Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 243450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #550 : 27 Şubat 2022, 15:20:27 »
https://twitter.com/N_elWatan/status/1497902642814722051

https://twitter.com/Mohit_Raiyani/status/1497902553924714496

Rus birlikleri yerleşim yerlerine yaklaştıkça beklenildiği gibi ilerleme hızları da azalıyor. Yerleşim yerlerinde zırh koruması artık etkili değil. Özellikle şişme tekerlekli araçlar tam bir felaket. Bu şekilde devame ederse sosyla medyada yukarıdaki görüntülerin benzerlerinden çok daha fazla görebileceğimiz kesin.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2022, 16:19:27 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #552 : 27 Şubat 2022, 15:45:48 »
Ukrayna heyetinin Rus heyeti ile görüşmek için Belarus'a doğru yola çıktığı belirtiliyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #553 : 27 Şubat 2022, 16:18:41 »
Bu da ilginç bir tepki.
Alıntı

Zelensky Filistin'i kınayıp, İsrail için üzüntüsünü dile getirmiş.
Cevap olarak da Filistinli biri:
“Bir komedyen daima komedyendir. Bir gün Rus uçakları Kiev, Kharkiv ve Odessa'yı bombaladığında anlarsın.“

https://twitter.com/muusstti/status/1497864422433300485

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #554 : 27 Şubat 2022, 16:23:07 »
Bu da ilginç bir tepki.
Alıntı

Zelensky Filistin'i kınayıp, İsrail için üzüntüsünü dile getirmiş.
Cevap olarak da Filistinli biri:
“Bir komedyen daima komedyendir. Bir gün Rus uçakları Kiev, Kharkiv ve Odessa'yı bombaladığında anlarsın.“

https://twitter.com/muusstti/status/1497864422433300485

Evet bir de böyle kafada garip bir tayfa var...  Yerli trollerin bazısı Rusya'ya da trollük yapıyor...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #555 : 27 Şubat 2022, 17:36:18 »
Almanya, Avusturya İngiltere, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Çekya, Ukrayna, İtalya, Slovenya, Finlandiya, Danimarka, İzlanda, Romanya ve Bulgaristan ve Fransa Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı nedeniyle ülkenin hava sahasını Rus uçaklarına kapatma kararı aldı.

Estonya Ekonomi ve Altyapı Bakanı Taavi Aas, Baltık ülkelerine çağrıda bulunarak, Avrupa'nın hava sahasının tamamen Rus uçaklarına kapatılmasını istedi...

Biz hava sahamızı kapatacak mıyız acaba?

Ukrayna “Kiev’in hayaletini” konuşuyor: 6 Rus savaş uçağı düşürdü...

Ukrayna’da umudun adı: Kiev’in Hayaleti. Çatışmalar hız kazanırken Ukrayna'dan bir şehir efsanesi çıktı... Henüz resmi olarak bir doğrulama gelmese de MİG 29 savaş uçağı kullanan Ukraynalı genç bir pilotun tek başına 6 Rus savaş uçağını vurarak düşürdüğü iddia edildi. "Kiev’in Hayaleti" tüm Ukrayna’ya umut oldu.

Savaş efsaneleri başlamış... :D :D :D
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2022, 17:55:18 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #556 : 27 Şubat 2022, 17:59:24 »
As önce okuduğum, BBC’nin bir haberine göre, Rusya Merkez Bankası’nın rezervlerinde olan 630milyar dolara erişmesi, engellenmiş. Bu hareketin SWIFT den Rusya’nın çıkarılmasından daha etkili olacağı, ve Rus ekonomisini çöküşe götüreceği iddia ediliyor.

Quote:
Perhaps even more damaging to Russia than shutting it out of Swift  is a move to isolate Russia's central bank. Preventing it from using its $630bn international dollar reserves to support the rouble could see its value collapse with dire consequences for the Russian economy. 
Unquote.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #557 : 27 Şubat 2022, 18:11:40 »
Ruslar bunu bildikleri için SWIFT sistemine alternatif olan ama daha az sayıda ülkenin katıldığı MİR sistemini kullanabilirmiş...Yine de Rusya ticareti için büyük darbe...

Esas gelişme az önce yaşandı dostlar... Galiba Boğazları Karadeniz donanmasına ait olmayan Rus gemilerine kapatacaklar bizimkiler....

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk yayınında Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili konuştu.

Çavuşoğlu, "Bu şartlarda Montrö anlaşmasını uygulayacağız. 19. maddesi gayet açık. Başlangıçta Rusya'nın saldırısı oldu, uzmanlarla, askerlerle, hukukçularla değerlendirdik. Artık bu bir savaşa döndü. Bu bir askeri harekat değil, resmen savaş hali var. Bu durumda da tabii biz tarafların birisi hangisi olursa Rusya da olabilir Ukrayna da burada biz bu durumda Montrö anlaşmasını bu şekilde uyguluyoruz. Biz sözleşmeden bahsediyoruz.

Eğer bu savaş gemisi, savaşın tarafı olan ülkedeki üsse gidecekse o zaman bu geçiş engellenemiyor. Burada o geminin üsse kayıtlı olup olmadığı belli. Suistimalin de olmaması lazım. Üsse gideceğim deyip de Boğaz'dan geçtikten sonra savaşa dahil olmaması lazım."

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2022, 18:13:19 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #558 : 27 Şubat 2022, 18:46:51 »
Alıntı
ibrahim Haskoloğlu
@haskologlu

Bush döneminde Rusya, Gürcistan'ı işgal etti.

Obama döneminde Rusya, Kırım'a girdi.

Biden yönetiminde Rusya, Ukrayna'yı işgal etti.

Rusya'nın başka bir ülkeyi işgal edemediği 21. yüzyılın tek ABD başkanı olarak karşısınızda duruyorum.

— ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump

https://twitter.com/haskologlu/status/1497935877934305287

Deliydi meliydi ama dünyanın onu mumla arayacağını söylemiştim. ;D ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #559 : 27 Şubat 2022, 19:16:13 »
TD - TÜRK SAVUNMA@turkishdefense1

Çernihiv bölgesinin Pryluk köyü bölgesinde bir grup 🇷🇺Rus tankının parçalandığı, mevcut bilgilere göre mürettebatın öldüğü bildirildi.

https://twitter.com/turkishdefense1/status/1497962551417651203