Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 246715 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1780 : 14 Şubat 2023, 23:33:43 »
Serseri mayın. Allah korumuş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1781 : 15 Şubat 2023, 13:44:45 »
Serseri mayın. Allah korumuş.
Denetimi gevşettik galiba Allah korumuş....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ABD lideri Biden Ukrayna'da
« Yanıtla #1782 : 20 Şubat 2023, 13:19:01 »
ABD lideri Biden Ukrayna'da

Rus işgalinin yıldönümünde Polonya'yı ziyaret edeceği açıklanan Joe Biden, dünyaya büyük bir sürpriz yaptı.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırdığı 24 Şubat 2022'den bu yana başkent Kiev en önemli konuğunu ağırlıyor. ABD lideri Joe Biden, büyük bir sürpriz yaparak Kiev'e gitti.

Başkan Biden'ın işgalin yıldönümünde Ukrayna'nın batı komşusu Polonya'yı ziyaret edeceği duyurulmuştu. Ancak hiç kimseye haber vermeden Kiev'e giden Biden'ın ziyaretini, uluslararası haber ajansları ve yayın kuruluşları 'son dakika' koduyla duyurdu.

Rus işgaline karşı direnen Ukrayna'nın başkenti, daha önce Boris Johnson, Rishi Sunak, Emmanuel Macron ve Olaf Scholz gibi Batılı liderleri ağırlamıştı.

Ancak ABD Başkanı'nın Kiev'i ziyaret etmesi, savaşın başından bu yana bir ilk niteliği taşıyor.

BBC'nin Ukrayna muhabiri James Waterhouse, 'Kiev resmi ziyaretler yabancı değil ancak bu diğerlerinden farklı' yorumunu yapıyor:

"ABD Başkanı Joe Biden Kiev'e sürpriz bir ziyaret yaptı. ABD liderinin Ukrayna lideri Vladimir Zelenskiy ile topyekun bir çatışmanın ortasında buluşması, sembolik ve önemli. İşgalin üstünden neredeyse bir yıl geçerken Moskova'ya açık bir mesaj gönderiyor: ABD ve Batı, Ukrayna'yı desteklemekten çekinmeyecek."

ABD'nin başını çektiği Batılı ülkeler, 24 Şubat 2022'den itibaren itibaren Ukrayna'ya on milyarlarca dolarlık silah desteği sağladı. Ukrayna ordusuna Javelin tanksavarlarıyla başlayan ABD'nin silah yardımı, daha sonra uzun menzilli çoklu füze HIMARS'larla devam etti. 80 kilometre menzili bulunan HIMARS'lar savaşın kaderini değiştirdi, Rus işgalcilerin ilerleyişi durduruldu ve Ukrayna haftalar içinde karşı taarruza geçti. 2022'nin sonbaharında Rusya lideri Vladimir Putin'in taktik değişikliğe gidip Ukrayna şehirleri ve altyapı tesislerini füze yağmuruna tutması, Washington'ı işgalin başında kimsenin hayal edemeyeceği bir adım atmaya itti. ABD, Ukrayna'ya ünlü Patriot hava savunma sistemlerini sevk edeceğini duyurdu.

2023'ün ilk haftalarında ise Batılı ülkeler Ukrayna'nın aylardır talep ettiği diğer önemli silah tankları sahaya sürdü. Almanya Leopard tanklarının Ukrayna'ya gönderilmesine onay verdi, ABD ise Abrams'ları Rus işgalcilere karşı cepheye sevk edeceğini duyurdu.

https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-abd-lideri-biden-ukraynada-6906373
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
İngiltere: “Rus veya Sovyet yapımı uçağını ver Typhoon’u al”
« Yanıtla #1783 : 25 Şubat 2023, 15:16:11 »
İngiltere, Ukrayna’ya Sovyet veya Rus yapımı savaş uçağı gönderecek olan NATO ülkelerine Eurofighter Typhoon savaş uçaklarını tedarik edecek.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Ukrayna’ya Eurofighter Typhoon savaş uçaklarını; uçuş eğitimi gerekliliği sebebi ile gönderemeyeceklerini açıkladı. Wallace, bunun yerine Ukrayna’ya Rus veya Sovyet yapımı savaş uçakları gönderecek olan NATO ülkelerine Eurofighter Typhoon savaş uçağı tedarik edebileceklerini ifade etti.

Hükümet, Rusya’ya karşı savaşta yardımcı olması için Ukrayna’ya Typhoon sağlama baskısı altında ve eski Başbakan Boris Johnson da bu konuda baskı yapanlar arasında.

Ancak Wallace’a göre; Ukrayna’nın, Eurofighter Typhoon savaş uçaklarını muharebe ortamında idame ettirebilecek kalifiye pilotları bulunmuyor. Bu yüzden 200 İngiliz Hava Kuvvetleri personelinin de Ukrayna’ya gitmesi gerekiyor.

Wallace, İngiliz personelinin Ukrayna’ya sevk edilmesinin imkansız olduğunu ve Typhoon savaş uçaklarını, Ukrayna’ya gönderemeyeceklerini ifade etti.

Buna karşılık İngiltere, Ukrayna’ya Sovyet ya da Rus yapımı savaş uçağı tedarik edecek olan NATO ülkelerine; Eurofighter Typhoon savaş uçağı teklif ederek, bu ülkelerin savaş uçağı boşluğunu doldurabileceklerini ifade etti.

Ben Wallace’ın ifadeleri ise şu şekilde: “NATO ülkeleri arasında MIG-29 gibi Rus ve Sovyet yapımı uçaklara sahip olan ülkeler olduğunu biliyoruz. Eğer bu ülkeler Ukrayna’ya bu uçakları tedarik ederler ise, İngiltere, oluşacak boşluğu doldurmak için kendi savaş uçaklarını ya da hava sahası koruma görevlerini teklif edecek.”

Bulgaristan, Polonya ve Slovakya envanterinde Rus veyahut Sovyet yapımı uçaklar bulunan NATO üyesi ülkeler arasında öne çıkıyorlar.

https://www.savunmasanayist.com/ingiltere-rus-veya-sovyet-yapimi-ucagini-ver-typhoonu-al/

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1784 : 28 Şubat 2023, 21:26:57 »

3 yıl önce bugün canımızdan 34 can gitmişti. Ukrayna'ya destekle devlet buna cevabını verdi...
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2023, 21:27:43 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1785 : 28 Şubat 2023, 22:27:21 »
Bence bizimkileri vuran uçakları o an düşürmeliydik!
Havadan koruma olmadan kara harekatı çok tehlikeli.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1786 : 28 Şubat 2023, 22:44:09 »
Bence bizimkileri vuran uçakları o an düşürmeliydik!
Havadan koruma olmadan kara harekatı çok tehlikeli.
Koordinatlar daha önce Rus tarafına verildi, güvence alındı gibi şeyler okumuştum. Bence de her şeye rağmen hava koruma olmalıydı, indirilmeliydi o uçaklar.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1787 : 28 Şubat 2023, 22:52:01 »
O bölge de hangi ahmak askerlerimize manevra yaptırdı

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1788 : 01 Mart 2023, 17:34:20 »
Rusya Kara Kuvvetleri Başkomutan yardımcısı Aleksandr Matovnikov'un çıplak dans ettiği videolar sızdırıldı.

Topyekün savaş dedikleri bu galiba...

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1789 : 01 Mart 2023, 20:56:25 »
İşler karışıyor. Çin, Rusya'ya silah verecek.