Gönderen Konu: C-5 Galaxy  (Okunma sayısı 3471 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
C-5 Galaxy
« : 10 Aralık 2013, 05:32:39 »
C-5 Galaxy

14. C-5M Super Galaxy Teslim Edildi

5 Aralık 2013 tarihinde 14. C-5M Super Galaxy stratejik nakliye uçağı, Lockheed Martin tesislerinde ABD Hava Kuvvetleri'ne teslim edildi. 6017 seri numaralı uçak, bir uçuş ekibi tarafından Newyork eyaletinde bulunan Stewart Ulusal Hava Muhafız Üssü'ne götürüldü. Uçak burada iç boya restorasyonu geçirdikten sonra daimi hizmet yeri olan Delaware eyaletindeki Dover Hava Kuvvetleri Üssü'ne gönderilecek. C-5M yakıt ikmali yapmadan dünyanın herhangi bir noktasına uçabilecek tek stratejik nakliye uçağıdır. 2017 yılına kadar ABD Hava Kuvvetleri'ne toplam 52 Super Galaxy teslim edilmiş olacak.

DefenceTurk.com

« Son Düzenleme: 28 Ekim 2015, 23:41:48 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
31. C-5M Super Galaxy Teslim Edildi
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2015, 00:58:04 »
31. C-5M Super Galaxy Teslim Edildi

Lockheed Martin Pazartesi günü yaptığı duyuru ile 23 Ekim'de ABD Hava Kuvvetleri'ne 31. C-5M Super Galaxy nakliye uçağını teslim ettiklerini açıkladı.

Lockheed Martin yetkililerine göre C-5M Super Galaxy, diğer kargo uçaklara göre daha hızlı da daha uzağa kargo taşıyabilir. Altı MRAP veya 5 helikopteri bir yerden başka bir yere nakledebilir. 222 feet bir kanat açıklığına sahip uçağın uzunluğu 247 feetten fazladır.

Büyük askeri nakliye uçağı Super Galaxy, iç boya restorasyonu için Travis Hava Kuvvetleri Üssü'nden 22. Hava İkmal Filosu tarafından Stewart Ulusal Hava Muhafızları Üssü'ne uçuruldu. Boya işlemi tamamlandığında uçak tekrar Travis'e dönecek. 

Lockheed Martin ilk Galaxy uçağını ABD Hava Kuvvetleri'ne 1984'de teslim etti. O zamandan bu yana C-5 uçakları 20.930 uçuş saatine ulaştılar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: C-5 Galaxy
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2018, 23:02:51 »

Alıntı
TAH Savunma
‏ @TAHSAVUNMA

Amerikan Hava Kuvvetleri envanterindeki C-5M Super Galaxy'ler 7,8 milyon dolardan fazla bir anlaşma ile 'Çok Yönlü Aviyonik Sistemler/Entegre Aviyonik Sistemler' modernizesi tabi tutulacak.
https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1061533406675255296

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD Hava Kuvvetleri'ne ait Galaxy 5 büyük tehlike atlattı
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2019, 12:20:56 »
Amerikan Hava Kuvvetleri’ne  (USAF) ait 86-0015 kuyruk numaralı Lockheed C-5 Galaxy tipi nakliye uçağı Oshkosh Airshow’a katılmak üzere Wittman Havalimanı’na inişinde büyük tehlike atlattı.

Dev askeri nakliye uçağı frenlerin aşırı ısınması yüzünden yanmaya başladı. Olayda ölen yada yaralanan olmazken havalimanı itfaiye ekipleri yangını büyümeden söndürdü.

http://www.kokpit.aero/abd-galaxy-c5-yangin-tehlikesi