Gönderen Konu: TPAO kesin konuştu: Türkiye’de petrol var, çıkartacağız  (Okunma sayısı 34378 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozanb

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: TPAO kesin konuştu: Türkiye’de petrol var, çıkartacağız
« Yanıtla #160 : 07 Şubat 2024, 18:44:37 »
Akdenizdeki Akseki-1 lokasyonundaki sondaj icin olan navtex 7 subatda (12 agustos-7 subat) bitiyordu. Navtexin suresini 7 marta kadar uzatmisiz. Bu lokasyonda birseyler bulduk galiba, hadi hayirlisi.https://twitter.com/MustafaB49/status/1755226237851603065
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2024, 18:48:46 Gönderen: ozanb »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #161 : 24 Mart 2024, 19:52:52 »
müjdeler olsun

Gabar'da 1 milyar varillik petrol! Türkiye çalışmalara hız verdi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gabar'da günlük 37 bin varil petrol ürettiklerini belirterek, 'Ramazan sonunda 40 bin varile çıkacağız. Hedefimiz, yıl sonu 100 bin varil.' ifadesini kullandı.

https://www.star.com.tr/ekonomi/gabarda-1-milyar-varillik-petrol-turkiye-calismalara-hiz-verdi-haber-1858859/

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #162 : 24 Mart 2024, 20:09:34 »
Seçim yasakları ne zaman başlıyordu :))

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #163 : 24 Mart 2024, 21:14:07 »
Gunluk hangi kuyudan ne kadar petrol cikiyor bilgisine ulasamiyorum. Enerji bu ulke icin beka meselesidir. Insanlarin bilinclenmesi lazim ama bu bilgilere ulasamiyoruz. Bilgilere ulasmadan nasil bu bilinc nasil olusacak? Bir tane word dokumani var aylik yayinlaniyor. Iyi niyetle bir seyler yapiliyor ama hic kullanisli degil ve istedigimiz bilgilerin alayi yok.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #164 : 24 Mart 2024, 21:21:32 »
Madem yeri geldi biraz içimi dökeyim bu konuda. Olur da yetkili birisi görür yada bizlerden biri ulaştırabilirse amacıma hizmet etmiş olacak.

Biz sürekli orada burada kuyu açıyoruz. Bu kuyuların akıbeti nedir? Arkadaş Adıyaman'da, Antalya'da, Adana'da kuyu açıyorsunuz. Olumsuz sonuçlansa da söylemek çok mu zor?

Error 404 (Not Found)!!1

Bunun gibi bir sürü var. Neden bilgi akışı olmuyor anlamıyorum.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #165 : 24 Mart 2024, 21:27:41 »
https://www.yirmidort.tv/ekonomi/tpao-karaisalida-petrol-arayacak-161944

Son guncel haberlerden birisi buydu. Onu da aklımdayken paylaşayım.

Çevrimdışı Prof. Dogu

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #166 : 24 Mart 2024, 23:33:26 »
Gunluk hangi kuyudan ne kadar petrol cikiyor bilgisine ulasamiyorum. Enerji bu ulke icin beka meselesidir. Insanlarin bilinclenmesi lazim ama bu bilgilere ulasamiyoruz. Bilgilere ulasmadan nasil bu bilinc nasil olusacak? Bir tane word dokumani var aylik yayinlaniyor. Iyi niyetle bir seyler yapiliyor ama hic kullanisli degil ve istedigimiz bilgilerin alayi yok.
Ben de bulamadim kuyu basina uretimi ama 2020 yilina ait soyle bir bilgi buldum. Ortalama gunluk uretim en yuksek 18000 varil ile Bati Raman (Batman). Toplam uretim gunluk 60000 varil civarinda. Ben 90larda ziyaret etmistim Bati Raman'i, Gabar kesfine kadar hala birinci sirada olmasi ilginc. Bu bile Gabar'in onemini gosteriyor, tek basina uretimi 3 katina cikaracak gibi gozukuyor. Ancak gunluk 1 milyon varil ihtiyacimiz oldugu dusunulunce, 5-10 tane daha Gabar'a ihtiyac var gibi gozukuyor.

https://www.petform.org.tr/arama-uretim-sektoru/turkiyede-petrol-uretimi/

« Son Düzenleme: 24 Mart 2024, 23:34:19 Gönderen: Prof. Dogu »

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #167 : 24 Mart 2024, 23:49:59 »
O grafik utanç kaynağı biliyor musun sevgili Prof. Doğu. Çünkü Google aramalarında 1. çıkan sonuç bu. Ülke bu kadar veriye aç iken bu konu ile ilgililenilmemesi utanç kaynağıdır. Gençlere bu enerji bilincini aşılamak istiyorsunuz ama ortaya bir tane planlı veri bilimi ile ilgili şey koymuyorsunuz.

Size bir örnek vereyim. İstanbul baraj doluluk oranları diye aratın IBB'nin harika bir sitesi var. Çok mu zor arkadaşım bunun gibi bir şey yapmak? Koskoca Bakan'ın ağzına bakıyoruz. Ha bi de TPO Twitter hesabında da paylaşıyorlar ara ara. İyi de sadece TPO petrol çıkartmıyor ki. Bir sürü yabancı firma da var.

Bilmem kaç senedir zaten her sene 100 milyar dolar açık vermişsin. Demek ki eski yöntemler işe yaramamış. Ulus bilinci ile çözülür bazı sorunlar. Bakın her yerde savunma sanayisi haberleri okuyoruz. Ulus bilinci oluştu bu konuda. Tabandan destek alınırsa bu projeler için gerekli finansman da sağlanır, işçi de bulunur, her şey çözülür. Halen çok limitli sayıda kuyu açıyoruz. Binlerce insanımız işsiz. Ulus bilinci gerçekleri kabul ederek başlar.

Basit bir web sitesi bile yapılamıyorsa sorunu başka yerlerde aramak şart. Belliki ortada bir sorun var. Bu üretime de yansıyor.

Derdim çok büyük  ;D

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #168 : 24 Mart 2024, 23:58:59 »
Bakalım gravitasyonel pilleri ne zaman konuşmaya başlayacağız? Ayakta uyuyoruz resmen, enerji güvenliği konusunda yani.

www.youtube.com/watch?v=dQSOj-LfaSE
« Son Düzenleme: 25 Mart 2024, 00:00:23 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #169 : 28 Mart 2024, 20:03:50 »
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Karadeniz'de yeni keşif edilen gaz kuyusu ile ilgili açıklamada bulundu. Bakan Bayraktar, "Göktepe 1 adlı kuyu, Sakarya gaz sahasının kuzeybatısında yer alıyor"