Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 242515 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1350 : 30 Temmuz 2022, 14:50:41 »
Pazarda yaz ortasında domates 10 lira ...
Banane tarımsal hasılatın 8.10. sırada olmasından yahu...
Daha 3 ay önce Ayçiçeği yağmalıyordu millet BİM marketlerde...
Hiçbir şey iyi gitmiyor ülkede artık devlet de fiyat kontrolünü bıraktı afedersiniz ama piyasada herkes pazarcı,emlakçı,lokantacı,Müteahhit,marketçi bulduğuna geçir....yor.
SKYWOLF hocamın dediği gibi nerdeyse savaşan iki ülkeden gelen buğday,Ayçiçeği vb olmasa fiyatlar katlanacak bir de troller utanmadan bunun propagandasını yapıyor...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1351 : 30 Temmuz 2022, 17:57:00 »
Aksine dış basında da ciddi yer buldu bu anlaşma. ortalaması 50 cente alınan buğday  1 USD civarı satılıyor kg başına.İç Anadoluda bir çok fabrika var bu alanda.Bakın bu Hollanda örneğinin artık  cılkı çıktı.Ben size dünyada en çok tarımsal üretim yapan ülkelerin listesini içeren linkler attım Hollanda yok bu listede yok.İşenmiş mamül yapıyor Hollanda yani eski sömürgelerinden hem sebze meyve alıp işleyip satıyor.Üstelik Avrupa pazarının tam ortasında lojistik avantajı var.Ayrıca imar konusu bu kadar basit değil.Evet tarımsal alana imar yok varsa buyrun alın.Az buçuk konuya hakimim.Neticede artan nüfusa da yer lazım ve buda o yerin çevresinde olur.Herkes sizin yada benim gibi düşünmek zorunda değil ama bu kadar eğitimli biri olmanıza rağmen hala Hollanda örneği vermeniz çok kötüydü.

Hollanda örneğini vermem kötü değildi. Hollanda'nın o listede olmadığının farkındayım. Ancak dikkat edersen yüzölçümü olarak bizden çok daha küçük olan Hollanda'nın tarım konusunda başarısı örnek gösterilir dedim. Ne demek istediğimi anlayan anladı zaten.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #1352 : 31 Temmuz 2022, 13:52:59 »
Aksine dış basında da ciddi yer buldu bu anlaşma. ortalaması 50 cente alınan buğday  1 USD civarı satılıyor kg başına.İç Anadoluda bir çok fabrika var bu alanda.Bakın bu Hollanda örneğinin artık  cılkı çıktı.Ben size dünyada en çok tarımsal üretim yapan ülkelerin listesini içeren linkler attım Hollanda yok bu listede yok.İşenmiş mamül yapıyor Hollanda yani eski sömürgelerinden hem sebze meyve alıp işleyip satıyor.Üstelik Avrupa pazarının tam ortasında lojistik avantajı var.Ayrıca imar konusu bu kadar basit değil.Evet tarımsal alana imar yok varsa buyrun alın.Az buçuk konuya hakimim.Neticede artan nüfusa da yer lazım ve buda o yerin çevresinde olur.Herkes sizin yada benim gibi düşünmek zorunda değil ama bu kadar eğitimli biri olmanıza rağmen hala Hollanda örneği vermeniz çok kötüydü.

İmar konusunda tam katılamayacağım. İmar barışı ve ekolojik turizm adı altında tarımsal alanların nitelik ve niceliğine balta vuruluyor. Milyarder adam bile 300 dönüm arazi alıp kenara atayım kafasında. Bir çok tarla şimdi tarımla alakası olmayan zenginlerin elinde fiyatını katlamayı bekliyor.

Batıda bazı sulak ovalarımızdaki tarım olmasa durum bitik. Doğuda çoğu yerde tarım yerine mevcuttaki otu biçmek var. Bir çok arazi ve dağ kel vaziyette halbuki istenildiğinde ağaçlandırılabiliyor. Devletin gönderdiği tarım desteklemeleri bir çok ilçede sahte belgelerle tarım yapanlara dağıtılmış.

Devletin hazine arazilerine endüstriyel değeri olan ağaç dikmesi, tarım yapmadan tarla sahibi olanlara ceza kesmesi gerekir.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1353 : 31 Temmuz 2022, 23:01:37 »
https://www.youtube.com/watch?v=jGBBmRRCsxU

Bayraktar TB2  S300  halletmis

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı
Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Ukrayna-Türk yapımı Serdar muharebe modülüne sahip zırhlı araçları teslim aldı. Muharebe modülü, MT-LB zırhlı personel taşıyıcısına kuruldu.

Serdar: Türkiye (ASELSAN) -Ukrayna (Ukroboronprom) ortak üretimi tanksavar füze fırlatma sistemi.

SERDAR” tanksavar füzesi fırlatma sistemi, gündüz/gece ve olumsuz hava koşullarında yer hedeflerine karşı  operasyonlarda yüksek etkinlik sağlayacak çok yönlü, uzaktan kumandalı ve stabilize edilmiş bir silah sistemidir.

RK-2S füzeleri için 2 (bazı versiyonlarda 4) fırlatıcı ile hassas güdümlü tanksavar füzesi SKIF’in mobil versiyonunu taşıyor. Bu 130 mm kalibreli hassas füzeler, hedefi 5 km mesafede imha edebiliyor ve dinamik korumanın arkasında 800 mm kalınlığındaki zırhı delebiliyor.

Savaş modülü "SERDAR", Türk şirketi "Aselsan" ile Ukrayna şirketi "Ukroboronprom" - DKKB "LUCH" ve "Spetstechnoexport" şirketlerinin ortak bir gelişimidir.

2019'da geliştirildi ve yabancı bir müşteriyle yapılan sözleşme kapsamında seri üretime ve teslimata hazırdı.

Türk şirketi, özellikle stabilizasyon ve uzaktan atış kontrol sistemleri, hedef yakalama ve takip sistemleri, gündüz ve gece gözetleme kanalları olmak üzere muharebe modülünün geliştiricisi ve entegratörü olarak görev yaptı.

"Spetstechnoexport" ise "DKKB "LUCH" tarafından geliştirilen ve üretilen güdümlü füzelerin ve bunlara yönelik güdüm ve kontrol sistemlerinin tedarikini sağlıyor.

Müşterilerin talebi üzerine, savaş modülüne 152 mm kalibreli RK-2M füzeleri olan fırlatıcılar da kurulabiliyor.

Bu son derece hassas Ukraynalı 130 mm füzeler, 5 km mesafedeki bir hedefi yok etme ve dinamik korumanın arkasındaki 800 mm zırhı delme yeteneğine sahiptir.

Ayrıca, silah sistemi 12,7 mm ve 7,62 mm kalibreli iki makineli tüfekle donatılmıştır.
https://mobile.twitter.com/hermes_z/status/1556695419513671683?cxt=HHwWhsC4-Y-Pv5orAAAA
https://mil.in.ua/uk/news/vijskovi-ukrayiny-otrymaly-mt-lb-z-bojovym-modulem-serdar/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Rusya-Ukrayna Kırım Krizi Bir Biri Ardına Rus üsleri vuruluyor.
« Yanıtla #1355 : 09 Ağustos 2022, 23:18:54 »
Alıntı
Rus işgali altında bulunan Kırım/Akyar

Rus Karadeniz Filosuna bağlı 40 tan fazla ucak bulunan 43. Hava Hücum Alayı vuruldu.

https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1556994672299474945?cxt=HHwWgoCw-faZx5srAAAA

Donbas Rus işgali altında bulunan Konstanivka'da  bir askeri üs daha vuruldu.

https://mobile.twitter.com/temmuz1919/status/1557096267167268866?cxt=HHwWhIC82cOz9ZsrAAAA

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1356 : 09 Ağustos 2022, 23:32:10 »
Putin gene çıldıracal  ???

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1357 : 10 Ağustos 2022, 22:41:50 »
Alıntı
Ukrayna'nın Kırım'da dümdüz ettiği hava üssünün uydu fotoğrafları.

https://mobile.twitter.com/kimlikci_954/status/1557446470391013378?cxt=HHwWhIC9hYXUlJ0rAAAA

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1358 : 11 Ağustos 2022, 13:18:03 »
Gerçekten büyük bir başarı. Ukrayna Özel Kuvvetleri'nin operasyonu olduğu iddia ediliyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1359 : 11 Ağustos 2022, 13:27:39 »
Gerçekten büyük bir başarı. Ukrayna Özel Kuvvetleri'nin operasyonu olduğu iddia ediliyor.

Özel kuvvetler derken biraz açar mısınız?
Sabotaj mı? Bomba mı döşemişler uçaklara?
Yoksa lazer işaretlemesi mi yapmışlar?