Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 240262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #560 : 27 Şubat 2022, 19:40:15 »
Amerikan halkı  Trump'dan o kadar iğrendi ki Biden gibi bir bunağı bile başkan görmeye razı oldu...Resmen kenetlendi insanlar Trump seçilmesin diye... Irkçı,cinsiyetçi,ağzı bozuk kovboy...
Parasıyla başkan oldu...

Cumhurbaşkanımıza yazdığı iğrenç mektup Dünya diploması tarihine geçti... Caatsa yaptırımlarını bile son başkanlık senesinde bize kitledi...Kim mumla arıyor Trump'ı acaba...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #561 : 27 Şubat 2022, 20:50:28 »
Amerikan halkı  Trump'dan o kadar iğrendi ki Biden gibi bir bunağı bile başkan görmeye razı oldu...Resmen kenetlendi insanlar Trump seçilmesin diye... Irkçı,cinsiyetçi,ağzı bozuk kovboy...
Parasıyla başkan oldu...

Cumhurbaşkanımıza yazdığı iğrenç mektup Dünya diploması tarihine geçti... Caatsa yaptırımlarını bile son başkanlık senesinde bize kitledi...Kim mumla arıyor Trump'ı acaba...

Dünya! ;D ;D
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2022, 20:51:34 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #562 : 27 Şubat 2022, 20:55:46 »
Alıntı
Orhan SARIKAYA 🇹🇷@osarikaya01ŞAKA GİBİ AMA HABER GERÇEK!!!

Ukrayna-Kharkiv-Shevchenkove'de yakıtları biten 2 #Rus asker #Ukrayna karakoluna girerek ödünç yakıt istediler ve böylece esir alındılar.😂

https://twitter.com/osarikaya01/status/1497980215489798144

;D ;D ;D

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #563 : 27 Şubat 2022, 21:12:48 »
Stratejik Gündem@StratejikGndem3
🇷🇺Çernigiv bölgesinde etkisiz hale getirilen Rus birlikleri.

https://twitter.com/StratejikGndem3/status/1497989041308024835

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #564 : 27 Şubat 2022, 21:15:21 »
Bir de böyleleri var...  ;D ;D

Alıntı
Doğal Hanım
@dogalhanim
Ukrayna'nın mobese kameralarında ne patlama var, ne savaşın izi. Düpedüz yalan söylüyorlar.

https://twitter.com/dogalhanim/status/1497903688655859714?t=Jwo88ZR9HVclZKN1nI71Ew&s=08

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #565 : 27 Şubat 2022, 21:20:16 »
Ukraynalılar bu savaşa iyi hazırlanmış...Kasıtlı olarak zayıf bir görüntü vermişler...

Krizin başlangıcında İngiltere , ABD ve Nato ülkelerinden gelen tanksavar , uçaksavar silahları verilen sayılardan çok daha fazla galiba...

Ben savaşın bitiminde bol bol Bayraktar vuruş videosu da izleyeceğimizi düşünüyorum... Tam Spike NLOS ortamına girmiş Ruslar , Azerbaycan-Ermenistan savaşından da hiç ders almamışlar... Klasik Rus taktiği bodoslama zırhlı-zırhsız dalmış girmişler...

Ölen , yerlerde yatan Rus askerlerine bile üzüldüm ... Annesi-babası-sevenleri olan canlar gidiyor iki taraftan da maalesef...

Kahrolası Putin....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #566 : 27 Şubat 2022, 21:32:46 »
Ukraynalılar bu savaşa iyi hazırlanmış...Kasıtlı olarak zayıf bir görüntü vermişler...

Krizin başlangıcında İngiltere , ABD ve Nato ülkelerinden gelen tanksavar , uçaksavar silahları verilen sayılardan çok daha fazla galiba...

Ben savaşın bitiminde bol bol Bayraktar vuruş videosu da izleyeceğimizi düşünüyorum... Tam Spike NLOS ortamına girmiş Ruslar , Azerbaycan-Ermenistan savaşından da hiç ders almamışlar... Klasik Rus taktiği bodoslama zırhlı-zırhsız dalmış girmişler...

Ölen , yerlerde yatan Rus askerlerine bile üzüldüm ... Annesi-babası-sevenleri olan canlar gidiyor iki taraftan da maalesef...

Kahrolası Putin....

Kesinlikle öyle.
Ben Rus halkının bu savaşı istediğini sanmıyorum. Bu savaş nedeniyle yapılacak olan aptırımlar en fazla Rus halkını vuracak. Daha önce de ima ettiğim gibi bu savaş Putin için sonun başlangıcı. Aşırı uçlarda düşünceler ülke yönetimlerine geçince böyle oluyor. Acısını o ülkenin halkı çekiyor. Sonunda da başlarındakini oradan bir şekilde alıyorlar. Ya seçimle, ya darbeyle vs...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #567 : 27 Şubat 2022, 22:10:03 »
Alıntı
Ukrayna'ya ait Bayraktar TB2 SİHA, Rusya'ya ait Buk füze savunma sistemini imha etti.
youtu.be/U6FK8AZOXoM
https://mobile.twitter.com/SavunmaSanayiST/status/1497998419159392271

Ukrayna Ordusuna ait Bayraktar TB2 ŞIHA, Rus Ordusu’na ait bir konvoyu vurdu.
https://mobile.twitter.com/SavunmaSanayiST/status/1498007887754543114

Rus haber kanalları, Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov’un görevden alındığını bildirdi.
https://mobile.twitter.com/SavunmaSanayiST
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2022, 22:42:17 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #568 : 27 Şubat 2022, 22:44:11 »

Kahrolası Putin....

Kesinlikle öyle.
Ben Rus halkının bu savaşı istediğini sanmıyorum. Bu savaş nedeniyle yapılacak olan aptırımlar en fazla Rus halkını vuracak. Daha önce de ima ettiğim gibi bu savaş Putin için sonun başlangıcı. Aşırı uçlarda düşünceler ülke yönetimlerine geçince böyle oluyor. Acısını o ülkenin halkı çekiyor. Sonunda da başlarındakini oradan bir şekilde alıyorlar. Ya seçimle, ya darbeyle vs...

Rus halkının çoğuna göre Ukrayna yapay bir devlet ve rusyaya bağlanması gereken bir bölge.Ama Ukrayna'da sosyolojik olarak ciddi dönüşümler oluyor.Direnişin en sağlam oldugu Harkov ve çevresi mesela rus kökenli ve bu insanlar 2010'lu yılların başında rusyaya karşı gayet sempati besliyorlardı(Bizzat buna şahit olmuştum).Gerçekten çok ilginç, rusya savaşın neticesinden bağımsız Ukrayna halkını kaybetti.Hatta kaybetmekten çok kendine ahiretlik bir düşman yarattı

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #569 : 27 Şubat 2022, 23:32:02 »
"Almanya, savunma harcamalarına 100 milyar Euro ek kaynak ayıracaklarını duyurdu."

Verildi mi bilmiyorum ama bu gelişme çok kritik bir gelişme... Adamların ek kaynağı bizim ana savunma bütçesinin 10 katı...

Almanya sopayı eline almaya karar vermiş bu Avrupa için çok kritik bir karar...

Almanya ne zaman silaha yüklenirse Dünya Savaşı çıkar bilirsiniz...
Önümüzdeki dönemde Ruslara karşı bayrağı kim taşıyacak belli oldu...