Gönderen Konu: TPAO kesin konuştu: Türkiye’de petrol var, çıkartacağız  (Okunma sayısı 34412 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
Ynt: TPAO kesin konuştu: Türkiye’de petrol var, çıkartacağız
« Yanıtla #150 : 20 Eylül 2023, 17:16:37 »
Antalya'da bahçede sondaj çalışmaları sırasında gaz çıktı

Bir çiftçinin su bulmak için bahçesinde yaptırdığı sondajda, suyun tadının farklı olduğunu fark etmesinin ardından 95 metre derinlikte gaza rastlandı.

https://www.ensonhaber.com/gundem/antalyada-sondaj-calismalari-sirasinda-gaz-cikti
Her yeri delmeliyiz, HER YERİ!

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #151 : 20 Eylül 2023, 17:21:42 »
Yok vazgeçtim hiçbir yeri delmesinler hatta aramasınlar.

Samimi söylüyorum bir rezerv buldukça mazot ve benzin fiyatları artıyor, bulunuyor mu yoksa bulunmuyor mu bilmiyorum ama bu sonda maliyetlerini akaryakıt fiyatlarına yansıttıkları kesin

41 lira mazot mu olur 41 kere maşallah..

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #152 : 20 Eylül 2023, 18:04:55 »
O kadar gaz her yerde çıkıyor. Yanan su yanan taş filan her yerde var.

Bu mesela bir çeşit kömürdür turba deniyor en kalitesizinde kalitesizi ama sonuçta buda bir kömürdür. Delersen gaz çıkar ne çıkacak oradan mesela

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2023, 18:07:38 Gönderen: re »

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #153 : 22 Eylül 2023, 07:07:28 »

Samimi söylüyorum bir rezerv buldukça mazot ve benzin fiyatları artıyor, bulunuyor mu yoksa bulunmuyor mu bilmiyorum ama bu sonda maliyetlerini akaryakıt fiyatlarına yansıttıkları kesin

Bu konuda fikrimi aylar önce söylemiştim, mazotun şu anda olması gerektiği yer 41 lira da değil 50-55 lira bu seviyeye gelmeden düzgün bir ekonomik planlama yapamayacak bu ülke . Eğer üretimden gelen bir gelirin yoksa bir gün duvara toslayacağımız kesindi daha doğru düzgün toslamadık bile duvara biraz sürttük yüzümüz gözümüz dağıldı. Herkes yorganı ayağına göre uzatmalı miras yedi gibi yaşamanın süresi gayet kısadır, o sürenin sonuna geldik.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 20 Aralık 2023, 13:52:08 »
Rize'de petrol rüyası gerçek oldu! Günde 1 ton petrol denizin yüzeyine çıkıyor
Çayeli ilçesi açıklarından alınan numuneler Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na gönderildi. Yapılan analizlerde deniz yüzeyine sızan sıvının petrol olduğu ortaya çıktı.

https://www.ensonhaber.com/gundem/rizede-petrol-ruyasi-gercek-oldu-gunde-1-ton-petrol-denizin-yuzeyine-cikiyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #155 : 20 Aralık 2023, 14:23:40 »
Ne güzel. Taaaa Osmanlı'dan  beri biliyormuş. Her gün tonlarca petrol denize sızarken ve biliniyormuşken biz yıllardır petrolde dışa bağımlı kalmışız. Şaka gibi...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #156 : 20 Aralık 2023, 15:05:25 »

Bu konuda fikrimi aylar önce söylemiştim, mazotun şu anda olması gerektiği yer 41 lira da değil 50-55 lira bu seviyeye gelmeden düzgün bir ekonomik planlama yapamayacak bu ülke . Eğer üretimden gelen bir gelirin yoksa bir gün duvara toslayacağımız kesindi daha doğru düzgün toslamadık bile duvara biraz sürttük yüzümüz gözümüz dağıldı. Herkes yorganı ayağına göre uzatmalı miras yedi gibi yaşamanın süresi gayet kısadır, o sürenin sonuna geldik.
Hocam onu bize değil "itibardan tasarruf olmaz"  zihniyetçilerine söylemek lazım...

Biz halk olarak mirasyedi gibi yaşamıyoruz vallahi

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #157 : 20 Aralık 2023, 15:58:17 »
Ne güzel. Taaaa Osmanlı'dan  beri biliyormuş. Her gün tonlarca petrol denize sızarken ve biliniyormuşken biz yıllardır petrolde dışa bağımlı kalmışız. Şaka gibi...

Türkiye’de petrol yok. Türkiye işgal edildikten sonra dört yanı petrol fışkırarak.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #158 : 20 Aralık 2023, 21:42:02 »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com