Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 244474 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gosform

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1410 : 08 Eylül 2022, 00:35:33 »
Buraya yazıyorum Rusya Ekim sonuna kadar en geç Ukrayna'yı tamamen işgal edecek.

Buna ihtimal veremiyorum, tahminimce Rusya da savaşın uzun sürmesini istiyor ve bunun üzerinden Avrupa üzerinde baskı kurma düşüncesinde olabilir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1411 : 08 Eylül 2022, 10:03:29 »
Mantıklı bir tahmin bu ama değişen bir durum oluşmaya başladı. Kırım işgalini hatırlayın Rusya gitti Kırım a çöreklendi Ukrayna oturdu seyretti yılda karşılıktı bir kaç top atışı ile yetindiler. O zamanda ambargolar vardı ama askeri kayıp çok azdı. Rusya o kibiri ile yine benzeri olacak sandı ama dış destekle Ukrayna katlanılmaz bir cephe savaşı vermeye başladı. Rusya cepheyi belirleyecek Ukrayna da pırsacak Kırım işgalindeki gibi suratını asıp bekleyecek sandılar kimse Rusya ile savaşa cesaret edemez sandılar ama öyle olmadı. Rusya Ukrayna ya yenilmez ama şu andaki savaşa da katlanamaz. Bunun iki çözümü var Rusya ya geri çekilecek yada tamamen işgal edecek. İlk baştaki niyeti tam işgal değildi ama şimdi buna mecbur kalacak bence.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1412 : 08 Eylül 2022, 11:27:47 »
Ben en çok içimizdeki Ruslar haklı diyenlere şaşırdım , Rusya çok güçlüymüş, Ukrayna Batı'nın gazına geçmemeliydi vs...
Arkadaş demek ki bu arkadaşlar bize ABD,Rusya saldırsa memleketi teslim edecekler. Neden kendinizi bir Ukraynalı yerine koymuyorsunuz...?

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1413 : 08 Eylül 2022, 15:36:15 »
Buraya yazıyorum Rusya Ekim sonuna kadar en geç Ukrayna'yı tamamen işgal edecek.

Rusya 6 aydır yok edemediği Ukrayna hava kuvvetlerini yok etsin ilk başta.Ukrayna çok zor coğrafyadır.Biz de çehrin şehrine kadar gittik ama ikmal sorunu başlayınca bırakıp geldik oraları.

Rus yarbaylar, albaylar, generaller ölüyor cephede.Dünya 80 sene önceki dünya değil, insan gücü bir yere kadar.Neye dayanarak böyle yorumlar yapılıyor gerçekten anlamıyorum.

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1414 : 09 Eylül 2022, 16:19:14 »
Rusya daha geç olmadan 1 günde kiev'e girecek harekât planını uygulamaya başlasa iyi olur.Sonra çok geç olacak :) Ya da tüm ukraynayı 1 ayda işgal edecek planı devreye soksun, nasıl bir şeyse o :)

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1415 : 09 Eylül 2022, 18:48:07 »
Bende Rusya'nın Ukrayna'yı işgal edeceğine inanıyorum

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1416 : 09 Eylül 2022, 19:06:24 »
Bana Ukrayna Ordusunu fazla küçümsüyorsunuz gibi geldi. Her hafta Ukrayna Hava Kuvvetlerini yok ettiğini açıklayan bir Savunma Bakanlığı olan ve 1000 tane Bayraktar vurduk diyen bir medyası olan Rusya'dan bahsediyoruz burada.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #1417 : 09 Eylül 2022, 19:24:42 »
Ukrayna'nın verdiği savaşa saygım var ama kumda oynuyorlar Rusya savaşın ilk gününden şu güne kadar istediği zaman Ukrayna'yı işgali bir haftalık iş. Amarika bunu biliyor Rusya nın mecbur kalıp işgali gerçekleştirsin diye Ukrayna ya silah sağlıyor. Bu silahlar savaş kazandırmaz ama Rusya nın tahammül sınırını aşmaya yol açabilir ve işgalden başka yol kalmaz Rusya için. Rusya da bunun farkında işgal etmemek için zorluyor ama sonunda çaresi kalmayıp hiç istemediği halde Ukrayna yı tamamen zaptedecek. Sonrada Rusya ebedi bir izolasyonla karşı karşıya kalacak. Amarika sevinecek Almana Fransa Avrupa kucağında kıta sorunu ile kalakalacak Rusya zaten kahrolacak. Biz ne olacağız peki? Bizim için değişen bir şey olmaz biz zaten her türlü dibi bulmuşuz daha dibi olmaz.  Rusya nın taktik çekilmeleri çok meşhurdur siz kaybediyor sanırsanız çok yanılırsınız. Çeçenlerde Rusya yı kovduklerini sandılar tanklar çekilip gidince.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2022, 19:26:43 Gönderen: re »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1418 : 09 Eylül 2022, 19:33:10 »
Ukrayna'nın verdiği savaşa saygım var ama kumda oynuyorlar Rusya savaşın ilk gününden şu güne kadar istediği zaman Ukrayna'yı işgali bir haftalık iş. Amarika bunu biliyor Rusya nın mecbur kalıp işgali gerçekleştirsin diye Ukrayna ya silah sağlıyor. Bu silahlar savaş kazandırmaz ama Rusya nın tahammül sınırını aşmaya yol açabilir ve işgalden başka yol kalmaz Rusya için. Rusya da bunun farkında işgal etmemek için zorluyor ama sonunda çaresi kalmayıp hiç istemediği halde Ukrayna yı tamamen zaptedecek. Sonrada Rusya ebedi bir izolasyonla karşı karşıya kalacak. Amarika sevinecek Almana Fransa Avrupa kucağında kıta sorunu ile kalakalacak Rusya zaten kahrolacak. Biz ne olacağız peki? Bizim için değişen bir şey olmaz biz zaten her türlü dibi bulmuşuz daha dibi olmaz.  Rusya nın taktik çekilmeleri çok meşhurdur siz kaybediyor sanırsanız çok yanılırsınız. Çeçenlerde Rusya yı kovduklerini sandılar tanklar çekilip gidince.

Afganlılarda mı kumda oynuyordu peki? O zamanlar Soyvetlerin güçlü zamanlarıydı yine de başa çıkmayıp paşa paşa çekip gittiler. Rus Ordusunu gözünüzde fazla büyütmeyin derim ben 44 milyonluk bir Ukrayna'dan bahsediyoruz burada. Eğer işgal olursa Ruslar için cehenneme döner Ukrayna hem ekonomik olarak hem de askeri olarak intihar etmiş olurlar. Ayrıca Avrupalılar milyonlarca Ukraynalının sınırlarına yığılmasını istemezler. Nükleeri düşünmek bile istemiyorum zaten bu Dünya Savaşı demek.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1419 : 09 Eylül 2022, 19:50:26 »
gdh defence
@gdhdefence

Ukrayna’ya ait Su-27 savaş uçağı ilk kez AGM-88 HARM anti-radyasyon füzeleri takılı olarak görüntülendi.

💢HARM füzelerinin Ukrayna’ya MiG-29 savaş uçaklarına entegre edildiği biliniyordu ancak daha önce hiç fotoğrafı görülmemişti.

https://twitter.com/gdhdefence/status/1568198776170463235