Gönderen Konu: TOW  (Okunma sayısı 6681 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TOW
« : 09 Aralık 2013, 23:11:34 »
TOW

Suudiler TOW Füzesi İstiyor

Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, Suudi Arabistan Krallığı'nın ihtiyacı olan optik izlenen tel güdümlü füzeler ve ilgili ekipman, parça, eğitim için yaklaşık 170 milyon ADB doları değerinde olan satış önergesini ABD Kongesine sundu. FMS kanalıyla gerçekleşmesi beklenen olası satış 750 adet BGM-71 2B ve 1000 adet BGM-71 2A TOW füzesini içeriyor. Satışa konteynerler, yedek ve onarım parçaları, destek ekipmanları, alet ve test cihazları, yayınlar ve teknik dokümantasyon, personel eğitimi ve eğitim ekipmanları, ABD Hükümeti ve yüklenici mühendislik, lojistik ve teknik destek hizmetleri ve diğer ilgili unsurları lojistik ve program desteği de dahil.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2015, 19:48:38 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Fas'a Yüzlerce TOW Füzesi
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2015, 19:59:05 »
Fas'a Yüzlerce TOW Füzesi

ABD Dışişleri Bakanlığı yüzlerce TOW füzesi ve lançerin Fas'a satışını onayladı. ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, Yabancı Askeri Satışlar (FMS) yoluyla gerçekleştirilen satış anlaşmasını ABD Kongresine sundu. Tüp lançerler, optik izleyiciler, telsiz güdümlü 2A radyo frekanslı silahlardan oluşan paketin yaklaşık 157 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. 600 TOW 2A Radyo Frekansı füzelesi, 300 M220A2 TOW lançeri, ilgili ekipmanlar, parçalar ve yüklenici lojistik desteği anlaşmanın içeriği. Raytheon bu anlaşmadan ana yüklenici durumunda.

DefenceTurk.com

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Umman'a TOW Füzesi
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2016, 22:03:36 »
Umman'a TOW Füzesi

ABD Dışişleri Bakanlığı Umman'a TOW 2B füzeleri ve destek ekipmanın olası yabancı askeri satışını onayladı. Yaklaşık 51.000.000 $ değerindeki önerilen satış, yedi TOW 2B Fly-to-Buy füzelerinin yanı sıra, dört yüz radyo frekanslı TOW füzesini içeriyor. ABD Savunma ve Güvenlik İşbirliği Ajansı, satış için kongreye gerekli bildirimde bulundu.

TOW füze silah sistemi; ABD merkezli savunma firması Raytheon tarafından geliştirilmiştir. Sistem, uzun menzilli, hassas, ağır, anti-zırh, anti-tahkimat ve anti-amfibi saldırı için tasarlanmıştır.

Raytheon Füze Sistemleri ana yüklenici olarak görev yapacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: TOW
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2016, 22:37:12 »
Bizim envanterde mevcutmu bu fuzelerden birde umtas bu fuzeden iyimi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2016, 23:21:24 »
Envanterde yüzlerce var. Umtasla kıyaslayalım mı arkadaşlar?

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2016, 11:21:55 »
Yaparsanız bi kiyaslama iyi olur tow baya etkili bi fuze gibi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2016, 11:41:03 »
Bu TOW http://www.defenceturk.com/index.php?topic=255.0
(Resimler uçmuş ama olsun)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Suudi Arabistan'a TOW 2B Satışı
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2018, 17:57:34 »
Suudi Arabistan'a TOW 2B Satışı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'a TOW 2B (BGM-71F-Serisi) anti-tank füzeleri için 670 milyon $ 'lık tahmini bir ücret karşılığında olası bir Yabancı Askeri Satışı onaylayan bir karar verdi. Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, bu olası satışın Kongre'ye bildirilmesi için gerekli sertifikayı teslim etti.

Suudi Arabistan Krallığı Hükümeti, 6,600 TOW 2B füzesi (BGM-71F-Serisi) 96 TOW 2B (BGM-71F-Serisi) füzesi satın almayı talep etti. Bu talebe teknik el kitapları ve yayınlar; temel yedek parça ve tamir parçaları; sarf malzemeleri; canlı atış egzersizi ve mühimmat; araçlar ve test cihazları; eğitim; ulaştırma; ABD Hükümeti teknik desteği ve lojistik desteği; yüklenici teknik desteği; onarım ve iade desteği; kalite güvence ekipleri; ülke içi Saha Servis Temsilcisi (FSR); TOW 2B füzelerini destekleyen diğer ilgili ekipman ve hizmetler; lojistik ve program desteğinin diğer ilgili unsurları da dahil. Toplam tahmini program maliyeti 670 milyon dolar.

BGM-71 TOW, American Company Raytheon Systems Company tarafından üretilen tel güdümlü bir ağır anti-tank füzesidir. TOW, dünyada 40'tan fazla ülkeyle hizmet vermektedir ve dünya çapında 15.000'den fazla yer istasyonu, araç ve helikopter platformuna entegre edilmiştir. TOW 2B, doğrudan hedefi vuran diğer sürümlerin aksine, üstten vurma modunda çalışır.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 23 Mart 2018, 20:43:41 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Tayvan ve Umman TOW Anti-Tank Güdümlü Füzesi Sipariş Etti
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2018, 16:56:37 »
Tayvan ve Umman TOW Anti-Tank Güdümlü Füzesi Sipariş Etti

Raytheon, Umman ve Tayvan hükümetlerine TOW anti-tank füzeleri teslimatı için bir ABD Ordusu sözleşmesi imzaladı. ABD Savunma Bakanlığı tarafından 1 Mayıs'ta ilan edilen anlaşma, 129,9 milyon dolardan fazla bir değere sahip.

Bu ABD Ordusu Taahhüt Komutanlığı, Raytheon'un Umman ve Tayvan'ın silahlı kuvvetlerine, hem ABD Ordusu hem de ABD Deniz Piyadeleri tarafından kullanılan, tüpten ateşlenen kablosuz güdümlü füzeleri sağlamasına olanak tanıyor.

Tucson, Arizona ve  Farmington, New Mexico'da gerçekleştirilecek üretimin 2021 Eylül ayında tamamlanması bekleniyor.

TOW, 40'tan fazla uluslararası silahlı kuvvette hizmet veriyor ve dünya çapında 15.000'den fazla yer, araç ve helikopter platformuna entegre oldu.

Genişletilmiş menzil performansı ile TOW füzesi, ABD Ordusunun Stryker, Bradley, ITAS HMMWV ve LAV araçları için  uzun menzilli hassas, ağır anti-tank ve saldırı silah sistemi seçimidir. Yükseltme programları, füzenin yaşam döngüsünü 2050'nin ötesine taşıyacak. Raytheon, ABD ve müttefik unsurlara 700.000'den fazla TOW silah sistemi teslim etti.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
ABD’den FAS'a 985 milyon dolarlık mühimmat satışı
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2019, 20:07:06 »
ABD Dışişleri Bakanlığı, Fas’a 985 milyon dolar değerinde hassas mühimmatların satışını içeren olası yabancı askeri satışları onaylama kararı aldı.

Söz konusu satış paketlerinden ilki; 5.810 adet Mk82-1 bombasını, 300 adet Mk-84-4 bombasını, 105 adet JDAM güdüm kitini, 180 adet MXU-651B/B bomba yönlendirme birimini ve yaklaşık 10.000 adet GBU-10/12/16’yı içermektedir. Sözleşme kapsamında ana yükleniciler; Raytheon, Orbital ATK, General Dynamics, Kilgore Cheming Groupe, Cheming Groupe, ve Kaman Precision Products olacaktır. Bu sözleşmenin bedeli, 209 milyon dolardır.

Söz konusu satış paketlerinden ikincisi; 2.401 adet TOW-2A RF Güdümlü Tanksavar Füzesini (BGM-71-4B-RF), 400 adet M220A2 fırlatma lançerini ve 400 adet M41 hedefleme sistemini içermektedir. Ana yüklenicilerin Raytheon ve McKinney olacağı sözleşme, 776 milyon dolar bedele sahip.

https://savunmasanayist.com/haberler/abdden-985-milyon-dolarlik-muhimmat-satisi/