Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 235200 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #860 : 14 Mart 2022, 13:26:04 »
Ruslar Antonov uçak fabrikasını vurmuş. Fabrikadan fumanlar yükseliyor. Fabrikada henüz tamamlanmayan AN-225 vardı galiba AN-225 tamamen tarihe gömüldü.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #861 : 14 Mart 2022, 14:03:50 »
Ruslar Antonov uçak fabrikasını vurmuş. Fabrikadan fumanlar yükseliyor. Fabrikada henüz tamamlanmayan AN-225 vardı galiba AN-225 tamamen tarihe gömüldü.

Üretecek uzmanları kalmış mıydı? Onu önce bir sorgulamak lazım. Fabrika vs yerine konur da, tecrübeli uzmanlar o kadar kolayca yerine konamıyor. 1565 Malta Kuşatmasında top güllesinin isabetiyle şehit düşen Turgut Reis'in yeri asla doldurulamadı örneğin. Hem de Osmanlı "Osmanlı" iken!

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #862 : 14 Mart 2022, 19:33:06 »
CB  RTErdogan
 Türkiye Rusya’dan silah alacak mı? sorusuna:

Almanya ile NATO’da ortağız. Neleri birbirimizden alabiliriz konusunu ele aldık.
Rusya’dan silah alımı için gelecek ne gösterir bilemiyorum. Konuşmak için henüz erken.

Yanıtını verdi.

Galiba Rusya ile Almanya'yı karıştırdı...Aksini düşünmek bile istemiyorum... ??? ??? ???

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #863 : 14 Mart 2022, 22:48:10 »
CB  RTErdogan
 Türkiye Rusya’dan silah alacak mı? sorusuna:

Almanya ile NATO’da ortağız. Neleri birbirimizden alabiliriz konusunu ele aldık.
Rusya’dan silah alımı için gelecek ne gösterir bilemiyorum. Konuşmak için henüz erken.

Yanıtını verdi.

Galiba Rusya ile Almanya'yı karıştırdı...Aksini düşünmek bile istemiyorum... ??? ??? ???

Alman gazeteci Rusya'dan yeni silah alımınız olacak mı diye sordu S-400'leri ima ederek. Cumhurbaşkanı da bu cevabı verdi. Yani bir karıştırma yok Cumhurbaşkanı sadece topu taca attı alacağız yahut almayacağız demek yerine gelecekte bakarız buna dedi.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #864 : 14 Mart 2022, 23:06:37 »
Rusya'nın bir miktar güç yitirmesi lehimize olur lakin tamamen dizleri üstüne çökmesi işimize gelmez. Zira Rusya tehdit olmaktan çıkarsa bu kez tüm gözler bize çevrilir. Mevcut durumda Rusya öyle bir şeytanlaştırıldı ki, Türkiye TB2 vererek batıda son dönemde bir sempati kazandı. Ama Ruslar çok güçsüz hale gelir de NATO için bir tehdit olmazsa o zaman şeytanlaştırılacak olan biz oluruz. Rusların az da olsa tehdit olarak devam etmesi bizim için her zaman adeta bir hava yastığı görevi görür.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #865 : 14 Mart 2022, 23:10:45 »
CB  Erdogan , Türkiye Rusya’dan silah alacak mı? sorusuna:

Gereken cevabi eksik verdigini dusunuyorum.

Soru bana sorulmus olsa su sekilde yanit verirdim.

Turkiye olarak gecmis ve halen yasamakta oldugumuz tecrubeler gostermektedir ki Ulkemiz icin Oncelikli secenek  "Ulkemizin savunma sanayinde tamami ile yeterli olmasidir"  bu nedenle bu hedefimizi gerceklestirmek amaci icin cok calisiyoruz ve calismaya da devam edecegiz.

Sorunuza gelince nihai hedefimize ulasana dek .Ulkemiz ve silahli kuvetlerimizin gereksinim duydugu silah sistemleri  icin dis alim gereksinimi ortaya cikiyorsa o zaman ihtiyac bulunan sitemlerin aliminda, kullaniminda kisitlama ve engelleme karsilasmayacagimiz  ulkeler olmasi tercihimizdir diye yanitlardim.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #866 : 15 Mart 2022, 03:15:54 »
CB  Erdogan , Türkiye Rusya’dan silah alacak mı? sorusuna:

Gereken cevabi eksik verdigini dusunuyorum.

Soru bana sorulmus olsa su sekilde yanit verirdim.

Turkiye olarak gecmis ve halen yasamakta oldugumuz tecrubeler gostermektedir ki Ulkemiz icin Oncelikli secenek  "Ulkemizin savunma sanayinde tamami ile yeterli olmasidir"  bu nedenle bu hedefimizi gerceklestirmek amaci icin cok calisiyoruz ve calismaya da devam edecegiz.

Sorunuza gelince nihai hedefimize ulasana dek .Ulkemiz ve silahli kuvetlerimizin gereksinim duydugu silah sistemleri  icin dis alim gereksinimi ortaya cikiyorsa o zaman ihtiyac bulunan sitemlerin aliminda, kullaniminda kisitlama ve engelleme karsilasmayacagimiz  ulkeler olmasi tercihimizdir diye yanitlardim.
+1

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #867 : 15 Mart 2022, 05:52:13 »
Rus ordusu saat 05 itibariyle Ukrayna doğusu-güneyi ve kuzeyinden, çok yoğun bombardıman ve saldırıya geçti. Şuan gelen bilgiler birçok yerde ilerledikleri yönünde.
Kiev özelinde, kuzeybatısından ve batısından şehrin dış mahallelerine girdiği, çatışmalar olduğu ve batıdan 3 km mesafedeki Brovary kasabasına girdiği yönünde.

Kiev Batısındaki Rus birliklerinin, güneydeki M-05 yolunu da tutmak için ilerlediği bilgileri var ancak bu teyitte muhtaç.

Ek; Zaporijya'da gelen haberde kötü. Güneyden 2km. ve Doğudan 8-9km. kadar Rus birlikleri yaklaşmış.

Bu bir kaç gündür tahliye-koridor vs derken, Ruslar ikmal ve harekat planını yaparken, bu süreç Ukrayna'da bir rehavete mi sebep oldu.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2022, 06:03:20 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #868 : 15 Mart 2022, 09:24:18 »
İşler kötüydü. Sonra Putink tüm Ukrayna'yı istila etmeye karar verdi ve daha kötü oldu.

Şimdi ise en kötüye gidiyor: Çinliler, Putink'e silah ve ekipman desteği sağlamaya karar vermişler! Bu, üstü örtülü 3. Dünya Savaşı demektir.

"Çin, aklını peynir ekmekle yemediyse, askeri yardım yapacağına Rusya'ya onurunu kurtaracak tarzda bir çıkış bulması için yardım eder." demiştim ya iki önceki mesajımda; anlaşılan afiyetle yemiş...  :o
« Son Düzenleme: 15 Mart 2022, 09:28:12 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #869 : 15 Mart 2022, 13:21:48 »
Alıntı
Eren
@Erenhntk
Harkov, yok edilmiş Rus teçhizatları.
https://twitter.com/i/status/1503637587348574210

Alıntı
Alper ERCAN ▶️
@biralperr
Azov Taburu, Mariupol'de bir Rus Tümgeneral'ini öldürdü.

Alıntı
Demirci Durgun🇹🇷
@kimenekikimene1
Rus bombardımanından sonra Mariupol şehri havadan görüntülendi.
https://twitter.com/i/status/1503308441431023616

Lugansk >> https://twitter.com/i/status/1503448423529426946

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com