Gönderen Konu: STRATEJİK HAZIRLIK , ÖNCELİKLER VE TÜRKİYE  (Okunma sayısı 26478 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
Ynt: STRATEJİK HAZIRLIK , ÖNCELİKLER VE TÜRKİYE
« Yanıtla #110 : 17 Haziran 2023, 20:19:29 »
   Türkiye de Black Water / Wagner şeklinde bir yapılanmaya izin verirsek, kafamıza dayadığımız silahın tetiğini kendi elimizle çekmiş oluruz. Yıllarca eğitimden geçen, güya sızılması en zor olan TSK yı bu hale getirenler, kontrolsüz ve parayla yönetilen bir yapıdan neler çıkarır. Fazla hayale kapılmayalım. (Benzer bir yapı kullanırsak bunun acısını ilerde çok çekeceğimizi düşünüyorum. Yine kandırılacağız ve hiç bir sorumluluk taşımadan yolumuza devam edeceğiz.)
   Dışarda ihtiyacınız mı var? Satın alın. Nasıl içimizdeki namussuzları aldılarsa sizde alın ya da hiç temas etmeden kullanmanın yolunu bulun. Paralı asker ya da adı neyse, ne bize uyar ne de içerde bize fayda sağlar. Dış politik etkilerini / sonuçlarını saymıyorum bile. Biz ne ABD yiz ne de Rusya.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #111 : 17 Haziran 2023, 20:38:05 »
   Türkiye de Black Water / Wagner şeklinde bir yapılanmaya izin verirsek, kafamıza dayadığımız silahın tetiğini kendi elimizle çekmiş oluruz. Yıllarca eğitimden geçen, güya sızılması en zor olan TSK yı bu hale getirenler, kontrolsüz ve parayla yönetilen bir yapıdan neler çıkarır. Fazla hayale kapılmayalım. (Benzer bir yapı kullanırsak bunun acısını ilerde çok çekeceğimizi düşünüyorum. Yine kandırılacağız ve hiç bir sorumluluk taşımadan yolumuza devam edeceğiz.)
   Dışarda ihtiyacınız mı var? Satın alın. Nasıl içimizdeki namussuzları aldılarsa sizde alın ya da hiç temas etmeden kullanmanın yolunu bulun. Paralı asker ya da adı neyse, ne bize uyar ne de içerde bize fayda sağlar. Dış politik etkilerini / sonuçlarını saymıyorum bile. Biz ne ABD yiz ne de Rusya.

+1

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #112 : 17 Haziran 2023, 20:43:58 »
Yanlış düşünüyorsunuz @Denizci16!

Rusya, şu anda Wagner'i denetleyemiyor ve kontrol edemiyor! En son bir Rus binbaşısını, hem de ön cephede aktif savaşan bir binbaşıyı enterne ettiler bu sapık Wagnerciler. Adama tecavüz ettiler, işkence ettiler ve kendi kafalarına göre istediklerini itiraf ettirdiler internette. Wagner'in patronu Prigozin açık açık Putink'e bile küfretti canlı yayında.

Silahlarını bırakmaları ve resmi Rus ordusuna katılmaları emredildi en son bu Wagner çetecilerine; bakalım emre uyacaklar mı? (Bizim Kurtuluş Savaşında da Çerkes Ethem ve Ege bölgesindeki Efelerin resmi orduya katılmaları emredilmişti, hatırlatırım.)

O tür yapılanmaları sorunsuz örgütleyebilmek ve kontrol altında tutabilmek için, uzun yüzyıllar boyunca edinilmiş tecrübe gerekiyor. Bizde yok o tecrübe, Avrupalılarda ise var. Çok medeni geçinen İsviçrelilerin tarihleri boyunca esas işleri paralı askercilik idi mesela. Savaşlar azalıp, paralı askercilik eskisi gibi para getirmeyince, ikinci işleri olan kara para aklama işine odaklandılar, bu çok medeni arkadaşlar...
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2023, 21:36:26 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #113 : 17 Haziran 2023, 22:00:46 »
Arkadaşlar kastım kasteddiğim kirli Ve pis işleri yapacak askeri organizasyon değilki

Örnek Wagner gibi grubumuz olsa

Ve bu grup varsayalım Afrika da iç savaşla yada terörle uğraşan hükümetlere resmi yönetimlere askeri danışmanlık ve gerekli operasyonlar için çatışmalara girse....

Ve çok dürüst konuşayım mı ?

toplumumuzu eleştiriyorum ya ucu bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın...toplumumuzun mantığı

İşte mesel burda düğümleniyor.

Mesela olası bir Suriye operasyonuna Türk Silahlı kuvvetleri yerine 100 bin kişilik Wagner benzeri grup katılsa...

Ölen şehitlerimizle ilgili ne haber alabiliriz ne umursarız.Ne ahıtlar yakarız ..

Çünkü derler ki kendi tercihi kendi seçimi...hayatında verdiği kararın bedelini ödedi nereyse şehit muamelesi görmez...

Bunu şunun için söylüyorum kan hesabı ve bunu Türk halkına nasıl açıklarım diye düşünen karar alıcılar;Çok rahat karar alırlar kayıpları düşünmezler...not: bu insanı hayatını düşünmüyorlar umursamıyorlar anlamına gelmesin

Bizim bu kan ve şehit üzerinden gerekli operasyonları durdurmak üzerine propaganda güdenlere yada sabote etmek isteyenlere karşı ellerinden bazı kozları almak için...

Kısaca bu gerekli stratejik saldırı ve gerekli kayıpları göze alabilmek için 100-150 bin kişilik Wagner yada blackhawk gibi şirketlere yani özel kuruluş ordusuna ihtiyacımız var..

Şimdi gelelim sizin kasteddiğiniz kontrol dışına çıkma ve karanlık işler yapma konusuna....

Çok şey söylerim ama susuyorum...

Bunlar bilinçli olarak yapılıyor

Şimdi size gelecek ilgili plan ve amacı söyleyebilirim..

Güvenlik konusu bugün devlet vermek zorunda olduğu zaruri bir hizmet iken

Yarın ise

Özel şirketler'in para kazanmak ve zenginlerin ihya edilmesi için verilen bir hizmet haline dönüştürülecek...

İşte bu yüzden Türk silahlı kuvvetleri ve onun mensuplarının ıskartaya çekilmesine ihtiyaç var

Mesela Darbenin esas amacı tsk'yı istikrarsızlastırmadır..

Mesela ne yapıldı GATA özelleştirildi yada askeri hastaneler lavedildi...

Halbuki sadece askeri olaylar yada çatışmalar sonucu ihtisaslaşan doktorlara ihtiyaç var

Harp Akademilerinde değişikliğe gidildi.

Bunlar bu üst aklın ülke üzerinde güttüğü emellerdir ve programlardır..

Bunları belki bazılarınız görüyordur...

Fakat gerçeği siz ve toplumun görmesinde fayda görüyorum ..

İlerki aşamada Türk Silahlı kuvvetleri ve Onun Subaylarının içi boşaltılacaktır...

Umarım bunu bilipte engelleyen biri çıkar... Herşeyin zamanı var

Amaç güvenlik hizmetini özel şirketlerin ihya edilmesi için kullanılması.

Bu aslında şirketler yada küresel şirketler ile Devlet yada ulus devletleri arasındaki bir savaşın boyutudur....

Sn Türkay Osmanlı dan kalan bir Wagner yetiştirme kültürümüz var biz buna Osmanlı da iken yeniçeri ve tımarlı sipahi dedik

Yeniçeriler devşirme iken

Tımarlı sipahiler beyler yada beyliklerin yanına alarak yetiştirdiği ihtiyaçlarını karşıladığı bir askeri organizasyondu..

« Son Düzenleme: 18 Haziran 2023, 00:50:58 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı inca

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #114 : 17 Haziran 2023, 22:32:01 »
Arkadaşlar kastım kasteddiğim kirli Ve pis işleri yapacak askeri organizasyon değilki

Örnek Wagner gibi grubumuz olsa

Ve bu grup varsayalım Afrika da iç savaşla yada terörle uğraşan hükümetlere resmi yönetimlere askeri danışmanlık ve gerekli operasyonlar için çatışmalara girse....

Ve çok dürüst konuşayım mı ?

toplumumuzu eleştiriyorum ya ucu bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın...

İşte mesel burda düğümleniyor.

Mesela olası bir Suriye operasyonuna Türk Silahlı kuvvetleri yerine 100 bin kişilik Wagner benzeri grup katılsa...

Ölen şehitlerimizle ilgili ne haber alabiliriz ne umursarız.Ne ahıtlar yakarız ..

Çünkü derler ki kendi tercihi kendi seçimi...hayatında verdiği kararın bedelini ödedi nereyse şehit muamelesi görmez...

Bunu şunun için söylüyorum kan hesabı ve bunu Türk halkına nasıl açıklarım diye düşünen karar alıcılar;Çok rahat karar alırlar kayıpları düşünmezler...not: bu insanı hayatını düşünmüyorlar umursamıyorlar anlamına gelmesin

Bizim bu kan ve şehit üzerinden gerekli operasyonları durdurmak üzerine propaganda güdenlere yada sabote etmek isteyenlere karşı ellerinden bazı kozları...

Kısaca bu gerekli stratejik saldırı ve gerekli kayıpları göze alabilmek için 100-150 bin kişilik Wagner yada blackhawk gibi şirketlere yani özel kuruluş ordusuna ihtiyacımız var..

Şimdi gelelim sizin kasteddiğiniz kontrol dışına çıkma ve karanlık işler yapma konusuna....

Çok şey söylerim ama susuyorum...

Bunlar bilinçli olarak yapılıyor

Şimdi size gelecek ilgili plan ve amacı söyleyebilirim..

Güvenlik konusu bugün devlet vermek zorunda olduğu zaruri bir hizmet iken

Yarın ise

Özel şirketler'in para kazanmak ve zenginlerin ihya edilmesi için verilen bir hizmet haline dönüştürülecek...

İşte bu yüzden Türk silahlı kuvvetleri ve onun mensuplarının ıskartaya çekilmesine ihtiyaç var

Mesela Darbenin esas amacı tsk'yı istikrarsızlastırmadır..

Mesela ne yapıldı GATA özelleştirildi yada askeri hastaneler lavedildi...

Halbuki sadece askeri yada çatışmalarr sonucu ihtisaşlaşan doktorlara ihtiyaç var

Harp Akademilerinde değişikliğe gidildi.

Bunlar bu üst aklın ülke üzerinde güttüğü emellerdir ve programlardır..

Bunları belki bazılarınız görüyordur...

Fakat gerçeği siz ve toplumun görmesinde fayda görüyorum ..

İlerki aşamada Türk Silahlı kuvvetleri ve Onun Subaylarının içi boşaltılacaktır...

Umarım bunu bilipte engelleyen biri çıkar... Herşeyin zamanı var

Amaç güvenlik hizmetini özel şirketlerin ihya edilmesi için kullanılması.

Bu aslında şirketler yada küresel şirketler ile Devlet yada ulus devletleri arasındaki bir savaşın boyutudur....

Sn Türkay Osmanlı dan kalan bir Wagner yetiştirme kültürümüz var biz buna Osmanlı da iken yeniçeri ve tımarlı sipahi dedik

Yeniçeriler devşirme iken

Tımarlı sipahiler beyler yada beyliklerin yanına alarak yetiştirdiği ihtiyaçlarını karşıladığı bir askeri organizasyondu..

Aslında sizin söylediklerinizi dikkate almamaya cevap vermemeye karar vermiştim ama cehaletinize ve cehaletinizin size verdiği fütursuzluğa kayıtsız kalamıyorum. Sizden rica ediyorum bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın forumun mükemmel iklimini kirletiyorsunuz.
   İhtisas kursunun içeriğini bilmeden ihtisas kursu hakkında.
   Subaylık hakkında bilgi sahibi olmadan askerlik hakkında.
   Askerde ateşlenmiş 25-30 mermi ile atış eğitimlerinin içeriği hakkında.
   Lütfen Bilgi içermeyen önermelerde bulunmayın yapmayınız.
Selamlar saygılar

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #115 : 18 Haziran 2023, 00:11:27 »
Cehalet deyip laf atıp geri çekilemezsin

Gatadaki doktorlar ;

Kurşun yarası bıcak yarası parçalanan dokuların onarımı vesaire vesaire bu tarz olaylara sürekli müdahale ettiği için ne zaman neye nasıl ne şekilde ne ile müdahele edeceği konusunda ihtisaslaşıyor değim yerindeyse bu olaylara bir oto tamircisinin bir arabaya müdahale etmesi gibi işini kolayca yapabiliyor ...

Kısaca sivil bir doktor belki 40 yılda bir silahlı yada bıçaklanma olayı karşılaşıyor ve bu konuda ihtisaslaşamıyor ...

Bunu ifade etmek cahillik mi oluyor..

Askeri ihtisas konusuna gelince ihtisas konusunun içeriğinden bahsetmedim sadece başlık olarak söyledim içeriğine girmedim neye istinaden cahil oluyorum neyse vardır bir bildiğiniz..

Görmek isteyen görür ne anlatmak istediğimi ....

Kimseye hakaret etmediğim sürece istediğimi yazarım beğenirsiniz beğenmezsiniz katılırsınız veya katılmazsınız ve karşı argümanlarınızı sunarız size kalmış birşey...

Sahi subaylar hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum siz olmasanız varlıklarından bir haber olacaktım.... En azından Subay diye bir sınıf olduğundan haberdar olmuş oldum teşekkürler.

30 mermiyi çaycılar atıyor onu bana laik gördüğünüz için teşekkürler...

« Son Düzenleme: 18 Haziran 2023, 00:48:24 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #116 : 20 Aralık 2023, 14:00:19 »
sil
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2023, 14:13:07 Gönderen: korsan2 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
STRATEJİK HAZIRLIK , ÖNCELİKLER VE TÜRKİYE
« Yanıtla #117 : 23 Şubat 2024, 03:31:55 »
Alıntı

Mısır Iskenderiye Limanini Türkiye ye devrediyor.

https://www.instagram.com/p/C3nfeeMKkp5/?igsh=MTB3aTJ3am81ZW1yZw==

Türkiye Cibuti Askeri Isbirligi Antlasmasi imzalandi.

https://www.instagram.com/p/C3qMxq7M-JL/?igsh=MW1tMm1jN3pid29zeA==

Abd li senatör Shaheen

Türkiye ile Afrika da ortak olabiliriz.

https://www.instagram.com/p/C3qHDhdNbu5/?igsh=MTk4d2Z3NjBpajFybw==

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #118 : 23 Şubat 2024, 09:22:34 »
Tabi Afrika’ya gelince Amerika’nın ağzında salyaları akmaya başladı. Türkiye Afrika ülkelerinde şu anda en sevilen devlet. Somali modelinde  Diğer Afrika ülkeleri Türkiye’nin yaptığı kişileri görüyorlar ve beğeniyorlar.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #119 : 23 Şubat 2024, 13:47:05 »
Hayvan terli. Yeni oyuncular lazım. Fransa'dan yıldılar. Çin resmi olarak ortalıkta geziniyor. Çin'in karşısına tabiki Fransa çıkamaz. Mecbur başka partner lazım.