaklarını vurmuşlardı.
demek  hala aynı noktadalar.

Korsan hocam bari en çok hava aracını hangi sistem düşürdü onu söyleyin , yani şu ana kadar ki en başarılı HSS'yi?

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #896 : 19 Mart 2022, 21:04:52 »
Selamlar,
Ruslar Doğu ve Güney Ukrayna'da büyük saldırı başlattı. Hem Güneyden hem Kuzeye çok hızlı ilerliyorlar gibi.
Mikoloiv'e girmeden, üstünden batıya Transdinyester'e doğru epey ilerlemiş durumdalar. Bu bölgede Ukrayna'nın en büyük güç üreten Nükleer santirali olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Diğer ilerleme yine güneyden Herson üzerinden kuzeye Rivyi Rıh şehrine doğru ve şehrin dış kasabalarına girmişler.

Son ilerlemeler Lunhask bölgesinde, bu bölgede birden çok yerden ilerlenmiş ve Harkiv'in altında ki birlikler, Dinyeper nehri kıyılarına ilerlemişler.

Bu pozisyonlar, Ukrayna için maalesef masada Ülkenin 3/4'düne tekamül ediyor. Kiev'i baskılayıp, müzakere vs ile zaman kazanan Ruslar, Güneyde ve doğuda işgali başka seviyeye getiriyorlar.

Ek; Rus Genel kurmay başkanlığı, Birliklerin tahkim ve takviye edildiğini vede Lojistik hatların sağlanarak 20'nin üstünde pozisyonda ilerleme sağlandığını açıklamış.

« Son Düzenleme: 19 Mart 2022, 21:17:34 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #897 : 19 Mart 2022, 21:59:22 »
"Korsan hocam bari en çok hava aracını hangi sistem düşürdü onu söyleyin , yani şu ana kadar ki en başarılı HSS'yi?"

Ukrayna içinde,  şu ana kadar  bize gösterilen en başarılı hss manpads.

görsel olarak doğrulananlar genelde helikopter vurulmaları ve bunlar omuzdan atılan füzelerle vuruluyor.
ama  iki taraftan da vurulan uçakların tam olarak neyle vurulduklarını kesin olarak bilen sadece İngiltere ve Amerika.
sahada bazı tuhaflıklar var,  örneğin insansız hava araçlarının  uçuşu  nasıl oluyorsa bir türlü engellenemiyor.
sadece Rusyanın  sıkıntısı değil,  Ukrayna da Rus insansız uçuşlarını engelleyemiyor.
bakarsak,  iki taraf da radar yönünden  belirli bir alt yapı  sahibi,  bakarsak  iki taraf da elektronik harpte çok fena değil,  acayip bir iş yani.

çatışmalara dair sürekli ön  plana sürülen tb2. "uçağın  adı bu olmamalıydı"
savaşın geneli  atgm  ve az  miktarda da vurulan helikopter ve  iha görüntüsüyle geçiyor.
savaşanlar Rusya ve Ukrayna;  ama savaşın  envanterini İngiltere ve ABD  onlardan iyi tutuyor.
Ukrayna halkının yıllardır  halk savaşına hazırlandığı ve gerilla harbi konusunda eğitim aldığına dair iddialar havalarda uçuşuyor  açık kaynaklarda;  ama her nasılsa,  Ukrayna'yı  halk savaşına hazırlayanlar,  gerekli  araçları ülkeye sokmak için  son saniyeyi beklemiş gibi.
yani  yılda 365 gün var ve Kırım  olayının üzerinden sekiz tane 365 geçti.
her gün bir tane atgm yollasalardı Ukrayna'ya  şu ana kadar depolar dolup taşmış olurdu değil mi?
yollamayı da bırak,  isteselerdi,  Ukrayna da teknoloji transferi yoluyla  her türlü silahı yapamaz mıydı?

buradaki Enformasyon  savaşı,  öncekiler gibi doğaçlama  bir  gelişim sergilemedi şu  ana kadar.
Pers aklı tarafından icat  edilen   propaganda savaşı,  ilk defa burada  doğaçlamadan bu denli uzak.
   yazılacak çok şey var da,  zülfüyare dokunur.

"kediyi hatırlayan aslan,  ah dayı,  ben de senin kadar kalabilseydim,  başka da bir şey istemezdim"

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #898 : 19 Mart 2022, 22:57:26 »
Zırhlı araç-tank savaşında durum ne?

Shtora  vb sistemlerin etkinliği ile ilgili bir veri var mı? Batı, Ukrayna'yı Atgm cennetine çevirdi... Nato ülkeleri depolarındaki tüm Atgm'leri Ukrayna'ya gönderdi...

Ruslar NLAW, Javelin, Panzerfaust 3 vb ile başedecek Hard-kill, Soft-kill bir sistem kullanıyor mu? Etkinlik sağlıyor mu ?

« Son Düzenleme: 19 Mart 2022, 22:58:12 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #899 : 19 Mart 2022, 23:05:41 »
Zırhlı araç-tank savaşında durum ne?

Shtora  vb sistemlerin etkinliği ile ilgili bir veri var mı? Batı, Ukrayna'yı Atgm cennetine çevirdi... Nato ülkeleri depolarındaki tüm Atgm'leri Ukrayna'ya gönderdi...

Ruslar NLAW, Javelin, Panzerfaust 3 vb ile başedecek Hard-kill, Soft-kill bir sistem kullanıyor mu? Etkinlik sağlıyor mu ?

Hocam Ruslar o kadar dağınık ve bilinçsiz saldırıyorlarki sanki yüzlerce tank, zırhlı araç, uçak, helikopter ve asker kaybetmeleri umurlarında değil. Ukrayna ordusu tank ve zırhlı araç mezarlığına çevirdi her tarafı siz koruma sistemi kullandıklarını düşünüyormusunuz? Hatta Rus Ordusu o kadar ilkel bir telsiz sistemi kullanıyorki resmen Ukraynalılara ''gel biz buradayız, bizi vurun'' diyorlar. Ellerindeki uzun menzilli füze ve roket avantajları olmasa resmen dağılacaklar.