Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 244133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #2450 : 26 Mart 2024, 20:01:37 »
En iyi Rus , Türklerden olabildiğince uzak olan Rus'tur...

Batı , Türkiye'yi bölecek diye Rusya'ya sempati duyan yerli-milli-new Ottoman kitle ; Osmanlı'yı kimin yıktığını , 60 küsür askerimizi Suriye'de bombalayıp kimin şehit ettiğini unutmuş galiba...

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2451 : 26 Mart 2024, 20:18:21 »

Türkiye'den sonra en çok Türki milleti yaşayan ülke Rusya'dir. Ukrayna Savaşında da Slavlardan sonra sayı olarak en çok askerleri oluşturanlar da onlar, sonra Kafkaslılar gelir...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2452 : 26 Mart 2024, 20:41:09 »

Türkiye'den sonra en çok Türki milleti yaşayan ülke Rusya'dir. Ukrayna Savaşında da Slavlardan sonra sayı olarak en çok askerleri oluşturanlar da onlar, sonra Kafkaslılar gelir...

Esaret altında yaşayana Türk denmez...En azından paralı asker olmaz...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2453 : 26 Mart 2024, 21:44:22 »
En can alıcı soru onlar Türk olduklarının farkındalar mı?

Yoksa asimile olmuş durumdalar mi?

Çarlik Rusyasindan bu yana Rus coğrafyasındaki Türklerin azami çoğunluğu hep Ruslarin yanında yer alıyor da ondan soruyorum...Türkluk bilinci olanların yapacağı birşey değil..

Toktamis-Timur meselesi gibi birbirimizi yemeyi bir bıraksak neler olur da beceremiyoruz...

Turk milletine Ruslar kadar zarar veren başka bir millet yoktur...sürgün, katliam, zorla asimilasyon vs....

Türk olup nasıl Rus yanlısı, sempatizanı olunur benim aklım almaz...
« Son Düzenleme: 26 Mart 2024, 21:48:34 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2454 : 26 Mart 2024, 21:49:08 »
Silinebilir
« Son Düzenleme: 26 Mart 2024, 21:50:04 Gönderen: Gökbörü »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2455 : 26 Mart 2024, 21:55:09 »

Çarlik Rusyasindan bu yana Rus coğrafyasındaki Türklerin azami çoğunluğu hep Ruslarin yanında yer alıyor da ondan soruyorum...Türkluk bilinci olanların yapacağı birşey değil..

Toktamis-Timur meselesi gibi birbirimizi yemeyi bir bıraksak neler olur da beceremiyoruz...

Turk milletine Ruslar kadar zarar veren başka bir millet yoktur...sürgün, katliam, zorla asimilasyon vs....

+1 ...    Arkadaşların da Rus yanlısı olduğunu düşünmüyorum ... Sadece tarafsız olalım ikisi de aynı ....  hesabındalar.

Ruslar zayıflar , Ukrayna'da Batı yanlısı yönetim gelirse sıra Türkiye'ye gelir görüşündeler sanki sağımızı-solumuzu-güneyimizi Ruslar çevirmemiş gibi...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2456 : 26 Mart 2024, 22:06:09 »

+1 ...    Arkadaşların da Rus yanlısı olduğunu düşünmüyorum ... Sadece tarafsız olalım ikisi de aynı ....  hesabındalar.

Ruslar zayıflar , Ukrayna'da Batı yanlısı yönetim gelirse sıra Türkiye'ye gelir görüşündeler sanki sağımızı-solumuzu-güneyimizi Ruslar çevirmemiş gibi...

Yanlış anlaşılma olmasın,  arkadaşlar için Rus yanlısı demedim, Rusya'da Türk kökenli olup Ruslar için savasanlar için Rus yanlısı dedim

Tarafsızlık var tarafsızlık var :)

Bence şimdiye kadar doğru yürüttük bu işi...tek eleştirim Suriyede fırsattan yararlanıp hem batıyı hem Rusyayi zorlayarak kazanım elde edebilirdik diye düşünüyorum...firsat kaçtı kaçıyor..
« Son Düzenleme: 26 Mart 2024, 22:32:29 Gönderen: Gökbörü »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2457 : 27 Mart 2024, 17:02:13 »
Seberberlikten kaçarak Ukrayna-Romanya sınırındaki Tisa nehrini geçmek isteyen erkekleri böyle ateş edeceğini göstermiş Ukrayna askeri.

Savaşın başından itibaren milyonlarca Ukraynalı erkek Avrupa'ya sığınmıştır. Erkeklerin azalmasını önlemek için çok katı önlemler alınmakta. Ağır yaralı olarak, yani kafadan veya ayağı, kolu koparak geri dönmek veya tabutla geri dönmek var.

Geri dönüşü olmayan cepheye gönderilmek istemelerine rağmen zorla bu yöntem uygulanmaktadır.

2.Dünya Savaşından sonra bu kadar büyük kıyıma uğramamıştı insanlık.

https://twitter.com/SNechatv/status/1772246572077604994?t=Ej2G0Unr1KAkePD8KsEDVA&s=19

1 Minibüse 34 erkeği kaçırırken yakalanmış.

Error 404 (Not Found)!!1

« Son Düzenleme: 27 Mart 2024, 17:07:12 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2458 : 27 Mart 2024, 17:18:00 »
Bu görüntülerde yanlış olan ne var? Ülkesi yabancı bir güç tarafından işgal edilirken kaçan bir erkek, ölümü hak etmiş olur.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2459 : 27 Mart 2024, 20:42:27 »
Bugün Harkıv şehri D-30SN bombalarıyla şiddetli bombardımana tutuldu.

Atılan bombaları incelediğimizde Ruslar toplam ağırlığı 250kg, 100kg harp başlığı olan FAB-250 M62 bombasına kanat, uçuna güdüm sistemi ve kıçına roket motoru takmışlar, GBU-39'un Rus modeli olan D-30SN bombası. Havadan ve Tornado-S/Smerç ÇNRA'dan atılabilen INS/GPS güdümlü bombanın 120km menzili olduğu tahmin ediliyor. Bol sayıdaki ÇNRA roket motoru takılarak bu şekilde ucuz olarak modernize etmeleri hızlı üretimi de sağlamakta.

Sovyetlerden kalan sınırsız sayıdaki bu bombaları bazılarının raf ömrü dolmuştur, yeniden fabrika hattına sokularak içindeki bazı parçaları değiştiriliyor ve bu şekilde modernize edlilyor. Diğer FAB-500/1500 gibi 500kg ve 1500kg'lık bombalara güdüm kiti takılarak hedefler havadan bombalanmakta.

Sovyetler dağıldıktan sonra, 1990'lardaki bunalımla birlikte Ruslar batının gerisinde kalmıştı havadan atılan güdümlü bomba konusunda. Hızla bu teknolojık açığı kapatırken, Ukrayna'yı havadan bombalamayı 2023'te bir sene öncesine kıyasla Ruslar 16 kat arttırmıştır, bütün bombardıman uzaktan güdümlü kanatlı bomabalarla yapılmakta. Son 3 ayda geçen seneye kıyasla bombardıman artışı göstermekte.

D-30SN bombası

FAB-250 M62

« Son Düzenleme: 27 Mart 2024, 20:51:03 Gönderen: marmara »