Gönderen Konu: STRATEJİK HAZIRLIK , ÖNCELİKLER VE TÜRKİYE  (Okunma sayısı 26371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: STRATEJİK HAZIRLIK , ÖNCELİKLER VE TÜRKİYE
« Yanıtla #100 : 22 Mayıs 2023, 21:39:46 »
Mehmet 05 ben de sizin gibi milletimiz için en iyi olanı istiyorum ... Maalesef insanımızda artık şu mantık yerleşmiş...

"Allah'tan sağlık , devletten maaş"  Bu cümle bizim seçmenin kafa yapısını aktarıyor....

Çevrimiçi Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #101 : 22 Mayıs 2023, 21:42:44 »
İşte sn Serkan 1976 benimde sıkıntım bu bu millete diyalizi gösterip sıtmaya razı ediyorlar...

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 132
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 22 Mayıs 2023, 22:58:25 »
Duyan da bu muhalefeti iktidar şekillendirdi, söylemlerini, açıklamalarını, politikalarını iktidar belirledi zanneder. Körlüğüm sağırlığım dün yoktu, bugün de yok. Ne benim ne de bu ülkenin bir açılım daha kaldırabilecek mecali yok. 800'e yakın vatan evladı yeter. 

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #103 : 23 Mayıs 2023, 00:35:33 »
Bu ülkeye yeni sağcılar ve yeni solcular lazım. Benim partide de iş yok ben farkındayım ama zaman birilerini ehlileştirecek ise o zamanı benim parti ile geçiştirmek daha doğru yoksa Almanya'nın Merkel li sağcı Hiristiyan demokrat faşistleri bizim sosyal demokratları solculukta cebinden çıkarır bende biliyorum. Ama bu iş zaman alacak ise birileri medenileşecek ise ömrümüzden ömür gidecek ise bu zamanı benim parti ile atlatmak çok daha iyidir.

Türk halkı Cem Uzan a bile şans verdi pırıltılı adamlara şans verir bu halk öneride bulunursan ama bizimkilerde o pırıltı da yok gel sen bize oy ver solcuysan diyorlar. Türk halkı pekalada solcuya oy verir 70 lerde bile okuma yazma yarıya yakınken bile oy vermiş ama bir pırıltı sunmak lazım. Tamam ben veriyorum ama öbür adam vermiyor işte. Yazık bize. Bizim adam çok şahane ülke yönetir bize lazım olan akıllı kodum mu oturtan lider değil sadece çok ahlaklı kadrolara görev veren bir lider lazım oda bizde var ama ışıltısı yok hitabet sıfır Türk halkı sevemedi. Kadrolar derya deniz görev veren bir lider ile süper yürür işler yeterki ahlaklı olsun bu yüzden güven duyarım ama ışıltısı sıfır herkes benim gibi değilki karar verirken yoksa on numara idare eder ben eminim.

Koca ülke bula bula bu sağcıları bu solcuları bu milliyetçileri bu demokratları bulabilmiş bizim sistemde halbuki derya deniz bizimde insan havuzumuz. Meclisimizde ingilizce bilen lider yok yazık bize böyle fabrika bile yönetilemiyor bu çağda bırakın ülkeyi. Efendi adamlar gençlik kollarından o mücadeleden yükselemiyor bizde en gözü karalar en hırslılar en sisteme uyumlular en faydalılar yükseliyor oda her zaman en iyisi olmuyor. Tek çare var bu internet çağında Ukrayna lideri gibi Cem Uzan gibi pırıltılı enteresan birisi yırtık dondan çıkar gibi çıkıp bizi ikna edecek yoksa bu dinazor sistemden bize liderlik çıkmaz ben onu anladım

Komşu Yunanistan liderini seçiyor adam Harvard Üniversitesi  mezunu yüksek lisansıda Stanford Üniversitesi . Bizde çıkmıyor işte bunlar çünkü parti mekanizmaları izin vermiyor. Şu adama bakın Amarika yı yönetmek için eğitilmiş Yunanistan nedirki. Bizdede çıkar ama kim çıkar çıksa çıksa Tansu Çiller çıkabilir anca

« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2023, 01:56:38 Gönderen: re »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Türkiye'nin Afrika'daki hamlesi.
« Yanıtla #104 : 25 Mayıs 2023, 16:16:05 »
Alıntı
Yunan medyası | Türkiye'nin Afrika'daki hamlesi.

Türkiye, Sahra Altı Afrika'da, Büyük Göller Bölgesi'nde 12 devletin üyesi olduğu Büyük Göller Bölgesi Uluslararası Konferansı (ICGLR) adlı teşkilata katıldığını açıkladı.

Doğal kaynakların peşine düşen her büyük güç gibi Türkiye de Afrika'da ve özellikle Sahra altı bölgesinde önemli miktarlarda önemli mineraller bulunduğunun farkında.

Bu mineral yataklarına Washington'un da ilgisi büyük. Ankara'nın hamlesi bu madenlere hem yenilenebilir enerji endüstrisi hem de savaş endüstrisi için ihtiyacı olduğundan çok önemli.

Uluslararası Enerji Ajansı, Afrika'nın dünyadaki maden kaynaklarının yaklaşık %30'una ev sahipliği yaptığını tahmin ediyor. Gelinen aşamada, Afrika'ya nüfuz etmiş gibi görünen ülkeler arasında, son yıllarda bu ülkelerin güvenini kazanmak için çok büyük yatırımlar yapan Çin öne çıkıyor.

https://twitter.com/hermes_z/status/1661675560198721539?cxt=HHwWhsC-mcfHuo8uAAAA

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
STRATEJİK HAZIRLIK , ÖNCELİKLER VE TÜRKİYE
« Yanıtla #105 : 07 Haziran 2023, 12:54:53 »
Alıntı
Fransız medyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın  zamanda Macron'la bir araya geleceğini yazdı.

Ta Nea gazetesi, 'Erdoğan Macron'u Türkiye'ye davet ediyor' başlığıyla sunduğu haberinde liderlerin ne zaman ve nerede buluşacaklarını yazdı.

https://twitter.com/trhaber_com/status/1666369405897306113?cxt=HHwWgsCz8aqJkaAuAAAA

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Türkiye ile İsveç'in NATO üyeliği konusunda mutabık kaldık.
« Yanıtla #106 : 14 Haziran 2023, 21:38:46 »
Alıntı
Macaristan Dışişleri Bakanı, İsveç'in olası NATO üyeliği konusunda ;

• Türkiye ile bu konuda [İsveç NATO üyeliği] gelecekte atacağımız adımlar hakkında birbirimizi bilgilendirme konusunda mutabık kaldık.

• İsveçli siyasetçilerden sürekli eleştiri, suçlama ve ithamlara maruz kalıyoruz. İsveç, Macaristan'ı demokrasiye sahip olmamakla ve diktatörlük olmakla suçluyor.

• Böyle bir eleştiri, Macaristan'ın İsveç'in NATO üyeliğini onaylamaması için iyi bir neden.

https://twitter.com/Frknwar3/status/1669032859766595610?cxt=HHwWtIC9zeCizKkuAAAA

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
STRATEJİK HAZIRLIK , ÖNCELİKLER VE TÜRKİYE
« Yanıtla #107 : 15 Haziran 2023, 21:42:10 »
Alıntı
Vladimir Putin Türkiye'yi ziyaret etmeyi planlıyor.

Rusya Devlet Başkanı'nın yardımcısı Yuri Ushakov; Türk lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine gerçekleşeceğini söyledi.

https://twitter.com/CptGhost_

İsrail Medyası | N12

Netanyahu, Erdoğan ile görüşmek istiyor.

https://twitter.com/Frknwar3

Ermeni işgalinden kurtarılan Karabağın Şuşa bölgesinde, Türk Konsolosluğu açılmasına karar kılındı.

https://twitter.com/LibyaOperasyonu/status/1669286603280330754?cxt=HHwWhMC9jcnUv6ouAAAA

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Özel Askeri Şirket GRİ BERELİLER.
« Yanıtla #108 : 17 Haziran 2023, 01:39:55 »
Alıntı
Türkiye'nin Özel Askeri Şirketi GRİ BERELİLER.

Gri Bereliler grubu ilk kez açıklama yapacağına dair duyuru yayınladı. İddiaya göre yurtiçinde eğitim ve koruma hizmeti sağlayan grup, bu yıl özel askeri şirket statüsü ile uluslararası faaliyetlerde bulunacak.

https://twitter.com/SanayiSavunmaTR/status/1669786313862553606

Akdeniz'de Türkiye'nin arama kurtarma sahası genişletildi.

Yeni Ulusal Arama ve Kurtarma Planı kapsamında, arama ve kurtarma sorumluluk sahamız, Doğu Akdeniz'de faaliyet gösteren milli gemilerimizin arama sahalarını kapsayacak şekilde genişletildi.

#MaviVatan
https://twitter.com/hermesyed/status/1669669596729679873?cxt=HHwWgoC91dzp7asuAAAA

Çevrimiçi Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #109 : 17 Haziran 2023, 19:53:25 »
Bence çok özel eğitimlerden geçmeli

Komanda ihtisas
Paraşütle atlama
Aht eğitimi
Amfibi hücum eğitimi(zodiac botla hücum)

Silahlı eğitimi için smilatörlerden geçmeli

Neden smilatör çünkü kurşun pahalı olduğu için yeterince ateşli eğitim vermeyebilirler

RPG7
Lav
Kaleşnikof
Mpt76 ve 55
Dragunov
Knt76
Kn12
Sar109t
Mp5

Gibi silahlarda uzmanlaşmalı

Fiziki şartlar

20 km tam teçhizatlı koşabilmeli
10 barfiks
50 şınav
50 mekik

Yani bir jöak personeli gibi olmalı...

Eğitim süresi 9 ay olmalı...

Evet açık konuşayım

Bizim dış politika ve ilgili çıkar ve menfaatleri korumak için

Wagner black water gibi bir organizasyon ve şirketlere ihtiyacımız

Bir ara siyah sancak diye şirket konuşuluyordu...yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum