Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 242176 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #500 : 26 Şubat 2022, 02:44:59 »
Ukrayna, Rusya'ya ait bir İl-76 kargo uçağını düşürdüğünü açıkladı. Uçağın içinde Kiev'e hava indirme yapmak isteyen yüzlerce asker olduğu söyleniyor. Yine Rusya'ya ait bir SU-35 savaş jeti Ukrayna tarafından düşürülmüş. Ukrayna beklenenden daha fazla zayiat verdiriyor Rusya'ya.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #501 : 26 Şubat 2022, 02:55:12 »
Ruslar Telegram kanallarında Türkiye'nin A400M uçakları ile Polonya'ya MAM-L teslim ettiği, Polonyo'nın mühimmatları Ukrayna'ya teslim ettiği söyleniyor. Hatta bazı aklını yitirmiş Ruslar Polonya'ya Rusya'nın saldırmasını talep ediyorlar.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #502 : 26 Şubat 2022, 04:38:01 »
Değerli muttefikimiz ABD bize ambargo uygulamasıydı. Ukrayna hurda hssleri yerine ag merkezli modern hsslere sahip olurdu
Ruslar da burunlarının dibine asker indiremezdi

Ne alakası var? ABD isteseydi THAAD bile konuşlandırabilirdi Ukrayna'ya. ABD ve İngiltere var güçleri ile bu savaşın çıkması için uğraştılar. Ukrayna'yı korumayı en başından beri düşünmediler. Peki neden böyle yaptılar?

Çünkü batık maliyelerini düzeltmek için Rusya'nın Rusya dışındaki mal varlıklarına çökmeyi planladılar. Savaş çıkınca da yaptırım adı altında yağma operasyonu başlattılar. Olayın özeti bu.

Hocam neden ABD ve Avrupa bu savaşı istesin ki?
Katılmıyorum ABD ve İngiltere'nin batık ekonomileri için Rusya servetine çökme dediğiniz plana...

Bir türlü aklıma yatmıyor söyledikleriniz maalesef

@serkan1976;

Avrupa savaşı istiyor demedim. Kara Avrupası (ve Türkiye) bu savaşı başından beri hiç istemedi. Anglo-Saxonlar savaşın çıkmasını istediler dedim. İkisi farklı çıkarlara sahipler.

ABD ve İngiltere, dünya küresel finans sistemini yönettikleri için savaşın çıkmasını istediler. Ve bunu bahane ederek Rus servetine çökmeyi planladılar.

Cidden bu savaşı engellemek isteseydiler, iki şeyden birini yaparlardı. a) "Ukrayna hiçbir zaman NATO ve AB üyesi olmayacaktır ve Donbass bölgesi özerk olacaktır." derlerdi ve ara çözüm için bastırırlardı. Veya b) Ukrayna'ya çok ciddi silahlar yığarlardı, THAAD, Tomahawk ve balistik füzeler gibi. Böylece Rusya bu salaklığa cesaret edemezdi.

İkisini de ısrarla yapmadılar, onun yerine Rus paranoyasını besleyecek her şeyi yaptılar.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2022, 04:44:09 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #503 : 26 Şubat 2022, 09:16:46 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #504 : 26 Şubat 2022, 09:18:02 »
Ben sadece Kırım'a Kuzeyden kara bağlantısı kurmak için bir koridor kurmak için operasyon yapabilir diyordum ama bu topyekun işgal...

Bu saatten sonra ülkesini savunmak için ne yapmalı?
Ben olsam 2'li takımlar halinde çok sayıda tanksavar
Timleri kurar meskun mahallerde Rus zırhlı ve askerlerine saldırılar düzenlerdim...
Stinger takımları ile de helikopter vurmaya çalışırdım...
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2022, 09:20:25 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #505 : 26 Şubat 2022, 09:34:51 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #506 : 26 Şubat 2022, 09:39:34 »
Ben sadece Kırım'a Kuzeyden kara bağlantısı kurmak için bir koridor kurmak için operasyon yapabilir diyordum ama bu topyekun işgal...

Bu saatten sonra ülkesini savunmak için ne yapmalı?
Ben olsam 2'li takımlar halinde çok sayıda tanksavar
Timleri kurar meskun mahallerde Rus zırhlı ve askerlerine saldırılar düzenlerdim...
Stinger takımları ile de helikopter vurmaya çalışırdım...

Eski bir görüntü olduğu söyleniyor ama işe yarar. Belki ileride bizim de işimize yarar. >> https://twitter.com/tintinderler/status/1497418322782130179

Nato, baltık ülkelerine asker ve savaş uçağı sevkine başlayınca, Dün gece Moskova caddelerinde 11.000 km. menzilli Topol-M balistik füzeleri görülüyor..

https://img.piri.net/mnresize/720/2000/resim/upload/2022/02/26/08/14/0efa2a2520.jpg

https://img.piri.net/mnresize/720/2000/resim/upload/2022/02/26/08/14/666f8af917.jpeg

https://img.piri.net/mnresize/720/2000/resim/upload/2022/02/26/08/14/b2ba03bf12.jpg

Evet, batıya gözdağı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #507 : 26 Şubat 2022, 09:47:40 »
Maalesef Kiev sokaklarında bırakın bu görüntüleri (2014), direniş emaresi yok. İnsanlar sığınaklarda bekliyor. Görünen o ki, Zelensky pazarlık ediyor bile olabilir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #508 : 26 Şubat 2022, 11:00:03 »
Ukrayna özel kuvvetleri Kiev'e gizlenmiş durumda. Asıl kayıpları şehirlere girince yaşayacak Ruslar...

Artık yaşanacak hiçbir şey siyasi yönden olacakları değiştirmez.. Ruslar artık uluslararası toplumdan tamamen dışlanacaktır... Şu anda işgale son verse bile artık soğuk savaş başladı..Saflar belirginleşti...
İsveç,Finlandiya'ya yapılan tehdit işin tuzu biberi oldu. Bir de Topol füzeleriyle Batı'ya gözdağı vermeye çalışmak sadece tüy diker bu faşist Rusların hanesine....Ruslar akıl tutulması yaşıyor...

" Türkiye ikisinden de vazgeçemez " söylemi tamamen iflas etti... Artık S-400 almak , aktif hale getirmek bir seçenek bile değil...
Cumhurbaşkanımızın " Nato,Batı medeniyeti sürekli goygoy yapıyor , kınamakla oyalıyor" türü açıklamaları Türkiye'nin ileriki dönemde yapacaklarının işareti.Yani Ukrayna'nın tarafını seçmiş...

Tabi siyaset bu ne olacağı belli olmaz ama ilişkiler asla "Dostum Putin" aşamasına da dönmez... Gönül bağı koptu artık...

Ben Türkiye-Rusya ilişkilerinin artık tamamen soğuyacağını düşünüyorum...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com