Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 244381 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1580 : 15 Ekim 2022, 11:41:43 »
reis Putin'i bekletmiş.
öyle zor durumdalar ki,  bize uçak motoru  teknolojisi bile transfer eder bunlar.

öbür tarafta da, Sudi yönetimi Amerika'nın işini bozdu.

evdeki hesap çarşıya uymuyormuş demek.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2022, 11:42:53 Gönderen: korsan2 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1581 : 15 Ekim 2022, 12:39:43 »
öyle zor durumdalar ki,  bize uçak motoru  teknolojisi bile transfer eder bunlar

Bizde olmayan ve onlarda olan tek şey, jet motoru babında konuşuyorsak şayet, testleri bitmiş ve üretime hazır motorlardır. Yani zamana sahipler, biz değiliz.

Kriyojenik füze motorları teknolojisi daha çok ilgimi çeker bu noktada.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1582 : 16 Ekim 2022, 14:21:33 »
Alıntı
İran Rusya'ya Balistik Füze Sevkiyatına Hazırlanıyor.

savunmasanayist.com
İran Rusya'ya Balistik Füze Sevkiyatına Hazırlanıyor

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1583 : 16 Ekim 2022, 15:35:10 »
Rus ordusunun saldırılarında,  kısmi de olsa bir  başarı artışı görülmeye başladı.
İran'ın balistiklerinin Rusya'ya ulaşmasına izin verilirse,  bu başarılı saldırı kapasitesinin artacağını tahmin etmek zor değil.

diğer yandan da,  Rus ordusu Suriye'de de hareketlenmeye başlıyor gibi,  dikkatle izlemek gerek.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1584 : 16 Ekim 2022, 15:40:33 »
öyle zor durumdalar ki,  bize uçak motoru  teknolojisi bile transfer eder bunlar

Bizde olmayan ve onlarda olan tek şey, jet motoru babında konuşuyorsak şayet, testleri bitmiş ve üretime hazır motorlardır. Yani zamana sahipler, biz değiliz.

Kriyojenik füze motorları teknolojisi daha çok ilgimi çeker bu noktada.
Bence de, füze teknolojileri bizim için güç çarpanı olurdu. Kim istemez bir Zirkon'umuz, Avangard'ımız, bir P-800 Oniks'imiz, bir R-36M2'miz olmasın.

Ayrıca nükleer santral yapımını ve nükleer silah teknolojisi...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1585 : 16 Ekim 2022, 15:44:01 »
Alıntı
İran Rusya'ya Balistik Füze Sevkiyatına Hazırlanıyor.

savunmasanayist.com
İran Rusya'ya Balistik Füze Sevkiyatına Hazırlanıyor

Bu tarz haberler bana pek inandırıcı gelmiyor nedense!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1586 : 16 Ekim 2022, 15:50:51 »
Yıllar önce İran silahlarına maket diye alay edenlere İran ı tanımıyorsunuz akademik yayınları bizden çok sanayisi bizim kadar büyük ve aşağı yukarı aynı dönemde anyı şeyleri yapıyorduk filan diyordum. Yani İran benim kafamda o alaycı yeri hak etmiyordu hiç. 70 lerde biz R12 üretirken onlar Reno 5 üretiyorlardı. Bugün bilmem ama bir kaç sene önce biz yarım milyon altı otomobil üretirken onlar kendi markaları da olan milyon üstü otomobil üretiyorlardı. Televizyon beyaz eşya her şeyin sanayisi bu ambargo şartlarına rağmen onlarda da var. Petrol zengini ülke sanılıyor doğruda ama 90 milyonluk ülkeyi sadece petrol ile geçindirilemez en fazla Suudi Arabistan gibi 20 milyon olursa nen büyük petrol ürreticiside olursan biraz refahın olabilir. İran üretmeye yaşamak için hep mahkum olacak bir ülkedir bunu anlamadı arkadaşlarımız ben ama anladım. Alay etmeyin dedim dedim inandıramadım bugün savaşta görüyoruz işte koskoca Rusya İran silahlarına kaldı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1587 : 16 Ekim 2022, 15:59:04 »
Yıllar önce İran silahlarına maket diye alay edenlere İran ı tanımıyorsunuz akademik yayınları bizden çok sanayisi bizim kadar büyük ve aşağı yukarı aynı dönemde anyı şeyleri yapıyorduk filan diyordum. Yani İran benim kafamda o alaycı yeri hak etmiyordu hiç. 70 lerde biz R12 üretirken onlar Reno 5 üretiyorlardı. Bugün bilmem ama bir kaç sene önce biz yarım milyon altı otomobil üretirken onlar kendi markaları da olan milyon üstü otomobil üretiyorlardı. Televizyon beyaz eşya her şeyin sanayisi bu ambargo şartlarına rağmen onlarda da var. Petrol zengini ülke sanılıyor doğruda ama 90 milyonluk ülkeyi sadece petrol ile geçindirilemez en fazla Suudi Arabistan gibi 20 milyon olursa nen büyük petrol ürreticiside olursan biraz refahın olabilir. İran üretmeye yaşamak için hep mahkum olacak bir ülkedir bunu anlamadı arkadaşlarımız ben ama anladım. Alay etmeyin dedim dedim inandıramadım bugün savaşta görüyoruz işte koskoca Rusya İran silahlarına kaldı.

Rusya'nın balistik füzeleri yok mu yani?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1588 : 16 Ekim 2022, 16:02:11 »
Dünya ile entegre ve açıkken böyle şeyler yapamazsın. Yarın bizde kapanalım ve ambargo yiyelim aynı şeyleri bizde üretiriz.

Dünyada bu işi alenen yapabilenler BM daimi üyeleri ve Abd korumasındaki İsrail, başka yok yani. Abd'nin izin verdiği sınırlarda G.Kore ve Japonya, o da Çin ve K. Kore tehditi yüzünden.

Ancak uzay araştırmaları adı altında yapabilirsen yapabilirsin bazı şeyleri.

Nükleer, balistik işine açıktan girersen İran ve K. Kore durumunu göze alacaksın. İran'ın şansı doğalgaz ve petrolünün olması, ayrıca dünyanın bunlara muhtaç olması, özellikle Çin ve Hindistan. K. Kore'de o da yok.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1589 : 16 Ekim 2022, 16:11:26 »
Rusya nın İran füzelerine teknolojik olarak çok ihtiyacı olduğunu sanmıyorum ama nicelik olarak savaşı desteklemek için iki ülkenin cephaneliğini birleştirmek Rusya nın çok işine yarıyor olabilir. Buna rağmen yine de İran ın Rusya için bile değerli olabilecek çok inovatif taktik füzeleri de olma ihtimali var. IIR başlığı olan balistik füzesi vardı mesela hatırlıyorum körfezdeki ABD gemileri için ürettiği. Rusya ota boka küçük büyük demeden her şeye İskender atarak nereye kadar savaşı devam ettirebilir.

Bakın optik bir tarayıcı var füze burnunda gemi vurduğu tahmin ediliyor bununla. Gemi vuran bina vuruyordur belki de bilemeyiz aralarında olan şeyler

« Son Düzenleme: 16 Ekim 2022, 16:16:26 Gönderen: re »