Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 246773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1820 : 21 Mart 2023, 11:03:19 »

Rusya’ya ait savaş uçağı TB2 bayraktarı düşürmeye çalıştı.

Amerika ait İHA’yı düşüren Rus savaş uçakları TB2 bayraktarı düşüremedi.

http://www.youtube.com/watch?v=az9mvxgWjfo

Sanki Dogfight yapar gibiler. Bayraktar Su-27'ye kilit atıyor gibi.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 109
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1821 : 21 Mart 2023, 12:58:32 »
çin son rusya ziyaretiyle dünyadaki gidişatın kendisine doğru açıkça cephe alınacağını görüp müttefiklerini artırıp sağlama almaktan başka şansının olmadığını anlamış durumda. ukrayna da yenilecek ve bir süre sonra parçalanacak bir rusya çinin hiç işine gelmez. o zaman tek başına kaldığını ve tüm ab abd lilerle aynı anda savaşmak durumunda kalacağını fark etti. şu andan itibaren ruslara deli gibi yadım edecektir. s.a. nı safına çekecek iranla ortak bir zemine oturtacak, orta doğu da abd etkisini zayıflatacak her adımı atacaktır. abd ve şürekasını yenmenin yegane yolunun doları yıkmak olduğunu anlamış olmalılar ki s.a kralını ikna edip petrol satışlarını yuan cinsinden para ile yapmaya ikna etmişler. bu gidişat abd nin ortadoğuda dahada zorda kalmasını sağlayacaktır.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1822 : 21 Mart 2023, 13:06:06 »
Sn Selçukkoçak78 bizde Çin’in bu durumundan faydalanmalıyız kesinlikle.Enteresan bir şekilde Rusya-Ukrayna savaşında çok doğru bir politika sergiledik.Bana göre.Bu politikayı Çin Amerika politikasında da sağlamalıyız.Özellikle Afrika politikamızda her ne kadar Çin’le çatışsak da Fransızlar ve İngilizleri bölgeden atabilirsek bizim için çok iyi olur ama  tabi Çin’in Orta Asya politikası da bizim için çok ters bu topraklarda Rusya’nın politikası Çin’den çok daha iyi durumda.Rusya’nın orta Asya’da düşmemesi lazım
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 109
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1823 : 21 Mart 2023, 14:32:27 »
işin ilginç yanı rusya çin ve abd nin işine gelmeyen türk birliği projesi şu an abd nin acayip işine gelir bir projeye dönüşmek üzere. tahminen abd bu projenin gerçekleşmesi uğruna çalışacaktır. tabikide  aklı başında mantıklı karar vericiler baştaysa ,yoksa yunanistanı ypg yi desteklemek gibi salaklıklar yaparlarsa onlarda zarar görür

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1824 : 21 Mart 2023, 15:01:07 »
Keşke öyle olsa,

ABD Genel Kurmay Başkanı daha geçen hafta Suriye'de idi. YPG'ye desteklerini yenileyip bize gözdağı !!! verdiler. ABD eninde sonunda Akdeniz'e  veya en azından İsrail'e açılan Kürt Devleti üzerinden  Irak Petrollerini 1930larda aktif olan hat üzerinden Akdeniz'e ve Avrupa'ya ulaştırmak istiyor. Bu 1960larda yazılan bir stratejinin ve 2. Körfez Savaşı ile BOP Projesinin birer parçası.

Yine Çin'e karşı bir Türk duvarı düşüncesi olsa da, Türklerin de aklında öncelikli olarak Dünyaya açılabilmek ve dünya ile ticaret yapabilmek var. Bu bakımdan kendi doğalgaz ve petrollerine pazarlama yolları onlardan geçtiği için ortakçı hale gelen Rusya ve İran'dan bıkmış durumdalar. Bu bakımdan Çin ise doğudaki komşu pazar. Arada ortakçı yok. Ayrıca Çin'in bir kuşak bir yol projesi de, Çin ile Avrupa arasında İpek Yolu'nu canlandırma anlamına geliyordu. Bizim için Zangezur bu anlamda da çok önemli iken , Çin alternatif yol olarak İRAN'ı bizden daha çok destekledi. İran ise kendi alternatifini istemediği için Zangezur olmasın diye neredeyse savaşı göze aldım deme derecesinde.  ABD ise ne zangezur ne İran ne bir kuşak bir yol hiçbirini istemiyor. Hatta yol üzerinde savaşlar, iç kargaşalar daha çok işine geliyor.   

Bu bakımdan neden sonuç, ve amaç araç bütünlüğü altında benim hatalı bir bakış açım da varsa aydınlatırsanız sevinirim. 

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 109
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1825 : 21 Mart 2023, 15:28:41 »
mesele koridoru kontrol altına almak engelleyemeyeceğini anladı. şu an rusyayı güneyden çini batıdan sıkıştırmak adına türk birliğine ihtiyacı olacak yada en azından mantıklı hareket tarzı bu olmalıydı. ama abd yönetimi cro magnonlar tarafından idare edildiği için saçma kararlar almaları hiç şaşırtıcı olmaz.
 stratejik açıdan ya türkiyeyi kendi adamlarına yönettirmek için seçimlere el altından müdahil olacaklar ve türk birliğini kendi amaçları doğrultusunda manipüle edecekler yada türkiyeyi kendi adamları tarafından birlikten uzaklaştıracaklar. böylece birlik çin ve rusyanın insafına kalacak. çinle de artık denizden mücadele ederler

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1826 : 21 Mart 2023, 15:56:04 »
Kaptan ı derya ben Amerika konusunda şuna dikkat çekmek istedim. Ülkeler boyuna posuna orantısız dünya da hakimiyet sağlayabilirler mesela Japonya Almanya Portekiz İspanya filan böyle dönemler yaşadılar. ama birde hakimiyetin yakıştığı dev ülkeler var mesela Çin yada bugünkü Rusya gibi. Buna Araplar Türkler de coğrafi büyüklükleri ile eklenebilir. Amarika da işte böyle bir güçtü şapkadan tavşan çıkartan mucize yaratan ülkelerden değil Amarika. Şu anda dünyada aynı dili konuşan Anglosakson topraklar dünyadaki açık ara en büyük hakimiyet alanıdır Rusya dan çok daha büyüktür. Topraklarıda çok bereketli zengin yaşanılasıdır Rusya gibi ıslak soğuk sıkıcı değildir. Bugün Amarikadaki tüm mühendisleri kesin tüm fabrikaları yıkın tüm paralarını yakın sersefil bırakın bu ülke ama yerinde kalsın gelin 200 yıl sonra dünya devi yine amarika olurdu çünkü bu güzel verimli büyük ülke olarak gelişmek doğal bir haktır.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1827 : 21 Mart 2023, 16:39:10 »
Az önce Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin konvoylarını gördüm Twitter’da açıkçası Kafkasya’da durumlar hiç iç açıcı değil.Ermenistan neye dayanarak bu kadar cüretkar oluyor anlamış değilim.Batının dibindeki Ukrayna’da bile sadece silah ,teknolojik ve politik desteği Amerika olmasa düzgün veremeyen Avrupa Ermenistan’a ne verebilecek.İran destekte bulunabilir ama nereye kadar.Hangi teknoloji ile savaş ortamında etkili olacak.Rusya zaten kendi savaşını bitirme derdinde.Putin yavaş yavaş geri adımlar atmaya başladı.Ermenistan’a nasıl destek verecek acaba.Ermenistan’a gidecek yardımlar Rusya kanalı olmadığı sürece kimse kolay kolay veremez ki.Ne havadan ne karadan.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2023, 16:40:04 Gönderen: Kaptan-I Derya »
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1828 : 21 Mart 2023, 17:07:19 »
Ermenistan ın bir şey yaptığı yok Azerbaycan yapıyor ama biz taraflı düşünmek zorundayız bu yüzden sesimizi çıkartmayacağız. Azerbaycan savaşa sebep arıyor buna ihtiyacı var büyük Karabağ savaşını da Ermeniler değil Azerbaycan başlattı. Burada kabahat bulmuyorum böyle yapılması gerekiyor Zengezur alınmadan Azerbaycan Ermenistan savaşı bitmez daha savaş hatta başlamadı bile. Karabağ tek mesele olsa Azerbaycan orayı işgalin ikinci senesinde kurtarırdı. Azerbaycan için hep asıl mesele Zengezur oldu Karabağ görüşmeleri hep bir pazarlık kozu olarak kullanıldı bu yüzden Azerbaycan bu kadar uzun süre Karabağ ı almadı. Ama Ermenistan kısır bir ülke halka bir şeyler anlatabilecek kudrette idare hiç bir zaman olmuyor bu yüzden aklın gereği anlaşmaları iki ülke iradesi zaman zaman uzlaşsa da cesaret edip yapamadı Ermenistan. Bu işler mecbur silahla olacak. Oysa Hankendi de Ermenilere bir şeyler çok cömertçe sunuluyor karşılığında bir şey vermesi gerek oda tabi ki Zengezur koridorudur ama veremiyor bir türlü. Şimdi savaş mazaretleri üretmeye başladı bu yüzden Azerbaycan. Tabi birlikte yapıyoruz bu işi Azerbaycan ile. Rusya İran bu işe karışır mı soracak olursak evet karışır ama bu bizim için 21 yy ın büyük gayesi gözü karartmak zorundayız yıl oldu 2023 yüzyılın çeyreği geçti biz geçen yüzyılda bu kadar zamanda balkan savaşları Çanakkale savaşları Ortadoğu savaşları Libya savaşları Kurtuluş savaşları doğu cephesi Kafkasya savaşları neler neler yaptık bu yüzyılda ise bir kaç çatışma anca yaptık. Zengezur bizim 21 yy savaşımızdır her türlü cüretkarlık hakkıdır. Savaş çıkarsa ben en önde giderim askerde komandoydum ben
« Son Düzenleme: 21 Mart 2023, 17:13:11 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1829 : 21 Mart 2023, 19:00:07 »
İran , Azerbaycan'a müdahale ederse Türkiye onu kötü tokatlar  , çok da iyi eder...