Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 242434 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #390 : 13 Şubat 2022, 14:09:55 »
Zaten mesele burada. Ukrayna elinde nükleer silah olsa Rus ayısı bu kadar pervasız olamazdı...
Nükleer savaşın kazananı olmaz , maksat zaten caydirırıcılık...

Ama eğer elimde nükleer silah varsa ve bir despot ülkeme saldırırsa , elimdeki nükleer silaha rağmen saldırmaya cesaret ediyorsa yapılacak şey belli...
Kimse Türkiye'de kanser vakaları artar diye ülkesini korumamayı düşünmez...

Önce referandum yaparım..."Rus egemenliginde yaşamayı kabul ediyorsanız nükleer silah kullanmayacağız"
Evet / Hayır
Türkçe ifade etmem gerekirse " ya istiklal ya ölüm"

Hocam yapmayın sizde böyle düşünüyorsanız vay halimize olası bir nükleer senaryoda bu felaketin sadece kanser vakalarının artmasıyla mı sınırlı kalacağını düşünüyorsunuz? Oluşacak bir nükleer serpintinin bile bölge ülkeleri üzerindeki etkisi felaketin de ötesine geçecektir. Çernobil'deki sızıntının etkileri günümüzde bile devam ediyor. Bu olasılığı aklımıza bile getirmememiz lazım ki burada binlerce nükleer silahı olan Rusya'ya nükleer atmaktan bahsediyoruz. Çılgınlık oldu da Ukrayna'nın Rusya'ya nükleer silahla saldırması durumunda Rusya'nın Ukrayna diye bir ülke bırakacağını düşünüyormusunuz? Ukrayna'nın egemenlik ve istiklallerini sağlayacak toprağımı kalacak yapmayın lütfen.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #391 : 13 Şubat 2022, 15:31:03 »
Hocam Ukrayna açısından bakın olaya , adamın ülkesi gidiyor sağa sola yayılacak nükleer serpintiyi mi düşünecek?

Tabiki nükleer savaş felaket olur... Kendinizi katmadan Ukrayna açısından bakın... Nükleer silahı olsaydı sonuna kadar bu kozu oynardı , Rusya'ya atması şart değildi nükleer bombayı
Rusya bu kadar cüretkar adımlar atamazdı...

Ya da Rusya aynı haydutluğu Türkiye'ye yapsaydı , siz ne yapardınız? Bu nükleer silah kozunuzu sonuna kadar kullanmaz mıydınız?
Tekrar ediyorum atmanız şart değil askeri bir koz olarak elinizin altında kullanmaz mıydınız?
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2022, 15:31:47 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #392 : 13 Şubat 2022, 16:25:44 »
Hocam Ukrayna açısından bakın olaya , adamın ülkesi gidiyor sağa sola yayılacak nükleer serpintiyi mi düşünecek?

Tabiki nükleer savaş felaket olur... Kendinizi katmadan Ukrayna açısından bakın... Nükleer silahı olsaydı sonuna kadar bu kozu oynardı , Rusya'ya atması şart değildi nükleer bombayı
Rusya bu kadar cüretkar adımlar atamazdı...

Ya da Rusya aynı haydutluğu Türkiye'ye yapsaydı , siz ne yapardınız? Bu nükleer silah kozunuzu sonuna kadar kullanmaz mıydınız?
Tekrar ediyorum atmanız şart değil askeri bir koz olarak elinizin altında kullanmaz mıydınız?

Hocam koz olarak kullanmak başka olay, kullanmak başka olay ha değil Türkiye başka ülkelerin elinde de nükleer silahı olsa tabiki koz olarak kullanılabilir sonuçta caydırıcı bir güç. Ama kullanmak kusura bakmayın ama çılgınlıktan başka bir şey değil. Mesela zamanında ABD, Vietnam savışında yenildi niye Vietnam'a nükleer bomba atmadı bu Kore savaşı için de geçerli ve ya Rusya, Sovyet döneminde Afganistan'da yenildi niye hırsından gidip nükleer füze atmadı Afganistan'a nükleer ayrı bir olay. Diyebilirsiniz bu ülkeler saldıran ülkelerdi diye ama ellerinde nükleeri olan ülkeler pekala bunu isterse kullanabilirlerdi fakat yenildikleri halde kullanmadılar çünkü nükleerin nasıl bir felaket bela olduğunun farkındalar.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #393 : 13 Şubat 2022, 17:14:19 »
ya   istiklal ya ölüm

kendinize katmadan ukrayna acisindan bakin  bu  olaya

afganistanda vietnamda rus abd idaresinde degil  burda isgal olayi var

rus diyor ukrayna natoya katilmasin  isgal edildigin yerden cik ukraynada natoya girmez

« Son Düzenleme: 13 Şubat 2022, 17:23:56 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #394 : 13 Şubat 2022, 19:00:38 »
büyük yüce düşünür, yiyen içen ama s.. yı unutan kim jong un reisimizin bu tartışma hakkındaki yorumu

'' tam füze atılacak hava şerefsizim''

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #395 : 13 Şubat 2022, 19:08:36 »
ya   istiklal ya ölüm

kendinize katmadan ukrayna acisindan bakin  bu  olaya

afganistanda vietnamda rus abd idaresinde degil  burda isgal olayi var

rus diyor ukrayna natoya katilmasin  isgal edildigin yerden cik ukraynada natoya girmez

SKYWOLF hocam haklıymış. Allah akıl fikir versin diyorum artık başka bir sey de yazmıyorum.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #396 : 13 Şubat 2022, 19:12:39 »
bu tarz kontrol edilemeyen manyaklığı anca kim jong un yapar.manyakların kralı reisleri nar taneleri

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #397 : 13 Şubat 2022, 19:32:52 »
büyük yüce düşünür, yiyen içen ama s.. yı unutan kim jong un reisimizin bu tartışma hakkındaki yorumu

'' tam füze atılacak hava şerefsizim''

:DD

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #398 : 13 Şubat 2022, 20:41:48 »
Nükleer olayında Sn Timuçin’e fazla yüklenmeyin derim. Türkçe olarak düşündüklerini tam ifade edemiyora bağlıyorum ben yazdıklarını.
Unutmayalım, Rusya da açık açık tüm dünyayı nükleer silahla tehdit ediyor. Ne diyor? Bana ve birliklerime, nerede olursa olsun, yapılacak her türlü nükleer saldırıya nükleer olarak cevap veririm.
Bu tamam! Caydırıcılık teorisine uyuyor!
Ama ayrıca diyor ki , Moskova’ya yapılacak konvansiyonel saldırıya da nükleer ile cevap veririm. Orası benim komuta merkezim. Oraya saldıramazsınız.
Kim Jong Un’un da saldırı amaçlı nükleer kullanacağına inanmak istemiyorum. Ama her nükleer güce sahip ülke, kendi öz topraklarını işgalden kurtarabilmek için nükleer caydırıcılıktan faydalanmak isteyecektir.
Bugün Ukrayna, 10-15 adet Sarmat R-36 füzesi inşa edip üzerine çok başlıklı termonükleer silah yükleyip, Rusya’ya topraklarından çekilmesini söylese, Rusya doğruda hayır çekilmem diyemez. Kırım’ı bile masaya getirmek zorunda kalır.
Nükleer ile tehdit etmek başka, bunu fiiliyata dökmek başka! Fiiliyata dökmek için deli olmak lazım.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2022, 20:45:27 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #399 : 13 Şubat 2022, 22:57:27 »

Nükleer ile tehdit etmek başka, bunu fiiliyata dökmek başka! Fiiliyata dökmek için deli olmak lazım.

+1
Şu baharatlar kralı KimYon bile bu kadar deli değil. Allah ona bile bazılarına göre daha fazla akıl vermiş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com