Gönderen Konu: Askeri Tersanede Vahim Kaza  (Okunma sayısı 2849 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Askeri Tersanede Vahim Kaza
« : 23 Aralık 2013, 18:49:12 »
Askeri Tersanede Vahim Kaza

TARIH   : 23 Aralık 2013

SAAT    : 18:25

NO        : BA - 21 / 13

1.    İzmir Tersanesinde havuzda bakımda olan TCG DEĞİRMENDERE Römorkörünün havuzda "Dalış" esnasında henüz bilinmeyen bir nedenle sağ tarafa yan yatmak suretiyle “alabora” olması sonucunda 10 personelimiz hayatını kaybetmiş; 17 personelimiz yaralı olarak kurtarılmıştır. Yaralıların sağlık durumları iyi olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.

2.    Olayla ilgili adli ve idari tahkikata başlanmıştır.

3.    Müessif olayda hayatını kaybeden şehit personelimize Allah'tan rahmet, kederli aileleri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başsağlığı dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.tsk.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_1_basin_aciklamalari/2013/ba_21.htm
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Askeri Tersanede Vahim Kaza
« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2013, 21:14:15 »
 :( allah rahmet eylesin şehit personelimiz  :(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Askeri Tersanede Vahim Kaza
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2013, 15:30:34 »
Allah rahmet eylesin! Kazanın gerçekleşme nedeni galiba açığa çıkmış. Havuzda bulunan iki gemiden büyük olan mayın gemisi önce havuzdan çıkarılmış. Onun çıkışından sonra havuzda dengesizlik meydana gelmiş. Havuzdaki daha küçük olan römorkör bu nedenle devrilmiş.  İş güvenliği açısından daha önce defalarca yapılan işlemlerde dahi dikkatli olmak gerekiyor. Dilerim bir daha böyle bir kaza yaşamayız. Hatta inşallah hiç kaza yaşamayız.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com