Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 240265 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #510 : 26 Şubat 2022, 16:11:42 »
Ukrayna'ya Batı sınırından Bayraktar-2 takviyesi yapamaz mıyız Nato üzerinden?

Nato yardım olarak ne gönderme kararı aldı Polonya üzerinden?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #511 : 26 Şubat 2022, 16:17:28 »
Ukrayna Mig-29 uçağının Rus Su-35'i vurma anı!
 https://twitter.com/showsdays/status/1497526019418427392
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #512 : 26 Şubat 2022, 16:19:40 »
Bu Ukraynalılardan alacağımız motorlar yalan oldu sanırım. Bari dükkan kapanmadan ülkemizde bir üretim hattı kurup lisansını da alsaydık. Bunu biz bile aylar öncesinde öngörebiliyorken birileri B planı yapmadıysa geçmiş olsun.

Ukraynaya yaptığımız korvet de elimizde kalacak gibi. Adı da Bozcaada olur artık.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #513 : 26 Şubat 2022, 16:58:14 »

Hocam bunlar savaşın doğasında olan sahte propaganda videolar.. DCS simülatör oyunundan bir video...

Rusya, gücümü gösterdim-gördün, deyip masaya çağırıp istediğini alma peşinde ve bu yüzden yavaşlattı harekatı. Masaya gelmeyeceğini anlar veya düşünür ise işte o zaman vura yıka ilerler Rus bu. Bu müzakere sonucu da, harekat stratejisi gereği fazla bekletilmez akşam saatlerinde tamam veya devam mı anlaşılmış olur...

Harekat Ruslar tarafından 5 ila 7 gün planlanmış gibi görünüyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #514 : 26 Şubat 2022, 17:11:18 »

Hocam bunlar savaşın doğasında olan sahte propaganda videolar.. DCS simülatör oyunundan bir video...

Rusya, gücümü gösterdim-gördün, deyip masaya çağırıp istediğini alma peşinde ve bu yüzden yavaşlattı harekatı. Masaya gelmeyeceğini anlar veya düşünür ise işte o zaman vura yıka ilerler Rus bu. Bu müzakere sonucu da, harekat stratejisi gereği fazla bekletilmez akşam saatlerinde tamam veya devam mı anlaşılmış olur...

Harekat Ruslar tarafından 5 ila 7 gün planlanmış gibi görünüyor.

Gayet gerçek görünüyor. Ancak böyle bir şey olabileceğinden şüphelendiğim için cümlenin sonuna ! koydum.  ;)

Sosyal medyadan devam...
Bazı Amerikalılar, Rusya'yı Rus içkilerini dökerek protesto etti.

https://mobile.twitter.com/haberreport/status/1497558806724763655
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2022, 17:12:12 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #515 : 26 Şubat 2022, 18:49:58 »
Görünen o ki, iş Ukrayna'yla sınırlı kalmayabilir. Çin savaş uçakları 2'li kolda, 8 defa Tayvan hava sahasını ihlal etmiş durumda. Arka planda Rus-Çin anlaşmasının farklı manevralarını, farklı coğrafyalarda görebiliriz.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #516 : 26 Şubat 2022, 19:33:18 »

Açıkçası sizden beklemiyordum tröll video görüntüleri DCS oyunundan alınmıştır.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #517 : 26 Şubat 2022, 19:47:35 »
Alıntı
Kharkiv (Harkov) cephe hattında içerisinde ÇNRA, Kamaz, ZPT ve tankların olduğu çok sayıda Rus ekipmanı ganimet olarak Ukrayna ordusu tarafından ele geçirildi.

https://mobile.twitter.com/5inan_

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #518 : 26 Şubat 2022, 20:08:14 »

Açıkçası sizden beklemiyordum tröll video görüntüleri DCS oyunundan alınmıştır.

Gerekli açıklamayı yaptım yukarında.

Görünen o ki, iş Ukrayna'yla sınırlı kalmayabilir. Çin savaş uçakları 2'li kolda, 8 defa Tayvan hava sahasını ihlal etmiş durumda. Arka planda Rus-Çin anlaşmasının farklı manevralarını, farklı coğrafyalarda görebiliriz.

Olabilir. Ukrayna konusunda Batıyı tehdit etmek için de olabilir. Rusya'nın yalnız olmadığını vurgulamak için. Kesin olan bir şey varsa da artık soğuk savaş eskisinden çok daha soğuk olacak. Bütün bu yaşananlar üzücü. Ancak tüm bu olanlardan, bizim gibi müttefiklere düşman gibi davranan Batının sağlam bir ders alacağını umuyorum.

Görünen o ki bu dünyada huzur içerisinde yaşayabilmek için çok kutuplu bir dünya olması ya da o kutuplardan güçlü olanlarından biri olmamız gerekiyor. Tek kutuplu dünya da bizi şamaroğlanı gibi görüyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #519 : 26 Şubat 2022, 20:17:09 »
Fransa, Manş Denizi'ndeki Rus gemisine el koydu!

Son dakika | Ukrayna - Rusya savaşında son durum: Fransa, Manş Denizindeki Rus gemisine el koydu

Rusya savaşında 3'üncü günde bir yandan Ukrayna'nın birçok bölgesindeki çatışmalar devam ederken çarpıcı son dakika gelişmeleri yaşanmaya da devam ediyor. Dünya devletlerinin Rusya'nın operasyonu karşından açıkladığı yaptırımlarla ilgili ilk hamle ise Fransa'dan geldi. Fransız güçleri Rusya'ya ait bir kargo gemisine Manş Denizi'nde el koydu.

Fransa Donanması, Manş Denizi’nde St. Petersburg limanına gitmekte olan bir Rus kargo gemisini durdurdu.

Fransız yetkililerin BBC’ye verdiği bilgiye göre donanma, yeni AB yaptırımları nedeniyle böylesi bir müdahale yaptı.

Bir yetkili “127 metre uzunluğundaki Baltic Leader adlı otomobil taşıyan gemi dün gece durdurulduktan sonra Fransa’nın kuzeyindeki Boulogne-Sur-Mer limanına götürüldü” dedi ve ekledi:

Fransa Denizcilik Bölgesi'nden Kaptan Veronique Magnin, St. Petersburg'a gitmekte olan arabaları taşıyan kargo gemisinin "yaptırımların hedef aldığı Ruslarla bağlantılı olduğundan şiddetle şüphelenildiğini" söyledi.

“Bu Fransız hükümetinin emriyle yapıldı. Geminin AB’nin yaptırım listesinde yer alan bir şirkete ait olduğundan şüpheleniliyor.

“Fransız gümrük memurları şu anda gemiyi inceliyor. Geminin tayfası da yetkililerle işbirliği içinde.”

Rus haber ajansı RIA da Fransa’daki Rus büyükelçiliğinin Fransız yetkililerden açıklama talep ettiğini aktardı.

TRT Haber'de yer alan bilgiye göre 22 yıl önce inşa edilmiş bir Kargo gemisi olan 'Baltık Lideri'nin 6 Mart'ta St. Petersburg'a ulaşması bekleniyordu.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-ukrayna-rusya-savasinda-son-durum-fransa-mans-denizindeki-rus-gemisine-el-koydu-42011839