Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 244709 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #610 : 01 Mart 2022, 00:33:06 »
https://twitter.com/i/status/1498377473159053312
Gece vakti uykulu gözlerle şu videoya bakıyorum. Video hızlandırılmış mı? Yoksa sahte mi? Yerden havaya fırlatılan füzeler mi onlar? Şimşek gibi hızlı hareket edenler?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #611 : 01 Mart 2022, 00:42:34 »
Video kiev'e yapılan balistik saldırıdan hemen önce atılan 2 HSS füzesini gösteriyor. Bunun daha net renkli görüntüleri de var, sonra büyük patlamalar oluyor. Bu HSS füzeleri onamı atılmış, sonramı atıldı orası meçhul.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2022, 00:43:44 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #612 : 01 Mart 2022, 00:48:12 »
Yalnız ben iki değil 6 füze gördüm. Ve çok hızlılar.  ???
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı torik

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #613 : 01 Mart 2022, 00:49:08 »
Herkese merhaba
Birkaç yıldır forumu takip ediyorum.Daha önce de başvuru yapmıştım. Moderatör değerlendirmesinden sonra mail gelecek, böylece girebileceğim yazıyordu üye kaydında.Ama mail gelmedi. Şimdi giriş yapmayı denediğimde girebildim.Yazmak bugüne nasipmiş. Savunma sanayiinde değilim, hobi olarak takip ediyorum.
Konuya gelicek olursam zaten yazılıp çizilenleri tekrar etmek istemiyorum. Ama en azından özetliyeyim.Rusya , Ukrayna'nın ensesine vururum lokmasını ağzından alırım diye girişti. Ab, Abd 'den yine Kırım-Gürcistan olaylarında olduğu gibi cılız bi tepki gelir, topu göğsümde yumuşatırım diye hesapladı. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Ağır zayiatlar verdi, veriyor. Rusya kesinlikle şehir içi savaş beklentisiyle girmedi. Olayların bu noktaya geleceğine ihtimal vermedi. Hele yıllardır nötr takılan İsviçre'nin bile ambargolara katılacağına ihtimal vermedi.Putin'in pişman olduğuna eminim. Savaşı 1 ay kırıla döküle tamamlasa, kağıt üstünde kazansa da bence Rusya'ya Ukranya'dan artık ekmek çıkmaz. Kukla bir hükümet kursa da çekildiği anda alaşağı ederler. Ülkeye 5 günde binlerce antitank füzesi girdi. Tankı delip geçen makam arabasını mı delemiyecek.

Rusya'nın her kaybında İdlib saldırısı nedeniyle içimin yağları erise de zaten kurmakta zorlandığımız doğu batı dengesi açısından zorlanacağız. Rusya'nın daralan uluslararası manevra alanında bize yumruk mu sallayacak, yoksa anca beraber kanca beraber moduna mı girecek? Bunda bizim tutumumuz da etkili olacak. Tb2'nin atış görüntüleriyle ağzımız kulaklarımıza varıyor.Ama bi yandan ayıyla işbirliğine engel oluyor görüntüler.Keşke savaştan sonra ortaya çıksaydı.

Savaşın teknik konularına değinecek olursam Rusya resmen çuvalladı diyebilirim. Terk edilmiş zırhlı araçların oturaklarındaki pörtlemiş süngerler gözüme çarptı. Modelleri güncellemek bi yana düzgün bakım bile yapamamışlar. Askerlere verilen kumanyaların son kullanma tarihi 2015. Daha sınırdan 100 km bile uzaklaşmamışken yaşanan yakıt kıtlığı.Lojistik olarak çuvalladılar. Tabi bunda operasyonu 2-3 gün olarak hesaplamalarının rolü büyük.

Sayın @serkan1976
Uçaklar ile ilgili
https://twitter.com/kamerknc/status/1498390561631485964?t=qTpGbS-CxM5HhWVtY_kd6w&s=19
« Son Düzenleme: 01 Mart 2022, 00:58:23 Gönderen: torik »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #614 : 01 Mart 2022, 02:31:47 »
Ahir zamanda yaşıyoruz, kim bilir daha başımıza neler gelecek!? deprem, sel, yangın, Corana... acep sırada ne var derken, demek ki sırada savaş varmış ::) Yalnız Putin fena halde yanlış yaptı. Bu devirde, topla tüfekle ülke işgal edildiği nerede görülmüş! Amerika bile o kadar hinoğlu hinlik yaptı da ülke işgal ederken bir şekilde işgali kitabına uyduruverdi. Suriye' de şurada burada ise taşeronlarını kullandı.

Geçenlerde birisi söylüyordu. Bu Ruslar incelikten anlamaz, bodoslamadan dalıverir diye... Oysaki alavere dalavere işleri İngilizlere soracaksın. Altından girip üstünden çıkarlar, inceden inceye ruhun bile duymaz diyordu. Rusların milli sembolünün BOZAYI olması da hiç tesadüf değişmiş. Gitti durduk yere arı kovanına kafayı sokuverdi. Bakalım bu işin sonu nereye varacak? 

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #615 : 01 Mart 2022, 02:44:47 »
Mig-29 nereye konuşlanacak? Ahırlara. Nereden kalkacak? Eli yüzü düzgün 300 metresi olan herhangi bir karayolundan. Çünkü özellikle Mig-29 tam da buna göre tasarlanmıştır. Füzesi, yedek parçası ve pilotu olduğu sürece iş görürler.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #616 : 01 Mart 2022, 02:49:48 »
Ruslar MİG-29'ların nükleer bir savaşta bile hayatta kalacak şekilde dizayn edildiğini iddia ediyorlardı. Şimdi otoyollardan kalkacak MİG-29'ları göreceğiz gibi

Çevrimdışı torik

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #617 : 01 Mart 2022, 03:00:47 »
Bu savaşın bir an önce bitmesini istiyorum. Sivilleri geçtim , ölen askerler de genç. Çoğunun orda olmak istemediğini düşünüyorum.
Bir yandan da merak duygusu depreşiyor insanın. Acaba batı Rusya'yı daha fazla kaşır mı? El altından bir iki kamyon da gemisavar yollarlar mı? Gemi kaybının kuyruk acısı başka olur.
Batı sinyal istihbaratı için gökyüzünü boş bırakmıyor. Ver Ukrayna'ya seri-sicili silinmişinden birkaç tane hedef uçak. S400 mevzileri yakınlarında birkaç tur atsınlar. Aydınlatma radarını birkaç saniye açtırsalar Eh-Ed kütüphanesi için sağlam veri toplarlar. Altın değerinde. Belki hangi frekanslarda fake yayın yapıyor, hangi frekansları dinliyor onu da çözebilirler.
Hadi su57 sayıca az diyelim, su35ler niye piyasada yok? Demekki onu Nato'ya saklıyor. Olayın büyüyüp nükleer çatışmaya dönmesini elbette istemem. Ama yıllardır youtubeda sidik yarışında yenişemeyen jetlerin ufak çatışmalarının sonucu ne olur merak ediyorum.100 yıl muhabbeti döner. Neyse vazgeçtim çıkmasın ufak mufak. Olay büyürse geride kalanların keşke ben de ölseydim diyeceği bir nükleer savaş hayal etmek istemiyorum

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #618 : 01 Mart 2022, 03:31:59 »
Bu savaşın Türkiye'ye zararı olacak diyenleri anlayamıyorum.Neymiş efendim ''Rusya ve Ukrayna'dan sonra en zararlı Türkiye çıkacakmış bu işten'':) .Bu sözleri söyleyenler içinde de malesef emekli kurmaylar var.Hatta bir tane emekli 'paşa' savaşın ilk günü NATO'yu aciz, putin'i galip olarak yazdı.Rusya'nın artık uzun süre boyunca Türkiye ile zıtlaşacak bir politika uygulayacagını zannetmiyorum.Batı'da Türkiye aleyhtarlığı ciddi olarak azalacaktır.Suriye konusunda da Rusya'ya karşı avantajlı konuma geçeceğiz.Türkiye üzerinden geçecek doğalgaz boru hatlarından bahsetmiyorum bile.

Gelecekteki Putin sonrası Rusya'yı konuşmak lazım şimdi.Tamamen paçayı Çin'e mi kaptıracak yoksa nice zamandır konuşulan Rusya'nın batı ittifakına angajesi mi olacak?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615