Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 235321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #940 : 23 Mart 2022, 19:43:14 »
Buyurun Ukrayna direnişi,
Burada bir baba ve belki de daha 5 yaşında bir kız çocuğunu direğe bantlayıp ölüme terk etmişler. Yanından da gelip geçiyorlar, Cezayı kestiklerini söyliyenler de kendini Nazi grupları olarak görüyor... Çocuğun gözlerine bakabilen buyursun...
https://twitter.com/i/status/1506351300455370766

Bu da Market yağmayasına zırhlıyla giden Rus ordusu,
https://twitter.com/i/status/1506657892165984270

Neo-Nazi Azov birlikleri lideri,
https://pbs.twimg.com/media/FN9c6OlXEAAQmTE?format=jpg&name=900x900
« Son Düzenleme: 23 Mart 2022, 20:03:09 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı göktürk77

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #941 : 23 Mart 2022, 22:22:21 »
bu direge baglanan insanlar hakkında ukarynalıların 2 iddiası var
1-) terk edilmiş evlerden yagmalama yaparken yakalananlar
2-) yada rus ordusuna casusluk ve yardım edenler diye söylüyorlar
eger bu dedikleriyse gerçekte bence cok hafif kalan cezalar benim gözümde direk infaz edilmeleri lazım hırsızlık yada casusluk benim gözümde affedilecek bir suç degil ha eger başka bir sebeble agaçlara direklere baglıyorlarsa onu bilmiyorum

bu nazi saçmalıgını rusların kendileri bile bu absürt suçlamayı bıraktı bu nazi zırvalıgını tüm dünyada taşşak geçilmesine sebeb oldugundan kimse yemedi yiyen varsa da rus aşkıyla kavrulanlar haricinde ortamlarda taştaş muhabbetinden başka bir şey degil yıl olmuş 2022 1930 lu sovyet propagandasını yapmaları gerçekten çok ilğinç azovların milliyetçi ukraynalılar oldugu zaten bilinen bir olgu ama nazi = aryan ırkçılıgı ile ukrayna milliyetçileri çok farklı şeyler yok bir iki arma takıyorlarmış yok şöyleymiş böylemiş yazarken bile gülüyorum bu saçma propagandaya...

açlık insana aklına bile getirmeyecek şeyleri yaptıran nedenlerin başında gelir burda rus ordusunun ikmal zafiyetini tecillemekten başka bir şey degil benim şahsi görüşüm budur o yüzden Allah kimseyi açlıkla sınamasın diye sık sık dua ederim rus ordusu tam bir kagıttan kedi yavrusymuş kedi gölgesini kaplan oldugunu iddia etmeleri gibi bir şey ellerindeki nüke tehdidinden başka bir şeyleride yok yani uçak gemisi vardı sahi ne oldu ki ona en son bitmeyen tamirattaydı hala tamirde mi bilmiyorum

yayınladıkları sözüm ona haritalarda her yeri almış polonyaya dayanmış zanedersin gerçekte ise kiev cevresinde ki bir çok yerde ukraynalaılar tarafından kuşatılmış vaziyetteler kadirovun yavru enikleri silahını atıp kaçan kaçana kadirov en son aglayarak tehdit ediyordu firar edenlerin ailesini şöyle böyle edecegiz diye atar yapıyordu yani anlayacagın çeçenlerin yarısı taraf degiştirirken geride kalanlarıda kaçmanın derdindeler çok ilğinç şeyler oluyor hemde çok....
« Son Düzenleme: 23 Mart 2022, 22:23:08 Gönderen: göktürk77 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 19
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #943 : 23 Mart 2022, 22:48:13 »
Ukraynalılar bize göre daha naif insanlar demek ki.Ülkeleri işgal edilirken yağmacıları yakalayıp ağaca-direğe bağlayıp kırbaçlamak bana göre anlamsız bir şey.Böyle bir ortamda yağma yapanın cezası infaz edilmek olmalı.

Ülkemizde Türk görünümlü rusçular çok ciddi anlamda dezenformasyon yapıyorlar, özellikle sosyal medyada.İkinci dünya savaşında Ukrayna milliyetçileri nazilerle beraber moskovaya karşı savaştılar, ama daha sonra nazilere karşı da mücadele ettiler.Bunda anormal olan nedir?Stalin denen hıyar Polonya'yı işgal ederken nazilerle iş birliği yapmadı mı?

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #944 : 23 Mart 2022, 23:22:17 »
suç tabiki suçtur;  ama mahkemede hangi şartlar altında işlendiğini  bilip  buna göre yaptırım uygulamak gerekeir.

bu  olay  özelinde değil;  ama genel olarak düşünün.

sizin  ülkeniz savaşta ve sizin de bakmanız gereken beş yaşında çocuğunuz var,
kaçan kaçıp gitmiş ve siz kalmak zorunda kalmışsınız.
yan evdeki evin mutfağında ekmek var ve sizin  maddi veya manevi bir nedenden ekmek alabilme imkanınız yok.
adamlar evi bırakıp gitmiş zaten.

ne yani, bu şartlar altında çocuğunuzun açlıktan ölmesi  daha onurlu bir eylem  midir?

dediğim gibi,  bu olaya  özgü değil;  ama daha genel bir  yorum yaptım.

milyonlarca yıldır,  savaş gerektiğinde savaştık,  göç gerektiğinde her şeyi bırakıp hiç bilmediğimiz yerlere göçtük.
insan ırkı  yapması gerektiği şeyi  yapabilecek kadar akıllı olduğu  için  nesli tükenmedi.

hayat kitaplardaki gibi toz pembe değil.

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 19
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #945 : 23 Mart 2022, 23:33:30 »
suç tabiki suçtur;  ama mahkemede hangi şartlar altında işlendiğini  bilip  buna göre yaptırım uygulamak gerekeir.

bu  olay  özelinde değil;  ama genel olarak düşünün.

sizin  ülkeniz savaşta ve sizin de bakmanız gereken beş yaşında çocuğunuz var,
kaçan kaçıp gitmiş ve siz kalmak zorunda kalmışsınız.
yan evdeki evin mutfağında ekmek var ve sizin  maddi veya manevi bir nedenden ekmek alabilme imkanınız yok.
adamlar evi bırakıp gitmiş zaten.

ne yani, bu şartlar altında çocuğunuzun açlıktan ölmesi  daha onurlu bir eylem  midir?

dediğim gibi,  bu olaya  özgü değil;  ama daha genel bir  yorum yaptım.

milyonlarca yıldır,  savaş gerektiğinde savaştık,  göç gerektiğinde her şeyi bırakıp hiç bilmediğimiz yerlere göçtük.
insan ırkı  yapması gerektiği şeyi  yapabilecek kadar akıllı olduğu  için  nesli tükenmedi.

hayat kitaplardaki gibi toz pembe değil.

Ukrayna özelinde bakarsak öyle bir yokluk/kıtlık yok henüz.Sosyal medyada 'bu yağmacılar niye mahkemeye çıkarılmıyor' diye yazıyorlar bende buna gülüyorum.Hepimiz empati yapalım, eger ülkemiz bu şekilde bir işgal hareketiyle karşılaşsa idi biz ne yapardık yağmacılara?99 depreminde  yakalanan yağmacılar mahkemeye mi çıkarıldı mesela?

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #946 : 24 Mart 2022, 00:28:36 »
deprem başka,  savaş başka.

savaşta giden gittiği yerde,  kalan kaldığı yerde yaşamak ve yaşatmak için gereken neyse onu yapar.

parası olana her yer vatan,  vatan dediğin asıl parası olmayana  gerekiyor.

gidenler  kendilerine yeni vatanlar bulduğu için  gider zaten.
gidenler için geçmiştir,  kalanlar için vatandır.

direğe bağlanarak  hor görülen o  çocuk,  büyüyünce  o vatanda  belki  yönetici,  belki sanatçı,  belki  sanayici,  belki bilim adamı  belki de simitçi  olarak yaşamaya devam edecek;  ama ne olursa  olsun,  kim olursa olsun,  o  vatanda  kendisini  asıl söz sahibi olarak hissedecek.

ben  yazın  köye gidiyorum,  İstanbul'dan  gelen  çok  gurbetçi oluyor.
inanın  çoğu  köyde  hala  kırk yıl önce çıktıkları gibi  yaşamaya  çabalıyorlar.
bir bak etrafına,  burası senin kırk yıl önce gittiğin köy değil artık.
geçen yıl  köye gittiğimizde,  virüs  nedeniyle  neredeyse kimse  bize yaklaşmadı,  halbuki  kendi aralarında  gayet samimi yaşıyorlardı.
onlar artık  o  köyün  asıl  yerlisi,  biz  o  köylere dışarıdan giden adamlarız.
köyün  kahrını onlar çekiyor,  biz ise  "60 Lira'ya  yağ  satılır mı"  diye  saçmalayıp duruyoruz.
biz  bıraktığımızda  yağın  kilosu  1  milyondu,  hala  gidip  köyden ucuza yağ alacağımızı  sanıyoruz.
bu süre içinde gidenler İstanbul'lu  oldu;  ama kalanlar da  artık  o  günkü  yerinde değil,  onlar da şehirli  oldu.
adam  evinin  önüne  duvar örse,  köylüler eleştiriyor  bunu  kendi aralarında.
"sanki  gelip buraya mı yerleşecekler"  diyorlar.
yazın  sular kesiliyor,  köylüler  kendi aralarında  yazlıkçıları  konuşuyorlar.
pek haksız olduklarını da düşünmüyorum  açıkçası.

anlatabildim  mi?  bilemiyorum ama,  giden gittiği yerde  yaşayacak,  kalan  kaldığı yerde yaşamanın bir yolunu bulacak.
savaş bu,  Allah  kimseye  yaşatmasın,  çok zor bir şey.

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 19
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #947 : 24 Mart 2022, 00:59:26 »
O çocugun o duruma düşürülmesi kabul edilemez.Ne olursa olsun kabul edilemez.Umarım tez zamanda biter bu savaş yoksa daha çok yürek burkan olaylar görürüz

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #948 : 24 Mart 2022, 02:11:30 »
Sorun, yağmacıları direğe bağlamak değil, o çocuğu o şekilde ölüme terk etmek! Ha ne olacakki sonra çözerler sanmayın, sonra ne olduğunu burada gösteremiyeceğimiz 100'lerce örneği var.

Neo-Nazi ordu komutanının tören resmini gösteriyoruz, kolundaki amblemi de görüp, araştırmak yerine yine "tüm Dünya"cılar gibi üslup kullanıyoruz.

"Tüm dünya" bu Nazi saçmalığını yememiş! Hangi Dünyanın tümü? Dünyanın sadece %10'nu olan Batı mı! Bir şeye karşı çıkabiliriz ancak bunun söylediğimiz gibi olduğunu derinlemesine araştırmış olmamızdır doğrusu.. Yoksa Tüm Dünya sandığımız Batı güruhunun ipiyle, indiğimiz kuyularda kalırız...

Bu da "Tüm Dünya" sanılan Batının saçmalık dediği Ukrayna Neo-Nazi birlikleri... Bunun gibi onlarcası var.

Videolar,

https://twitter.com/i/status/1506167935689281538

https://twitter.com/i/status/1118528538636881920

https://twitter.com/i/status/1504062958695026689

https://pbs.twimg.com/card_img/1505621365449269259/oK_Ws52s?format=jpg&name=small

https://twitter.com/i/status/1504427474331000838

https://pbs.twimg.com/card_img/1505195265489203202/7i5PVPPd?format=jpg&name=small

Neo-Nazi Azov birlikleri neymiş... (Resmi belge olduğundan site, silmeyi uygun görebilir.)

« Son Düzenleme: 24 Mart 2022, 03:44:37 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 19
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #949 : 24 Mart 2022, 04:27:40 »

Bu da "Tüm Dünya" sanılan Batının saçmalık dediği Ukrayna Neo-Nazi birlikleri... Bunun gibi onlarcası var.

Bu nazi özentisi tiplerin sayısı rus wagner grubundan çok fazla değildir galiba.Bunlar gibi marjinal gruplar rusyada'da bir hayli var.Bu ufak grupları bahane ederek Ukrayna'nın haklı mücadelesine gölge düşürmeye çalışanlar var.Hem görsel medyada hem de sosyal medyada.On yıllardır amerikancılardan dert çektik, o kadar mücadeleden sonra şimdi de bu rusçuları görünce insanın tepesi atıyor..
« Son Düzenleme: 24 Mart 2022, 04:28:24 Gönderen: Kapgan »