Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 234900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #630 : 02 Mart 2022, 00:38:14 »
S-400 ile neler kaybettiğimizi gördünüz...Bir daha aynı hatayı yaparsak yuh bize...

Senin kafa basmıyor ama emin ol biz S400 ile birşey kaybetmedik! S400 sadece bir bahane. Milyon defa da bunu söyledik! NATO'yu yöneten beyinsizlerin en fazla desteklemek zorunda oldukları bir müttefiklerine iki yüzlü davranmalarının meyveleriden biri.

NATO'yu yönetiyorsun, terörü bahane ederek NATO'yu Afganistan bataklığına sokuyorsun. Ancak aynı NATO'yu müttefikinin başına bela olan terör örgütü için kullanmıyorsun. Kullanmadığın gibi O terör örgütüne silah yığıyorsun. Müttefikine ise istediği silahı vermiyorsun, verdiklerini de burnundan getiriyorsun. Aman efendim orada kullanamazsın, şurada kullanamazsın. "Sana mı soracağız ulan" demek gerekiyor artık. Yetmiyor müttefikine türlü ambargolar uyguluyorsun. Müttefikinin devlet kadroları içerisine gizli yapılanmalar yerleştiriyorsun, darbeler yapıp yönetimini değiştirmeye çalışıyorsun. O da kesmiyor, Müttefikine karşı olan her ittifaka destek veriyorsun. İşbirliği içerisinde olman gereken müttefikine kapındaki köpek gibi davranıyorsun. Say say bitmez.

Bütün bunlar S400 aldık diye öyle mi! He canım hee...

Bu kadar net bir şeyi bilip de bilmemezlikten geldiğin ve papağan gibi sürekli tekrarladığın için asıl sana yuh! Bir daha asla bu bu forumda S400 aldık başımıza neler geldi de-me-ye-cek-sin!  >:( >:(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #631 : 02 Mart 2022, 00:47:53 »
Alıntı

Bulgaristan ve Polonya; Ukrayna’ya uçak vermeyeceklerini, böyle bir durumun gündemlerinde olmadığını açıkladı. Slovakya hükümetine yakın kaynaklar, Slovakya’nın Ukrayna’ya uçak vermeyeceğini açıkladı. 
https://mobile.twitter.com/5inan_/status/1498719287753781257?cxt=HHwWksC5yY3QwswpAAAA

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #632 : 02 Mart 2022, 00:56:27 »
Bunlar böyle ne patlatıyorlar? https://twitter.com/i/status/1498775079949324294

Zhitimor’a düzenlenen bombardıman sonrası çıkan yangın.  https://twitter.com/i/status/1498774964752859142

Harkov şehrinde bölge yönetim binasına düzenlenen füze saldırısı.  https://twitter.com/Nothabercom/status/1498565729804824582?t=xqujoQ9Tel7swCBrKc8lmA&s=08

TB-2 İş Başında.  https://twitter.com/i/status/1498559936627941379

Kiev'deki televizyon kulesine saldırı.   https://twitter.com/i/status/1498774726344331267

Kiev'deki televizyon kulesine saldırıda ölenlerin cesetleri.  https://twitter.com/TheSagarKumar/status/1498715980213927938?t=J_-_S3QISJiLwX147muVfQ&s=08

https://twitter.com/i/status/1498707386424516615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #633 : 02 Mart 2022, 01:08:41 »
NATO üyelerinin elindeki doğu bloku uçakları önce Ukrayna'ya verilecek dendi ama şimdi tüm doğu bloku uçağına sahip NATO ülkeleri birer birer geri vites yapıp ne uçağı hemşerim tamamen algı operasyonu açıklamaları yapıyor.

Bunun sebebi ne ola ki? Önce açıklama dahi yapıldı verilecek diye. Sonra yanlış hatırlamıyorsam Ukraynalı pilotlar uçakları almaya gitti falan diye haber çıktı sonra ortada uçak olmadığı ortaya çıktı ardından uçakları vereceği söylenen ülkeler de uçak muçak yok demeye başladı. Bir şeyler dönüyor gibi. ::)

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #634 : 02 Mart 2022, 01:22:38 »
Hala S-400 yüzünden F-35'ten olduğumuzu düşünen arkadaşlar var. S-400'ten önce de PKK-PYD'ye binlerce tır silah verenler batı, 15 Temmuz'dan sonra FETÖ'cü askerler tutuklanınca Türkiye gerekirse NATO'dan atılabilir diyen ülkeler NATO üyeleri, S-400'ler alınmadan önce dahi Doğu Akdeniz'de Yunanistan'dan taraf olup Türkiye petrol doğalgaz aramasın yaptırım uygularız diyen batı. S-400'ler gelmeden önce Altay'ın motor işinden çekilen Avusturya batılı, MTU motorlarını vermeyen Almanya batılı. Bunların hepsi S-400'ler gelmeden önce olan işler. Hala S-400 geldi F-35 alamadık diyen var. Yahu 3 günlük hafızaya mı sahipsiniz?

Rus uçağını vurduğumuzda hangi NATO üyesi arkamızda durdu? Patriot'lar bile çekildi. Ukrayna'ya verilen siyasi desteğin milyarda birini bile vermediler bize 6 yıl önce. S-400 olmasa bile Suriye'de yapılan operasyonu, Karabağ'da Azerbaycan'a verdiğimiz desteği, Doğu Akdeniz'de petrol aramamızı, Libya'ya asker göndermemizi bahane edip bu uçağı yine vermeyecekti. ABD adam olsa çıkıp bugün Rus tehdidine karşı NATO üyelerimizi daha da güçlendireceğiz, Türkiye'ye daha önce sipariş ettiği F-35'leri vereceğiz, Patriot sistemlerini vereceğiz. NATO olarak tam bir birlik içinde hareket edeceğiz derdi lakin ABD Türkiye'nin T'sini ağzına almadı 1 haftadır. Montrö konusunda bile 10 saniye cevap verip kestirip attı. Hala S-400 geldi F-35'ler gitti diyen varsa savunma sanayi forumlarında değil Ekşi Sözlük'te goygoy yapsın!

Çevrimdışı torik

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #635 : 02 Mart 2022, 02:44:28 »
Sanırım bu S400 muhabbetini üzerime almama gerek yok, en azından öyle umuyorum.
S400 olmasa da F35 verilmeyeceğine, Abd den teröristlere tırlarla yardım yapılacağına hemfikirim.

Uzun yıllardır nötr takılan İsviçre'nin bile kendini aksiyon almak zorunda hissettiği bir ortam oluştu. Ambargo bildirileri havada uçuşuyor. Zaten ilk parti tesliminden bu yana 2buçuk sene geçmiş. Bekletip duruyoruz. Hisar-U ya kısa bir zaman kalmış. Gidip S400ün kalan partisine 1.2 milyar dolar versek ,bak gördün mü Türkiye Rusçu dememiş miydim size propagandası pompalanacak. Zaten bütün lobiler bize karşı. Hiç olmazsa Milgem için, Atak için motor alabiliyoruz hâla. Bunlar güme gitmesin. Hem o 1.2 milyarı hisarımıza niye harcamayalım? Tabi 2. parti opsiyonlu ise, değilse zaten kaçarı yok alacağız.
S400 soba borusudur, 5 para etmez modunda değilim. Şu aşamada bize faydası zararından az diyorum sadece

Bu arada Ukrayna'nın cephanelikleri daha ufak porsiyonlara bölüp dağıtması lazım. Bu kadar çok ajanın olduğu yerde büyük cephanelik gizlemek zor
« Son Düzenleme: 02 Mart 2022, 02:47:40 Gönderen: torik »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #636 : 02 Mart 2022, 03:13:06 »
Sanırım bu S400 muhabbetini üzerime almama gerek yok, en azından öyle umuyorum.
S400 olmasa da F35 verilmeyeceğine, Abd den teröristlere tırlarla yardım yapılacağına hemfikirim.

Uzun yıllardır nötr takılan İsviçre'nin bile kendini aksiyon almak zorunda hissettiği bir ortam oluştu. Ambargo bildirileri havada uçuşuyor. Zaten ilk parti tesliminden bu yana 2buçuk sene geçmiş. Bekletip duruyoruz. Hisar-U ya kısa bir zaman kalmış. Gidip S400ün kalan partisine 1.2 milyar dolar versek ,bak gördün mü Türkiye Rusçu dememiş miydim size propagandası pompalanacak. Zaten bütün lobiler bize karşı. Hiç olmazsa Milgem için, Atak için motor alabiliyoruz hâla. Bunlar güme gitmesin. Hem o 1.2 milyarı hisarımıza niye harcamayalım? Tabi 2. parti opsiyonlu ise, değilse zaten kaçarı yok alacağız.
S400 soba borusudur, 5 para etmez modunda değilim. Şu aşamada bize faydası zararından az diyorum sadece

Bu arada Ukrayna'nın cephanelikleri daha ufak porsiyonlara bölüp dağıtması lazım. Bu kadar çok ajanın olduğu yerde büyük cephanelik gizlemek zor

Ben şu ve bu kişiyi kastetmiyorum. Sözüm S-400'ler ne ya F-35'leri kaybettik bunun yüzünden diyen herkese.

Türkiye ile Batı arasındaki gerilim NATO-Rusya-Ukrayna geriliminden öncedir. Suriye ve Irak'tan toprak alan ve doğrudan terör örgütünün kurmaya çalıştığı bağımsız terörist bir Kürt devletine ABD başta olmak üzere önde gelen batı ülkelerinin binlerce tırlık silahlardan bahsediyoruz.

Türkiye diyor ki ben sınırımda bir terör devleti istemiyorum. ABD ise diyor ki onlar terörist değil onlar sözde hala çok etkili olan ama gerçekten büyük oranda biten artık 3-5 serseriyle takılan IŞİD/DAEŞ'e karşı mücadele eden gruplar. Ulan madem IŞİD'e karşı savaşılacak ÖSO'ya sağlasana bu desteği. Neden illa ki Kürt teröristler? Çünkü amaç Kürtlerin bir devlet kurmasını sağlamak. Önce Bölünmüş Suriye'de, ardından güçsüzleştirilmiş Irak'ta ve sonra her türlü baskı, belki işgal ve ekonomik yaptırımlarla Türkiye'den toprak olarak bağımsız Kürt terör devletini kurmak.

Türkiye buna izin vermiyor. Batı ise Türkiye'yi güçsüzleştirmek için F-35 vermiyor, kritik sistemlere yaptırım getiriyor, motor ambargoları uyguluyor vs.

Rusya ile NATO arasında bir tercih yapmam çünkü ikisi de çocuk katili, ikisi de işgalci, ikisi de katil, ikisi de emparyalist lanet güçlerdir.

Türkiye çok güçlü olmalı. Yüksek teknolojiye, katma değeri yüksek üretime yüksek iç barışa sahip olmalı ki bir çelik gibi sapasağlam durabilsin. Allah göstermesin başımıza bir şey gelse bugün sarı saçlı mavi gözlü Hristiyan Ukraynalılara kapılarını sonuna kadar açan sözde medeni batı biz Müslüman Türklere kafasını çevirip bakmaz.

Türkiye boşuna ne Ukrayna'dan ne de Rusya'dan vazgeçmem demiyor. Ben Rusya'yı günahım kadar sevmem ama bu kadar güçlü bu kadar yayılmacı bir Rusya yerine gücü budanmış, caydırıcılığı azalmış bir Rusya'ya her türlü tavım. Şunu da unutmamak lazım Rusya bölgede bizim hep karşımızda olmuştur. Suriye, Libya, Karabağ hep Türkiye karşıtıdır. O nedenle gücü azalmış bir Rusya her türlü güçlenen Türkiye'den çekinecektir. Güçlenen Türkiye'de gücü azalmış Rusya'ya karşı daha fazla özgüvene sahip olacaktır.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #637 : 02 Mart 2022, 07:15:16 »
Bir daha anlatayım da yine anlamayacaklar olacak ama neyse...

S-400 , ambargo için bir bahaneydi...Kesinlikle doğru
Tamamen katılıyorum....Ama şunu da biliyorum ki bizimkiler S-400 alınınca ambargo yiyeceklerini çok iyi biliyordu.
Ayrıca gerçek savunma sanayi uzmanları bilir ki S-400 ülke savunmasına öyle daireler çizerek yapılan türden bir savunma katkısı yapmayacaktın...

S-400 ; 15 Temmuz sonrası ülkeyi karşıt bir düşman etrafında toplayıp , bu rezilliğin faturasını uzerlerinden atmanın bir basınç boşaltma aracı olarak kullanıldı...

S-400 , siz böyle yaparsanız biz de böyle yaparız türünden tamamen popülist bir harekettir...

Yine de önceden yazdığım gibi depoda dursun Batı bizi işgal edecek paranoyası olursa çıkarır çıkarır tatbikatlarda gösteririz...

Son iletime gelince bu saatten sonra Batı , S-400 almayı bir kenara bırakın Rusya'dan buğday ithalatına bile tepki gösterir...

Adamları Eurovizyon şarkı yarışmasından bile attılar siz S-400 diyorsunuz yahu , siz kendinizde misiniz?

Onlar Rus ambargosunu gevsetirse biz de gevşetiriz...
« Son Düzenleme: 02 Mart 2022, 07:17:28 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #638 : 02 Mart 2022, 08:26:21 »
Bir daha anlatayım da yine anlamayacaklar olacak ama neyse...

S-400 , ambargo için bir bahaneydi...Kesinlikle doğru
Tamamen katılıyorum....Ama şunu da biliyorum ki bizimkiler S-400 alınınca ambargo yiyeceklerini çok iyi biliyordu.
Ayrıca gerçek savunma sanayi uzmanları bilir ki S-400 ülke savunmasına öyle daireler çizerek yapılan türden bir savunma katkısı yapmayacaktın...

S-400 ; 15 Temmuz sonrası ülkeyi karşıt bir düşman etrafında toplayıp , bu rezilliğin faturasını uzerlerinden atmanın bir basınç boşaltma aracı olarak kullanıldı...

S-400 , siz böyle yaparsanız biz de böyle yaparız türünden tamamen popülist bir harekettir...

Yine de önceden yazdığım gibi depoda dursun Batı bizi işgal edecek paranoyası olursa çıkarır çıkarır tatbikatlarda gösteririz...

Son iletime gelince bu saatten sonra Batı , S-400 almayı bir kenara bırakın Rusya'dan buğday ithalatına bile tepki gösterir...

Adamları Eurovizyon şarkı yarışmasından bile attılar siz S-400 diyorsunuz yahu , siz kendinizde misiniz?

Onlar Rus ambargosunu gevsetirse biz de gevşetiriz...

Asıl sen kendinde misin?

Biz S400'ü bu saatte almadık!!!
S400'ü aldığımız saate kadar bize yapmadıkları kalmadı! Kör müsün? Kafan hiç mi çalışmıyor?

Bilmezden geliyor olsan da S400'ü almasak bile ambargo yiyecektik!!! Her alanda bizi dışlıyorlardı ve halen de dışlıyorlar. Rusya Avrupa'yı hiç olmadığı kadar açık bir şekilde tehdit ediyorken üstelik!

ABD ve AB Rusya'yı durdurmak istiyorlarsa Rusya ile müttefik olsunlar. Böyle müttefik düşman başına. Anlayabilenler anlamıştır!
« Son Düzenleme: 02 Mart 2022, 08:30:27 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #639 : 02 Mart 2022, 09:44:17 »