Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 239312 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #830 : 11 Mart 2022, 21:03:07 »
Bu Ukrayna savaşının en büyük yararı az kalsın Avrasyacıların gazıyla Rus uçaklarını alacaktık...Allah bizi korudu ...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #831 : 11 Mart 2022, 23:44:40 »
Umarım bizi yonetenlerden birileri "Rusya ukraynaya birçok teknolojik ekipman kaptırdı,  bunlar ihrac versiyonu falanda değil,  gidip bir baksak mi acaba" diye soruyordur. Hayır sormuyorsa 100 yılda bir ayağımıza gelmiş fırsatı tepmiş oluruz. Kaçan ulraynali motor ve uçak mühendislerini ülkeye getirebilirdik mesela.

+1

Ne var ne yok toplayip getirmek lazim tersten muhendislik icin..

Eminim bizim kirima ugrayan tb2leri Suriye ve Ermenistandan karsi taraf toplamistir..

Belki biz de daha önce toplamışızdır bir şeyler. Pantsir vs nasıl vuruluyor kolayca! Rus sistemlerinin elektronk izlerini iyi biliyoruz sanırım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #832 : 12 Mart 2022, 00:03:12 »
Alıntı
Rusya/Ukrayna Anlık
@dunyahaberanlik

Ukrayna Kiev de Rus pozisyonlari vuruluyor Ukrayna savaş uçaklarıinin saldırısı olduğu söyleniyor Bayraktar Tb2 diyende var ama patlama çok büyük.

https://twitter.com/i/status/1502381746620358657
Alıntı

𝕁𝕠𝕦𝕣𝕟𝕒𝕝𝕚𝕤𝕥
@HamdiCelikbas
İnanılmaz drone görüntüleri

◾️Ukrayna ordusunun bugün Kiev'in kuzeybatısında Ruslara ait bir konvoyu nasıl imha ettiği saniye saniye insansız hava aracı kamerasına yansıdı.
https://twitter.com/i/status/1502388071614107651

Alıntı

HolyPolitic
@holypolitic

🔹Ukrayna Ordusu, drone’dan bırakılan molotof kokteyli geliştirdi.
https://twitter.com/holypolitic/status/1502384806000316416

Alıntı
Alper ERCAN ▶️
@biralperr

Harkov için yapılan savaşların sonuçları.

https://twitter.com/i/status/1502269379844661248
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 107
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #833 : 12 Mart 2022, 00:45:21 »
Rusyadan alacağımız ne varki.tum sistemlerini zaten ekarte edebiliyoruz.1. Sıradaki yarışmacının 3. Sıradaki yarışmacının arkasına geçmeye çalışması gibi olmazmi bu.
Eh et sistemleri 5 para etmez.tank ve zırhlı sistemleri çiğnenmiş sakız kıvamında.top ve çok namlulu roketatarlari tam bir komedi.bir tek füze sistemleri iyi onunda en iyisini satın aldık zaten.organizasyon elektronik elektrooptik,yazılım oonusuna hiç girmeyelim hatta.nukleer silahları olmaz ise tam bir kuru kalabaliklar

Çevrimdışı Hornet

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #834 : 12 Mart 2022, 07:27:10 »
Rusyadan alacağımız ne varki.tum sistemlerini zaten ekarte edebiliyoruz.1. Sıradaki yarışmacının 3. Sıradaki yarışmacının arkasına geçmeye çalışması gibi olmazmi bu.
Eh et sistemleri 5 para etmez.tank ve zırhlı sistemleri çiğnenmiş sakız kıvamında.top ve çok namlulu roketatarlari tam bir komedi.bir tek füze sistemleri iyi onunda en iyisini satın aldık zaten.organizasyon elektronik elektrooptik,yazılım oonusuna hiç girmeyelim hatta.nukleer silahları olmaz ise tam bir kuru kalabaliklar
Ruslarin radar bilgisinin yarısını bildiğini mi sanıyorsun? Yada zırh teknolojisinde.. . Ayrıca EH/ETde kötü olduklarını kim söylüyor? Bu adamlar savunma sanayiinin kitabını yazmış nasıl bu kadar basit olabilirler.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #835 : 12 Mart 2022, 10:18:52 »
Ruslarin radar bilgisinin yarısını bildiğini mi sanıyorsun? Yada zırh teknolojisinde.. . Ayrıca EH/ETde kötü olduklarını kim söylüyor? Bu adamlar savunma sanayiinin kitabını yazmış nasıl bu kadar basit olabilirler.
adamlar Savunma Sanayisinden hariç bir sürü alanda kitabını yazmışlar.  Petro kimya demirçelik sanayisi… ivmeyi  tutsalardı 1960 senesind başlayan ciddi atılımları bugün Rusya teknoloji canavarı gibi karşımızda olurdu.
Örneğin elektro optik, elektro harp sisteminde araştırma geliştirme de ve entegrasyon da, yazılımlarda bu alanlarda çok gerilediler halbuki Türkiye’den uzun onların bu konuda tecrübeleri var. Şimdiyse abartmadan söylüyorum bu alanda onları katlaya katlaya geçmişiz

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 107
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #836 : 12 Mart 2022, 10:19:29 »
cidden mi? şaka mı bu?
yazdıklarını okudunmu arkadaş.libyada perişan oldular kendi ekipmanları vardı.suriyede perişan oldular kendi ekipmanları vardı.karabağda daha kötü perişan oldular en kaliteli ekipmanları vardı.haluk bayraktar dalga bile geçti.''yaptıkları eh sadece bir kaç saat bizi durdurabildi diye'' s300 ler çalışırken vuruldu onların radarı yokmuydu.arkadaşım sen tüm bu olaylardan habersizsin sanırım.ukraynada ise gerçek halleri açığa çıktı şimdi sağdan soldan lejyoner toplama peşine düştü .o bataklıkta hiçbir rus askeri ölmek istemiyor belliki.
bu yazdıklarını iddia ettiğin kitap bence savunma sanayii ile ilgili değildi.bence basitliğin kitabını yazmışlar sen yanlış anlamışsın

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #837 : 12 Mart 2022, 11:00:05 »
Bazi alanlarda biz onlardan kat kat ustun olabiliriz ama bu diğer alanlarda onlardan birsey öğrenemeyecegimiz anlamına gelmez...

Kapi kapi motor için dolasmiyormuyuz örneğin? Zarar görmüş 3 5 zırhlı araç ya da tanktan söküp çıkarsak getirsek baksak hiç mi birsey öğrenilmez? Ya da zirhindan?

Ya da HSS füzesinden? Ya da balistik füzeden? Ya da düşen bir uçak ya da helikopterden?

Uzun lafin kisasi gerekli  birimlerin firsat bu firsat diyerek oralarda cirit atıp ne varsa toplaması lazim derim..10undan birsey cikmazsa belki birinden çıkar...

En önemlisi savunma firmalarinda çalışan muhendis ya da tekniker tasarımcı ne ise aileleri ile birlikte tahliye edilip getirilmeli...ise yarar yaramaz sonra ayiklariz..

Bu işler böyle  yürür...von braunu Almanya'dan ABD ye tehdit edip getirmeselerdi ABD Aya 69 dami giderdi 89da mi mesela..
« Son Düzenleme: 12 Mart 2022, 11:05:58 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #839 : 12 Mart 2022, 13:15:53 »
çok sevdiğim bir hikayedir.

"Aslanın açlıktan başı dönüyormuş. Ormanın altını üstüne getirmiş ama nafile.
Yiyecek hiçbir şey yok. Avlanacak hayvan da yok. Tam umudunu yitirdiği sırada çalıların arasında bir kıpırtı olmuş. Aslan pençesini bir atmış yakalamış kıpırdananı, çekip çıkarmış.
Bir bakmış elinde tüylü, ufak tefek bir hayvan. "Sen de kimsin?" demiş.
Hayvan "Ben kediyim" demiş. Aslan boş boş bakınca açıklamak ihtiyacı duymuş kedi:
"Ben" demiş, "senin dayınım." Aslan gülmüş, "Haydi oradan" demiş,
"Ne dayısı. Ben açlıktan ölüyorum seni yiyeceğim."
Kedi demiş ki, "Beni yiyemezsin. Ben senin dayınım.
Bak pençelerime, bak bıyığıma, bak yüzüme." Aslan kediyi daha yakına çekip incelemiş.
Gerçekten de benziyor kendisine. İçine bir kuşku düşmüş. "Peki ama" demiş, "sen benim dayım olsan daha iri olman gerekmez miydi? Sen ufacık bir şeysin.
Bak ben dev gibiyim." "Ah ah" deyip iç çekmiş kedi,
"Hiç sorma yeğenim. Ben de senin gibi kocamandım," sonra devam etmiş,
"Sen insanoğlunu tanır mısın?" Aslan başını kaşımış,
"Hayır" demiş. Kedi anlatmış:
"Ben de senin gibi dev bir aslanken bu insanoğlunun eline düştüm. Beni döve döve bu hale getirdi. Küçüldüm böyle ufacık kaldım."
Aslan kediyi yere bırakmış. Kükremiş,
"Kim bu seni bu hale getiren insanoğlu dayı" demiş,
"Bana göster, senin intikamını alayım."
Kedi düşmüş öne. Aslan arkasında. Saatlerce yürüdükten sonra ormanın kenarına kadar gelmişler. Ormanın bittiği yerde bir ev ve önünde odun kıran bir adam göstermiş kedi.
"İşte" demiş,
"İnsanoğlu bu. Bu beni döve döve bu hale getirdi. Aslan,
"Geç benim arkama dayı" demiş.
Sonra birden saldırıp adamı yakalamış. Bir kükremiş, yer gök inlemiş. Demiş ki,
"Seni yiyeceğim. Bak dayımı döve döve ne hale getirmişsin."
Adam bir aslana, bir kediye bakmış. Anlamış ki aslana, kedinin onun dayısı olmadığını anlatmaya çalışmanın yararı yok. "Peki" demiş,
"Beni yiyebilirsin. Yalnız benim çocuklarım bu odunları satıp para kazanacaklar. Yoksa aç kalırlar. Onların bu dövme işiyle bir ilgisi yok. Onun için şu odunu da kırmama yardım et. Bu işi bitirelim. Sonra ye beni.
" Aslan kediye dönmüş”
"Ne dersin dayı?" diye sormuş. Kedi başını olumlu anlamda sallamış.
"Tamam" demiş aslan,
"Ne yapmam gerek?" Oduncu, baltanın odunu yardığı yeri göstermiş,
"Ben bu baltayı yavaşça çıkarırken sen iki elini sokup yarığın kapanmasını önleyeceksin, sonra baltayı tekrar vurup odunu ikiye ayıracağım.
" Oduncu baltayı yavaşça çıkarırken aslan iki elini sokmuş. Oduncu baltayı çekince yarık kapanmış ve aslanın eli odunun yarığına sıkışmış. Kedi derhal kaçmış. Adam büyük bir sopa kapmış ve başlamış aslana kıyasıya vurmaya. Adam sopayı vurdukça aslan bağırıyormuş,
"Of anam dayım kadar kalsam razıyım.""

http://www.sufizmveinsan.com/konuk/dayi.html