Gönderen Konu: hangi sınıf nükleer denizaltı su altında 45 mil hız yapabilir  (Okunma sayısı 7385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı duketemre

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
tanıdığım bir emekli denizaltı ast subayıla konuştum bugün kıbrıs harekatına katılmış bunlara adanın mısır tarafında karakol yapma emri verilmiş görev esnasında sonar bir cisim tespit etmiş sürekli zikzak yaparak ilerliyormuş 4500 yard da 45 mil hızla gidiyormuş  (dalışta) bunlar takibe başlamış ondan sonra sonar daki personel torpil atıldığını görmüş ve bildirmiş hemen 150 metreye dalma emri vermiş komutan torpil üstlerinden geçmiş ondan sonra su üstüne çıkıp saldırıyı bildirmişler hemen bölgeye muhrip sevketmişler ama deniz altıyı yakalayamamışlar hangi deniz altı bukadar hızlı gidebilir burdan hangi ülke olduğunu anlayabiliriz zaten nükleer ben o yüzden abd veya ingiliz olduklarını düşündüm sonuçta onlar karşıydı harekata benim bildiyim bukadar hızlı denizaltı yok belkide gerçek hızını söylemiyorlar

Çevrimdışı belene64

• DefenceTurk
  • *
  • 0
en yakın olasılıklardan;

Sınıf ve tipi:   George Washington sınıfı denizaltı
Tipi:   SSBN (gövde tasarımı SCB-180A)
Deplasman:   5400 ton
Uzunluk:   381,6 ft (116,3 m)
Işın:   33 ft (10 m)
Su çekimi:   29 ft (8.8 m)
İtme gücü:   1 S5W PWR
2 dişli türbin, 15,000 shp
1x7-bıçaklı pervane
Hız:   20 knot (37 km/h) su yüzeyi
+25 knot (46 km/h) su altı
Menzil:   sınırsız gıda malzemeleri dışında
Test derinliği:   700 ft (210 m) (maksimum 900 ft (270 m))
Kapasite:   120
Kişi kapasitesi:   İki ekip (Mavi/Altın) 12 subay ve 100 asker.
Silah donanımı:   16 Polaris A1/A3 füzeleri
6 × 21 inç (530 mm) torpido tüpü (Mark 16, Mark 37, veya Mark 48 torpido)

Sipariş:   31 Aralık 1957
İnşa eden:   General Dynamics Electric Boat
Kızağa konulması:   1 Kasım 1958
Denize indirme:9 Haziran 1959
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2014, 22:33:09 Gönderen: belene64 »

Çevrimdışı belene64

• DefenceTurk
  • *
  • 0
ABD Hükûmeti kaynaklarına göre Los Angeles sınıfı denizaltılarının azami seyir hızı 25 knot'un (46 km/h) üzerindedir, ancak kesin rakamlar gizli tutulmaktadır. Bağımsız kaynaklar tarafından yapılan tahminler azami seyir hızının 30-33 knot (yaklaşık 60 km/h) olduğu yönündedir. Bu, nükleer denizaltılar için bile oldukça çarpıcı bir rakamdır. ancak 1.gemi 688 gövde numaralı 1976 yılında hizmete girmiştir.

Çevrimdışı duketemre

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
belkide ingilzilerdir zaten 45 mil gemi için bile çok yüksek bir hız 72 km denk geliyor

Çevrimdışı duketemre

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
birde sonarda görmüşler buda bir ipucu aslında

Çevrimdışı belene64

• DefenceTurk
  • *
  • 0
diğer bir olasılık ise;

rus yankee veya delta sınıfı nükleer denizaltı ortalama su altı hızları 25-28 mil civarı

Çevrimdışı duketemre

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
ruslar o zamanlar akdenizze inme planları varmıydı  çünkü rusları rahısız edicek birşey yok